Wąż ogrodowy. Jaki wąż ogrodowy wybrać?
Wąż ogrodowy to niezbędne wyposażenie każdego ogrodnika. Lekki, wygodny i łatwy w użyciu pomoże roślinom przetrwać nawet najbardziej gorące dni lata.


W upalne dni zarówno my jak i nasze rośliny muszą być odpowiednio nawadniane. Rośliny nie zawsze mogą samodzielnie pobrać wodę i wtedy musimy im w tym pomóc.
Automatyczne nawadnianie zamiast konewki i węża
Wąż ogrodowy
Wąż jest przydatny nie tylko latem, ale właściwie cały rok. Mają go wszyscy ogrodnicy bez względu na wielkość działki. Można nim podlewać całe trawniki, rabatki, rośliny doniczkowe i warzywa. Bez wody nie ma ogrodu! Noszenie wody konewkami to prawdziwa mordęga.
Wąż ogrodowy - szeroka oferta
W marketach budowlanych znajdziecie szeroką ofertę węży ogrodowych. Różnią się one rozmiarem, długością, szerokością, kolorem, materiałem, a także przeznaczeniem. Tak więc bez obaw każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Niektóre modele są tak długie, że można przy ich pomocy podlewać bardzo duże powierzchnie działek a nawet pola uprawne.
Automatyczne nawadnianie [Plusy i minusy]
Wąż rozciągliwy
Węże ogrodowe dzielimy na rozciągliwe, spiralne oraz płaskie. Wąż ogrodowy rozciągliwy pod wpływem przepływającej wody wydłuża się, a to znacznie ułatwia podlewania roślin w nawet najbardziej odległych zakątkach działki. Jego główną zaletą jest to, że skręcony zajmuje mało miejsca.
Wąż ogrodowy 3/4
Najbardziej popularna średnica węża to jest właśnie 3/4 cala. Taki wąż przewodzi wodę pod dużym ciśnieniem dzięki czemu zyskujemy mocniejszy strumień.
Wąż ogrodowy 1 cal
Im większa średnica węża tym większe ciśnienie wody przepływającej w niej. Decydując się na rodzaj węża musimy mieć świadomość, że czym dłuższy wąż, tym woda w nim przepływająca musi pokonać dłuższą drogę i ciśnienie u wylotu mniejsze.

Wąż tekstylny - lekki i wytrzymały
Jeżeli nawadniamy rośliny ręcznie, często pojawiającym się problemem jest konieczność przenoszenia ciężkiego węża, który dodatkowo lubi się załamywać. Wąż tekstylny Liano to świetny ratunek dla spragnionych wody roślin, a także wielka pomoc dla ogrodników. Jest on bardzo wygodny w użyciu i został stworzony z wyjątkowo wytrzymałego materiału tekstylnego. Powyższe cechy pozytywnie wpływają na łatwość jego używania, nie tylko jest wyjątkowo lekki, ale również jest bardziej odporny od tradycyjnego węża ogrodowego na skręcanie i załamywanie się. Szczególnie odporny na uszkodzenia oplot sprawia, że zaczepienie nim o kłujący krzew róży lub otarcie o krawędź budynku nie uszkodzi węża. Liano poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi warunkami w ogrodzie oraz ciśnieniem wody do 35 barów. Węża można z łatwością zawiesić na stojaku, czy na ścianie, a zwinięty zajmuje mało miejsca. Można go nawijać na wózek lub bęben na wąż. Jest odporny na promieniowanie UV i mrozy, co zwiększa jego wytrzymałość. Dostępny w długościach: 15 m, 20 m i 30 m.
Wąż ogrodowy na bębnie
Świetnym pomysłem by przedłużyć żywotność węża jest przechowywanie go na specjalnym bębnie, wieszaku czy wózku,dzięki, którym unikniemy zagięć i załamań.
- Więcej o:
Automatyczne nawadnianie - ile to kosztuje
Nawadnianie trawnika. Jaki system nawadniana wybrać do ogrodu przydomowego
Ogród dla leniwych czyli ogród samoobsługowy, prawie bez pielęgnacji
Nowoczesne nawadnianie
Nowe narzędzia od Gardena ułatwią pielęgnację ogrodu
Dla obfitych zbiorów kluczowe jest dobre przycinanie roślin
Jaką kosiarkę kupić do małego ogrodu? Na co zwrócić uwagę przy zakupie. Nasze propozycje na każdą kieszeń
Kokon ogrodowy. Hit zakupowy tego sezonu