Inspirujące wnętrza agencji reklamowej

Marta Lubaszewska

Każdy z nas marzy o idealnym miejscu pracy. Miejscu w którym chce się przebywać, pracować, które inspiruje, zachwyca, odpręża, łagodzi konflikty, a do tego jest jeszcze praktyczne i funkcjonalne.

Miejscu profesjonalnym - stworzonym do efektywnej pracy i zarazem intymnym, domowym - które buduje więź i pozwala czuć się u siebie.  To wizja idealna, pełna sprzeczności i chorobliwie ambitna - słowem - idealne wyzwanie dla projektanta.

W styczniu 2009 r. agencja reklamowa Pride&Glory Interactive zleciła Morpho Studio zaaranżowanie swojego biura. Jako lokal pod nową siedzibę właściciele agencji wybrali 120 metrowe mieszkanie w zabytkowej kamienicy na krakowskim Kazimierzu.

Przestrzeń  miała być maksymalnie funkcjonalna i utrzymana w lekki klimacie. Specyfika pracy w agencji reklamowej wymusza na architekcie konieczność stworzenia miejsca, w którym pracownik chętnie zostanie po godzinach, i które będzie stymulować jego kreatywność. Agencje reklamowe zatrudniają przede wszystkim osoby młode. Dlatego też, aby sprostać stawianym wymaganiom, zaproponowano projekt łączący klasyczny wystrój, właściwy dla starych kamienic, z nowoczesnymi meblami i dopełniającymi całości dodatkami.

Zachowano więc oryginalną stylową stolarkę oraz parkiet. Duże, kryształowe żyrandole  podkreślają klasyczny charakter kamienicy. Wnętrze utrzymane w jasnej tonacji: dominuje tu biel i szarości. Całość przełamują rysowane komiksową kreską "credentiale" przygotowane przez dyrektora artystycznego agencji.

fot. Magdalena Pacana

Przy wejściu wita nas potężny, stalowy zegar, wspaniale komponujący się z czarnym, kryształowym żyrandolem. Przechodząc dalej, trafiamy do jednego z trzech pokoi, zajmowanych przez pracowników agencji. Dominuje tu biel i prostota: skrzyniowe regały oraz nowoczesne biurka. W tej celowo zaplanowanej monotonii bieli uwagę przykuwają akcenty zieleni. Nie bez powodu każde z pomieszczeń utrzymane jest w podobnej stylistyce: kolory biały i zielony ułatwiają koncentrację i odprężenie.

Po przejściu do sali konferencyjnej (ulubionego pomieszczenia wszystkich pracowników) głównym elementem, rzucającym się w oczy, jest długi, biały stół, wykonany zgodnie z projektem Morpho Studio . To właśnie przy nim odbywają się codzienne narady oraz cotygodniowe śniadania poniedziałkowe. To tu powstają najlepsze pomysły i tu integruje się zespół. Duży, kryształowy żyrandol,  robi wrażenie na każdym z odwiedzających biuro gości, a oprawione w czarne ramy rysunki przełamują elegancki minimalizm wnętrza.

Nie mniej ważna jest kuchnia, gdzie codziennie rano przygotowywana jest aromatyczna kawa. Pomieszczenie to udekorowano świeżymi owocami i ziołami, niezbędnymi do przygotowania cotygodniowych poniedziałkowych śniadań.

Całość tworzy przestrzeń ważną dla ludzi, którzy w niej pracują. Przyjazne miejsce pracy, które spełnia wiele ważnych funkcji  łącząc lekkość i kreatywność z klasycznym klimatem kamienicy.

Autorką wszystkich zdjęć jest Magdalena Pacana

Zobacz także:

Kobiecy apartament

Perfumeria Galilu

Hotel Berge - inny niż wszystkie

Skomentuj:

Inspirujące wnętrza agencji reklamowej