Ogrodzenia

 • Brama

  Wygodna brama wjazdowa

  Ważną kwestią dotyczącą planowanego wjazdu na posesję jest wybór miejsca i rodzaju bramy. Systemowe rozwiązania zapewniają gotowe zestawy elementów do wykonania całości ogrodzenia, bez konieczności samodzielnego dopasowywania stylu bramy do przęseł ogrodzeniowych. Wystarczy jedynie dobrać pozostałe parametry, które decydują o komforcie korzystania z wjazdu.

 • ogrodzenia panelowe, ogrodzenie działki

  Ogrodzenie działki: ogrodzenia panelowe z betonu, drewna, metalu i kompozytów

  Na pytanie: "Grodzić się czy nie" Polacy odpowiadają: "Zdecydowanie tak!". I to nie byle płotkiem, ale solidnym ogrodzeniem. To znaczne przedsięwzięcie i duży koszt. Czy da się go zredukować? Owszem, jeśli wybierzemy ogrodzenie panelowe.

 • Okna, drzwi, bramy i ogrodzenia – postaw na holistyczne podejście

  Okna, drzwi, bramy i ogrodzenia – sekrety estetyki domu

  Okna, drzwi, bramy i ogrodzenia pełnią kluczową rolę w wyglądzie i estetyce domu oraz posesji. Wybór tych elementów powinien być dokładnie przemyślany, kierując się kilkoma istotnymi kwestiami, aby osiągnąć pożądany efekt.

 • Ogrodzenie

  Jakie ogrodzenie wybrać ?

  Ogrodzenie to ważny element posesji, bo nie tylko chroni ją przed nieproszonymi gośćmi, lecz także stanowi o pierwszym wrażeniu. Na jego wybór składa się kilka mniejszych i większych decyzji. Warto je dobrze przemyśleć, bo efektem finalnym ma być wizytówka naszego domu.

 • Ogrodzenie Antara II

  Jak ogrodzić nierówny teren ?

  Ogrodzenie to nie tylko element bezpieczeństwa i prywatności, ale także granica naszej posesji. W przypadku terenów o różnych poziomach i pagórkowatym ukształtowaniu, budowa ogrodzenia może stanowić wyzwanie. Jednak istnieją sposoby, aby to zrobić skutecznie.

 • Siatka metalowa, ogrodzenie, ogrodzenie z siatki, siatka ogrodzeniowa

  Tanie ogrodzenie, czyli czym ogrodzić dom

  Tanie ogrodzenie? Jest to możliwe trzeba tylko trochę pogłówkować. Można wykorzystać tanie elementy dostępne na przykład na złomowisku, obserwować fora czy grupy na facebooku czy ktoś nie chce się pozbyć za grosze swojego ogrodzenia. Trzeba też czujnie wypatrywać okazji w sklepach branżowych...które się naprawdę zdarzają. Oto kilka naszych podpowiedzi.

 • ogrodzenie posesji

  Stylowe ogrodzenie posesji

  Podstawową zasadą przy wyborze estetyki ogrodzenia i bramy wjazdowej jest zachowanie spójności z resztą aranżacji, czyli domem i ogrodem. Z łatwością dobierzemy dziś modele zarówno do budynku w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

 • Ogrodzenie panelowe

  Ogrodzenia: panelowe, betonowe czy drewniane? Co wybrać?

  Kiedy budowa domu zbliża się do końca, to dobry moment, aby zastanowić się nad wyborem ogrodzenia oraz wykonaniem podjazdu. Zarówno jeden, jak i drugi element powinien być solidnie zrobiony, trwale wykończony i pasować do charakteru budynku.

