Okna

 • Okno

  Jakie są najpopularniejsze okna, które dzisiaj kupujemy?

  Z danych rynkowych wynika, że najczęstszym powodem, dla którego ludzie wymieniają okna, są ich niewystarczające parametry techniczne. Stwierdziło tak 66% badanych. 44% Polaków podjęło tę decyzję również ze względu na względy estetyczne. Właściwy wybór ramy okiennej jest kluczowy w dzisiejszym procesie projektowania. Aktualne trendy dyktują wybory konsumentów. Jakie okna najchętniej dziś kupujemy? I jakie kryteria powinniśmy brać pod uwagę, decydując się na zakup?

 • Rolety zewnętrzne

  Osłona przeciwsłoneczna - rolety, markizy, żaluzje, screeny, refleksole

  Osłony przeciwsłoneczne zewnętrzne ograniczają nasłonecznienie i przegrzewanie się wnętrz, poprawiają izolacyjność termiczną okien, niektóre mają też właściwości antywłamaniowe.

 • Rolety automatyczne - systemy elektryczne

  6 najczęściej powtarzanych mitów na temat automatycznych rolet i karniszy wewnętrznych

  Problematyczny montaż? Zaporowa cena? Problemy w użytkowaniu? Obawy przed tak wygodnymi rozwiązaniami jak karnisz lub roleta z napędem elektrycznym mają różnorodną naturę – ale na ogół są dalekie od prawdy. Dlatego postanowiliśmy zebrać najczęściej powtarzane mity na ten temat i skonfrontować je z faktami. Oto, czego dowiedzieliśmy się od ekspertów w dziedzinie automatyki okiennej z firmy Marcin Dekor.

 • Regulacja okien

  Regulacja okien sposobem na zatrzymanie ciepła w mieszkaniu i oszczędność energii

  Tegoroczne podwyżki cen prądu i gazu miały zauważalny wpływ na nasze finanse. Rachunki wyższe o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset procent spowodowały, że zaczęliśmy szukać alternatywnych sposobów na oszczędność energii i pieniędzy. Wśród wielu skutecznych rozwiązań, jedno z nich jest szczególnie proste i warte zastosowania – to sezonowa regulacja okien.

 • Kiedy jest najlepszy moment na montaż moskitier do okien?

  Kiedy jest najlepszy moment na montaż moskitier do okien?

  Nowoczesne moskitiery to doskonałe zabezpieczenie domowego zacisza przed niechcianymi lokatorami - owadami. Możemy w ten sposób zapewnić sobie komfort funkcjonowania w sezonie letnim, całymi dniami otwierając okna i dbając o dobrą cyrkulację powietrza. Moskitiery do okna sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, są niewidoczne i bardzo praktyczne. Kiedy je zamontować, by spełniały najlepiej swoją funkcję? Podpowiadamy.

 • Katalog zintegrowanych rozwiązań systemowych – nowość w ofercie Aluprof

  Katalog zintegrowanych rozwiązań systemowych – nowość w ofercie Aluprof

  Aluprof to nie tylko uznany producent systemów aluminiowych do stolarki okienno-drzwiowej. Firma posiada także bogatą ofertę systemów osłonowych, w której znajdują się nowoczesne rolety, screeny, żaluzje i moskitiery. Jako dostawca kompletnych rozwiązań przygotował dla swoich klientów katalog, prezentujący skalę możliwych kombinacji w ramach stosowania systemów dostępnych pod marką Aluprof.

 • W 2022 roku nastąpi wzrost popularności stolarki aluminiowej

  Trendy w branży stolarki - okna w 2022 roku

  Branża budowlana trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o potrzeby współczesnego budownictwa. Producenci, podobnie jak inwestorzy i architekci, stale poszukują rozwiązań, które poprawią komfort życia mieszkańców, jednocześnie pozwalając zadbać o środowisko naturalne i ekologię.

 • Okna z PVC

  Jakie okna z PVC znajdziecie w ofercie producentów?

