Łazienka
Remont łazienki - jak zaplanować prace?
Decydując się na generalny lub częściowy remont łazienki, nie musimy obawiać się problemów. Oferty producentów są na tyle szerokie, że z łatwością znajdziemy w nich rozwiązania, które będą dopasowane do naszych potrzeb, a jednocześnie konkretnej sytuacji aranżacyjnej.
Bateria termostatyczna: warto stosować, ale nie zawsze można
Baterie termostatyczne zapewniają stałą temperaturę wypływającej wody, niezależnie od zmian parametrów w instalacji. Są też bardzo bezpieczne w użytkowaniu.
Podłączenie grzejnika łazienkowego do instalacji grzewczej
Grzejnik łazienkowy drabinkowy, podobnie jak pozostałe rodzaje grzejników, podłącza się do układu centralnego ogrzewania dwiema rurami: zasilającą, która doprowadza gorącą wodę ze źródła ciepła (np. kotła, kominka z płaszczem wodnym), i powrotną - odprowadzającą schłodzoną wodę do instalacji.
Łazienka dla singla, pary i rodziny
Urządzanie własnego mieszkania lub domu to niezwykle wciągający i przyjemny proces, choć czasem może nas przyprawić o nerwowy zawrót głowy. Dotyczy to między innymi łazienki, która dziś coraz częściej zaczęła pełnić również funkcję strefy odpoczynku i relaksu, a nawet domowego SPA.
Toaleta: funkcjonalne i komfortowe wc. Nowoczesne ubikacje i łazienki
Toaleta powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale dla większości użytkowników ważne jest także to, by wyglądała atrakcyjnie. Dlatego główny element jej wyposażenia – miska WC – też powinien być spójny z aranżacją wnętrza. Jaką miskę wybrać, aby toaleta spełniała nasze wymagania?
Deska myjąca czyli jak zamienić zwykłą toaletę w toaletę myjącą?
Troska o higienę to nieodłączny aspekt życia. Nie dziwi zatem rosnąca popularność toalet myjących, które znacznie podnoszą nasz codzienny komfort. Innowacyjność i technologiczne zaawansowanie czynią je wymarzonym elementem wyposażenia domowej łazienki. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Co zrobić w sytuacji, gdy ograniczony budżet uniemożliwia zakup toalety z funkcją mycia? Alternatywą może być deska myjąca.
Lepsza łazienka, lepsze życie
Dobrze zaprojektowana łazienka musi łączyć w sobie styl, jakość i praktyczne rozwiązania. Takie połączenie pragmatyzmu i estetyki zapewni domownikom przyjemność z codziennej toalety. Po prostu – lepsza łazienka, to lepsze życie. A to „lepsze” oznacza nowe technologie i innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że wnętrze jest przyjazne dla wszystkich i funkcjonalne niezależnie od wielkości. A ponadto gwarantują absolutną higienę i czystość. A jakie konkretnie oczekiwania ma użytkownik łazienki? Okazuje się, że skupiają się one na sześciu głównych obszarach: przestrzeni, komforcie, dostępności, funkcjonalnym wzornictwie, a także użyteczności i czystości.
Podtynkowy design w łazience
Łazienka to szczególne miejsce, które powinno łączyć funkcjonalność z ciekawym designem. Wtedy będzie dawało poczucie komfortu i relaksowało. Maksimum „swobody aranżacyjnej” uzyskamy, decydując się na montaż armatury podtynkowej, która z łatwością wpisze się w każdy, nawet najbardziej nowoczesny i oryginalny styl.
Łatwe czyszczenie kabiny prysznicowej
Żeby szklane ścianki kabiny prysznicowej lśniły czystością, wcale nie trzeba ich ciągle czyścić. Można ułatwić sobie życie i kupić kabinę ze specjalną powłoką, na której spływająca woda nie zostawia śladów.
Wanna. Z jakiego materiału i o jakim kształcie?
Wanna to zwykle podstawowy element wyposażenia łazienki. Dlatego powinna być dobrze dobrana do wnętrza nie tylko pod względem funkcjonalnym, lecz także estetycznym. Dziś wybór modeli jest ogromny - są wykonywane z różnych materiałów i dostępne w wielu kształtach.
