Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Małe mieszkanie ze skosami - 31 m kw.

red.

Poddasza mają swój urok, ale trudno urządzić na nich funkcjonalne mieszania. Tutaj jednak mimo skosów i małej powierzchni udało się stworzyć atrakcyjne i wygodne wnętrza.

Urządzenie małego mieszkania to zawsze nie lada problem. Dziś zaglądamy do pewnego mieszkania w Goteborgu, o powierzchni 31 m kw. Dodajmy, że znajduje się ono na poddaszu, pełno w nim skosów i ma naprawdę trudny układ.

Mieszkanie znajduje się w centrum miasta, w kamienicy wybudowanej w 1916 roku.  Składa się z dużego pokoju z wykuszem, aneksu kuchennego oraz łazienki z wanną.  Chociaż poddasze jest bardzo wysokie, są tu małe okna. Belki stropowe i skosy wykluczały stworzenie antresoli. Aby optycznie powiększyć niewielką przestrzeń, ściany i  belki pomalowano na śnieżnobiały kolor. Skontrastowano to z podłogami z czarnego dębu.

Salon jest jednocześnie miejscem do odpoczynku i sypialnią. Stanęło tu łóżko z wezgłowiem zrobionym z palet oraz stolik kawowy również z tego materiału. Zwracają uwagę dwa "klasyki designu" - fotele Barcelona, które Ludwig Mies van der Rohe zaprojektował w 1929 roku.

Skomentuj:

Małe mieszkanie ze skosami - 31 m kw.