Okna

 • Okna na miarę

  Okna na miarę

  Podczas budowy lub remontu domu główną rolę odgrywa dobór odpowiedniej stolarki okiennej. To nie tylko kwestia estetyki, lecz także funkcjonalności, energooszczędności i bezpieczeństwa.

 • Zadbaj o okna na wiosnę

  Jak zadbać o okna PCV na wiosnę?

  Wraz z nadchodzącą wiosną przychodzi czas, aby zadbać o nasze okna i przygotować je na nadchodzące, słoneczne dni. Aby utrzymać ich właściwości na dłużej, należy przestrzegać kilku praktycznych zasad pielęgnacyjnych, które podaje Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

 • Rolety wewnętrzne do okien dachowych pozwalają nam regulować ilość światła na poddaszu.

  Okna i rolety stworzone ze sztuką

  Nie od dziś światło dzienne wykorzystywane jest w architekturze i sztuce. Jego umiejętne zastosowanie nie tylko wpływa na nastrój domowników, ale również bilans energetyczny budynku. Dzięki roletom wewnętrznym do okien dachowych możemy optymalnie wykorzystać jego potencjał. Stała kontrola nad ilością i intensywnością wpadającego światła pozwala nam uzyskać zaciemnienie nawet w najbardziej słoneczny dzień. Bogata gama barw i wzorów rolet sprawia, że całe poddasze nabiera koloru. Dodatkowo wybierając roletę w wersji ARF Print ożywisz wnętrze i „zaprosisz” sztukę do swojego domu.

 • Okna Innoview to indywidualne i spersonalizowane produkty, które nadają wnętrzu wyjątkowy charakter i idealnie wpasują się w bryłę obiektu podkreślając oryginalny charakter domu.

  Okna pionowe INNOVIEW – jak wybrać produkt najbardziej dopasowany do mojego domu?

  Przywykliśmy już do samodzielnego konfigurowania naszego smartfona, wyposażenia samochodu, zabudowy garderoby czy kuchni. Okna pionowe INNOVIEW również można „uszyć na miarę”, indywidualnie dobierając poszczególne elementy i składając je niczym klocki. linki no follow podpiac

 • Dobrostan fizyczny i psychiczny

  5 kroków do dobrostanu psychicznego i fizycznego

  Jak zadbać o swój dobrostan psychiczny i fizyczny? Jak żyć w zgodzie z naturą? Jak w końcu zacząć ćwiczyć? Pytania te odzwierciedlają nasze pragnienia i postanowienia noworoczne. Wiosna to dobry czas na ponowny ich przegląd i działanie. Warto też zainspirować się opinią ekspertów, którzy pokazują swoim przykładem, że warto.

 • Czy drzwi przesuwne mogą być energooszczędne?

  Czy drzwi przesuwne mogą być energooszczędne?

  Gdy ceny energii rosną w zastraszającym tempie, poszukiwanie rozwiązań pozwalających na choć niewielkie oszczędności staje się priorytetem dla wielu gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Drzwi przesuwne, często kojarzone z nowoczesnym designem i funkcjonalnością, mogą również przyczynić się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków. Jednak czy rzeczywiście mogą być one energooszczędne? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule – zapraszamy do lektury!

 • Podwaliny pod stolarką okienną

  Podwaliny pod okna

  Kluczowymi miejscami w ścianach domu są podwaliny pod stolarką okienną, sięgającą poziomu podłogi. Miejsca te muszą zapewniać stabilne oparcie dla dość ciężkich szklanych witryn czy drzwi tarasowych. Powinny też mieć odpowiednią izolacyjność cieplną.

 • Reynaers Hi-Finity

  Aluminiowy system drzwi przesuwnych Hi-Finity od AWILUX

  Nowy system aluminiowych drzwi przesuwnych Hi-Finity od AWILUX łączy nieograniczony widok, doskonałą izolacyjność, elegancję niewidocznych profili oraz niemożliwą do przecenienia swobodę projektowania. System rewolucjonizuje sposób doświetlania i aranżacji przestrzeni, doskonale sprawdzając się w nowych obiektach, jak i przy renowacjach.

