Okna

 • Okna z PVC

  Okna z PVC - oferta producentów

  Oferta producentów stolarki okiennej PVC w ostatnich latach bardzo się wzbogaciła. Szukając okien do domu, mamy tak szeroki wybór, że w praktyce trudno jest zapoznać się ze wszystkimi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

 • Jaki kolor okien w 2022

  Jaki kolor okien będzie modny w 2022 r.?

  Nowoczesne budownictwo wymaga od okien więcej niż przed laty. To już nie tylko zwyczajne szklane przegrody, przez które wyglądaliśmy na świat. Stolarka okienna we współczesnym wydaniu dba o bezpieczeństwo i komfort użytkowników: termiczny, akustyczny, świetlny. A wygląd okien często wychodzi poza ramy wizerunkowych schematów, bo estetyka korespondująca z modą jest dziś jednym z kryteriów wyboru.

 • ANWIS

  Okna do domu: jakie wybrać?

  Okna do domu? Współczesne okna produkowane są z solidnych i trwałych materiałów oraz zaopatrzone w rozwiązania zapewniające mieszkańcom bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jednak nowoczesne okna powinny być przede wszystkim ciepłe.

 • Duże okna

  Duże okna

  Klasyczny minimalizm, gdzie prym wiodą proste kształty ram oraz wielkoformatowe przeszklenia, to aktualny trend w stolarce otworowej. Obecna moda kładzie nacisk na duże okna, optycznie powiększające pomieszczenia, doświetlające wnętrza i sprawiające, że przebywanie w domu jest o wiele bardziej komfortowe.

 • Dbasz o środowisko? Wybierz okna aluminiowe ALUPROF

  Dbasz o środowisko? Wybierz okna aluminiowe ALUPROF

  Mieszkanie lub dom charakteryzujące się wysoką izolacyjnością oraz korzystające z odnawialnych źródeł energii to obecnie najbardziej oszczędna inwestycja na rynku pierwotnym i wtórnym. Przy zakupie nieruchomości warto jednak zwrócić uwagę na podstawy – wykorzystane materiały i rozwiązania. Weryfikację zaczynamy od dosłownego „okna na świat”. Osoby dbające o środowisko w pierwszym kroku powinny zainteresować się surowcami, z których są zrobione.

 • Rolety zewnętrzne

  Osłona przeciwsłoneczna - rolety, markizy, żaluzje, screeny, refleksole

  Osłony przeciwsłoneczne zewnętrzne ograniczają nasłonecznienie i przegrzewanie się wnętrz, poprawiają izolacyjność termiczną okien, niektóre mają też właściwości antywłamaniowe.

 • Nowoczesne okna

  Wymiana okien i drzwi - na co warto zwrócić uwagę

  Stolarka o doskonałych właściwościach izolacyjnych to inwestycja na lata. Dzięki niej możemy zmniejszyć rachunki za ogrzewanie oraz sprawić, że dom stanie się miejscem przyjaznym zarówno dla jego mieszkańców, jak i otoczenia. Pierwszy krok warto zrobić już dziś.

 • Dzięki specjalnym rozwiązaniom technicznym skrzydła stałe w nowoczesnych oknach są szklone bez ramy, co zwiększa powierzchnię przeszklenia, a tym samym pole widzenia. Takie drzwi nie są tylko elementem stolarki otworowej, ale stanowią zarazem część wystroju, nadając wnętrzu styl i charakter

  Nowoczesne okna do domu

  Producenci okien stosują coraz lepsze nowoczesne technologie produkcji i coraz bardziej zaawansowane rozwiązania poprawiające funkcjonalność stolarki. Działa to na naszą korzyść, bo z bogatej oferty rynkowej mamy szansę wybrać okna spełniające nasze oczekiwania.

 • Szyby zespolone

  Jaka szyba do okna PCV - właściwości

  Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom szyba zespolona w oknie może chronić przed utratą ciepła, zabezpieczać przed nadmiernym nagrzewaniem, chronić przed hałasem i stanowić czasową ochronę przed włamaniem, pod warunkiem, że zastosowano materiały o odpowiednich właściwościach i w prawidłowy sposób.

