Pracownie architektoniczne

 • Małgorzata Łapaj i Kuba Kowalczyk, Kropka Studio

  Pracownia architektoniczna: Kropka Studio

  Kropka studio została założona w 2012 roku i jest prowadzona przez Małgorzatę Łapaj oraz Kubę Kowalczyka. Doświadczenia zawodowe zdobywali pracując w renomowanych biurach w Polsce i w Holandii. Założyciele pracowni otrzymali m.in. krakowską nagrodę SARP za najlepszy dyplom PK w roku 2008 oraz 2009. Dyplom Kuby został dodatkowo wyróżniony w ogólnopolskim konkursie SARP na najlepszy dyplom roku. Ich projekty brały udział w licznych konkursach architektonicznych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień oraz dwukrotnie brały udział w wystawie „V4 Family Houses 2021”. „Dom w krajobrazie” w 2013 zdobył nagrodę „Architektura Roku Województwa Śląskiego” a „Dom w górach” znalazł się na finałowej liście „World architecture festival 2021”.

 • Pracownia EXTERIO

  Pracownia architektoniczna: EXTERIO

  Budynki w różnorodnej skali - od urbanistycznej, poprzez wnętrza, aż do detalu - to bogata oferta pracowni EXTERIO, którą prezentujemy Wam na naszych stronach.

 • Barka

  Pracownia architektoniczna: Anta architekci

  Daniel Cieślik to absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2001). W tym samym roku uzyskał międzynarodowy dyplom Royal Insti - tute of British Architects (RIBA). Jest założycielem pracowni ANTA ARCHI - TEKCI, zdobywca wielu nagród bran - żowych, a prywatnie tatą oraz amatorem golfa i motoryzacji.

 • Architekt Tomasz Głowacki

  Pracownia architektoniczna: GŁOWACKI PAG

  Indywidualnie i kreatywnie, a jednocześnie pragmatycznie i lakonicznie - to jedne z wielu zasad, którymi kieruje się zespół architektów z Pracowni GŁOWACKI PAG. Poznajcie ich super realizacje.

 • Modern Studio

  Pracownia architektoniczna: Modern Studio

  Modern Studio jest autorską pracownią architektoniczną założoną w 2008 roku przez architekta Macieja Rempalskiego. Wraz z nim pracownię tworzą architekt prowadzący Joanna Jureczko, architekci Łukasz Kołodziejczyk, Sonia Pasternok, Weronika Pietruńko, a za architekturę wnętrz odpowiedzialna jest Joanna Wojtaszek. – Jako zespół młodych ludzi cechuje nas kreatywność, otwartość umysłu i umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii – mówią architekci. Obszar działania pracowni to zarówno architektura, jak i architektura wnętrz w zakresie architektury mieszkalnej, usługowej oraz publicznej. Myślimy ideologicznie, przekładając pomysł na koncepcję przestrzenną z poszanowaniem kontekstu miejsca.

 • KLUJ architekci

  Pracownia architektoniczna: KLUJ architekci

  KLUJ architekci to pracownia projektowa prowadzona przez architekta Piotra Kluja – absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, jednego z założycieli nieistniejącego już studia projektowego o nazwie „KILKORO architekci”, prowadzonego wraz ze wspólnikiem od 2009 roku do rozwiązania grupy w 2013 roku.

 • Medusa Group

  Pracownia architektoniczna: Medusa Group - realizacje

  Medusa Group to interdyscyplinarne studio projektowe założone w 1997 roku na Śląsku przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę. W ciągu ostatnich dwudziestu lat zespół młodych architektów znacznie rozszerzył zakres swojej działalności, zdobywając specjalistyczne doświadczenie i stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek projektowych w Polsce i za granicą. Studio jest zlokalizowane w dwóch miastach w Polsce: Bytomiu i Warszawie oraz działa jako Medusa London Limited w Londynie.

 • Dom przedwojenny. Rozbudowa

  Pracownia architektoniczna: GRID Architekci

  GRID Architekci – biuro architektoniczne założone w 2004 roku po otrzymaniu I nagrody w międzynarodowym konkursie Europan. Od tego czasu Agnieszka Zając i Artur Toboła prowadzą kameralne, kilkuosobowe biuro architektoniczne we Wrocławiu, wspomagające inwestorów w całym procesie projektowym i budowlanym. – Mamy oczy i uszy otwarte na nowe oraz na zmiany w otaczającym nas świecie. Tam, gdzie przeważnie widzi się tylko działkę lub budynek, my widzimy szansę na stworzenie lepszego miejsca do życia, mieszkania lub pracy – mówią architekci. Efektem takiego podejścia, oprócz zadowolonych użytkowników, jest wiele nagród architektonicznych krajowych i zagranicznych za projekty oraz zrealizowane budynki.

 • Dom na dolnym śląsku

  Pracownia architektoniczna Moomoo architects - ciekawe realizacje

  MOOMOO Group – biuro architektoniczne założone w 2008 roku przez Jakuba Majewskiego i Łukasza Pastuszkę, którzy studiowali w Łodzi, ale poznali się pod Brukselą. Obecnie tworzone jest przez zespół świetnych ludzi - architektów i specjalistów. Projektują - od rezydencji w najciekawszych miejscach Polski dla wymagających inwestorów, po osiedla w Arabii Saudyjskiej. W 2009 roku pracownia MOOMOO Group została uznana przez brytyjski magazyn "Wallpaper" za jedną z 30 najlepiej zapowiadających się pracowni architektonicznych na świecie.

 • Architekt Robert Konieczny

  Pracownia architektoniczna Roberta Koniecznego

  KWK Promes to pracownia założona w 1999 roku przez Roberta Koniecznego, znana z konceptualnego podejścia do projektowania. Prowadzi ono do częstych eksperymentów i poszukiwań, mających na celu poprawę funkcjonalności budynków i przestrzeni. W tej chwili działania pracowni coraz mocniej ukierunkowane są na poszukiwanie rozwiązań dostosowujących architekturę do nieuchronnych zmian klimatu i wiążących się z tym wyzwań.

 • architekci Jerzy Woźniak i Paweł Garus, mode:lina™

  Pracownia architektoniczna - mode:lina™

  mode:lina™ to pracownia projektowa stworzona przez Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka w 2009 roku, jeszcze na IV roku studiów architektonicznych. Mimo młodego wieku założycieli mode:lina™ to pracownia z dużym dorobkiem – przez 12 lat istnienia gościła na stronach ponad 200 wydawnictw krajowych i międzynarodowych oraz została nagrodzona w licznych międzynarodowych i krajowych konkursach. Projektanci są między innymi dwukrotnymi zdobywcami prestiżowej nagrody EuroShop Retail Design Award, wręczanej w Szanghaju podczas największych targów biznesowych EuroShop oraz dwukrotnie zostali uhonorowani w polskim konkursie Design Alive Awards. Ponadto zdobyli Green Building Awards 2018 w kategorii „Najlepsze Zrównoważone Wnętrze”.