Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Loft dla kawalera

red.

Industrialnie nie znaczy zimno! Zaglądamy do mieszkania z charakterem.

Jeśli lubicie pofabryczne budynki, surowe materiały i wnętrza pełne przestrzeni, z pewnością spodoba Wam się to mieszkanie! Loft na poddaszu, w południowej części Sao Paulo, zaprojektował brazylijski architekt Diego Revollo. Właścicielem mieszkania o powierzchni 100 m kw. jest kawaler, który chciał by jego własne cztery kąty były nowoczesne ale nie zimne. W wyraźnie męskim charakterze, ale jednocześnie komfortowe i przytulne.

Ogromnym plusem mieszkania była jego wysokość. Architekt postanowił ją wykorzystać, tworząc antresolę. Na parterze znajduje się kuchnia, łazienka i salon. Na antresoli zaaranżowano sypialnię oraz łazienkę. W części dziennej zdecydowano się na podłogi z ciemnych desek i bielone cegły. Na antresoli dominuje już beton.

Revollo chciał osiągnąć równowagę między industrialnymi a nowoczesnymi elementami. Zdecydował się na jasne kolory, których dopełnieniem jest czerń i odcienie szarości. Architekt postawił też na jeden mocny akcent - przy wejściu do mieszkania stanęła duża szafka w intensywnym, żółtym kolorze.

Ciekawie prezentuje się zwłaszcza nowoczesna łazienka. Warto zwrócić uwagę, że nie oddziela jej od sypialni żadna ściana. No cóż, wszak to mieszkanie kawalera.

Skomentuj:

Loft dla kawalera