Jaką umywalkę wybrać?
Umywalka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. A dziś już nie tylko biała i nie tylko podwieszana. Kto chce odejść od schematów, nie będzie miał problemu ze znalezieniem modelu zarówno funkcjonalnego, jak i przyciągającego wzrok.
Baterie łazienkowe
Bateria umywalkowa to ważna część wystroju łazienki – w połączeniu z elegancką misą stanowi zwykle centrum tego pomieszczenia. Jej rodzaj, wielkość i funkcjonalność decydują o wygodzie i bezpieczeństwa użytkowania umywalki.
Łazienka tradycyjna czy nowoczesna?
Jak wygląda współczesna, modna łazienka? Czy chodzi o jej wyposażenie, aranżację, kolorystykę czy użyte materiały? I czy jest uniwersalna, klasyczna, czy zaaranżowana zgodnie z najnowszymi trendami? Jedno jest pewne – obecnie łazienki mają sporo przestrzeni i światła, są higieniczne, wygodne oraz pozwalają użytkownikom na prawdziwy relaks.
Kabina prysznicowa idealna do małej łazienki. Kilka propozycji [ZDJĘCIA]
Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tu zaczynamy i kończymy swój dzień. Warto więc, by była nie tylko piękna, ale również praktyczna w użytkowaniu. Co w przypadku, gdy dysponujemy naprawdę małą przestrzenią? Czy jesteśmy w stanie uzyskać efekt, który sprawi, że wnętrze będzie ciekawie się prezentować i jednocześnie spełniać swoje funkcjonalne role?
W ciepłe dni nie ma jak prysznic. Zobacz dlaczego
Wanna czy prysznic - to częsty dylemat. Jednak gdy chodzi o letnie miesiące, szala przechyla się ku drugiemu. Dlaczego? Jakie korzyści przynosi posiadanie kabiny prysznicowej?
Łazienka w odsłonie eko
Nurt eko to oszczędność w różnych dziedzinach, a równocześnie stawianie na wysoką jakość i trwałość. To styl dla tych, którzy urządzają na długo.
Montaż kabiny nawannowej
W zależności od tego, jakim miejscem ktoś dysponuje w łazience może zdecydować się na rozwiązanie "2 w 1", czyli na wannie zamontować kabinę. Dzięki temu, podczas korzystania z prysznica woda nie będzie zalewała posadzki. Parawan nawannowy świetnie sprawdza się w niewielkiej łazience, w jakiej nie ma miejsca na wannę i na prysznic. Parawany nawannowe pozwalają na połączenie zalet prysznica i wanny. Sam montaż nie jest zbyt skomplikowany.
Jak dbać o wannę z hydromasażem
Jako pacjent gabinetów rehabilitacji postanowiłem kupić wannę z hydromasażem, by z części zabiegów korzystać w domu. Ktoś zwrócił mi jednak uwagę, że taką wannę trudno utrzymać w czystości i nie można się w niej myć. Czy to prawda? Kamil D., Białystok
Toaleta myjąca - odkryj nowy poziom higieny
XXI przyniósł ludziom zmiany w sposobie myślenia, które podyktowane zostały wciąż rozwijającą się technologią. Nadejście ery smartfonów i rozwój internetu całkowicie przeorientowało sposób, w jaki ludzie komunikują się ze sobą, robią zakupy, oglądają filmy czy słuchają muzyki. Coraz to nowe dziedziny ulegają postępującej cyfrowej rewolucji wkraczającej nawet w rejony, które zwykliśmy postrzegać jako niezmienne i niemające już niczego nowego do zaoferowania - takie jak higiena intymna. Zapomnijcie o wszystkim, co wiecie na ten temat i poznajcie rozwiązanie, które zachwyci Was oferowanym poziomem komfortu i czystości - toaletę myjącą GROHE Sensia Arena!
Remont łazienki: 10 najczęściej zadawanych pytań o stelaże
Podczas budowy albo remontu okazuje się, że powinniśmy zdobyć wiedzę z rozmaitych dziedzin - od murarki przez hydraulikę, po parkieciarstwo. Przygotowaliśmy więc 10 pytań o stelaże sanitarne, które fachowcy "znający się na wszystkim" mogą uznać za głupie, ale my uważamy, że takich pytań nie ma. Zadaliśmy je więc przedstawicielom trzech firm produkujących stelaże. A dla dociekliwych mamy trochę uzupełniających informacji.
