Wentylacja i klimatyzacja

 • Klimatyzator

  Najpopularniejsze rodzaje klimatyzatorów domowych

  Klimatyzator w mieszkaniu przestał być czymś dziwnym czy niespotykanym. Urządzenie to zapewnia nam nie tylko odpoczynek w komfortowej temperaturze, lecz także zdrowy sen podczas upalnego lata.

 • Rura do okapu

  Rura do okapu - jaki model wybrać?

  Celem wentylacji jest zapewnienie prawidłowej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów, cząsteczek kurzu i tłuszczu oraz bakterii chorobotwórczych. Dlatego system wentylacji jest integralną częścią każdego nowoczesnego domu. Obieg wymiany powietrza obejmuje również okap kuchenny.

 • Teoretycznie podczas budowy można wprowadzić zmiany na każdym jej etapie. Pomysłów na to, co ulepszyć, jest tyle, ilu inwestorów. Ich inwencja bywa naprawdę nieograniczona. Przestrzegamy jednak przed odejmowaniem samowolnych decyzji i przedstawiamy najważniejsze zmiany oraz ich konsekwencje.

  Zmiany na budowie systemu wentylacji i elementów kominów

  Teoretycznie podczas budowy można wprowadzić zmiany na każdym jej etapie. Pomysłów na to, co ulepszyć, jest tyle, ilu inwestorów. Ich inwencja bywa naprawdę nieograniczona. Przestrzegamy jednak przed odejmowaniem samowolnych decyzji i przedstawiamy najważniejsze zmiany oraz ich konsekwencje.

 • Odpowietrznik kanalizacji

  Jak dobrze wentylować kanalizację w domu?

  Nie wszyscy wiedzą, że kanalizacja musi być odpowietrzana. Bez tego możemy mieć dom pełen nieprzyjemnych zapachów i zatykające się przybory sanitarne.

 • Klimatyzacja w Klubie Fitness - Jaką Wybrać?

  Klimatyzacja w Klubie Fitness - Jaką Wybrać?

  Zakładanie miejsca, w którym ludzie mają możliwość uprawiania różnych rodzajów sportu, jest bez wątpienia wymagającym zadaniem. Wszystko za sprawą faktu, że musimy skupić się na elementach związanych nie tylko z układem takiego budynku, ale i aspektami składającymi się na dezynfekcję, czy komfort klientów. Instalacja klimatyzacji w klubie fitness musi być zatem odpowiednio dobrana i przemyślana.

 • Dlaczego właściwy nawiew powietrza jest tak ważny?

  Właściwy nawiew powietrza - dlaczego jest tak ważny?

  Nawiew powietrza to część systemu wentylacyjnego, która jest chyba najbardziej problematyczna. Tak przynajmniej wynika z zapytań, które otrzymują od właścicieli domów firmy działające w tej branży. Jak naprawić źle działającą wentylację, aby oddychać czystym i zdrowym powietrzem w domu?

 • Wilgotność w domu

  Wilgotność powietrza w domu - jaka powinna być?

  Katar, kaszel, podrażnione gardło, alergie. Zbyt często chwalimy „najlepsze“ lekarstwa i suplementy, a zbyt rzadko szukamy przyczyn takich dolegliwości. A trzeba przyznać, że w wielu wypadkach złe samopoczucie fundujemy sobie na własne życzenie. Jeżeli kiedykolwiek sprawdzaliście, jaka wilgotność powietrza jest w waszym mieszkaniu, to niewątpliwie jesteście w wąskim gronie osób świadomie myślących o zdrowiu swoim i swoich najbliższych. Podpowiadamy jaka powinna być wilgotność w domu, jaka optymalna wilgotność powietrza w domu i jaka temperatura.

 • gab1784_in3A_ 0001

  Po co nam wentylacja grawitacyjna w domu. Poznajcie fakty i mity

  Instalacja wentylacyjna jest często traktowana po macoszemu. Braku świeżego powietrza, w przeciwieństwie do prądu czy wody, nie widać, ale jego skutki są odczuwalne i widoczne. Jednak mało kto kojarzy je z niesprawną wentylacją.

 • Klimatyzator grzewczo-chłodzący

  Klimatyzator grzewczo-chłodzący

  Zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach klimatyzator grzewczo-chłodzący może stanowić doskonałe uzupełnienie tradycyjnego systemu grzewczego. Dzięki zastosowaniu klimatyzacji możemy zadbać o komfort cieplny w naszym domu zarówno latem, jak i zimą. Wyjaśniamy, jak prawidłowo dobrać klimatyzator.

 • Klimatyzator

  Klimatyzator monoblokowy bez jednostki zewnętrznej

  Klimatyzator monoblokowy bez jednostki zewnętrznej, może zastąpić grzejnik dzięki wężownicy wodnej. Może być montowany w miejscu grzejnika domowego, nie tracąc swojej funkcji, w efekcie poprawiając efektywność dystrybucji ciepła. Poznaj plusy i minusy takiego rozwiązania.

