Minimalizm z nutą glamour w domu we Włocławku

red.

Otoczony zielenią dom we Włocławku przeszedł całkowitą przemianę, w efekcie której zyskał nowoczesne, a jednocześnie przytulne wnętrze. Mieszka tu para lekarzy.

Minimalizm z nutą glamour w domu we Włocławku
Spójną aranżację budują starannie dobrane dodatki.
fot. iHome Studio

Urządzenie dużego domu we Włocławku to względu na duże, otwarte przestrzenie wyzwanie dla każdego, nawet dla projektanta wnętrz. Właściciele - małżeństwo lekarzy - postanowili poprosić o pomoc profesjonalistę. Autorką koncepcji wizualnej wnętrza jest architektka Barbara Godawskaz iHome Studio. Inwestorzy mieli już okazję z nią współpracować przy okazji innego projektu. Rozumieli się więc doskonale. Architektka znała już upodobania przyszłych domowników i wiedziała, jakie rozwiązania przypadną im do gustu.

Marzeniem właścicieli było stworzenie nowoczesnego i przytulnego wnętrza, które byłoby jednocześnie bardzo funkcjonalne. Nieco komplikacji przysporzyła nieregularna bryła budynku.

Dom w swojej strukturze ma sporo poziomów, skosów - elementów konstrukcyjnych, które powodowały wrażenie chaosu formy. Trudność polegała na tym, aby tę formę uspokoić i ujednolicić, ponieważ cała przestrzeń parteru i część piętra jest otwarta i połączona ze sobą

- przyznaje Barbara Godawska.

Zwiedzanie zaczynamy od salonu, z którego architektka jest wyjątkowo zadowolona. Nieregularne, trudne formy wnętrza udało się zamienić w atut. Punktem wyjścia przy tworzeniu projektu była prostota oraz neutralna paleta barw - szarości, biele, subtelne beże oraz brązy. Znalazło się jednak miejsce dla kilku mocniejszych akcentów. Uwagę zwraca ściana w kolorze głębokiej zieleni.

W salonie, jak i we wszystkich pomieszczeniach szczególną uwagę zwracają lampy - dekoracyjne, ale i dyskretne zarazem. Wszystkie utrzymane w stylu glamour.

Partnerem wykonawczym projektu była siec salonów Dekorian.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Minimalizm z nutą glamour w domu we Włocławku