Nowoczesne meble w klasycznym wnętrzu. Stylowe mieszkanie w Warszawie

red.

W zabytkowej, warszawskiej kamienicy mieści się mieszkaniem, w którym znakomicie połączono nowoczesny design z klasycznym otoczeniem.

Nowoczesny meble w klasycznym wnętrzu
Drewno i ceglana ściana dodają pomieszczeniu ciepła.
Fot. Hamish Coc

Mieszkanie należy do projektantki wnętrz Agnieszki Komorowskiej-Różyckiej. Zlokalizowane jest w starej kamienicy w Warszawie okolicach placu Konstytucji. Właścicielka nie chciała pozbywać się historycznych elementów i charakteru tego ponad stuletniego miejsca. Tak narodził się pomysł, żeby stare elementy połączyć z nowymi. Projekt współtworzyła Kasia Kiełek – wspólniczka Agnieszki z pracowni architektury Nasciturus Design.

Połączenie starego z nowym we wnętrzu

Cały remont trwał aż 1,5 roku co oddaje ogrom pracy, jaki tu wykonano. W wnętrzu ocalono wiele ze starego wnętrza, jak wszystkie masywne drzwi z 1904 r. Zostały one odnowione i zyskały nowe czarne klamki. Białe ściany i sufity zdobią gipsowe sztukaterie. Ozdobne motywy powtarzają się także na drzwiach wnękowych szaf. Podłogi wykończono dębowymi olejowanymi deskami. Na jednej ze ścian w salonie oraz części sufitu odsłonięto stare cegły. Te elementy nawiązują do historii tego miejsca, bo reszta to już współczesny design.

Głównym pomieszczeniem jest obszerny salon z aneksem kuchennym. Część kuchenna jest niemal niewidoczna, gdyż wszystkie szafki zostały zabudowane. Do tego mamy wyspę z czarnym marmurowym blatem. Jest w niej płyta kuchenna z wyciągiem między polami grzejnymi oraz zlewozmywak z chowaną baterią. Od strony pokoju wyspa została schowana za nieco od niej wyższą ścianką z białego lekkiego spieku kwarcowego, który do złudzenia przypomina marmur. Dzięki tym zabiegom kuchnia jest niezwykle dyskretna, na co dzień można pomyśleć, że jej w ogóle nie ma.

Wyjątkowy design we wnętrzu

W części wypoczynkowej mamy designerskie mebel i dodatki, jak dywan marki Moooi projektu Marcela Wandersa pokryty kwiatami w stylu barokowych obrazów oraz modułową kanapę Le Noir marki Adriana Furniture. Wyróżniają się też oryginalne ażurowe lampy Wireflow. Oświetlenie zostało tak zaprojektowane, aby tworzyć sceny świetlne podkreślające poszczególne elementy.

Ciekawie prezentuje się również sypialnia z otwartą strefą kąpielową. Z jednej strony pokoju, na dębowych deskach ustawiono duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem, a z drugiej owalną wannę oraz natrysk ogrodzony taflami szkła. Ściany i podłogę w tej części pomieszczenia pokryte są białym spiekiem kwarcowym. Umieszczenie strefy kąpielowej w sypialni było odważnym posunięciem w Polsce praktycznie niespotykanym. Projektantka pomyślała jednak o łazience dla gości z prysznicem, tuż obok salonu.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Nowoczesne meble w klasycznym wnętrzu. Stylowe mieszkanie w Warszawie