Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolory do pokoju dziecka

mat. prasowe

Planowanie aranżacji pokoju dla dziecka to nie tylko wybór rozwiązań funkcjonalnych, ale również kolorów. Zebraliśmy inspirujące aranżacje utrzymane w różnych paletach kolorystycznych. Która podoba się wam najbardziej?

Kolory do pokoju dziecka
Kolory do pokoju dziecka
Salony Agata

Pokój dziecka jest jednocześnie placem zabaw, miejscem nauki i wypoczynku. W stworzeniu wielofunkcyjnego pomieszczenia dla naszej pociechy pomogą odpowiednie meble, dodatki oraz paleta barw. Poprzez świadomy dobór kolorów można stymulować rozwój i kreatywność malucha - może on też mieć wpływ na samopoczucie i jakość wypoczynku.

Kolory w pokoju małego dziecka - biel i beże 

Łagodne, przyjemne dla oka odcienie w naturalny sposób kojarzą się z wytchnieniem i bezpieczną atmosferą wypoczynku, koją zmysły. Biele i beże są uniwersalnym wyborem dla każdego, jednak szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku pokoiku dla noworodka i niemowlaka. Nowo narodzone dziecko zupełnie nie dostrzega pastelowych odcieni, a jednocześnie kontrasty i mocne kolory je pobudzają. Chcąc zadbać o jego komfort, warto postawić na białe meble dedykowane maluszkom – tutaj niezbędne wydaje się łóżeczko ze szczebelkami, przewijak i komoda na najpotrzebniejsze rzeczy do pielęgnacji.

Aranżacja utrzymana w pastelowych kolorach

Wielką zaletą pasteli jest to, że w aranżacji można postawić na kilka lub nawet kilkanaście kolorów, a i tak będą do siebie pasowały. Taka paleta jest też dość uniwersalna, jeżeli chodzi o wiek, a najnowsze trendy pokazują, że także w przypadku płci. Sprawdzą się w projektach dla kilkulatki, jak i nastolatki. Umiejętnie dobrane odcienie zieleni, błękitów czy pomarańczy spodobają się również chłopcom.

Soczyste kolory w pokoju dziecka

Intensywne kolory pobudzają kreatywność - a dzieciom kojarzą się z ulubionymi owocami. To dobry wybór dla aktywnego małego odkrywcy, ale też chcącego podkreślić swoją indywidualność i charakter nastoletniego chłopca. Tutaj warto kierować się umiarem, co pozwoli na zachowanie funkcji wypoczynkowej przestrzeni. Można na przykład pomalować jedną ścianę lub nawet tylko jej fragment na mocniejszy kolor. Albo postawić na dodatki.

Które mocne barwy sprawdzą się w przypadku elementów dekoracyjnych aranżacji i jednocześnie będą sprzyjać kojeniu zmysłów? Będą to barwy typowe dla natury, kojarzące się z lasem – głównie zielenie i brązy, jako dopełnienie także żółcie. Będą odpowiednie szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, w których trudno oddzielić strefy wypoczynku i zabawy. W takiej przestrzeni dzieci docenią łóżko-namiot, poduszki w kształcie liści czy dodatki z motywem niedźwiadka, takie jak organizery na ścianę czy materiałowe koszyki na zabawki. Dopełnieniem aranżacji będzie pościel w zwierzęce motywy czy dywany w soczystych kolorach.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kolory do pokoju dziecka