Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Minimalizm z nutą glamour w domu we Włocławku

red.

Otoczony zielenią dom we Włocławku przeszedł całkowitą przemianę, w efekcie której zyskał nowoczesne, a jednocześnie przytulne wnętrze. Mieszka tu para lekarzy.

Urządzenie dużego domu we Włocławku to względu na duże, otwarte przestrzenie wyzwanie dla każdego, nawet dla projektanta wnętrz. Właściciele - małżeństwo lekarzy - postanowili poprosić o pomoc profesjonalistę. Autorką koncepcji wizualnej wnętrza jest architektka Barbara Godawska z iHome Studio. Inwestorzy mieli już okazję z nią współpracować przy okazji innego projektu. Rozumieli się więc doskonale. Architektka znała już upodobania przyszłych domowników i wiedziała, jakie rozwiązania przypadną im do gustu.

Marzeniem właścicieli było stworzenie nowoczesnego i przytulnego wnętrza, które byłoby jednocześnie bardzo funkcjonalne. Nieco komplikacji przysporzyła nieregularna bryła budynku.

Dom w swojej strukturze ma sporo poziomów, skosów - elementów konstrukcyjnych, które powodowały wrażenie chaosu formy. Trudność polegała na tym, aby tę formę uspokoić i ujednolicić, ponieważ cała przestrzeń parteru i część piętra jest otwarta i połączona ze sobą - przyznaje Barbara Godawska.

Zwiedzanie zaczynamy od salonu, z którego architektka jest wyjątkowo zadowolona. Nieregularne, trudne formy wnętrza udało się zamienić w atut. Punktem wyjścia przy tworzeniu projektu była prostota oraz neutralna paleta barw - szarości, biele, subtelne beże oraz brązy. Znalazło się jednak miejsce dla kilku mocniejszych akcentów. Uwagę zwraca ściana w kolorze głębokiej zieleni.

W salonie, jak i we wszystkich pomieszczeniach szczególną uwagę zwracają lampy - dekoracyjne, ale i dyskretne zarazem. Wszystkie utrzymane w stylu glamour.

Partnerem wykonawczym projektu była siec salonów Dekorian.

    Więcej o:

Skomentuj:

Minimalizm z nutą glamour w domu we Włocławku