 • Jeden produkt, wiele możliwości. SkyTwin od Aluprof – innowacyjne połączenie osłon przeciwsłonecznych: rolety zewnętrznej i screena w jednym

  Jeden produkt, wiele możliwości. SkyTwin od Aluprof – innowacyjne połączenie osłon przeciwsłonecznych: rolety zewnętrznej i screena w jednym

  Jak skutecznie ochronić budynek przed nadmiernym nasłonecznieniem jednocześnie nie ograniczając dostępu naturalnego światła do wnętrz? Z tym dylematem zmierzyli się specjaliści firmy Aluprof, wprowadzając na rynek innowacyjne rozwiązanie SkyTwin, będące pierwszym na rynku połączeniem osłon przeciwsłonecznych: rolety zewnętrznej i screena w jednym. To nie tylko sposób na zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach, ale też uzyskanie oszczędności na rachunkach za prąd i ogrzewanie oraz zwiększenie funkcjonalności domu. Co ważne, produkt nie ingeruje w konstrukcję okna czy nadproża, dzięki czemu nie tylko nie zmniejsza estetyki elewacji, ale też nie narusza bilansu energetycznego budynku.

 • Nowoczesne, funkcjonalne i wpisujące się w trendy urbanistyki. Centrum Usług Publicznych w Opolu wypełnione rozwiązaniami Aluprof

  Nowoczesne, funkcjonalne i wpisujące się w trendy urbanistyki. Centrum Usług Publicznych w Opolu wypełnione rozwiązaniami Aluprof

  Jak stworzyć atrakcyjną przestrzeń publiczną, która będzie zachwycała funkcjonalnością i oryginalnym designem, a jednocześnie zapewni bezpieczeństwo jej użytkownikom? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w Opolu, a dokładnie w tamtejszym Centrum Usług Publicznych. W obiekcie, który jest obecnie jednym z najnowocześniejszych w tej części Polski, wykorzystane zostały liczne rozwiązania Aluprof.

 • Okna INNOVIEW powstały z połączenia drewna i aluminium. To kompozycja materiałów, która tworzy wyjątkowe okna, a one zmieniają dom i umożliwiają kreowanie wnętrz otwartych na otaczający nas świat.

  OKNA INNOVIEW – ŚWIATŁO cię uniesie

  Współczesne projekty domów odzwierciedlają aktualne potrzeby i trendy zmieniającej się architektury. Coraz częściej pragniemy kontaktu z przyrodą, by łatwiej było nam wypoczywać i czerpać radość z życia. Duże przeszklenia zmieniają dom oraz tworzą przestrzeń pełną naturalnego światła, pozwalającą poczuć miłe odprężenie. Pozwól sobie na chwilę, w której „światło cię uniesie”.

 • Okna aluminiowe

  Okna aluminiowe – nieograniczone możliwości

  Okna i drzwi z aluminium znane są w Europie już od kilkudziesięciu lat. Wszelkiego rodzaju konstrukcje aluminiowe, okna, fasady, drzwi aluminiowe potocznie nazywane są przez fachowców „ślusarką aluminiową”.

 • Wymiana okien -jakie szyby wybrać?

  Wymiana okien: jakie szyby wybrać?

  Szyba stanowi nawet około 90% okna. Dobrze dobrane, energooszczędne przeszklenia chronią dom przed stratami energii cieplnej. Jednak przez wysłużone okna z nieodpowiednimi szybami może uciekać od 25% do nawet 40% wygenerowanego ciepła, uszczuplając domowy budżet. Jakie rozwiązania wybrać przy termomodernizacji, żeby budynek był oszczędny i komfortowy w eksploatacji?

 • Ślusarka aluminiowa sposobem na poprawę komfortu akustycznego.

  Ślusarka aluminiowa sposobem na poprawę komfortu akustycznego. Na co zwracać uwagę, wybierając okna aluminiowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej?

  Przebywanie w pobliżu miejsc generujących duży hałas, takich jak ruchliwe ulice, tory kolejowe, tereny przemysłowe czy lotniska, wiąże się nie tylko z dyskomfortem, ale też wieloma poważniejszymi niedogodnościami, jak choćby nieustające zmęczenie, rozdrażnienie, problemy z koncentracją, niższa efektywność i gorsze samopoczucie. Żyjąc czy pracując w takiej okolicy, trudno jest jednak uciec od uciążliwych odgłosów, dlatego szczególnego znaczenia nabiera odpowiednie wyciszenie mieszkań czy biur. Pomóc w tym może wybór okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Szczególną uwagę warto zwrócić zwłaszcza na ślusarkę aluminiową, która dzięki posiadanym właściwościom jest w stanie jeszcze skuteczniej ochronić nas przed hałasem dobiegającym z zewnątrz. Ekspert podpowiada, na jakie parametry okien aluminiowych warto zwrócić szczególną uwagę, jeśli zależy nam na uzyskaniu w pomieszczeniach komfortu akustycznego.