 • Ciepłobrązowe ogrodzenie ładnie zamyka zieloną ścianę ogrodu. Mur z klinkierowych cegieł połączony z elementami kutymi to dobry wybór dla tradycyjnej architektury. Na zdjęciu: cegła Adelajda, wymiary 240 x 75 x 40 mm, cena od 2,26 zł/szt. RÖBEN

  Ogrodzenie z klinkieru - cena, rodzaje i montaż

  Ogrodzenie z klinkieru to popularne rozwiązanie. Pasuje do wielu rodzajów zabudowy, zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Jest łatwe w utrzymaniu i odporne na warunki atmosferyczne. Producenci oferują szeroką gamę kolorystyczną cegły klinkierowej, także każdy znajdzie coś dla siebie. Myślisz o ogrodzeniu z klinkieru? Przyjrzyjmy się bliżej popularnym rozwiązaniom i cenom.

 • Płot sztachetowy

  Renowacja ogrodzenia. Jak odnowić płot sztachetowy?

  Naturalny, stosunkowo tani w zakupie, o wielu zastosowaniach. Płot sztachetowy z drewna to częsty wybór na ogrodzenia, a także odgrodzenie części ogrodu. Gotowy płot sztachetowy można od ręki zakupić w każdym markecie budowlanym, w wielu rozmiarach do wyboru. Można także wykonać go samemu. Przy wielu swoich zaletach, drewniany płot sztachetowy wymaga częstej konserwacji, jak o niego zadbać?

 • Napęd do bramy

  Brama wjazdowa z napędem - montaż, konserwacja i cena

  Dobrze zamontowana, właściwie eksploatowana i regularnie konserwowana brama wjazdowa z napędem będzie dobrze służyła wiele lat. Z bramą źle wykonaną, źle zamontowaną oraz zaniedbaną kłopotów może być co niemiara. Zwłaszcza zimą.

 • Ogrodzenie z bloczków betonowych Neo

  Ogrodzenie betonowe

  Ogrodzenia betonowe wykonane z bloczków betonowych pasują do wielu aranżacji, są estetyczne i bardzo atrakcyjnie się prezentują. Przy tym są szybkie i łatwe w budowie. Podpowiadamy, jak wykonać je poprawnie, i na które produkty warto zwrócić uwagę.

 • Najskuteczniejszą metodą ochrony drewnianego ogrodzenia jest jego impregnacja zabepieczająca przed zagrożeniami biologicznymi i atmosferycznymi

  Ochrona drewna - impregnaty

  Doskonale sprawdzają się na zewnątrz, przeznaczone są do drewna narażonego na częste zawilgocenie. Skutecznie chronią przed grzybami i owadami. Preparat, który gruntuje, impregnuje, wzmacnia i chroni drewno, zapewnia idealny podkład pod preparaty wykończeniowe. Często impregnaty przeznaczone do drewna w ogrodzie mają więcej funkcji, bo oprócz typowej ochrony zapewniają jednocześnie wykończenie. Zwykle dostępne są kilku kolorach, podkreślających naturalny rysunek drewna.

 • j27.06.2011 LODZ , ZABYTKWY DWOREK ZBURZONY NA ULICY ZGIERSKIEJ 213 .FOT. MARCIN STEPIEN / AGENCJA GAZETA

  Ogrodzenie z siatki - jak i za ile zrobić?

  Chcę ogrodzić niedawno kupioną działkę. Ogrodzenie ma być z siatki. Rozważam jednak dwie możliwości: albo zrobię je prowizorycznie, czyli same słupki, bez podmurówki i z najtańszej siatki, albo tak, żeby wytrzymało wiele lat - czyli kupię lepszą siatkę, ewentualnie zrobię też podmurówkę. Jaka jest różnica w kosztach takich ogrodzeń i jak je zrobić, żeby później nie przerabiać? Docelowo mam bowiem plan, żeby ogrodzenie było z klinkieru (podmurówka i słupki) z przęsłami z metalu. Wojciech Z., Gniezno

 • Ogrodzenie palisadowe Verticale

  Verticale - solidne ogrodzenie palisadowe

  W ofercie ogrodzeń firmy Konsport wciąż pojawiają się nowe propozycje. Jedną z nich jest odświeżona wersja klasycznego ogrodzenia PP001. To model dla miłośników prostoty oraz nieskomplikowanych form.

