Okna

 • W zakupie stolarki okiennej nie chodzi tylko o to, co widać, czyli głównie kształt, wielkość i kolor okien. Jest bowiem wiele innych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając okna do domu

  Kupujemy okna

  W zakupie stolarki okiennej nie chodzi tylko o to, co widać, czyli głównie kształt, wielkość i kolor okien. Jest bowiem wiele innych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając okna do domu.

 • ANWIS

  Okna do domu: jakie wybrać?

  Okna do domu? Współczesne okna produkowane są z solidnych i trwałych materiałów oraz zaopatrzone w rozwiązania zapewniające mieszkańcom bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jednak nowoczesne okna powinny być przede wszystkim ciepłe.

 • Rolety automatyczne - systemy elektryczne

  6 najczęściej powtarzanych mitów na temat automatycznych rolet i karniszy wewnętrznych

  Problematyczny montaż? Zaporowa cena? Problemy w użytkowaniu? Obawy przed tak wygodnymi rozwiązaniami jak karnisz lub roleta z napędem elektrycznym mają różnorodną naturę – ale na ogół są dalekie od prawdy. Dlatego postanowiliśmy zebrać najczęściej powtarzane mity na ten temat i skonfrontować je z faktami. Oto, czego dowiedzieliśmy się od ekspertów w dziedzinie automatyki okiennej z firmy Marcin Dekor.

 • okucia okienne,regulacja okien,okna

  Regulacja okien sposobem na zatrzymanie ciepła w mieszkaniu i oszczędność energii

  Mechanizm ukryty między skrzydłem okna a jego ościeżnicą odpowiada za sprawne otwieranie i zamykanie okien. Jeśli są z tym kłopoty - wymaga on regulacji.

 • Wykruszająca się pianka wokół okna

  Jak uszczelnić okna? Uszczelnienie wokół okna

  Wiosną zaczynam budowę nowego domu. Przełom jesieni i zimy to czas, kiedy powinienem zamontować okna i drzwi. Czy to, że montaż stolarki przypadnie na czas kiepskiej pogody ma jakieś znaczenie? Czy warto zaczekać z montażem do kolejnej wiosny, mimo że znacznie opóźni to prace wykończeniowe? Innocenty S., Gdańsk

 • Nowoczesne okna

  Okna ponad standard

  Okno to jeden z ważniejszych elementów domu, który nie tylko podnosi estetykę budynku, ale też ma istotny wpływ na jego parametry oraz na komfort życia mieszkańców. Wybierając unowocześnienia w zakresie okien, zawsze powinniśmy mieć na uwadze kilka znaczących aspektów, takich jak energooszczędność, bezpieczeństwo i funkcjonalność.

 • Montaż nowoczesnych okien

  Montaż nowoczesnych okien

  Obecnie budowane domy są ciepłe. Technika montażu okien i wykorzystane do tego materiały muszą odpowiadać standardowi termicznemu nowoczesnej stolarki. Bez tego nawet najcieplejsze okna nie zagwarantują skutecznego komfortu cieplnego.

 • Bezpieczne okna

  Bezpieczne okna bez krat

  Nie ma okien, których nie da się wyważyć. Można jednak tak je wyposażyć, by ich sforsowanie było bardzo trudne. Złodziej, któremu przez kilka minut nie udaje się wejść do środka, zazwyczaj rezygnuje.

 • Okna z PVC

  Myślisz o zakupie okien PVC? Sprawdź jakie okna oferują producenci?

  Oferta producentów stolarki okiennej PVC w ostatnich latach bardzo się wzbogaciła. Szukając okien do domu, mamy tak szeroki wybór, że w praktyce trudno jest zapoznać się ze wszystkimi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

 • Okno

  Jakie są najpopularniejsze okna, które dzisiaj kupujemy?

  Z danych rynkowych wynika, że najczęstszym powodem, dla którego ludzie wymieniają okna, są ich niewystarczające parametry techniczne. Stwierdziło tak 66% badanych. 44% Polaków podjęło tę decyzję również ze względu na względy estetyczne. Właściwy wybór ramy okiennej jest kluczowy w dzisiejszym procesie projektowania. Aktualne trendy dyktują wybory konsumentów. Jakie okna najchętniej dziś kupujemy? I jakie kryteria powinniśmy brać pod uwagę, decydując się na zakup?

 • Rolety zewnętrzne

  Osłona przeciwsłoneczna - rolety, markizy, żaluzje, screeny, refleksole

  Osłony przeciwsłoneczne zewnętrzne ograniczają nasłonecznienie i przegrzewanie się wnętrz, poprawiają izolacyjność termiczną okien, niektóre mają też właściwości antywłamaniowe.

 • Okna odstraszające włamywaczy: jak zabezpieczyć swój dom?

  Okna odstraszające włamywaczy: jak zabezpieczyć swój dom?

  Każdy na pewno chce jak najlepiej zabezpieczyć swój dom przed włamywaczami. Wiele osób stosuje kompleksowe rozwiązania, zwłaszcza w nowym budownictwie. Jednym z ważniejszych zabezpieczeń są okna. W starszych domach też warto rozważyć wymianę stolarki okiennej.

