Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Piękne pożegnanie Obamy z Białym Domem. Nakręcił wyjątkowe wideo 360°

red.

Prezydent Obama wraz z żoną pokazali wnętrza Białego Domu tak, jak jeszcze nigdy ich nie pokazywano - na wideo 360°. Prezydencka para oprowadza widzów po domu, w którym spędzili osiem lat.

Po raz pierwszy w historii filmowy projekt Facebook 360 został zrealizowany w Białym Domu. Ośmiominutowy filmik wykorzystujący technologię rozszerzonej rzeczywistości nosi tytuł "The People’s House: Inside the White House with Barack and Michelle Obama" (Dom narodu: Wewnątrz Białego domu z Barackiem i Michelle Obamami). Produkcją nagrania zajął się zdobywca nagród Emmy specjalizujący się w wirtualnej rzeczywistości, Félix & Paul Studios wraz z facebookowym zespołem Oculus.

Chcieliśmy, żeby każdy czuł, że ma dostęp do Białego Domu. Żeby tak wielu ludzi, jak to tylko możliwe, mogło tu zajrzeć i docenić miejsce, w którym Lincoln, Franklin Delano Roosevelt oraz Regan podejmowali decyzje i pomagali kształtować Amerykę- tłumaczy Obama intencje stojące za powstaniem produkcji.

W filmie pokazano dziewięć znanych obszarów na terenie Białego Domu - od Gabinetu Owalnego po prywatną jadalnię prezydenckiej rodziny.

Michelle i ja ciągle żartujemy, że jesteśmy tylko najemcami. Właścicielami są Amerykanie i wszyscy zainwestowali w stworzenie tego niezwykłego miejsca, z tak ogromną historią

- mówi prezydent Obama.

Prezydent Obama wraz z rodziną wprowadzili się do Białego Domu w 2009 roku. Teraz, po ośmiu latach go opuszczają. Po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na nowego prezydenta USA, to on wprowadzi się do rezydencji. Ten film stanowi swoiste pożegnanie Obamów z miejscem, w którym mieszkali tak długo i z pewnym etapem w ich życiu. Nie wyprowadzają się jednak daleko. Swój nowy dom znaleźli w Waszyngtonie. W galerii zebraliśmy zdjęcia pokazujące prezydencką rodzinę w Białym Domu.

Skomentuj:

Piękne pożegnanie Obamy z Białym Domem. Nakręcił wyjątkowe wideo 360°