Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez. Jaką kosiarkę wybrać?

Pressland, KJ

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez? Znalezienie idealnej kosiarki to niełatwe zadanie, przede wszystkim dlatego, że liczba dostępnych modeli może przyprawić o zawrót głowy. Podczas zakupów klienci najczęściej kierują się jakością wykonania sprzętu oraz sposobem jego zasilania. Sporą popularnością cieszą między innymi kosiarki spalinowe zarówno te z, jak i bez napędu - którą z nich wybrać?

Kosiarka spalinowa
Kosiarka spalinowa
Fot. Krysiak

Jaką kosiarkę wybrać?

Podczas przeglądania ofert producentów sprzętu ogrodniczego warto zwrócić uwagę na poszczególne cechy prezentowanych modeli. Funkcjonalna i działająca sprawnie przez wiele lat kosiarka powinna wyróżniać się doskonałą jakością wykonania tworzących ją części. Istotną kwestię stanowią między innymi: wytrzymała obudowa z tworzywa sztucznego oraz solidne kółka o odpowiedniej średnicy. Poza tym należy przyjrzeć się parametrom silnika, w tym sposobowi jego rozruchu, a także rodzajowi zużywanego paliwa. Nie bez znaczenia pozostają ponadto te elementy wyposażenia, które wpływają na wygodę i szybkość pracy z urządzeniem, czyli regulowane, ergonomiczne uchwyty. Na względzie należy mieć również wagę kosiarki – im jest ona lżejsza, tym łatwiej jest nią manewrować i docierać do trudno dostępnych miejsc w ogrodzie.

Jaką kosiarkę kupić do małego ogrodu? Na co zwrócić uwagę przy zakupie. Nasze propozycje na każdą kieszeń

Jaką wybrać kosiarkę spalinową?

Jednymi z najbardziej popularnych modeli kosiarek są kosiarki spalinowe odznaczające się szeregiem praktycznych zalet. Na pierwszym miejscu długiej listy korzyści użytkowania tego rodzaju sprzętu ogrodniczego można wskazać przede wszystkim brak konieczności kupowania i podłączania silnika do różnego typu przedłużaczy. W konsekwencji, każdy użytkownik zyskuje większe bezpieczeństwo, a jednocześnie komfort pracy w ogrodzie. Co równie istotne, kosiarki spalinowe posiadają bardzo dużą moc silnika, dzięki czemu są w stanie pracować przez długi czas, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych i na zróżnicowanym terenie. Większość modeli kosiarek spalinowych zostało również wyposażonych w specjalny system pozwalający regulować wysokość ścinania wybranego trawnika.

Jaką kosiarkę wybrać?

Kosiarka spalinowa z napędem

W niektórych przypadkach kosiarki spalinowe, oprócz wymienionych powyżej zalet, wyróżniają się jeszcze jednym, dodatkowym udogodnieniem – jest nim napęd, który sprawia, że można z powodzeniem kosić trawnik bez potrzeby wykorzystywania siły własnych mięśni i pchania urządzenia do przodu. Najczęściej montowany napęd przyjmuje postać przekładni ślimakowej lub kątowej, uruchamiających zębate koła – kosiarki spalinowe zawierające mechanizm napędowy są w związku z tym zdecydowanie szybsze i wygodniejsze od standardowych modeli. Tego rodzaju sprzęt doskonale sprawdza się zwłaszcza podczas pielęgnowania murawy o dużych i równych powierzchniach.

Wybór funkcjonalnej i wytrzymałej kosiarki wymaga wcześniejszych przygotowań i szczegółowego zapoznania się z dostępnymi ofertami producentów sprzętu ogrodniczego. Na uwagę klientów zasługują nowoczesne modele kosiarek, umożliwiające szybką, a co równie ważne komfortową pielęgnację trawnika. W zależności od potrzeb i wielkości działki lub ogrodu eksperci polecają zakup kosiarek spalinowych – zarówno tych bez, jak i z napędem.

Wybieramy kosiarkę

    Więcej o:

Skomentuj:

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez. Jaką kosiarkę wybrać?