Róże dla Powstańców
Róże, odwieczny symbol miłości, posadzone w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, przywołują myśli o niezłomnej potrzebie wolności, i o miłości do miasta, większej niż śmierć.
Zbliża się 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Kto chciałby w te dni wybrać się do stolicy i odwiedzić Muzeum Powstania, nie powinien poprzestać na oglądaniu ekspozycji, lecz przejść się również po terenie otaczającym zabytkowe budynki. Założono tu niebanalną zieleń.
Do niewielkiego Parku Wolności, gdzie wznoszą się przestrzenne konstrukcje pokryte pnączami wychodzi się z hali pod Liberatorem (replika w skali 1:1, samolotu Liberator B-24 J)
Głównym elementem parku jest Mur Pamięci, na którym wyryte zostały nazwiska 11 tysięcy Powstańców, poległych w walkach w sierpniu i wrześniu 1944 roku. Zawieszono tu także potężny dzwon „Monter” poświęcony dowódcy Powstania, generałowi brygady Antoniemu Chruścielowi.
Warto sprawdzić co kryje się po drugiej stronie Muru. Na jego rewersie oglądamy mural - migawki z Powstania. Towarzyszy im ogród,w którym posadzono dziesiątki różanych krzewów. Większość z nich kwitnie czerwono, jak krew.
Skomentuj:
Róże dla Powstańców