Mały, ale wygodny domek nad brzegiem morza

red.

Ten mały domek może się poszczycić nie tylko komfortowym wystrojem, malowniczym położeniem, ciekawą architektura, ale także niebywała historią.

Mały, ale wygodny domek nad brzegiem morza
Domek nocą.
fot. uniquehomestays.com

Piętrowy domek u wybrzeży Wielkiej Brytanii wyróżnia się niewielkim rozmiarem, prostą architekturą i przytulny oraz wygodnym wnętrzem. Patrząc na nowoczesny wystrój, aż trudno uwierzyć, że początki tego domku sięgają lat 40. Jego historia jest zaskakująca.

Domek ten został wybudowany w czasie II wojny światowej przez dwóch żołnierzy, którzy pełnili wartę u wybrzeży Shaldon w hrabstwie Devon (południe Anglii). Po zakończeniu wojny posterunek stał niezamieszkany przez dziesięciolecia. Jedynymi lokatorami były ptaki i lokalne żyjątka, które szukały tu schronienia podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dopiero kilka lata temu opuszczony relikt wojenny spotkał się z zainteresowaniem lokalnych artystów. Wyremontowali oni obiekt i zrobili z niego swego rodzaju studio, do którego zaczęli przyjeżdżać artyści spragnieni malowniczych widoków morskiego wybrzeża. W takim stanie poznała go rodzina z pobliskiego Devon, która dostrzegał potencjał w niewielkim domku. Rodzina nabyła prawa do nieruchomości i przekształciła ją w komfortowy domek, idealny na wakacyjne wypady.

Remont objął wymianę okien, renowację fasady i odnowienie całego wnętrza. Z zewnątrz mury pozostały oryginalne i pobielone. Ich rustykalny wygląd kontrastuje z nowoczesnymi oknami. Wewnątrz mamy całkowicie współczesny wystrój. Na parterze jest pokój wielofunkcyjny połączony z kuchnią. Kręcone schody prowadzą na piętro, gdzie jest sypialnia z łazienką. Wygodnie mieszczą się tu dwie osoby.

Wiele mebli i sprzętów zostało wykonanych na wymiar, żeby lepiej je wpasować w nietypową przestrzeń. Postawiono na jasne i neutralne kolory. Jest tu wiele naturalnego drewna i kilka marynarskich motywów. Całość jest bardzo przytulna i wygodna.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

 

 

Skomentuj:

Mały, ale wygodny domek nad brzegiem morza