 • Ślusarka aluminiowa

  Ślusarka aluminiowa - klucz do komfortu akustycznego w domu

  Otoczenie zewnętrzne generujące duży hałas, takie jak ruchliwe ulice, tory kolejowe czy lotniska, może wpływać nie tylko na nasz komfort, ale także zdrowie. Warto zatem zastanowić się nad wyborem okien, które pomogą w skutecznej izolacji akustycznej. Ślusarka aluminiowa, ze względu na swoje unikalne właściwości, może być kluczowym elementem w poprawie komfortu akustycznego w naszym domu.

 • Montaż okien bez strat ciepła

  Montaż okien bez strat ciepła

  Okna zwykle kupuje się wraz z usługą montażu. Wykonują go ekipy współpracujące z salonem sprzedaży stolarki. W przypadku współczesnych okien o dobrej izolacyjności ważne jest, by monterzy przestrzegali zasad ciepłego i szczelnego montażu oraz stosowali odpowiednie materiały.

 • Takich rabatów jeszcze nie było! Ostatnie dni Zimowej Promocji OknoPlus

  Takich rabatów jeszcze nie było! Ostatnie dni Zimowej Promocji OknoPlus

  Jak zamykać sezon to tak, by zapamiętano go naprawdę na długo. To ostatnie dni Zimowej Promocji OknoPlus! Producent przygotował dla swoich klientów atrakcyjne rabaty sięgające nawet 46%. To doskonała okazja, aby zainwestować w innowacyjne rozwiązania i cieszyć się spokojem przez długie lata.

 • Ochrona ptaków w fińskich domkach

  Ochrona ptaków w naturalnym środowisku: Pilkington AviSafe™ w fińskich domkach turystycznych

  Szkło stosowane w architekturze ma nie tylko wpływ na komfort użytkowania obiektów, ale także może być wyrazem troski o lokalną faunę, zwłaszcza ptactwo. Wiedza powszechna mówi, że przeszklenia stanowią śmiertelne zagrożenie dla ptaków, jednak można je zminimalizować, stosując odpowiednie rodzaje szkła. Dokładnie takie rozwiązanie zastosowano w fińskich domkach turystycznych, zwanych "autiotupa", które nie tylko ułatwiają kontakt z dziką przyrodą, ale także nie szkodzą jej.

 • Patio antracytowe

  Jakie wybrać okna? Nie bój się odważnych rozwiązań!

  Rynek stolarki oferuje nam okna o bardzo różnorodnej konstrukcji, funkcjonalności i estetyce. Jakie okna wybrać do konkretnych pomieszczeń w domu?

 • Kościelisko, Salamandra Chalet, projekt Domy Drewniane Drewnex, użyte systemy Aluprof - drzwi balkonowe MB-77HS, fasada MB-SR50N, okna MB-86

  Aluminium bez tajemnic. Fakty i mity o drzwiach i oknach wykonanych z aluminium

  Budowa lub remont domu oznacza konieczność podejmowania wielu ważnych decyzji. Proces inwestycyjny to szereg wyborów, w których należy wziąć pod uwagę nie tylko trwałość i funkcjonalność danego rozwiązania, ale też związane z nim koszty. Często w takich sytuacjach posiłkujemy się opiniami innych, a te nie zawsze są zgodne z prawdą. Jednymi z produktów na temat których krąży wiele mitów są okna i drzwi aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć, by świadomie podjąć decyzję o wyborze tego rozwiązania?

 • 5 powodów by wymienić okna

  Kiedy warto wymieniać okna?

  Wymiana okien to decyzja, która może przynieść szereg korzyści pod względem estetyki, komfortu i efektywności energetycznej domu. Oprócz powszechnych przyczyn, takich jak konieczność remontu czy uszkodzenia stolarki, istnieje wiele innych czynników, które mogą skłonić do tego działania. Ekspert z firmy AWILUX wskazuje pięć kluczowych powodów, dla których inwestycja w nowoczesne okna może być istotną decyzją na najbliższe lata.

 • Dom otwarty na komfort – tarasowe drzwi przesuwne i harmonijkowe od Aluprof

  Dom otwarty na komfort – tarasowe drzwi przesuwne i harmonijkowe od Aluprof

  Imponujące przeszklenia sięgające sufitu to znak rozpoznawczy współczesnej architektury. Idealnie doświetlają wnętrze, optycznie powiększają przestrzeń, a jednocześnie otwierają dom na ogród, umożliwiając korzystanie z jego uroków. Efekt zatracenia granicy między wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym uzyskać można, stawiając na innowacyjne systemy drzwi przesuwnych lub harmonijkowych firmy Aluprof. Rozwiązania te stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej stolarki, stwarzając projektantom zupełnie nowe możliwości aranżacji przestrzeni, a domownikom zapewniając komfort korzystania z przydomowej zieleni.

