Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Marcel Wanders zaprojektował hotel niczym z "Baśni tysiąca i jednej nocy"

red.

Marcel Wanders zaprojektował wnętrza hotelu Mondrian Doha w Katarze i nadał im niezwykły wygląd. Urządzone z rozmachem, wyglądają jak z baśni.

Mondrian Doha w Katarze to pięciogwiazdkowy hotel zaprojektowany przez lokalną firmę South West Architecture dla hotelarskiej marki SBE. Obiekt położony jest w Katarze, w dzielnicy West Bay Lagoon i oferuje 270 pokoi, 8 restauracji i barów oraz salę balową o powierzchni 2 tys. mkw. Kilka lat temu o zaprojektowanie wnętrz został poproszony cieszący się światową sławą projektant, Marcel Wanders, założyciel holenderskiej marki Moooi. Główną inspiracją dla designera stały się „Baśnie tysiąca i jednej nocy” oraz lokalna sztuka i kultura.

Projektując Mondrian Doha uważnie przyglądaliśmy się lokalizacji, kulturze i otoczeniu. Aby stworzyć tego rodzaju hotel, należy studiować miasto i badać ludzi. Połączyliśmy lokalną kulturę z estetyką nowoczesnego wzornictwa. Każda przestrzeń tego hotelu opowiada własną historię– mówi Wanders.

Baśniowy hotel

Designer zaprojektował niemal wszystkie przestrzenie hotelowe, od holu i restauracji, przez standardowe pokoje, apartamenty, po królewskie penthouse'y. W poszczególnych pomieszczeniach Wanders wprowadził wiele ze swoich dotychczasowych projektów mebli i deseni, ale też zaproponował liczne autorskie rozwiązania. Najbardziej imponującą przestrzenią jest hol wejściowy. Mamy tam niezwykłe, bogato zdobione, czarne spiralne schody, które sięgają czwartego piętra budynku prowadząc gości do platformy widokowej. Na 27. piętrze zlokalizowany jest duży basen, nad którym znajduje się kopuła z witrażami w kwiatowe wzory znane z wcześniejszych realizacji designera.

Mondrian Doha został otwarty w październiku tego roku i jest pierwszym hotelem ukończonym przez pracownię Wandersa na Bliskim Wschodzie.

Skomentuj:

Marcel Wanders zaprojektował hotel niczym z "Baśni tysiąca i jednej nocy"