 • Nowoczesne, dobrej klasy klimatyzatory działają tak, że chłodne powietrze jest równomiernie rozprowadzane w pomieszczeniu. Dzięki temu nie powstają przeciągi

  Klimatyzacja domowa: montaż, rodzaje, opinie. Jaką klimatyzację do domu wybrać?

  Klimatyzacja do domu? Właściwie dobrany, a potem zamontowany i eksploatowany system klimatyzacji podnosi komfort naszego życia w domu, zwłaszcza podczas upalnego lata. Zapewnia on skutecznie chłód w wybranych pokojach lub w całym budynku, nie szkodząc naszemu zdrowiu.

 • VIDO S2 – grzejnik, który latem chłodzi

  VIDO S2 – grzejnik, który latem chłodzi

  Globalne ocieplenie coraz częściej zaskakuje nas afrykańskimi temperaturami, ale też chłodnymi wieczorami w środku lata. Konstruktorzy Purmo mając na uwadze zmiany klimatyczne naszego kontynentu opracowali grzejnik, który latem chłodzi, a w zimne dni zapewnia optymalne ciepło. Klimakonwektor VIDO S2 z portfolio Purmo to nowa propozycja, dzięki której zadbamy o optymalną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych przez cały rok.

 • Przykładowy schemat centralnego systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła: 1. sterownik, 2. rekuperator, 3. trójnik wentylacyjny, 4. skrzynka rozdziału powietrza, 5. ścienna kratka nawiewna

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - montaż, cena

  Jak działa wentylacja mechaniczna? Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacją zapewnia niezbędną ilość powietrza w pomieszczeniach niezależnie od pogody. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość dostosowania intensywności wymiany powietrza do rzeczywistych potrzeb wszystkich domowników.

 • Przykładowy schemat centralnego systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła: 1. sterownik, 2. rekuperator, 3. trójnik wentylacyjny, 4. skrzynka rozdziału powietrza, 5. ścienna kratka nawiewna

  Wentylacja mechaniczna - wady i zalety rekuperacji

  Wentylacja mechaniczna to nie tylko komfort, zdrowie oraz oszczędność energii. To także w domu mniej kurzu i zewnętrznego hałasu.

 • Klimatyzacja

  Nowy model klimatyzatora Etherea sterowany aplikacją Panasonic Comfort Cloud

  Coraz więcej osób decyduje się na instalację klimatyzacji w domu. Wybór konkretnego modelu uzależniony jest od naszych oczekiwań, dotyczących jakości i wydajności urządzenia, jego wyglądu czy szeregu dodatkowych funkcji, w tym zdalnego sterowania klimatyzatorem czy sterowania głosem. Dla osób, które szukają japońskiej niezawodności i wysublimowanego designu oraz dbają o czyste powietrze w swoim domu, ciekawą ofertą przygotował Panasonic.

 • Rekuperator

  Rekuperator. Jak go zabezpieczyć przed zamarzaniem?

  Chociaż w tym roku zima była bardzo łagodna, to w ubiegłych latach wielu użytkowników wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie uniknęło problemów z zamarzaniem rekuperatora. Jak temu przeciwdziałać i jakie są koszty działania najpopularniejszego zabezpieczenia?

 • Klimatyzacja w domu - czy warto?

  Klimatyzacja w domu - czy warto?

  Posiadanie klimatyzacji może okazać się prawdziwym wybawieniem w upalne dni. Jej stosowanie jest powszechne zarówno w sklepach jak i biurach. Z uwagi na dużą ulgę podczas wysokich temperatur, wielu właścicieli domków jednorodzinnych i mieszkań decyduje się na jej montaż. Czy rzeczywiście warto montować klimatyzację w domu? Poniżej wady i zalety klimatyzacji.

 • Osuszacz powietrza

  Osuszacz powietrza. Jaki wybrać osuszacz powietrza do domu? Opinie, cena

  Osuszacz powietrza to skuteczny i efektywny sposób walki z wilgocią. Jego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego komfortu klimatycznego, ochrony przed korozją, ochrony przed kondensacją pary wodnej. Osuszacze powietrza można spotkać w różnych wersjach i cenach, dlatego podpowiadamy, jaki osuszacz powietrza będzie najlepszy.

 • 22799979 https bi

  Rekuperator - kiedy należy kupić? Jak działa?

  Dobrej jakości rekuperator przeznaczony do wentylacji mechanicznej powinien się wyróżniać wysoką sprawnością odzysku ciepła, cichą pracą oraz niedrogą eksploatacją. Fachowcy podpowiedzą, jak wybrać i zamontować to urządzenie.

