Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Z zewnątrz niepozorny, w środku prawdziwe zaskoczenie. Wyjątkowy domek nad morzem

red.

Nad brzegiem morza, w niewielkiej miejscowości, stoi typowy angielski domek. Z zewnątrz niczym się nie wyróżnia. Natomiast jego wnętrze stanowi całkowite zaskoczenie. Jest niemal magiczne.

Miejscowość St Agnes w brytyjskiej Kornwalii wyróżniają piękne krajobrazy i bliskość morza. Architektura tego miasta wpisuje się w tradycyjne angielskie budownictwo - proste i dość skromne. Nie inaczej prezentuje się biały domek usytuowany na zboczu. Niczym niewyróżniająca się fasada nie zwiastuje wartego uwagi wnętrza. Dlatego odwiedzający domek są tym bardziej zaskoczeni. Wnętrza bowiem, choć niewielkie, wyglądają urzekająco. Właściciele urządzili je, zawężając paletę barwną do bieli, błękitu, odrobiny szarości oraz i odcieni naturalnego drewna.

Intensywne tony błękitu wprowadzono głównie dzięki dodatkom - meblom, dywanom i poduszkom. Także jedne z wewnętrznych drzwi pomalowano na niebiesko, podobnie jak jedną ścianę w sypialni. Sypialnia właśnie jest tym pokojem, w którym błękit panuje niepodzielnie. W niedużym pomieszczeniu zmieściło się jedynie sporych rozmiarów łóżko i kilka dodatków. Większość mebli w całym domu jest stylizowanych na stare, w klimacie morskiej chaty. Jest też jednak kilka nowych modeli, jak krzesło Master firmy Kartell wg projektu Philippe'a Starcka w kolorze jasnoszarym. Nowocześniejsze akcenty przełamują stylistykę i dodają jej bardziej współczesnego wyrazu.

Skomentuj:

Z zewnątrz niepozorny, w środku prawdziwe zaskoczenie. Wyjątkowy domek nad morzem