Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niemowlę w sypialni rodziców

Redakcja Pressland

Pierwsze kilka a nawet kilkanaście miesięcy dziecko najczęściej spędza w sypialni rodziców. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne i wygodne, gdyż pozwala w komfortowych warunkach sprawować opiekę nad dzieckiem. Co powinno znaleźć się w kąciku niemowlaka? Jak go urządzić?

Kącik niemowlaka nie musi być duży

Sypialnie zazwyczaj nie są duże, więc umieszczenie w nich dużej ilości niemowlęcych akcesoriów może okazać się trudne. Przed przystąpieniem do aranżacji kącika dla niemowlaka warto zastanowić się, które elementy będą niezbędne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mebli, akcesoriów, zabawek, tekstyliów, itp. Wszystkie kuszą swoim wyglądem, wydają się być piękne i przydatne tylko czy rzeczywiście potrzebne?

Wyznacz miejsce na łóżeczko

Tak małe dziecko potrzebuje miejsca do spania. Łóżeczko to najważniejszy element kącika dziecka w sypialni. Na rynku dostępne są łóżeczka, które w późniejszym czasie można zamienić w kilka chwil w tradycyjne łóżko dla większego dziecka. Zdecydowanie wybór takiego łóżeczka będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż pozwoli nam zainwestować raz a dobrze. Wybierając jednak odpowiedni model łóżeczka zwracajmy uwagę nie tylko na jego estetykę, ale też bezpieczeństwo. łóżeczko powinno posiadać również możliwość regulacji wysokości ułożenia materaca, ale też możliwość wyciągnięcia przednich szczebelków, które starszym dzieciom umożliwiają samodzielne opuszczanie łóżeczka. Poza łóżeczkiem warto w sypialni posiadać komodę z ubraniami dziecka, kosmetykami i niezbędnymi akcesoriami, która pozwoli komfortowo pielęgnować maluszka. W małej sypialni dobrym rozwiązaniem będzie również umieszczenie przewijaka - najlepiej w formie nakładki na komodę. Dzięki temu możemy zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych a tym samym zaoszczędzić sporą ilość miejsca. Nakładka na komodę może być zdemontowana w dowolnym momencie - wówczas pozostanie Państwu do dyspozycji komoda, która nadal będzie pięknie się prezentować.

Jak rozmieścić meble?

Najtrudniejsze jest odpowiednie rozmieszczenie dziecięcych mebli. Najłatwiej rozmieszcza się je w przypadku ścian, które są puste, pozbawione okien i kaloryferów. Łóżeczko powinno znajdować się w towarzystwie przewijaka - wówczas można łatwo, bez najmniejszego problemu przenieść dziecko z łóżeczka na przewijak i odwrotnie. W zależności od ilości posiadanego miejsca, w pokoju można również umieścić fotel do karmienia, który umożliwi mamie komfortowe karmienie dziecka, zwłaszcza w porze nocnej. Fotel również powinien znaleźć się w pobliżu łóżeczka. Wielu rodziców uważa również, że całość powinna być umieszczona jak najbliżej łóżka rodziców, tak by w nocy nie musieli przemierzać “kilometrów” do płaczącego dziecka. Nie zapominajmy jednak, że już kilkutygodniowe maleństwo uwielbia się bawić. Rozmieszczając, więc poszczególne meble warto zadbać by na podłodze pozostała przestrzeń, na której będzie mógł spędzać czas w trakcie zabawy. Wystarczy mata bądź kocyk. Z kolei zabawki, którymi bawi się maluch warto umieścić w koszu czy też innym pudle łatwym do przechowywania w szafie czy też w ustronnym miejscu. Wybrane pudła powinny wyróżniać się nie tylko funkcjonalnością, ale też pięknym wyglądem.

    Więcej o:

Skomentuj:

Niemowlę w sypialni rodziców