 • Otwórz salon na taras! Kilka słów o nowoczesnym szkle w dużych przeszkleniach

  Otwórz salon na taras! Kilka słów o nowoczesnym szkle w dużych przeszkleniach

  Salon otwarty na taras to niesłabnący trend architektoniczny, który święci prawdziwe triumfy popularności. Nic dziwnego! Wybierając duże przeszklenia z odpowiednim pakietem szybowym nie tylko doświetlamy przestrzeń, ale gwarantujemy sobie niezwykły widok na otaczającą naturę.

 • Szyby zespolone

  Szyby zespolone w wielkoformatowych przeszkleniach – jakie szkło sprawdzi się najlepiej?

  Nowoczesne projekty wyróżnia dziś nie tylko niepowtarzalny design, ale przede wszystkim kompleksowa troska o użytkowników i środowisko. Cieszące się popularnością duże przeszklenia zapewniają wysoki komfort funkcjonowania przebywającym wewnątrz osobom – cieplny, świetlny, wizualny i akustyczny, dbają o bezpieczeństwo, chronią przed działaniem czynników zewnętrznych czy próbami włamania. Doskonałe właściwości termoizolacyjne, którymi muszą się cechować, przyczyniają się z kolei do zwiększenia efektywności energetycznej obiektów zgodnie z nowymi Warunkami Technicznymi. Z uwagi na ilość wyzwań, jakim jednocześnie muszą sprostać architekci, w oknach i w elewacji budynku najlepiej sprawdzą się multifunkcyjne szyby zespolone do zadań specjalnych.

 • Program Czyste powietrze 2021

  Program "Czyste powietrze 2021" - Weź dotację i wymień okna oraz drzwi na energooszczędne

  "Czyste powietrze" -to nazwa programu wspierającego walkę ze smogiem, redukcję gazów cieplarnianych produkowanych w gospodarstwach domowych, a także szeroko pojęte działania w zgodzie z nurtem eko – w tym przypadku wyrażone odpowiedzialnym podejściem do wznoszonych i remontowanych budynków mieszkalnych. I choć zastąpienie nieefektywnych źródeł ciepła lub inwestycja w nowoczesne rozwiązania może kosztowo przytłoczyć, dzięki projektowi Czyste Powietrze 2021 dofinansowanie, jakie można zyskać, sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 • Wybieramy okna

  Wybieramy okna

  Drzwi i okna to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu. Oprócz podstawowych zadań jak otwieranie i zamykanie, powinny spełniać szereg istotnych funkcji: ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, zapewnienie odpowiedniej ilości światła dziennego, zapewnienie prawidłowej wentylacji, a także izolacji akustycznej. Powinny zapewniać poczucie bezpieczeństwa, a także cieszyć nasze oczy swoją estetyką. Jak wybrać te najlepsze i jakimi czynnikami się kierować ? Jest kilka punktów, które należy rozważyć przy wyborze – zarówno w przypadku okien, jak i drzwi.

 • Okna Elegant

  Okna Elegant – wyjątkowa koncepcja

  Okna PVC są znane ze swojej wytrzymałości, solidności i doskonałej wydajności. Dziś jednak, oprócz doskonałych parametrów technicznych – które są niezbędnym minimum dobrej oferty systemów okiennych - ważne są także aspekty wizualne, takie jak np. nowoczesny, smukły wygląd i minimalistyczny design. Możliwość wyboru różnych wzorów skrzydeł, które idealnie skomponują się ze stylem projektowanego budynku. Gdy dołączymy do tego wątek ekologii, pojawia się marka Deceuninck.

 • Tylko do 30.04.2021 r., wybierając ciepłe okna Internorm, otrzymasz okna trzyszybowe w cenie dwuszybowych.

  Oferta specjalna na 90-lecie firmy Internorm!

  Tylko do 30.04.2021 r., wybierając ciepłe okna Internorm, otrzymasz okna trzyszybowe w cenie dwuszybowych. Dzięki tej jubileuszowej promocji oszczędzasz ok. 7% na każdym zamówionym oknie PCV, PCV-aluminiowym i drewniano-aluminiowym z wyjątkiem okien zespolonych, a także na drzwiach przesuwnych tarasowych i balkonowych! Świętuj z nami 90-te urodziny i ciesz się najwyższą izolacją termiczną swoich nowych okien.

