Pracownie architektoniczne

 • Forrest House – Willa w Parkowej Scenerii

  Pracownia architektoniczna: JABRAARCHITECTS

  To studio jest wyspecjalizowane w projektowaniu nowoczesnych domów jednorodzinnych oraz aranżacji wnętrz. Założycielem pracowni oraz głównym projektantem jest architekt Tomasz Zaleski. Wraz ze swoimi współpracownikami tworzy przestrzeń dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta.

 • CZESKI DOM

  Pracownia architektoniczna: Struktura

  Biuro Architektoniczne STRUKTURA zostało założone w 2011 roku przez architekta Łukasza Lewandowskiego, który jest członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Architektów. Architekt Lewandowski podkreśla, że każde zlecenie traktuje indywidualnie, starając się tworzyć innowacyjne, oryginalne i nowoczesne projekty budynków oraz wnętrz. Specjalizuje się w projektowaniu budynków jednorodzinnych, willi, rezydencji, budynków wielorodzinnych, apartamentowców, biurowców oraz wnętrz prywatnych mieszkań, domów i biur. Jego celem jest projektowanie budynków przyszłości, które wyprzedzają swój czas poprzez nowatorskie i nietypowe rozwiązania, jednocześnie dbając o ich użyteczność, funkcjonalność i zgodność z budżetem klienta.

 • Domki letniskowe Borzestova

  Pracownia architektoniczna - YONO ARCHITECTURE

  YONO ARCHITECTURE to autorska pracownia projektowa architekta Sebastiana Maracha, założona w 2018 roku, specjalizująca się w architekturze oraz architekturze wnętrz. Pracownia działa oraz realizuje indywidualne projekty na terenie całej Polski. Od momentu powstania wykonała ponad 150 projektów, głównie domów jednorodzinnych oraz wnętrz mieszkalnych. Projekty YONO ARCHITECTURE charakteryzują się funkcjonalnością rozwiązań, czystością formy oraz prostotą.

 • DOM W MIEŚCIE NA MAZURACH

  Pracownia architektoniczna IFAgroup

  Grupa kreatywnych projektantów, założona przez Kamila Domachowskiego i Macieja Buscha, istnieje formalnie od 2014 r. Studio może pochwalić się licznymi projektami, obejmującymi zarówno indywidualne domy, w tym na gradzane, jak i obiekty użyteczności publicznej. Jednym z wyróżniających się projektów jest „Dom w Gdyni”, który został nominowany do nagrody za Najlepszy Obiekt Architektoniczny 2020 r. Natomiast „Dom Zosi” zdobył III nagrodę Stowarzyszenia Architektów Wnętrz za Wnętrze Roku 2023 w kategorii wnętrza prywatne. Pracownia została także wyróżniona w konkursie SARP-u na Nowy Pawilon Muzeum Narodowego w Warszawie w 2022 r. Kamil Domachowski, jeden z założycieli, został doceniony w 2014 r. w publikacji LABEL. Addicted To Design, gdzie znalazł się wśród „50 polskich talentów, które warto znać!”.

 • AGENCJA REKLAMY FUX

  Pracownia architektoniczna - INTERURBAN

  INTERURBAN to pracownia architektoniczna, założona przez architektów Weronikę Juszczyk i Łukasza Piankowskiego. Zdobycie doświadczenia i wiedzy miało miejsce w cenionych biurach architektonicznych. Od 2010 roku prowadzą własną działalność projektową, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Projekt domu o nietypowym charakterze pracowni został zaprezentowany na wystawie Westival Architektury w Szczecinie w 2013 roku.

 • Dom rozciągnięty

  Pracownia architektoniczna - PL.architekci

  Zajmujemy się projektowaniem obiektów architektonicznych oraz architekturą wnętrz. W naszych pracach priorytetem są prostota, funkcjonalność i dbałość o detale. Nasza klientela głównie skupia się na klientach indywidualnych, co pozwala nam poznać ich, wchodzić w ich życie i dowiadywać się o ich pasjach. Każdy projekt jest unikalny, ponieważ różni się ludźmi, lokalizacją i warunkami. Mimo to, kolejność naszej pracy twórczej jest zawsze taka sama. Pełnimy także rolę psychologów, nasza praca polega na słuchaniu, analizowaniu i często na łączeniu odmiennych temperamentów klientów.

 • Złota

  Pracownia architektoniczna: Standart Architekci

  Standart Architekci to pracownia projektowa założona w 2020 roku w Krakowie. Współzałożycielem jest Tomasz Gurgul, który zaraz po studiach swoje doświadczenie w zawodzie architekta rozpoczął w Nowym Jorku, gdzie pracował w kilku pracowniach projektowych. Po powrocie do Polski w 2004 roku założył pracownię projektową AT Architekci, która w 2020 roku przekształciła się w Standart Architekci.

