Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mały, modułowy domek, który można "wstawić" w każde miejsce

red.

Ten dom został zaprojektowany tak, żeby można go było szybko i za niewielkie pieniądze postawić na każdej, nawet najmniejszej przestrzeni.

Dom nazywa się Plug-in House i jest autorstwa People's Architecture Office, biura architektonicznego z Pekinu. Idea, która przeświecała jego powstaniu była prosta - miał być tani, nieduży i łatwy do postawienia nawet w trudno dostępnych miejscach. Autorzy mieli na uwadze kłopoty mieszkaniowe niezbyt zamożnych rodzin w chińskich miastach. Jednocześnie dom musiał być funkcjonalny i nowoczesny. Dlatego zdecydowano się na modułową konstrukcję, którą można złożyć w ciągu jednej doby.

Konstrukcja jest budowana bez maszyn i nie wymaga specjalistycznej pracy- mówi James Shen, właściciel People's Architecture Office.

Do budowy nie potrzeba ani specjalistycznych narzędzi, ani wielkich pieniędzy. Poszczególne komponenty łączą się ze sobą niczym puzzle. Dom kosztuje ok. 40 tys. zł.

Wewnętrz są: kuchnia połączona z salonem, łazienka, dwie sypialnie oraz przestronny taras na dachu. Pierwszy taki domek postawiono w miejscu starego budynku, w którym do tej pory żyła pani Fan - właścicielka 'Plug-in House'. W tym miejscu mieszka i żyje od urodzenia. Po zburzeniu starej konstrukcji w błyskawicznym tempie wzniesiono nowy dom, który zdecydowanie różni się od otaczających go budynków. Jest jasny, nowoczesny z oryginalną fasadą.

Wydaje się, że oferta People's Architecture Office może pomóc w zaspokojeniu głodu mieszkaniowego w niektórych regionach. Co istotne, w odróżnieniu od podobnych tego typu projektów za niewysoką cenę zyskuje się naprawdę dobry, stylowy obiekt.

Skomentuj:

Mały, modułowy domek, który można "wstawić" w każde miejsce