Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kreatywny pokój dziecięcy

Marta Lubaszewska

Pokój dla dziecka powinien być bezpieczny, estetyczny i wygodny. Dobrze, aby również wspomagał dziecięcą kreatywność.

Dzieci są z natury ciekawe świata i żądne wiedzy. Zwykle nie potrzebują wiele, aby móc się samodzielnie bawić i wymyślać nowe, ciekawe zajęcia. Urządzając pokój dla dziecka warto jednak zorganizować przestrzeń tak, aby dopomóc dziecku w rozwoju wyobraźni i kreatywności. Często proste, niewymagające wielu wysiłków rozwiązania będą dla dziecka bardzo interesujące. Niekoniecznie musi to być tapeta z Barbie czy Kubusiem Puchatkiem. Przedstawiamy kilka rozwiązań, które świetnie sprawdzą się w pokoju malucha. Mogą być również inspiracją do własnych pomysłów na urządzenie przestrzeni dla dziecka.

Ściany

Ściany to często ulubione miejsce do twórczego eksperymentowania dla najmłodszych. Zamiast więc zakazywać rysowania po ścianach dostosujmy je tak, aby dzieci mogły swobodnie tworzyć swoje dzieła. Aze Design oferuje tapetę do kolorowania MAZZY. Daje ona możliwość mazania po ścianach i kształtowania wnętrza swojego pokoju według dziecięcych fantazji. Tapeta dostępna jest w dwóch wzorach: Garden oraz Progress. Innym rozwiązaniem może być pomalowanie fragmentu ściany farbą tablicową. Na ścianie-tablicy dziecko będzie mogło w nieskończoność ćwiczyć swoje artystyczne zdolności. Dodatkowo jako podkładu można użyć farby magnetycznej. Wtedy ściana zamieni się w magiczną powierzchnię, do której przylegają magnesy. Będzie świetnym miejscem na galerię dziecięcych prac. Na ścianach możemy też użyć dekoracyjnych naklejek ściennych. Litery alfabetu, cyferki czy po prostu ulubiony dziecięcy motyw będą ciekawym i rozwijającym dodatkiem dla maluchów.

Podłoga

Podłoga to główne miejsce dziecięcych zabaw. Zazwyczaj przykrywamy ją miękkim dywanem lub wykładziną. To kolejny obszar do wykorzystania. Ciekawym pomysłem jest dywan puzzle. Dziecko samo zadecyduje, jaki kształt będzie miał dywan. Będzie też zmuszone trochę pogłówkować, która część pasuje do której. Takie dywany projektuje min. Joanna Rusin. Znajdziemy je także w ofercie firmy Magis. Zamiast puzzli dla chłopca świetnym rozwiązaniem będzie wykładzina lub dywanik w kształcie planu miasta czy toru wyścigowego.

Meble

Wbrew pozorom meble dla dzieci też mogą wspomagać dziecięcą kreatywność. Nie muszą się ograniczać tylko do funkcji przechowywania. Meble, które pozostawiają pewne pole wyobraźni na pewno bardziej spodobają się maluchom. Bujaki, huśtawki, ukryte schowki, szuflady czy kryjówki, tego nie powinno zabraknąć w pokoju najmłodszych. Łóżko piętrowe czy na antresoli może być świetnym miejscem na tajemną bazę czy rycerski zamek. I tu możemy wziąć sprawy w swoje ręce. Zdolna mama czy tata na pewno poradzi sobie z uszyciem zamkowej zasłony na łóżko, która czasem stanie się również teatralną kurtyną. Kiedy nie mamy takich zdolności możemy użyć po prostu prześcieradła. Pomysłów na urządzenie pokoju dziecięcego jest tyle ilu rodziców i dzieci. Warto abyśmy nie ograniczali się do standardowych rozwiązań oferowanych przez producentów dziecięcych kompletów meblowych. Trochę naszej inwencji sprawi, że dzieci nie będą się nudzić. Nawet podczas deszczu.

zobacz także:

Meble, które rosną z dzieckiem

Pokój dla ucznia

Pokój dla dziecka - praktyczne rozwiązania

Skomentuj:

Kreatywny pokój dziecięcy