Kabiny wnękowe
Na montaż takiej kabiny wykorzystuje się najczęściej wnękę istniejącą lub utworzoną przez dobudowanie jednej ścianki z wodoodpornej płyty gipsowo-kartonowej, pustaków szklanych lub z cegieł bądź z bloczków ceramicznych, silikatowych, z betonu komórkowego. Wystarczy dokupić do niej drzwi, które służą do jej zamknięcia. Dzięki takiemu wykorzystaniu przestrzeni zyskujemy dyskretną i przestronną kabinę prysznicową, a także oszczędzamy miejsce.
Jak dopasować kabinę do konkretnego miejsca?
Nie da się ukryć, że kabiny prysznicowe są nieodłącznym elementem wyposażenia łazienek. Ich prosta konstrukcja nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Dzięki temu mogą zostać wykorzystane nawet w aranżacjach o ograniczonej przestrzeni. Jak jednak prawidłowo dobrać kabinę do miejsca? Czym się sugerować? Na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem? Odpowiadamy.
Umywalki i deski WC - wersja maksi
To opcja najdroższa kierowana przede wszystkim do inwestorów, którzy mogą sobie pozwolić na większy wydatek. Znajdziemy tu ceramikę z bardzo cienkimi rantami (jeden z nowszych trendów), sygnowaną nazwiskami znanych projektantów, a także nietypowe rozwiązania i nowinki technologiczne wraz z zaawansowanymi systemami elektroniki, zwłaszcza w toaletach myjących.
Brodziki - jakie wybrać?
Zanim zdecydujemy się na konkretny brodzik, warto dowiedzieć się, co powinno być głównym kryterium wyboru. Zwłaszcza, że rynek oferuje nam bogatą ofertę brodzików w różnych kształtach i o różnej wielkości. Dostępne są m.in. brodziki stalowe, ceramiczne, kamienne, akrylowe. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze brodzika, by dokonać najlepszego zakupu.
Nowoczesna łazienka: deszczownice, natryski i brodziki
Trudno sobie wyobrazić nowoczesną łazienkę bez funkcjonalnego natrysku i brodzika. Szybki prysznic coraz częściej zastępuje bowiem kąpiel, na przygotowanie której musimy poświęcić więcej czasu. Elegancki natrysk i praktyczny brodzik to także ważne elementy aranżacji wnętrza.
Zestawy podtynkowe - jak wybrać i zamontować? [PRZEGLĄD RYNKOWY]
Zestawy podtynkowe mają wiele zalet. Armatura, w przeciwieństwie do zwykłych baterii, w dużej części ukryta jest w ścianie - na zewnątrz znajdują się jedynie wylewka oraz uchwyty do regulacji temperatury i wielkości strumienia wody. Zajmuje więc mało miejsca, co może być ważne, choćby wtedy, gdy mamy małą kabinę prysznicową.
Zestawy natynkowe - przegląd rynkowy [CENY]
Kąpiel pod prysznicem ma wielu zwolenników. Rano rozbudzi nas i orzeźwi, a wieczorem pozwoli wyciszyć się i zrelaksować. Jaki zestaw wybrać aby był nie tylko funkcjonalny ale też efektywnie wyglądał? Przygotowaliśmy przegląd zestawów natynkowych.
Miski WC do małej łazienki
Planując wykończenie małej łazienki do wyboru mamy miski WC stojące oraz wiszące. W niewielkim pomieszczeniu warto zamontować te drugie.
Umywalki do małej łazienki
Jeśli szukamy umywalki do małej łazienki, która to umywalka ma spełnić kilka funkcji higienicznych, zdecydujmy się na model o szerokości około 50 cm.
Remont łazienki
Generalny remont łazienki to duże przedsięwzięcie. Na każdym jego etapie można popełnić błędy. Poważniejsze wiążą się z dodatkowymi kosztami, które trzeba będzie ponieść na ich naprawę. Jak więc dobrze zaplanować i przeprowadzić prace?