  Oferta producentów stolarki okiennej PVC w ostatnich latach bardzo się wzbogaciła. Szukając okien do domu, mamy tak szeroki wybór, że w praktyce trudno jest zapoznać się ze wszystkimi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

 • Jaki kolor okien w 2022

  Jaki kolor okien będzie modny w 2022 r.?

  Nowoczesne budownictwo wymaga od okien więcej niż przed laty. To już nie tylko zwyczajne szklane przegrody, przez które wyglądaliśmy na świat. Stolarka okienna we współczesnym wydaniu dba o bezpieczeństwo i komfort użytkowników: termiczny, akustyczny, świetlny. A wygląd okien często wychodzi poza ramy wizerunkowych schematów, bo estetyka korespondująca z modą jest dziś jednym z kryteriów wyboru.

 • ANWIS

  Okna do domu: jakie wybrać?

  Okna do domu? Współczesne okna produkowane są z solidnych i trwałych materiałów oraz zaopatrzone w rozwiązania zapewniające mieszkańcom bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jednak nowoczesne okna powinny być przede wszystkim ciepłe.

 • Duże okna

  Duże okna

  Klasyczny minimalizm, gdzie prym wiodą proste kształty ram oraz wielkoformatowe przeszklenia, to aktualny trend w stolarce otworowej. Obecna moda kładzie nacisk na duże okna, optycznie powiększające pomieszczenia, doświetlające wnętrza i sprawiające, że przebywanie w domu jest o wiele bardziej komfortowe.

 • Dbasz o środowisko? Wybierz okna aluminiowe ALUPROF

  Dbasz o środowisko? Wybierz okna aluminiowe ALUPROF

  Mieszkanie lub dom charakteryzujące się wysoką izolacyjnością oraz korzystające z odnawialnych źródeł energii to obecnie najbardziej oszczędna inwestycja na rynku pierwotnym i wtórnym. Przy zakupie nieruchomości warto jednak zwrócić uwagę na podstawy – wykorzystane materiały i rozwiązania. Weryfikację zaczynamy od dosłownego „okna na świat”. Osoby dbające o środowisko w pierwszym kroku powinny zainteresować się surowcami, z których są zrobione.

 • Okucie UNI-JET S-Concealed F - okucie obwiedniowe z ukrytą stroną zawiasową

  Regulacja szczelności okien na zimę - co warto wiedzieć

  Nadeszło pierwsze ochłodzenie, więc siłą rzeczy coraz częściej myślimy o tych mniej sprzyjających porach roku. Chłodna jesień i zima zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza, że czas zadbać o… okna. Tym bardziej, że ich odpowiedni dobór oraz pielęgnacja mogą zapewnić oszczędności. A tych, w dobie lawinowo rosnących opłat za energię, musimy szukać dosłownie wszędzie. A czasem wystarczy… przekręcić śrubkę o 1 milimetr.

 • Nowoczesne okna

  Wymiana okien i drzwi - na co warto zwrócić uwagę

  Stolarka o doskonałych właściwościach izolacyjnych to inwestycja na lata. Dzięki niej możemy zmniejszyć rachunki za ogrzewanie oraz sprawić, że dom stanie się miejscem przyjaznym zarówno dla jego mieszkańców, jak i otoczenia. Pierwszy krok warto zrobić już dziś.

 • Dzięki specjalnym rozwiązaniom technicznym skrzydła stałe w nowoczesnych oknach są szklone bez ramy, co zwiększa powierzchnię przeszklenia, a tym samym pole widzenia. Takie drzwi nie są tylko elementem stolarki otworowej, ale stanowią zarazem część wystroju, nadając wnętrzu styl i charakter

  Nowoczesne okna do domu

  Producenci okien stosują coraz lepsze nowoczesne technologie produkcji i coraz bardziej zaawansowane rozwiązania poprawiające funkcjonalność stolarki. Działa to na naszą korzyść, bo z bogatej oferty rynkowej mamy szansę wybrać okna spełniające nasze oczekiwania.

 • Szyby zespolone

  Jaka szyba do okna PCV - właściwości

  Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom szyba zespolona w oknie może chronić przed utratą ciepła, zabezpieczać przed nadmiernym nagrzewaniem, chronić przed hałasem i stanowić czasową ochronę przed włamaniem, pod warunkiem, że zastosowano materiały o odpowiednich właściwościach i w prawidłowy sposób.