 • Carina Stylies/AIR NATUREL | Nawilżacz-oczyszczacz wyposażony w kostkę Ionic Silver Cube. Cena: 241 zł, www.airnaturel.pl

  Oczyszczacze powietrza - jakie modele wybrać?

  W każdym domu w powietrzu unoszą się różne zanieczyszczenia, które mogą być źródłem dyskomfortu, a nawet szkodzą. Są to nieprzyjemne zapachy, dym papierosowy, kurz, zarodniki pleśni i grzybów, bakterie i wirusy, pyłki roślin. Na szczęście istnieją urządzenia znacznie poprawiające jakość powietrza, którym oddychamy. Są to oczyszczacze powietrza, które oprócz tego, że usuwają ponad 97% zanieczyszczeń (te bardziej zaawansowane - nawet do 99,9%), mogą też jonizować powietrze i napełniać je przyjemnymi aromatami. Zapewniają nam zatem czyste powietrze, które korzystnie wpływa na nasze drogi oddechowe.

 • Nasadę obrotową z silnikiem elektrycznym montuje się na wylocie kanału wentylacyjnego

  Na czym polega wentylacja hybrydowa?

  W ten sposób określa się wentylację, która wykorzystuje zarówno zalety wentylacji grawitacyjnej, jak i mechanicznej, aby zapewnić dobrą jakość powietrza w domu niezależnie od pogody czy pory roku.

 • Oczyszczacz powietrza. Usuwając zanieczyszczenia i zapachy, przynosi ulgę osobom wrażliwym, dzieciom i alergikom.

  Oczyszczacz powietrza: sposób na czyste powietrze

  Przeszkadzają ci zapachy gotowania lub papierosów, pyłki roślin w powietrzu i wszędobylski kurz? Chcesz przewietrzyć pokój, ale obawiasz się smogu? Pomyśl o oczyszczaczu powietrza.

 • 20763301 https bi

  Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

  W nowoczesnych, dobrze ocieplonych domach, odpowiedniej cyrkulacji powietrza najlepiej służy wentylacja mechaniczna z rekuperacją, która skutecznie odzyskuje ciepło, obniża koszty ogrzewania oraz zapewnia zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach.

 • FanTastic/AIR NATUREL. Wentylator kolumnowy; wbudowany timer, termometr, pilot, trzy poziomy prędkości; przepływ powietrza: 455 m3/h; moc 28-50 W; poziom hałasu: 50 dB. Cena: 379 zł, www.airnaturel.pl

  Klimatyzatory i wentylatory - przegląd rynkowy

  Upał zwykle na wakacjach nas cieszy. Ale kiedy gorące powietrze wdziera się do mieszkania, czujemy się niekomfortowo. Dostępne są jednak urządzenia, dzięki którym szybko obniżymy temperaturę we wnętrzach.

 • 20288732 https bi

  Problemy z wentylacją

  System grawitacyjnej wymiany powietrza w domach uchodzi za mało wydajny. I rzeczywiście tak jest, działa skutecznie tylko w ściśle określonych warunkach (różnica temperatury wewnątrz budynku i na zewnątrz). Dodatkowo bardzo łatwo zaburzyć jego funkcjonowanie. Wystarczy... nic nie robić.

 • M9:lx(#mn1INRi62dESNnY)g{`Fr2mz{.E~mR^z^> C.nt/C_=6ZY?7gO

  Klimatyzatory typu split

  W klimatyzatorach typu split układ ziębniczy jest rozdzielony. Na zewnątrz znajduje się sprężarka oraz skraplacz oddający ciepło do otoczenia, zaś wewnątrz - wymiennik ciepła, parowacz, który schładza powietrze, oraz wentylator.

 • 20210377 https bi

  Klimatyzatory monoblokowe

  Zazwyczaj są to urządzenia wielkości niewielkiej szafki wyposażone w panel sterowania oraz wentylator i układ ziębniczy, który schładza przepływające przez nie powietrze.

 • 20218219 https bi

  Ile kosztuje korzystanie z klimatyzacji?

  Wielu z nas docenia zalety klimatyzacji, ale nie montuje jej w domu z obawy przed wysokimi kosztami eksploatacyjnymi. Sprawdźmy to na przykładzie, ale pamiętajmy o tym, że są to jedynie wielkości orientacyjne.

 • 19804563 https bi

  Zdrowe powietrze - część trzecia: oczyszczanie

  Zanieczyszczone powietrze to utrapienie nie tylko dla alergików. Aby pozbyć się niepożądanych cząsteczek, dobrze jest stosować oczyszczacze powietrza.

 • 19804563 https bi

  Zdrowe powietrze - część druga: osuszanie

  W walce z wilgocią skuteczny będzie osuszacz powietrza. Urządzenie to zapewnia komfort klimatyczny, chroni przed korozją i kondensacją pary wodnej oraz zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii. Sprawdza się w łazienkach, pralniach i suszarniach.