 • BULL624 TURBO

  BENINCA TURBO – szybkość i bezpieczeństwo jedynie z marką Beninca.

  Nie chcą Państwo marnować czasu na otwarcie bramy? Państwa posesja położona jest przy ulicy i oczekiwanie na otwarcie bram jest stresujące i niebezpieczne?

 • Ogrodzenie QUALUM

  QUALUM - nowoczesne aluminiowe ogrodzenia, bramy, furtki i balustrady dla wymagających użytkowników

  Firma QUALUM specjalizuje się w dostarczaniu ogrodzeń, bram wjazdowych, furtek aluminiowych oraz balustrad. Sprawdzamy, co znajdziemy w jej ofercie.

 • Aluminiowe bramy, furtki i przęsła. QUALUM - nowoczesne rozwiązania

  Aluminiowe bramy, furtki i przęsła. QUALUM - nowoczesne rozwiązania

  QUALUM w swojej ofercie ma nowoczesne ogrodzenia aluminiowe w standardowych kolorach: antracyt i kwarc ze strukturą. Możliwość wykonania ogrodzeń w dowolnym kolorze z palety RAL. We wszystkich modelach szczelinę pomiędzy lamelami dostosowujemy do życzenia Klienta - dla zachowania prywatności możemy skonstruować przęsło nieprzezierne, jeżeli zależy Państwu na lekkości wizualnej - z przerwą o dowolnej szerokości.

 • Automatyka do bram - jaką wybrać?

  Automatyka do bram - jaką wybrać?

  Wygoda to w dzisiejszych czasach decydujący o poprawie ludzkiego życia czynnik. Chcemy, aby nasze życie było coraz bardziej komfortowe, a używane każdego dnia sprzęty - funkcjonalne. Dlatego tak chętnie wykorzystujemy automatykę jako rozwiązanie naszych codziennych problemów. Automatyka domowa poprawia jakość naszego życia i ułatwia wykonywanie wielu czynności. Normą stały się już systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne czy systemy alarmowe. Podobnie do nich coraz popularniejsza staje się automatyka do bram, która pozwala na wygodne sterowanie bramą za pomocą pilota.

 • Ogrodzenie międzysąsiedzkie: czy potrzebne jest pozwolenie na budowę?

  Ogrodzenie międzysąsiedzkie: czy potrzebne jest pozwolenie na budowę?

  Warunki techniczne, jakie musi spełniać ogrodzenie są dokładnie opisane w przepisach Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dlatego warto dowiedzieć się, co regulują przepisy, aby nie narażać się na konsekwencje prawne oraz na niesnaski z sąsiadami.

 • Wybór napędu do bramy skrzydłowej

  Wybór napędu do bramy skrzydłowej

  W bramach automatycznych kluczowy jest dobór odpowiedniego napędu. Podobnie jest w przypadku bramy skrzydłowej. Ma to znaczenie dla późniejszego działania bramy oraz dla bezpieczeństwa osób, które z niej korzystają. Bezbłędnie dobrana automatyka wpływa na bezpieczeństwo użytkowania bramy oraz na bezpieczeństwo posesji. Artykuł daje wyznaczniki, jakimi warto kierować się przy wyborze napędu do bramy skrzydłowej.

 • Wybór napędu do bramy przesuwnej

  Wybór napędu do bramy przesuwnej

  Dokładnie dopasowany napęd do bramy przesuwnej, wjazdowej pozwala domownikom poczuć się komfortowo oraz bezpiecznie. Wobec tego, warto wiedzieć czym się kierować, dobierając napęd. Głównie sugerować należy się rozmiarem, ciężarem, częstotliwością i szybkością otwierania bramy przesuwnej. Dobór automatyki pod tym kątem sprawi, że brama będzie działała perfekcyjnie zarówno na posesji prywatnej, jak i na osiedlu mieszkaniowym.

 • Z jakiego materiału wykonać ogrodzenie?

  Z jakiego materiału wykonać ogrodzenie?

