Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przytulne mieszkanie z widokiem na Wawel

Dominika Redlicka

Mieszkanie w Krakowie dzieli tyko kilka kroków od Zamku Królewskiego, Bulwarów Wiślanych i Plant otaczających krakowski rynek. Lokalizacja to nie jedyna zaleta mieszkania. Wnętrza urzekają przytulnym i klasycznym wyglądem.

50-metrowe mieszkanie znajduje się w zabytkowej kamienicy z końca XIX wieku. Właściciele, którzy są pasjonatami podróży, niedawno postanowili przeznaczyć je na wynajem. Chcieli, by odwiedzający miasto goście nie tylko poczuli magię Krakowa i poznali jego historię, ale również cieszyli się domową atmosferą, którą oni sami, zwiedzając różne miejsca, doceniają najbardziej.

Wnętrze z pomysłem

Aranżacja mieszkania idealnie wpisuje się w historyczną strukturę budynku, w którym się znajduje. Zabytkowa kamienica przeszła gruntowny remont, ale zachowano wiekowe, oryginalne schody, posadzki, drzwi secesyjne czy nisze z rzeźbami. Nad odpowiednią aranżacją apartamentu czuwała Monika Skóbel – właścicielka pracowni projektowej artMOKO.

Nacisk w aranżacji wnętrza został położony na zmianę układu funkcjonalnego mieszkania. Wyburzono większość ścian, by otworzyć i rozświetlić wnętrza. Nowy porządek tworzy duża część dzienno-nocna, oraz – wydzielone jako niezależne pomieszczenia – łazienka i aneks kuchenny.

Inspiracje z Finlandii

Wystrój wnętrza łamie konwenanse. Sztukaterię, meble wyszukane na targu staroci oraz drewniany parkiet układany w klasyczną jodełkę francuską zestawiono z nowoczesnym oświetleniem i świeżymi, energetycznymi akcentami. Nowe miesza się tu ze starym, tworząc intrygującą, ale przytulną przestrzeń.

Właściciele przez kilka lat mieszkali w Finlandii i stamtąd przywieźli też pomysł na saunę w mieszkaniu. Jak oboje twierdzą, nie ma lepszego sposobu na spędzanie czasu po ciężkim dniu. Fińska sauna zagościła więc w łazience apartamentu, stając się jego dodatkowym urozmaiceniem.

Skomentuj:

Przytulne mieszkanie z widokiem na Wawel