Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny dom polskiej projektantki mody. Tu króluje beton

red.

Lidia Kalita to jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody, założycielka marki Simple. Kalita pochwaliła się swoim domem położonym tuż nad rzeką.

Fanom mody nie trzeba jej przedstawiać. Lidia Kalita przez 20 lat była projektantką i dyrektor kreatywną marki Simple, której jest również współzałożycielką. Obecnie tworzy autorską markę Lidia Kalita. Ma butiki w całej Polsce i jest jedną z najpopularniejszych polskich kreatorek mody. Teraz możemy zobaczyć, jak mieszka.

Projektantka ma okazały dom pod Warszawą, wybudowany na dużej działce tuż nad rzeką. Został on zaprojektowany przez parę znanych architektów Ewę i Stefana Kuryłowiczów. To za ich sprawą dom zyskał nowoczesny, surowy wygląd. Od razu w oczy rzucają się betonowe ściany i duże okna.

 

Lidia Kalita i Omena Mensah
Lidia Kalita i Omena Mensah
fot. Domo+

Wnętrza są duże i przestronne. W nich także króluje beton. Projektantka przyznaje, że chciała, aby ściany stanowiły tło dla obrazów i pamiątek z podróży. Musiały być zatem neutralne, beton okazał się najlepszym rozwiązaniem. Obok niego we wnętrzach pojawia się dużo metalu, szkła i gładkich powierzchni na wysoki połysk. Nowoczesną stylistykę przełamują antyki, a także przywiezione z Azji meble i dodatki.

Na parterze znajduje się dobrze wyposażona kuchnia - projektantka uwielbia gotować, nie ukrywa, że po projektowaniu to jej największa pasja. Kuchnia płynnie łączy się z rozległą strefą dzienną, czyli jadalnią i salonem. Bardzo duży stół na kilkanaście osób jest potwierdzeniem towarzyskiej natury projektantki.

Skomentuj:

Nowoczesny dom polskiej projektantki mody. Tu króluje beton