 • Drzwi antywłamaniowe

  Co warto wiedzieć i o czym pamiętać, wybierając okna i drzwi antywłamaniowe?

  Odpowiednie zabezpieczenia w domu są kluczowe dla naszego poczucia bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontekście możliwości włamania. Inwestycja w profesjonalne okna i drzwi antywłamaniowe może znacząco przyczynić się do ochrony mienia i minimalizacji stresów związanych z potencjalnym zagrożeniem. Jednak, aby taka inwestycja spełniła oczekiwania, istnieje kilka kluczowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

 • Okno fasadowe

  Jakie okna sprawdzą sie na tarasie?

  Współczesne domy często szeroko otwierają się na starannie zaprojektowany taras i otaczającą je bujną roślinność ogrodową dzięki wielkopowierzchniowym przeszkleniom. Kluczem do pełnego komfortu użytkowania zewnętrznej przestrzeni są odpowiednio dobrane drzwi tarasowe.

 • Okna na zimę

  Jak zabezpieczyć okna na zimę?

  Zbliżająca się zima niesie ze sobą wyzwania związane z utrzymaniem komfortu cieplnego w naszych domach. Jednym z kluczowych elementów wpływających na tę kwestię są okna. Stan techniczny i szczelność okien mają istotny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na rachunki za ogrzewanie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie okien przed nadejściem mrozów.

 • salon, duże okna, koza

  Projektowanie domu: jak dobrać i rozmieścić okna?

  Choć sposoby na oświetlenie wnętrz bardzo udoskonalono od czasów świec i lamp naftowych, nadal najważniejsze dla komfortu życia jest naturalne światło. Jasny, dobrze oświetlony dom to nie ten z pięknym lampami i żyrandolami, ale ten w którym od wschodu do zachodu słońca gości światło dzienne.

 • ASE 80

  Co warto wiedzieć przed zakupem drzwi przesuwnych?

  Drzwi przesuwne, nazywane także suwankami, zdobyły popularność ze względu na swoją praktyczność, łatwość obsługi i zdolność do otwierania przestrzeni na otoczenie. Przed dokonaniem wyboru tych nowoczesnych i stylowych rozwiązań warto zadać kilka kluczowych pytań sprzedawcy. Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX, przedstawia 12 istotnych zagadnień, które pomogą w podjęciu mądrego wyboru.

 • Nowa linia napędów do osłon przeciwsłonecznych i markiz - Next Star i Next Fit

  Nowa gama silników rurowych Next do osłon przeciwsłonecznych i markiz

  Firma Nice prezentuje swoją nową linię napędów do osłon przeciwsłonecznych i markiz - Next Star i Next Fit, które są bardziej wydajne, zrównoważone i ciche. Te nowe rozwiązania, stworzone w ramach Nice Green Innovation, w połączeniu z Nice SmartHome, pozwalają dostosować się do potrzeb użytkowników, z uwzględnieniem ich indywidualnych nawyków.

 • Morlite Vision Design

  Innowacyjność Morlite Vision Design - więcej światła przy mniejszych profilach

  Czasem mniej oznacza więcej, szczególnie gdy chodzi o szerokość profili otaczających ogromne przeszklenia, charakterystyczne dla nowoczesnych projektów domów. OknoPlus wprowadza na rynek Morlite Vision Design - ulepszoną wersję popularnej suwanki, która umożliwia zwiększenie powierzchni szkła przy zachowaniu tych samych zewnętrznych wymiarów konstrukcji. Pozwól nam przedstawić Ci więcej... światła!

 • Czujnik pogodowy

  Dwie strategie na ochronę domów przed następstwami ulew

  W miarę jak klimat w Polsce przekształca się w dwie skrajne pory roku – ciepłą i suchą oraz chłodną i wilgotną, pojawia się coraz więcej ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, takich jak fale upałów i ulewne deszcze. Współcześnie powszechnie stosuje się systemy wentylacji, klimatyzacji oraz rozwiązania służące do zacieniania wnętrz. Jak jednak możemy skutecznie zabezpieczyć nasze domy przed nagłymi opadami deszczu? Firma G-U Polska, specjalizująca się w systemowych rozwiązaniach dla stolarki okiennej, wskazuje na dwa kluczowe rozwiązania: efektywne systemy odprowadzania wody z drzwi tarasowych oraz systemy sterujące dla okien uchylnych, połączone z czujnikami pogodowymi.