Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Design w domu: pokój pełen pomysłów

red.

Wnętrze inspirowane Alpami

Aranżacja długiego pokoju na planie prostokąta to zawsze spore wyzwanie. Jak postawiać niezbędne meble i "nie zagracić" pomieszczenia? Zobaczcie, jak z tym problemem poradzili sobie architekci z belgijskiej pracowni VAN STAEYEN Interior Architects. Postawili na nowoczesne rozwiązania!

Inspiracją dla projektu były wnętrza alpejskich schronisk (fr. chalet). Jedną ze ścian w całości zabudowano. Znalazło się tu mnóstwo szaf, szafek i schowków. W białej zabudowie znalazło się również miejsce na łóżko.

Bardzo podobają nam się kolory w tym wnętrzu. Biała zabudowa i podłogi z grubych, starych desek, umiejętnie zestawiono z mocnymi kontrastującymi barwami. Podłoga w łazience jest intensywnie żółta. Na drzwiach łazienkowych i klamce pojawia się mocny zielony kolor. Czerwień znajdziemy na drzwiach wejściowych.

Design w domu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

Jedną ze ścian zdobi tapeta z motywem drzew. Wzór zaprojektował w 1959 roku Michael Clark. Chociaż minęło już pół wieku, tapety "Woods" nadal zachwycają miłośników dobrego wzornictwa na całym świecie. Produkuje je firma Cole & Son.

Tapeta "Woods" pojawia się również w pewnym mieszkaniu na warszawskiej Starej Ochocie. Zobaczcie, jak się prezentuje!

Skomentuj:

Design w domu: pokój pełen pomysłów