 • Aluminiowa stolarka na miarę XXI wieku – inteligentny dom z Aluprof

  Aluminiowa stolarka na miarę XXI wieku – inteligentny dom z Aluprof

  W nowoczesnych domach możemy wykorzystać zdobycze współczesnych technologii do codziennego sterowania i automatyki budynku. Równie ważne jest budowanie i eksploatacja z poszanowaniem środowiska naturalnego i z wykorzystaniem energooszczędnych materiałów. Innowacyjne rozwiązania do domów z widokiem na przyszłość proponuje Aluprof – jeden z europejskich liderów branży stolarki aluminiowej.

 • Nowoczesne okna mają coraz węższe ramy i coraz większe przeszklenia

  Jak zbudowane jest nowoczesne okno? Zdaniem ekspertów z firm

  Konstrukcje okien, niezależnie od materiału, z którego zostaną wykonane, składają się w większości z tych samych elementów. Są to głównie profile lub ramy, szyby zespolone, uszczelki i okucia. Bez nich nie ma nawet najprostszego okna.

 • Duże okna wymagają zastosowania specjalnych okuć

  Okucia okienne

  Choć praktycznie niewidoczne, to właśnie im na etapie wybierania stolarki warto poświęcić należytą uwagę, ponieważ decydują o wygodzie obsługi okien oraz ich bezpieczeństwie.

 • Salon z dużymi oknami

  Tyle słońca w całym mieście? Nie widziałeś tego jeszcze!

  Proces budowy domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji, od których w przyszłości zależny będzie komfort użytkowania budynku oraz koszty jego eksploatacji. Rozmieszczenie okien w domu ma znaczenie, a ich wielkość nie tylko determinuje ilość naturalnego światła w pomieszczeniach, lecz także znacząco wpływa na temperaturę we wnętrzach. W dużych ośrodkach miejskich dostęp do naturalnego światła może ograniczać ciasna zabudowa, sąsiedztwo wysokich obiektów lub niewielka powierzchnia działki budowlanej. Jak zadbać o doświetlenie pomieszczeń w centrach miast i na gęsto zamieszkanych osiedlach?

 • Design i jakość okna aluminiowe od KRISPOL obsypane nagrodami

  Design i jakość – okna aluminiowe od KRISPOL obsypane nagrodami

  Stolarka aluminiowa przeżywa rozkwit, jest często wybierana przez architektów i inwestorów, którzy design stawiają na pierwszym miejscu. W 2019 roku firma KRISPOL, uruchomiła produkcję okien aluminiowych na systemach ALUPROF i to właśnie ten produkt zrewolucjonizował ofertę dla prywatnych inwestorów oraz został obsypany branżowymi nagrodami.

 • Okno PRISMATIC

  OKNOPLAST oferuje perspektywę korzyści za sprawą okna PRISMATIC

  W ofercie marki OKNOPLAST znaleźć możemy wyjątkowy produkt, zapewniający zaawansowane parametry termoizolacyjne, proekologiczne, a przy tym zwiększający ilość światła wpadającego do pomieszczeń. Nowoczesne okno PRISMATIC w swojej wysokiej funkcjonalności i zaawansowanych technologiach oferuje użytkownikom perspektywę wielu korzyści.

 • MB-77HS NAROZNIK

  Harmonia natury i wnętrza – drzwi podnoszono-przesuwne Aluprof

  Drzwi podnoszono-przesuwne to idealna propozycja zabudowy łączącej salon, pokój lub ogród zimowy z przyrodą na zewnątrz. Oprócz niezaburzonego kontaktu z otoczeniem, stanowią tez wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. Aluprof proponuje dwa systemy takich drzwi.

 • MB-SKYLINE

  Czas aluminium

  Kochają je architekci, marzą o nich inwestorzy. Są symbolem nowoczesności i luksusu. Wielkie przeszklenia nadają bryle budynku lekkości i znakomicie rozświetlają pomieszczenia w środku.

