Minimalistyczne mieszkanie w Katowicach-Nikiszowcu

red.

Nowoczesne wnętrza w zabytkowym familoku.

nowoczesne mieszkanie, minimalistyczne mieszkanie, białe mieszkanie, nowoczesne mieszkanie, mieszkanie w bieli
Minimalistyczne mieszkanie w Nikiszowcu w Katowicach. Projekt: MUS ARCHITECTS.
fot. MUS ARCHITECTS

Nikiszowiecto zabytkowe, stuletnie "miasteczko" górnicze. Jest unikatową w skali światowej i najbardziej niezwykłą dzielnicą Katowic. W skład Nikiszowca wchodzi 9 połączonych ze sobą budynków z czerwonej cegły (zwanych przez Ślązaków familokami) oraz neobarokowy kościół. Nie zapomniano o obiektach użyteczności publicznej. Wybudowano tu szpital, posterunek policji, sklepy i szkoły. Osiedle w całości stanowi Pomnik historii i jest turystyczną atrakcją województwa śląskiego.

nowoczesne mieszkanie, minimalistyczne mieszkanie, białe mieszkanie, nowoczesne mieszkanie, mieszkanie w bielifot. MUS ARCHITECTS; Nikiszowiec

W jednym z familoków znajduje się bardzo ciekawe mieszkanie, zaprojektowane przez architektów z kreatywnej pracowni architektonicznej MUS ARCHITECTS. NSKH Studio to nowoczesne i minimalistyczne mieszkanie, o powierzchni 50 m kw. Formy są proste, a kolorystyka spójna i bezkompromisowa. Dominuje tu biel. W przeważającej części lokal stanowi otwartą przestrzeń. Salon połączony jest z kuchnią, którą jednak można w całości ukryć, dzięki przesuwnym systemom zabudowy meblowej.

nowoczesne mieszkanie, minimalistyczne mieszkanie, białe mieszkanie, nowoczesne mieszkanie, mieszkanie w bieli

Zabudowa meblowa, okładziny oraz oczyszczona i wybielona ceglana ściana z oknami, mimo różnych faktur, stanowią spójną całość. Odnowieniu i częściowemu wybieleniu poddana została również stara, drewniana podłoga. Wszechobecna biel rozświetla i optycznie powiększa przestrzeń, stanowi jednolite tło dla delikatnych akcentów aranżacji.

Lubimy takie odważne i oryginalne projekty!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Minimalistyczne mieszkanie w Katowicach-Nikiszowcu