Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Funkcjonalne i przytulne wnętrza w Krakowie

Dominika Redlicka

Właścicielka tego mieszkania zgłosiła się do architekta z jasno określonymi oczekiwaniami co do aranżacji wnętrz: jasna, duża kuchnia, gabinet do pracy, sypialnia z garderobą i salonem kąpielowym oraz koniecznie - miejsce dla kota. Czy udało się spełnić jej oczekiwania? Zapraszamy do odwiedzin w funkcjonalnym i przytulnym mieszkaniu w Krakowie!

Gdzie znajduje się to mieszkanie?

74-metrowe mieszkanie znajduje się na osiedlu przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Lokum przeszło gruntowną modernizację. Przede wszystkim zmieniono układ pomieszczeń, by dostosować je do potrzeb domowników. Mieszkanie ma nieregularny kształt, co stanowiło dodatkową trudność przy projektowaniu i urządzaniu wnętrza, za co odpowiedzialny był Karol Ciepliński z biura Blackhouse.

Mieszkanie funkcjonalne i przytulne

Zgodnie z życzeniem właścicielki, przestrzenie miały być funkcjonalne, estetyczne i w przyjaznym klimacie, ale nie oklepane. Architekt zaproponował biel i szarości, ale by mieszkanie nie sprawiało wrażenia surowego i sterylnego, we wspomniany duet kolorystyczny wplótł naturalne drewno oraz czerwień surowej cegły. Tę ściągnięto z północy Polski z rozebranego, starego domu. Cegłę zastosowano w każdym pomieszczeniu. W salonie oraz gabinecie – naturalną, w sypialni oraz łazience pomalowaną na biało. To ona nadaje charakter aranżacji mieszkania. Wnętrza są przytulne mimo, że wypełnione meblami o nowoczesnych, niekiedy minimalistycznych liniach.

 

Skomentuj:

Funkcjonalne i przytulne wnętrza w Krakowie