 • Staruń Wanik ARCHITEKCI

  Pracownia architektoniczna - Staruń Wanik ARCHITEKCI

  Pracownia Staruń Wanik ARCHITEKCI została założona przez Paulinę Staruń i Szymona Wanik w 2014 roku. Doświadczenie projektantów pozwala podejmować się projektowania obiektów o zróżnicowanej skali i funkcji. W portfolio pracowni znajdują się budynki mieszkalne, użyteczności publicznej oraz obiekty przemysłowe.

 • 100 procent domu

  Pracownia architektoniczna: Kabarowski Misiura Architekci

  Pracownia Kabarowski Misiura Architekci specjalizuje się w projektach nowoczesnych domów jednorodzinnych, dostosowanych do potrzeb przyszłych mieszkańców. Dzięki indywidualnym rozwiązaniom i wysokiej jakości wykonania domy zaprojektowane przez Annę Misiurę i Łukasza Kabarowskiego cieszą się uznaniem zarówno wśród użytkowników, jak i w środowisku architektonicznym.

 • Bogusław Barnaś

  Pracownia architektoniczna: BXB studio Bogusław Barnaś

  Bogusław Barnaś – architekt, projektant, nauczyciel akademicki. W 2014 roku zaliczony do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata wg wydawnictwa Wallpaper. W roku 2018 otrzymał nagrodę „Architekci Małopolski 2017” za projekt Małopolskiej Chaty Podcieniowej oraz nagrodę PLGBC Green Building Awards za najlepszy projekt ekologiczny dla Eco Warsaw Tower. W 2021 wspomniany projekt Małopolskiej Chaty Podcieniowej został zwycięzcą innego międzynarodowego konkursu Global Design Architecture Awards – Rethinking the Future jako jedyna realizacja z całego świata w tej kategorii. W tym samym roku dom otrzymał również nagrodę German Design Award 2022 Special oraz The European Property Award, a wydawnictwo Property Design umieściło jego twórcę na liście 10 najlepszych polskich architektów.

 • Małgorzata Łapaj i Kuba Kowalczyk, Kropka Studio

  Pracownia architektoniczna: Kropka Studio

  Kropka studio została założona w 2012 roku i jest prowadzona przez Małgorzatę Łapaj oraz Kubę Kowalczyka. Doświadczenia zawodowe zdobywali pracując w renomowanych biurach w Polsce i w Holandii. Założyciele pracowni otrzymali m.in. krakowską nagrodę SARP za najlepszy dyplom PK w roku 2008 oraz 2009. Dyplom Kuby został dodatkowo wyróżniony w ogólnopolskim konkursie SARP na najlepszy dyplom roku. Ich projekty brały udział w licznych konkursach architektonicznych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień oraz dwukrotnie brały udział w wystawie „V4 Family Houses 2021”. „Dom w krajobrazie” w 2013 zdobył nagrodę „Architektura Roku Województwa Śląskiego” a „Dom w górach” znalazł się na finałowej liście „World architecture festival 2021”.

 • Pracownia EXTERIO

  Pracownia architektoniczna: EXTERIO

  Budynki w różnorodnej skali - od urbanistycznej, poprzez wnętrza, aż do detalu - to bogata oferta pracowni EXTERIO, którą prezentujemy Wam na naszych stronach.

 • Barka

  Pracownia architektoniczna: Anta architekci

  Daniel Cieślik to absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2001). W tym samym roku uzyskał międzynarodowy dyplom Royal Insti - tute of British Architects (RIBA). Jest założycielem pracowni ANTA ARCHI - TEKCI, zdobywca wielu nagród bran - żowych, a prywatnie tatą oraz amatorem golfa i motoryzacji.

 • Architekt Tomasz Głowacki

  Pracownia architektoniczna: GŁOWACKI PAG

  Indywidualnie i kreatywnie, a jednocześnie pragmatycznie i lakonicznie - to jedne z wielu zasad, którymi kieruje się zespół architektów z Pracowni GŁOWACKI PAG. Poznajcie ich super realizacje.

 • Modern Studio

  Pracownia architektoniczna: Modern Studio

  Modern Studio jest autorską pracownią architektoniczną założoną w 2008 roku przez architekta Macieja Rempalskiego. Wraz z nim pracownię tworzą architekt prowadzący Joanna Jureczko, architekci Łukasz Kołodziejczyk, Sonia Pasternok, Weronika Pietruńko, a za architekturę wnętrz odpowiedzialna jest Joanna Wojtaszek. – Jako zespół młodych ludzi cechuje nas kreatywność, otwartość umysłu i umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii – mówią architekci. Obszar działania pracowni to zarówno architektura, jak i architektura wnętrz w zakresie architektury mieszkalnej, usługowej oraz publicznej. Myślimy ideologicznie, przekładając pomysł na koncepcję przestrzenną z poszanowaniem kontekstu miejsca.

 • KLUJ architekci

  Pracownia architektoniczna: KLUJ architekci

  KLUJ architekci to pracownia projektowa prowadzona przez architekta Piotra Kluja – absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, jednego z założycieli nieistniejącego już studia projektowego o nazwie „KILKORO architekci”, prowadzonego wraz ze wspólnikiem od 2009 roku do rozwiązania grupy w 2013 roku.