 • Szyby zespolone

  Szyby zespolone w wielkoformatowych przeszkleniach – jakie szkło sprawdzi się najlepiej?

  Nowoczesne projekty wyróżnia dziś nie tylko niepowtarzalny design, ale przede wszystkim kompleksowa troska o użytkowników i środowisko. Cieszące się popularnością duże przeszklenia zapewniają wysoki komfort funkcjonowania przebywającym wewnątrz osobom – cieplny, świetlny, wizualny i akustyczny, dbają o bezpieczeństwo, chronią przed działaniem czynników zewnętrznych czy próbami włamania. Doskonałe właściwości termoizolacyjne, którymi muszą się cechować, przyczyniają się z kolei do zwiększenia efektywności energetycznej obiektów zgodnie z nowymi Warunkami Technicznymi. Z uwagi na ilość wyzwań, jakim jednocześnie muszą sprostać architekci, w oknach i w elewacji budynku najlepiej sprawdzą się multifunkcyjne szyby zespolone do zadań specjalnych.

 • Program Czyste powietrze 2021

  Program "Czyste powietrze 2021" - Weź dotację i wymień okna oraz drzwi na energooszczędne

  "Czyste powietrze" -to nazwa programu wspierającego walkę ze smogiem, redukcję gazów cieplarnianych produkowanych w gospodarstwach domowych, a także szeroko pojęte działania w zgodzie z nurtem eko – w tym przypadku wyrażone odpowiedzialnym podejściem do wznoszonych i remontowanych budynków mieszkalnych. I choć zastąpienie nieefektywnych źródeł ciepła lub inwestycja w nowoczesne rozwiązania może kosztowo przytłoczyć, dzięki projektowi Czyste Powietrze 2021 dofinansowanie, jakie można zyskać, sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 • Okna Elegant

  Okna Elegant – wyjątkowa koncepcja

  Okna PVC są znane ze swojej wytrzymałości, solidności i doskonałej wydajności. Dziś jednak, oprócz doskonałych parametrów technicznych – które są niezbędnym minimum dobrej oferty systemów okiennych - ważne są także aspekty wizualne, takie jak np. nowoczesny, smukły wygląd i minimalistyczny design. Możliwość wyboru różnych wzorów skrzydeł, które idealnie skomponują się ze stylem projektowanego budynku. Gdy dołączymy do tego wątek ekologii, pojawia się marka Deceuninck.

 • Aluminiowa stolarka na miarę XXI wieku – inteligentny dom z Aluprof

  Aluminiowa stolarka na miarę XXI wieku – inteligentny dom z Aluprof

  W nowoczesnych domach możemy wykorzystać zdobycze współczesnych technologii do codziennego sterowania i automatyki budynku. Równie ważne jest budowanie i eksploatacja z poszanowaniem środowiska naturalnego i z wykorzystaniem energooszczędnych materiałów. Innowacyjne rozwiązania do domów z widokiem na przyszłość proponuje Aluprof – jeden z europejskich liderów branży stolarki aluminiowej.

 • Nowoczesne okna mają coraz węższe ramy i coraz większe przeszklenia

  Jak zbudowane jest nowoczesne okno? Zdaniem ekspertów z firm

  Konstrukcje okien, niezależnie od materiału, z którego zostaną wykonane, składają się w większości z tych samych elementów. Są to głównie profile lub ramy, szyby zespolone, uszczelki i okucia. Bez nich nie ma nawet najprostszego okna.

 • Duże okna wymagają zastosowania specjalnych okuć

  Okucia okienne

  Choć praktycznie niewidoczne, to właśnie im na etapie wybierania stolarki warto poświęcić należytą uwagę, ponieważ decydują o wygodzie obsługi okien oraz ich bezpieczeństwie.

 • Salon z dużymi oknami

  Tyle słońca w całym mieście? Nie widziałeś tego jeszcze!