 • Katalog zintegrowanych rozwiązań systemowych – nowość w ofercie Aluprof

  Katalog zintegrowanych rozwiązań systemowych – nowość w ofercie Aluprof

  Aluprof to nie tylko uznany producent systemów aluminiowych do stolarki okienno-drzwiowej. Firma posiada także bogatą ofertę systemów osłonowych, w której znajdują się nowoczesne rolety, screeny, żaluzje i moskitiery. Jako dostawca kompletnych rozwiązań przygotował dla swoich klientów katalog, prezentujący skalę możliwych kombinacji w ramach stosowania systemów dostępnych pod marką Aluprof.

 • W 2022 roku nastąpi wzrost popularności stolarki aluminiowej

  Trendy w branży stolarki - okna w 2022 roku

  Branża budowlana trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o potrzeby współczesnego budownictwa. Producenci, podobnie jak inwestorzy i architekci, stale poszukują rozwiązań, które poprawią komfort życia mieszkańców, jednocześnie pozwalając zadbać o środowisko naturalne i ekologię.

 • Jaki kolor okien w 2022

  Jaki kolor okien będzie modny w 2022 r.?

  Nowoczesne budownictwo wymaga od okien więcej niż przed laty. To już nie tylko zwyczajne szklane przegrody, przez które wyglądaliśmy na świat. Stolarka okienna we współczesnym wydaniu dba o bezpieczeństwo i komfort użytkowników: termiczny, akustyczny, świetlny. A wygląd okien często wychodzi poza ramy wizerunkowych schematów, bo estetyka korespondująca z modą jest dziś jednym z kryteriów wyboru.

 • Duże okna

  Duże okna

  Klasyczny minimalizm, gdzie prym wiodą proste kształty ram oraz wielkoformatowe przeszklenia, to aktualny trend w stolarce otworowej. Obecna moda kładzie nacisk na duże okna, optycznie powiększające pomieszczenia, doświetlające wnętrza i sprawiające, że przebywanie w domu jest o wiele bardziej komfortowe.

 • Okucie UNI-JET S-Concealed F - okucie obwiedniowe z ukrytą stroną zawiasową

  Regulacja szczelności okien na zimę - co warto wiedzieć

  Nadeszło pierwsze ochłodzenie, więc siłą rzeczy coraz częściej myślimy o tych mniej sprzyjających porach roku. Chłodna jesień i zima zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza, że czas zadbać o… okna. Tym bardziej, że ich odpowiedni dobór oraz pielęgnacja mogą zapewnić oszczędności. A tych, w dobie lawinowo rosnących opłat za energię, musimy szukać dosłownie wszędzie. A czasem wystarczy… przekręcić śrubkę o 1 milimetr.

 • Nowoczesne okna

  Wymiana okien i drzwi - na co warto zwrócić uwagę

  Stolarka o doskonałych właściwościach izolacyjnych to inwestycja na lata. Dzięki niej możemy zmniejszyć rachunki za ogrzewanie oraz sprawić, że dom stanie się miejscem przyjaznym zarówno dla jego mieszkańców, jak i otoczenia. Pierwszy krok warto zrobić już dziś.

 • Dzięki specjalnym rozwiązaniom technicznym skrzydła stałe w nowoczesnych oknach są szklone bez ramy, co zwiększa powierzchnię przeszklenia, a tym samym pole widzenia. Takie drzwi nie są tylko elementem stolarki otworowej, ale stanowią zarazem część wystroju, nadając wnętrzu styl i charakter

  Nowoczesne okna do domu

  Producenci okien stosują coraz lepsze nowoczesne technologie produkcji i coraz bardziej zaawansowane rozwiązania poprawiające funkcjonalność stolarki. Działa to na naszą korzyść, bo z bogatej oferty rynkowej mamy szansę wybrać okna spełniające nasze oczekiwania.

 • Szyby zespolone

  Jaka szyba do okna PCV - właściwości

  Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom szyba zespolona w oknie może chronić przed utratą ciepła, zabezpieczać przed nadmiernym nagrzewaniem, chronić przed hałasem i stanowić czasową ochronę przed włamaniem, pod warunkiem, że zastosowano materiały o odpowiednich właściwościach i w prawidłowy sposób.

 • Szyby zespolone

  Szyby zespolone w wielkoformatowych przeszkleniach – jakie szkło sprawdzi się najlepiej?

  Nowoczesne projekty wyróżnia dziś nie tylko niepowtarzalny design, ale przede wszystkim kompleksowa troska o użytkowników i środowisko. Cieszące się popularnością duże przeszklenia zapewniają wysoki komfort funkcjonowania przebywającym wewnątrz osobom – cieplny, świetlny, wizualny i akustyczny, dbają o bezpieczeństwo, chronią przed działaniem czynników zewnętrznych czy próbami włamania. Doskonałe właściwości termoizolacyjne, którymi muszą się cechować, przyczyniają się z kolei do zwiększenia efektywności energetycznej obiektów zgodnie z nowymi Warunkami Technicznymi. Z uwagi na ilość wyzwań, jakim jednocześnie muszą sprostać architekci, w oknach i w elewacji budynku najlepiej sprawdzą się multifunkcyjne szyby zespolone do zadań specjalnych.

