Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dwupoziomowe mieszkanie w kamienicy

red.

Wzorzyste pasy z siedmiu rodzajów starych płytek.

Każdy, kto kiedykolwiek był w Barcelonie, z pewnością trafił do dzielnicy Eixample. Pełno tu imponujących kamienic z przełomu XIX i XX wieku. W jednej z nich znajduje się bardzo ciekawe mieszkanie, zaprojektowane przez  architektów z hiszpańskiej pracowni Bach Arquitectes, którą tworzy małżeństwo Anna i Eugeni Bach.

Mieszkaniem, należące do rodziny z małym dzieckiem, znajduje się na ostatnich piętrach kamienicy. Niższy poziom, o powierzchni ok. 65 m kw., powstał na początku XIX wieku. Zdecydowano się na wyburzenie niektórych ścianek działowych, i stworzenie otwartej, pełnej światła przestrzeni. W części pomieszczeń zachowały się oryginalne, wzorzyste płytki podłogowe, którym architekci chcieli dać nowe życie.

Niestety, w niektórych pokojach stare płytki zostały zastąpione przez nowe.  Szczęśliwie, mieszkańcy tej samej kamienicy robili remont mieszkania i pozbywali się "swoich" płytek. Architekci postanowili je przygarnąć. Z siedmiu różnych rodzajów płytek,  stworzyli wzorzyste pasy na całej dolnej kondygnacji, na której ulokowano duży salon z jadalnią, kuchnię, pokój dziecięcy oraz małą łazienkę.

Górny poziom, o powierzchni ok. 45 m kw., dobudowano w latach 60. XX wieku. Prowadzą do niego sosnowe schody. W ich konstrukcji ukryto szafy oraz pomieszczenie na pralkę. Na górze zaaranżowano sypialnię rodziców, łazienkę i gabinet.

Jak Wam się podoba to mieszkanie? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

Skomentuj:

Dwupoziomowe mieszkanie w kamienicy