  Proces budowy domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji, od których w przyszłości zależny będzie komfort użytkowania budynku oraz koszty jego eksploatacji. Rozmieszczenie okien w domu ma znaczenie, a ich wielkość nie tylko determinuje ilość naturalnego światła w pomieszczeniach, lecz także znacząco wpływa na temperaturę we wnętrzach. W dużych ośrodkach miejskich dostęp do naturalnego światła może ograniczać ciasna zabudowa, sąsiedztwo wysokich obiektów lub niewielka powierzchnia działki budowlanej. Jak zadbać o doświetlenie pomieszczeń w centrach miast i na gęsto zamieszkanych osiedlach?

 • Design i jakość okna aluminiowe od KRISPOL obsypane nagrodami

  Design i jakość – okna aluminiowe od KRISPOL obsypane nagrodami

  Stolarka aluminiowa przeżywa rozkwit, jest często wybierana przez architektów i inwestorów, którzy design stawiają na pierwszym miejscu. W 2019 roku firma KRISPOL, uruchomiła produkcję okien aluminiowych na systemach ALUPROF i to właśnie ten produkt zrewolucjonizował ofertę dla prywatnych inwestorów oraz został obsypany branżowymi nagrodami.

 • Okno PRISMATIC

  OKNOPLAST oferuje perspektywę korzyści za sprawą okna PRISMATIC

  W ofercie marki OKNOPLAST znaleźć możemy wyjątkowy produkt, zapewniający zaawansowane parametry termoizolacyjne, proekologiczne, a przy tym zwiększający ilość światła wpadającego do pomieszczeń. Nowoczesne okno PRISMATIC w swojej wysokiej funkcjonalności i zaawansowanych technologiach oferuje użytkownikom perspektywę wielu korzyści.

 • MB-77HS NAROZNIK

  Harmonia natury i wnętrza – drzwi podnoszono-przesuwne Aluprof

  Drzwi podnoszono-przesuwne to idealna propozycja zabudowy łączącej salon, pokój lub ogród zimowy z przyrodą na zewnątrz. Oprócz niezaburzonego kontaktu z otoczeniem, stanowią tez wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. Aluprof proponuje dwa systemy takich drzwi.

 • MB-SKYLINE

  Czas aluminium

  Kochają je architekci, marzą o nich inwestorzy. Są symbolem nowoczesności i luksusu. Wielkie przeszklenia nadają bryle budynku lekkości i znakomicie rozświetlają pomieszczenia w środku.

 • MB-104 Passive

  Jakie okna wybrać do domu energooszczędnego i pasywnego?

  Dzisiejsi inwestorzy coraz chętniej decydują się na budowę obiektów niskoenergetycznych. Aby nowopowstały dom spełniał wymogi dyktowane normami i rozporządzeniami, do jego budowy stosuje się technologie i produkty, zapewniające jak najniższe zużycie energii. Kluczem do uzyskania wyśrubowanych parametrów jest szczelna bryła budynku. Jednym z jej gwarantów jest zastosowanie aluminiowych systemów okienno-drzwiowych, które pomogą stworzyć znakomicie izolowany i zabezpieczony przed ucieczką ciepła dom.

 • Okna PVC – wybór na lata

  Okna PVC – wybór na lata

  Wymieniając lub kupując stolarkę do mieszkania czy domu zazwyczaj sięgamy po okna PVC. Od lat wiodą one prym. Eko-Okna doświadczenie w produkcji stolarki zdobywa już od 20 lat.

 • Wykonane z włókna szklanego, osadzone w sztywnych aluminiowych ramkach, moskitiery skutecznie za-bezpieczają przed uciążliwymi owadami.

  Jak się dobrze ukryć przed słońcem i owadami? Zobacz [ZDJĘCIA]

  W upalne dni marzymy o schowaniu się w chłodnym, zacisznym miejscu. Tylko jak sprawić, by nasze domy nie nagrzewały się pod wpływem prażącego słońca? Wbrew pozorom, montaż klimatyzacji nie jest jedynym, ani najlepszym wyjściem. Bardziej skuteczne są rolety i żaluzje zewnętrzne.