Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dmuchawa do liści nie tylko do sprzątania liści

Pressland, KJ

Dmuchawa do liści służy przede wszystkim do wygodnego i szybkiego sprzątania liści w sezonie jesiennym, ale nie tylko. Inne spojrzenie na to urządzenie pozwala dostrzec, że wygenerowany silny strumień powietrza ma jeszcze inne, praktyczne w codziennym życiu zastosowania.

Dmuchawa do liści
Dmuchawa do liści
Fot. Honda

Dmuchawa do liści

Dmuchawa ogrodowa stała się najbardziej popularnym urządzeniem do sprzątania liści i jest najczęściej używanym urządzeniem w okresie jesieni. Generowany przez nią strumień powietrza skutecznie zastępuje grabie w usuwaniu warstwy liści z trawników oraz miotły i zamiatarki w przypadku sprzątania tarasów, chodników, alei parkowych. Regularne sprzątanie liści w ciągach pieszej komunikacji jest szczególnie istotne ze względów bezpieczeństwa, gdyż po deszczu i wskutek przymrozków liście tworzą śliską nawierzchnię, na której nietrudno o upadek. Dmuchawa jest również jedynym efektywnym i łatwym sposobem na szybkie  zdmuchnięcie liści z krzewów iglastych, zwłaszcza płożących czy ogrodzeń Jednocześnie dmuchawa ułatwia sprawne utworzenie kopczyków z liści, w których jeże chętnie spędzają zimę czy szybkie ściółkowanie ogrodowych rabat.

Dmuchawa - sposób na jesienne porządki

Dmuchawa do liści - praktyczne zastosowanie

Nowoczesna dmuchawa, która generuje silny strumień powietrza, np. 70 m/sek, i wyposażona w regulację natężenia wydmuchiwanego powietrza, sprawdza się także w sprzątaniu piasku i żwiru ułatwiając utrzymanie porządku przez okrągły rok. Dodatkowym udogodnieniem w obsłudze takiej dmuchawy, jest możliwość blokady czyli ustawienia wybranej mocy strumienia powietrza. Natomiast lekka, kompaktowa konstrukcja tego urządzenia oraz nowoczesna konstrukcja 4-suwowego silnika z innowacyjnym systemem smarowania olejowego zapewnia przechowywanie, ale przede wszystkim wydajne działanie urządzenia w każdej pozycji. Wszystkie te parametry sprawiają, że dmuchawa może mieć dodatkowe, bardzo praktyczne zastosowania, jak np.:

  • Odśnieżanie – zimą dmuchawa zapewni szybkie usuwanie cienkiej warstwy świeżego opadu śniegu.
  • Czyszczenie kosiarki i wykaszarki z pokosu. Zgodnie z zasadami prawidłowej eksploatacji wszystkie kosiarki, wykaszarki powinny być oczyszczone po każdym koszeniu.  I właśnie w tych przypadkach dmuchawa okazuje się bezpiecznym narzędziem, które sprawnie zdmuchuje skoszoną trawę z obudowy urządzeń do koszenia. Przed tą czynności należy upewnić się, że kosiarka jest odłączona od zasilania!
  • Czyszczenie rynien - jesienią dmuchawa może przydać się do czyszczenia rynien z suchych liści. Silny strumień powietrza umożliwia kontrolę czystości rynien znajdujących się w bezpiecznym zasięgu ręki i zapewnia im prawidłową i bezpieczną jednocześnie przepustowość wody.
  • Osuszanie samochodu. Warto spojrzeć na dmuchawę jak na suszarkę - równie skuteczną co suszarki w myjniach samochodowych. Wygenerowany silny strumień powietrza zapewni szybkie osuszenie karoserii bez pozostawiania plam i osuszy wnętrze auta. Może też zastąpić odkurzacz w szybkim usunięciu okruchów z siedzeń, dziecięcych fotelików i wszelkich zakamarków samochodowego wnętrza.

Konserwacja kosiarki spalinowej przed zimą w 7 krokach

Dmuchawa do liści - czyszczenie samochodu
Dmuchawa do liści - czyszczenie samochodu
Fot. Honda

Dmuchawa do liści na co zwrócić uwagę przy wyborze

Dmuchawa ogrodowa powinna służyć przez lata i ułatwiać wykonywanie prac porządkowych, zwłaszcza na jesieni. Dlatego, planując zakup tego typu urządzenia warto kompleksowo spojrzeć na zakres prac, by wybrać model, który będzie służyć przez wiele lat, i nie tylko do sprzątania liści z trawników.

Drewno do kominka

Dziś, stosując nowoczesne urządzenia ogrodnicze, sprzątanie liści zajmuje naprawdę niewiele czasu. Rozważając zakup takiego urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii: wagę i wyważenie, wydajność, łatwość obsługi, niskie koszty eksploatacji, okres gwarancji, łatwość serwisowania. Ważny jest też aspekt ekologiczny czyli cicha praca silnika i ,w przypadku dmuchaw spalinowych – maksymalnie obniżony poziom emisji spalin. Dmuchawa jest urządzeniem ręcznym zatem powinna być przede wszystkim lekka i wygodna w trzymaniu. Warto również przyjrzeć się silnikowi, jego jakości i mocy, ponieważ to silnik zapewnia wysoką wydajność i niezawodność dmuchawy, a także wpływa na skrócenie czasu wykonania pracy. Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę możliwość regulacji strumienia powietrza oraz łatwość obsługi

Mariusz Czarnocki, Menadżer Produktu Maszyny Ogrodnicze w Aries Power Equipment – Generalnym Dystrybutorze Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.
    Więcej o:

Skomentuj:

Dmuchawa do liści nie tylko do sprzątania liści