 • Medusa Group

  Pracownia architektoniczna: Medusa Group - realizacje

  Medusa Group to interdyscyplinarne studio projektowe założone w 1997 roku na Śląsku przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę. W ciągu ostatnich dwudziestu lat zespół młodych architektów znacznie rozszerzył zakres swojej działalności, zdobywając specjalistyczne doświadczenie i stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek projektowych w Polsce i za granicą. Studio jest zlokalizowane w dwóch miastach w Polsce: Bytomiu i Warszawie oraz działa jako Medusa London Limited w Londynie.

 • Dom przedwojenny. Rozbudowa

  Pracownia architektoniczna: GRID Architekci

  GRID Architekci – biuro architektoniczne założone w 2004 roku po otrzymaniu I nagrody w międzynarodowym konkursie Europan. Od tego czasu Agnieszka Zając i Artur Toboła prowadzą kameralne, kilkuosobowe biuro architektoniczne we Wrocławiu, wspomagające inwestorów w całym procesie projektowym i budowlanym. – Mamy oczy i uszy otwarte na nowe oraz na zmiany w otaczającym nas świecie. Tam, gdzie przeważnie widzi się tylko działkę lub budynek, my widzimy szansę na stworzenie lepszego miejsca do życia, mieszkania lub pracy – mówią architekci. Efektem takiego podejścia, oprócz zadowolonych użytkowników, jest wiele nagród architektonicznych krajowych i zagranicznych za projekty oraz zrealizowane budynki.

 • Dom na dolnym śląsku

  Pracownia architektoniczna Moomoo architects - ciekawe realizacje

  MOOMOO Group – biuro architektoniczne założone w 2008 roku przez Jakuba Majewskiego i Łukasza Pastuszkę, którzy studiowali w Łodzi, ale poznali się pod Brukselą. Obecnie tworzone jest przez zespół świetnych ludzi - architektów i specjalistów. Projektują - od rezydencji w najciekawszych miejscach Polski dla wymagających inwestorów, po osiedla w Arabii Saudyjskiej. W 2009 roku pracownia MOOMOO Group została uznana przez brytyjski magazyn "Wallpaper" za jedną z 30 najlepiej zapowiadających się pracowni architektonicznych na świecie.

 • Architekt Robert Konieczny

  Pracownia architektoniczna Roberta Koniecznego

  KWK Promes to pracownia założona w 1999 roku przez Roberta Koniecznego, znana z konceptualnego podejścia do projektowania. Prowadzi ono do częstych eksperymentów i poszukiwań, mających na celu poprawę funkcjonalności budynków i przestrzeni. W tej chwili działania pracowni coraz mocniej ukierunkowane są na poszukiwanie rozwiązań dostosowujących architekturę do nieuchronnych zmian klimatu i wiążących się z tym wyzwań.

 • architekci Jerzy Woźniak i Paweł Garus, mode:lina™

  Pracownia architektoniczna - mode:lina™

  mode:lina™ to pracownia projektowa stworzona przez Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka w 2009 roku, jeszcze na IV roku studiów architektonicznych. Mimo młodego wieku założycieli mode:lina™ to pracownia z dużym dorobkiem – przez 12 lat istnienia gościła na stronach ponad 200 wydawnictw krajowych i międzynarodowych oraz została nagrodzona w licznych międzynarodowych i krajowych konkursach. Projektanci są między innymi dwukrotnymi zdobywcami prestiżowej nagrody EuroShop Retail Design Award, wręczanej w Szanghaju podczas największych targów biznesowych EuroShop oraz dwukrotnie zostali uhonorowani w polskim konkursie Design Alive Awards. Ponadto zdobyli Green Building Awards 2018 w kategorii „Najlepsze Zrównoważone Wnętrze”.

 • Anna Witor, AWINCI ARCHITECTS

  Pracownia Architektoniczna AWINCI ARCHITECTS

  AWINCI ARCHITECTS to dynamicznie rozwijająca się pracownia architektoniczna z siedzibą w Katowicach. Założycielką i głównym architektem w AWINCI ARCHITECTS Anna Witor. Absolwentka Politechniki Śląskiej wydziału Architektury i Urbanistyki oraz Architektury Wnętrz i Wzornictwa specjalizuje się w architekturze mieszkaniowej jednorodzinnej i wielorodzinnej, a także w budynkach użyteczności publicznej. Swoje bogate doświadczenie zdobywała, pracując w renomowanych biurach zarówno w Polsce, jak i Irlandii. Od 2019 roku z powodzeniem kieruje własną pracownią, zdobywając uznanie na arenie międzynarodowej poprzez liczne nagrody w prestiżowych konkursach. W swoich projektach kładzie duży nacisk na tworzenie ponadczasowych dzieł architektury, które są głęboko zakorzenione w kontekście lokalnym. Anna i jej zespół oferują holistyczne podejście do każdego projektu, a ich motto „mniej znaczy więcej” odzwierciedla filozofię architektoniczną jej biura.