Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jasne i stylowe mieszkanie w przedwojennej kamienicy

Dominika Redlicka

Mieszkania w starych kamienicach mają swój urok. Oryginalny układ pomieszczeń oraz wysokie i przestronne wnętrza dają duży potencjał aranżacyjny. To mieszkanie w budynku z 1933 roku w Warszawie urzekło młode małżeństwo.

Obecny wygląd tego mieszkania to efekt zaledwie 3-miesięcznego remontu i inspiracji architektki z Boho Studio.

Główne cele, jakie postawiliśmy sobie na początku projektu to zachowanie stylu i klimatu mieszkania w kamienicy, z pozostawieniem jak największej ilości autentycznych elementów, przy jednoczesnym połączeniu z elementami nowoczesnymi – opisuje zamysł aranżacji mieszkania na warszawskiej Pradze Magdalena Ilmer projektantka z Boho Studio.

Wykańczając salon, ocalono przedwojenną stolarkę drzwiową – przepiękne podwójne drzwi charakterystyczne dla starego budownictwa. Wyczyszczono je ze starej białej farby olejnej, pozostawiając naturalny jasny kolor drewna. W sypialni, którą widać na przestrzał z części dziennej, ościeżnica i drzwi zostały dorobione na zamówienie, by tworzyły spójną kompozycję. Amfiladowy układ powiększa optycznie przestrzeń.

W całym mieszkaniu zachowano dębowe i sosnowe podłogi, które poddano gruntownej renowacji i pomalowano na stylową czerń. Oryginalna jest także ceramiczna posadzka w garderobie. Architektka nie ingerowano za bardzo w układ pomieszczeń. Zgodnie z życzeniem właścicieli wydzieliła jedynie dodatkowy pokój do pracy oraz dostawiła ściankę działową, tworząc mniejszą sypialnię.

Aktualnie na powierzchni 74 m kw. znajduje się salon, kuchnia, łazienka, gabinet, sypialnia, pokój dziecka, garderoba z pralnią oraz korytarz. Właściciele chcieli, by ich mieszkanie było oazą spokoju, do której chce się wracać. Stonowana kolorystyka zaczerpnięta ze skandynawskich stylizacji oraz stare meble połączone z nowym wyposażeniem tworzą delikatne, pełne spokoju przestrzenie.

Skomentuj:

Jasne i stylowe mieszkanie w przedwojennej kamienicy