Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wąż ogrodowy. Jaki wąż ogrodowy wybrać?

Katarzyna Jodłowska

Wąż ogrodowy to niezbędne wyposażenie każdego ogrodnika. Lekki, wygodny i łatwy w użyciu pomoże roślinom przetrwać nawet najbardziej gorące dni lata.

Wąż ogrodowy
Wąż ogrodowy
Fot. Gardena

W upalne dni zarówno my jak i nasze rośliny muszą być odpowiednio nawadniane. Rośliny nie zawsze mogą samodzielnie pobrać wodę i wtedy musimy im w tym pomóc.

Automatyczne nawadnianie zamiast konewki i węża

Wąż ogrodowy

Wąż jest przydatny nie tylko latem, ale właściwie cały rok. Mają go wszyscy ogrodnicy bez względu na wielkość działki. Można nim podlewać całe trawniki, rabatki, rośliny doniczkowe i warzywa. Bez wody nie ma ogrodu! Noszenie wody konewkami to prawdziwa mordęga.

Nawadnianie [Krok po kroku]

Wąż ogrodowy - szeroka oferta

W marketach budowlanych znajdziecie szeroką ofertę węży ogrodowych. Różnią się one rozmiarem, długością, szerokością, kolorem, materiałem, a także przeznaczeniem. Tak więc bez obaw każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Niektóre modele są tak długie, że można przy ich pomocy podlewać bardzo  duże powierzchnie działek a nawet pola uprawne.

Automatyczne nawadnianie [Plusy i minusy]

Wąż rozciągliwy

Węże ogrodowe dzielimy na rozciągliwe, spiralne oraz płaskie. Wąż ogrodowy rozciągliwy pod wpływem przepływającej wody wydłuża się, a to znacznie ułatwia podlewania roślin w nawet najbardziej odległych zakątkach działki. Jego główną zaletą jest to, że skręcony zajmuje mało miejsca. 

Wąż ogrodowy 3/4

Najbardziej popularna średnica węża to jest właśnie 3/4 cala. Taki wąż przewodzi wodę pod dużym ciśnieniem dzięki czemu zyskujemy mocniejszy strumień.

Wąż ogrodowy 1 cal

Im większa średnica węża tym większe ciśnienie wody przepływającej w niej. Decydując się na rodzaj węża musimy mieć świadomość, że czym dłuższy wąż, tym woda w nim przepływająca musi pokonać dłuższą drogę i ciśnienie u wylotu mniejsze.

Fot. Gardena
Wąż ogrodowy
Fot. Gardena

Wąż tekstylny - lekki i wytrzymały

Jeżeli nawadniamy rośliny ręcznie, często pojawiającym się problemem jest konieczność przenoszenia ciężkiego węża, który dodatkowo lubi się załamywać. Wąż tekstylny Liano to świetny ratunek dla spragnionych wody roślin, a także wielka pomoc dla ogrodników. Jest on bardzo wygodny w użyciu i został stworzony z wyjątkowo wytrzymałego materiału tekstylnego. Powyższe cechy pozytywnie wpływają na łatwość jego używania, nie tylko jest wyjątkowo lekki, ale również jest bardziej odporny od tradycyjnego węża ogrodowego na skręcanie i załamywanie się. Szczególnie odporny na uszkodzenia oplot sprawia, że zaczepienie nim o kłujący krzew róży lub otarcie o krawędź budynku nie uszkodzi węża. Liano poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi warunkami w ogrodzie oraz ciśnieniem wody do 35 barów. Węża można z łatwością zawiesić na stojaku, czy na ścianie, a zwinięty zajmuje mało miejsca. Można go nawijać na wózek lub bęben na wąż. Jest odporny na promieniowanie UV i mrozy, co zwiększa jego wytrzymałość. Dostępny w długościach: 15 m, 20 m i 30 m.

Wąż ogrodowy na bębnie

Świetnym pomysłem by przedłużyć żywotność węża  jest przechowywanie go na specjalnym bębnie, wieszaku czy wózku,dzięki, którym unikniemy zagięć i załamań.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wąż ogrodowy. Jaki wąż ogrodowy wybrać?