  Zastanawiasz się, jaki materiał wybrać do wykonania ogrodzenia? Jego rodzaj jest ściśle uzależniony od Twoich wymagań, upodobań, ale i możliwości finansowych. Dostępnych jest wiele rodzajów ogrodzeń - jedne wymagają mniejszych nakładów finansowych inne większych. Jedne z nich są wykonane w stylu prostym, klasycznym inne bardziej dekoracyjne.

 • Automatyka bram. Co warto wiedzieć przed wyborem systemu

  Automatyka bram. Co warto wiedzieć przed wyborem systemu

  Bramy automatyczne pojawiają się na coraz większej ilości prywatnych posesji. Polacy cenią bramy automatyczne za bezpieczeństwo oraz za ogólny komfort użytkowania. Powszechność stosowania bram automatycznych to efekt rozwoju samej branży, ponieważ napędy do bram i pozostałe akcesoria są innowacyjne. Co ciekawe, można je montować nawet w bramach starszej daty.

 • Ogrodzenie zgodnie z prawem

  Ogrodzenie zgodnie z prawem

  Bez względu na miejsce, w którym wybudowaliśmy dom warto zadbać o jego odpowiednie ogrodzenie. Pozwoli to uzyskać bezpieczeństwo oraz na oddzielenie nieruchomości od ulicy a także sąsiadujących domów. To sposób nie tylko na zapewnienie bezpieczeństwa, ale też na zachowanie większej prywatności.

 • Przesłony Bekafor Screeno Line, tworzywo sztuczne, cztery kolory, cena ok. 167 zł/panel 240 × 176 cm, BETAFENCE

  Ogrodzenia z paneli

  Ich wspólne zalety to przystępna zwykle cena i łatwość montażu. Poza tym jednak sporo je różni - mogą być wykonane z rozmaitych tworzyw, np. siatki, drewna, kompozytów czy tworzywa sztucznego.

 • Modern house

  Ogrodzenia z betonu

  Materiał ten łatwo może imitować np. naturalny kamień, czy klinkierowe cegły. Jest jednak od nich sporo tańszy. Z niektórych elementów betonowych można stawiać tzw. suche mury, bo łączy się je na specjalne zatrzaski.

 • 18.08.2009 - JAROCIN - WRZOSOWA 26 - WLASCICIEL MICHAL SZWALEK FOT. BRUNO FIDRYCH +48 600 83 82 82

  Ogrodzenia z ceramiki - klinkier i licówki

  Klinkier - cegły i licówki - to najczęstszy wybór tych, którzy chcą mieć ogrodzenie murowane. Materiał ten świetnie sprawdza się na zewnątrz, ponieważ jest mrozoodporny i niewrażliwy na wilgoć.

 • Murek gabionowy Zenturo, cena ok. 2000 zł za komplet paneli, słupków i złączek na murek o wym. 4 × 2 m, bez materiału wypełniającego, BETAFENCE

  Ogrodzenia z gabionów

  Gabiony pierwotnie służyły do umacniania skarp i falochronów - metalowe siatki wypełnione kamieniami skutecznie opierają się naporowi ziemi i wody. Ale architekci dostrzegli też ich urodę, a za nimi coraz większe grono inwestorów budujących ogrodzenia.

 • Seria Style model AW.10.22, stalowe, zabezpieczone antykorozyjnie, kolor szary, segment ogrodzenia 200 × 145 cm, cena 560 zł, brama przesuwna 400 × 145 cm, cena 3016 zł i furtka 120 × 145 cm, cena 836 zł, WIŚNIOWSKI

  Ogrodzenia z metalu

  Ogrodzenia z metalu mogą to być modne do niedawna, produkowane na zamówienie lub gotowe wyroby kute, zazwyczaj bardzo ozdobne. Razem ze zmianą trendów architektonicznych w ofercie pojawiły się stalowe i aluminiowe elementy o znacznie prostszym i lżejszym wzornictwie. To najczęściej gotowe elementy w postaci przęseł, furtek i bram.