 • MB-104 Passive

  Jakie okna wybrać do domu energooszczędnego i pasywnego?

  Dzisiejsi inwestorzy coraz chętniej decydują się na budowę obiektów niskoenergetycznych. Aby nowopowstały dom spełniał wymogi dyktowane normami i rozporządzeniami, do jego budowy stosuje się technologie i produkty, zapewniające jak najniższe zużycie energii. Kluczem do uzyskania wyśrubowanych parametrów jest szczelna bryła budynku. Jednym z jej gwarantów jest zastosowanie aluminiowych systemów okienno-drzwiowych, które pomogą stworzyć znakomicie izolowany i zabezpieczony przed ucieczką ciepła dom.

 • Okna PVC – wybór na lata

  Okna PVC – wybór na lata

  Wymieniając lub kupując stolarkę do mieszkania czy domu zazwyczaj sięgamy po okna PVC. Od lat wiodą one prym. Eko-Okna doświadczenie w produkcji stolarki zdobywa już od 20 lat.

 • Wykonane z włókna szklanego, osadzone w sztywnych aluminiowych ramkach, moskitiery skutecznie za-bezpieczają przed uciążliwymi owadami.

  Jak się dobrze ukryć przed słońcem i owadami? Zobacz [ZDJĘCIA]

  W upalne dni marzymy o schowaniu się w chłodnym, zacisznym miejscu. Tylko jak sprawić, by nasze domy nie nagrzewały się pod wpływem prażącego słońca? Wbrew pozorom, montaż klimatyzacji nie jest jedynym, ani najlepszym wyjściem. Bardziej skuteczne są rolety i żaluzje zewnętrzne.

 • Rolety to skuteczny sposób ochrony przed słońcem. Podpowiadamy, jak je zamontować

  Zabezpiecz mieszkanie przed słońcem. Podpowiadamy, jak zamocować rolety wewnętrzne

  Rolety są efektowną ozdobą mieszkań i praktyczną alternatywą dla tradycyjnych zasłonek i firan, tak uwielbianych przez nasze babcie i mamy. Nie tylko dekorują wnętrze, ale też chronią przed słońcem oraz ciekawymi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Po wyborze odpowiedniego modelu dopasowanego do aranżacji przychodzi czas na montaż. Podpowiadamy, jak w kilku krokach poprawnie zamontować rolety wewnętrzne, aby cieszyć się ich pięknym wyglądem i funkcjonalnością.

 • Okna odstraszające włamywaczy: jak zabezpieczyć swój dom?

  Okna odstraszające włamywaczy: jak zabezpieczyć swój dom?

  Każdy na pewno chce jak najlepiej zabezpieczyć swój dom przed włamywaczami. Wiele osób stosuje kompleksowe rozwiązania, zwłaszcza w nowym budownictwie. Jednym z ważniejszych zabezpieczeń są okna. W starszych domach też warto rozważyć wymianę stolarki okiennej.

 • Jakie moskitiery wybrać, by ochronić dom przed insektami?

  Jakie moskitiery wybrać, by ochronić dom przed insektami?

  Długo wyczekujemy wiosny, jednak już na jej początku odczuwamy negatywną obecność owadów i wszelkich insektów. O ile ich obecność na świeżym powietrzu nam nie przeszkadza o tyle podczas wietrzenia pomieszczeń przedostają się do wnętrz. Istnieje możliwość zabezpieczenia domu jak i domowników przed nieproszonymi gośćmi - wystarczy zamontować w oknie moskitierę.

 • Duże przeszklenia. Na co zwrócić uwagę?

  Duże przeszklenia. Na co zwrócić uwagę?

  Nowy trend w architekturze to mniej ścian, a więcej przeszkleń. Duże przeszklenia o prostych kształtach prezentują się estetycznie oraz wprowadzają wiele światła do domu. Warto wybrać takie rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy mieszkamy wokół pięknych krajobrazów. Trzeba jednak wiedzieć, czym się sugerować, kiedy wybieramy duże przeszklenia.