 • Program Czyste powietrze 2021

  Program "Czyste powietrze 2021" - Weź dotację i wymień okna oraz drzwi na energooszczędne

  "Czyste powietrze" -to nazwa programu wspierającego walkę ze smogiem, redukcję gazów cieplarnianych produkowanych w gospodarstwach domowych, a także szeroko pojęte działania w zgodzie z nurtem eko – w tym przypadku wyrażone odpowiedzialnym podejściem do wznoszonych i remontowanych budynków mieszkalnych. I choć zastąpienie nieefektywnych źródeł ciepła lub inwestycja w nowoczesne rozwiązania może kosztowo przytłoczyć, dzięki projektowi Czyste Powietrze 2021 dofinansowanie, jakie można zyskać, sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 • Okna Elegant

  Okna Elegant – wyjątkowa koncepcja

  Okna PVC są znane ze swojej wytrzymałości, solidności i doskonałej wydajności. Dziś jednak, oprócz doskonałych parametrów technicznych – które są niezbędnym minimum dobrej oferty systemów okiennych - ważne są także aspekty wizualne, takie jak np. nowoczesny, smukły wygląd i minimalistyczny design. Możliwość wyboru różnych wzorów skrzydeł, które idealnie skomponują się ze stylem projektowanego budynku. Gdy dołączymy do tego wątek ekologii, pojawia się marka Deceuninck.

 • Nowoczesne okna mają coraz węższe ramy i coraz większe przeszklenia

  Jak zbudowane jest nowoczesne okno? Zdaniem ekspertów z firm

  Konstrukcje okien, niezależnie od materiału, z którego zostaną wykonane, składają się w większości z tych samych elementów. Są to głównie profile lub ramy, szyby zespolone, uszczelki i okucia. Bez nich nie ma nawet najprostszego okna.

 • Duże okna wymagają zastosowania specjalnych okuć

  Okucia okienne

  Choć praktycznie niewidoczne, to właśnie im na etapie wybierania stolarki warto poświęcić należytą uwagę, ponieważ decydują o wygodzie obsługi okien oraz ich bezpieczeństwie.

 • Salon z dużymi oknami

  Tyle słońca w całym mieście? Nie widziałeś tego jeszcze!

  Proces budowy domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji, od których w przyszłości zależny będzie komfort użytkowania budynku oraz koszty jego eksploatacji. Rozmieszczenie okien w domu ma znaczenie, a ich wielkość nie tylko determinuje ilość naturalnego światła w pomieszczeniach, lecz także znacząco wpływa na temperaturę we wnętrzach. W dużych ośrodkach miejskich dostęp do naturalnego światła może ograniczać ciasna zabudowa, sąsiedztwo wysokich obiektów lub niewielka powierzchnia działki budowlanej. Jak zadbać o doświetlenie pomieszczeń w centrach miast i na gęsto zamieszkanych osiedlach?

 • Design i jakość okna aluminiowe od KRISPOL obsypane nagrodami

  Design i jakość – okna aluminiowe od KRISPOL obsypane nagrodami

  Stolarka aluminiowa przeżywa rozkwit, jest często wybierana przez architektów i inwestorów, którzy design stawiają na pierwszym miejscu. W 2019 roku firma KRISPOL, uruchomiła produkcję okien aluminiowych na systemach ALUPROF i to właśnie ten produkt zrewolucjonizował ofertę dla prywatnych inwestorów oraz został obsypany branżowymi nagrodami.

 • Okno PRISMATIC

  OKNOPLAST oferuje perspektywę korzyści za sprawą okna PRISMATIC

  W ofercie marki OKNOPLAST znaleźć możemy wyjątkowy produkt, zapewniający zaawansowane parametry termoizolacyjne, proekologiczne, a przy tym zwiększający ilość światła wpadającego do pomieszczeń. Nowoczesne okno PRISMATIC w swojej wysokiej funkcjonalności i zaawansowanych technologiach oferuje użytkownikom perspektywę wielu korzyści.

 • MB-104 Passive

  Jakie okna wybrać do domu energooszczędnego i pasywnego?

  Dzisiejsi inwestorzy coraz chętniej decydują się na budowę obiektów niskoenergetycznych. Aby nowopowstały dom spełniał wymogi dyktowane normami i rozporządzeniami, do jego budowy stosuje się technologie i produkty, zapewniające jak najniższe zużycie energii. Kluczem do uzyskania wyśrubowanych parametrów jest szczelna bryła budynku. Jednym z jej gwarantów jest zastosowanie aluminiowych systemów okienno-drzwiowych, które pomogą stworzyć znakomicie izolowany i zabezpieczony przed ucieczką ciepła dom.

 • Okna PVC – wybór na lata

  Okna PVC – wybór na lata

  Wymieniając lub kupując stolarkę do mieszkania czy domu zazwyczaj sięgamy po okna PVC. Od lat wiodą one prym. Eko-Okna doświadczenie w produkcji stolarki zdobywa już od 20 lat.