Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ten niewielki domek został wydrukowany w 3D w 24 godziny. Jak się w nim mieszka?

red.

Domy mieszkalne drukowane w 3D to nie nowość. Ale ten powstał w rekordowo szybkim tempie, i to w docelowym miejscu, w którym miał stanąć. Jest nieduży i oryginalny.

Odkąd w Chinach powstał pierwszy budynek mieszkalny wydrukowany za pomocą drukarki 3D, minęły już dwa lata. Od tego czasu sam proces drukowania budynków uległ poprawie i zdecydowanemu przyśpieszeniu. Najnowszy dom powstały w tej technologii został wydrukowany w zaledwie 24 godziny. Jak to możliwe?

Dom jest mieszkalny, jednopiętrowy, ma ok. 37 m kw. i został wydrukowany w Rosji, na południe od Moskwy. Koszt powstania domku to ok. 10 tys. dolarów, a jego wydrukiem zajęła się firma specjalizująca się w tej technologii, Apis Cor. Dysponuje ona dużymi, przenośnymi drukarkami 3D, które pozwalają stworzyć dany obiekt w docelowym miejscu, w którym ostatecznie będzie stał.

Sama drukarka formą bardziej przypomina dźwig niż klasyczne drukarki. Wydrukowanie 37-metrowego domu o prostej konstrukcji zajęło jej zaledwie 24 godziny. Jest to wynik imponujący, gdyż drukarki 3D pracują bardzo powoli. Stworzenie jednego, niewielkiego elementu zajmuje im długie godziny. Jednak maszyny oferowane przez Apis Cor pracują nieporównanie szybciej. Jest to zasługą odpowiedniej konstrukcji. Samo to, że proces wydruku odbywa się w miejscu docelowym, oszczędza czas i pieniądze.

Patrząc na wzniesiony dom, trudno się domyślić, że jest wytworem drukarki 3D. Wyróżnia go jedynie kształt, przypominający nieco wiertło. Jednak sama powierzchnia fasady czy ścian wewnętrznych niczym się nie wyróżnia.

Wystrój wnętrz niczym nie odbiega od typowych domów. Firma Samsung wyposażyła domek w wysokiej klasy sprzęt AGD i RTV, w tym telewizor o tak samo zaokrąglonych kształtach jak ściany, co podkreśla nowoczesną formę całości. 

Cała konstrukcja jest przyjazna środowisku i tania. Czego można chcieć więcej?

Skomentuj:

Ten niewielki domek został wydrukowany w 3D w 24 godziny. Jak się w nim mieszka?