Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka marmurowa: przykłady aranżacji. Z czym łączyć marmur w łazience?

Redakcja

Łazienka marmurowa to jeden z najważniejszych trendów w ostatnich latach, jeśli chodzi o projektowanie przestrzeni kąpielowych. Mozaika marmurowa może być używana jako punkt centralny, można też mieszać różne kawałki, aby stworzyć bardziej jednolity efekt. Ponieważ marmur może być zimnym materiałem, dodaj drewno oraz mosiężne lub złote kolory, aby go ocieplić. Oto kilka inspiracji pokazujących, jak może być zaaranżowana łazienka marmurowa.

łazienka marmurowa
Łazienka marmurowa
Fot. Dariusz Jarzabek/Shutterstock

Marmur w łazience

Nero Marquina to popularny marmur, który jest wydobywany w kraju Basków w północnej Hiszpanii. Jego ciemny ton jest uzupełniony subtelnym białym żyłkowaniem, co czyni go idealnym marmurem do łazienek. Żyły różnią się w zależności od partii, ale jest to elegancki wybór, który wygląda niesamowicie na ścianach i podłogach. Marmur Nero Marquina to wyjątkowy czarny marmur z efektownymi białymi żyłkami. Jest to klasyczny wybór do każdej łazienki, a szczególnie ciekawie wygląda w połączeniu z nowoczesnym stylem.

Materiał marmurowy może być stosowany w różnych miejscach łazienki, na przykład na ścianach pod prysznicem. Jest również popularny w przypadku blatów i umywalek, a nawet całej podłogi w łazience. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych okładzin kamiennych, również marmur może dodać łazience wyrafinowania. Marmurowa łazienka to świetna opcja, jeśli poszukujemy luksusu, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak ją traktować. Ten kamień nie jest tani i wymaga specjalnej opieki, więc należy jego zakup planować z wyprzedzeniem i w oparciu o wiedzę na jego temat.

Zobacz także:

Wąska łazienka - jak ją urządzić? >>

Umywalki do łazienki: co warto wiedzieć przed zakupem? >>

Oświetlenie łazienki: o czym warto pamiętać? >>

Łazienka marmurowa
Łazienka marmurowa
Dariusz Jarzabek/Shutterstock

Łazienka marmurowa z drewnem

Podczas, gdy szary i biały marmur to tradycyjne wybory, popularne są również marmury o złotym odcieniu. Białe i szare marmury mogą nadać łazience klasycznego charakteru, ale są zazwyczaj dość chłodne. Aby ocieplić wnętrza, należy użyć drewna lub ciepłych metali w połączeniu z drewnem. Calacatta Amber to kolejny popularny marmur, z mlecznobiałym tłem i złotymi żyłkami. Jej ciepły ton jest idealny do łazienek o tradycyjnym wystroju.

Marmur jest kamieniem naturalnym składającym się z wapienia i kalcytu. Jeśli szukasz luksusowego projektu, łazienka marmurowa z drewnem może być najlepszym rozwiązaniem. Piękno i elegancja tych materiałów sprawiły, że przez wieki były one materiałem wybieranym przez rodziny królewskie. Ich ponadczasowy wdzięk i bogactwo nigdy nie wyjdą z mody. Jednak marmur wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Choć może być pięknym materiałem do aranżacji łazienki, nie jest dla każdego. Wymaga pielęgnacji, a co za tym idzie - poświęcania na nią czasu. Stereotypowo myślimy o marmurze jako o kobiecym materiale, tymczasem jest on świetną opcją do męskich projektów łazienek.

Zobacz także:

Z wizytą u projektantki wnętrz: łazienka Katarzyny Szostakowskiej >>

Modne meble do łazienki. 5 trendów łazienkowych na 2022 rok >>

Ściany w łazience: jakie materiały mamy do wyboru? >>

Mała łazienka marmurowa

Marmurowa wanna może stać się centralnym punktem wyrafinowanej łazienki, ale jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, marmurowa osłona prysznicowa nada przestrzeni eleganckiego charakteru rodem ze SPA. Aby uzyskać podobny wygląd, można również zaprojektować marmurową ścianę akcentującą. Marmurowa ściana akcentowa zrównoważy inne ciemniejsze materiały w łazience. Kiedy już zdecydujesz się na kolorystykę aranżacji, możesz wybierać marmury z szerokiej gamy kolorów, aby stworzyć swoją wymarzoną łazienkę.

Marmurowa ściana to doskonały sposób na nadanie łazience luksusowego wyglądu. Marmurowe płytki ścienne mogą być używane na ścianach i podłogach, a także w formie dodatków. Wygląda świetnie z dużym lustrem ściennym i ramami w odważnych kolorach. Pamiętaj, aby wybrać ramy, które pasują do innych elementów wyposażenia łazienki. Rozważ użycie złota, mosiądzu lub chromu, aby zaakcentować marmurową ramę lustra. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o to, jak kreatywny możesz być w urządzaniu marmurowej łazienki.

A jak sprawić, że mała łazienka marmurowabędzie piękna, ale nie przytłoczona ciężkim kamieniem dekoracyjnym?

Najważniejsze zasady to:

  • jak najwięcej jasnych powierzchni, ciemniejsze kolory mogą wystąpić pod postacią akcentów,
  • dużo światła - jeśli nie ma dziennego, należy zapewnić dużą ilość sztucznego; jaśniejsze pomieszczenia wydają się większe,
  • duże lustro, a najlepiej lustrzana powierzchnia w kilku miejscach - taki zabieg optycznie powiększy przestrzeń,
  • minimalizm - jak najmniej rzeczy na wierzchu, drobiazgi powinny być schowane w szafkach i szufladach.

Zobacz także:

Projektowanie łazienki - jak urządzić funkcjonalną i wygodną łazienkę? >>

Nowoczesne łazienki: wybieramy wyposażenie >>

Lustro do łazienki >>

Płytki marmuropodobne w aranżacji

Aby łazienka marmurowa prezentowała się efektownie, nie musimy sięgać po kamień. Ciekawą opcją będą też płytki marmuropodobne. Imitacja marmuru w tej postaci to niższy koszt aranżacji, a wybór tego materiału na rynku mamy w tej chwili imponujący. Płytki marmuropodobne dostępne w salonach sprzedaży i popularnych marketach budowlanych występują w różnych rozmiarach, najczęściej to 60x60 cm i 30x60, ale coraz częściej mamy do dyspozycji również 60x120 cm, a nawet większe.

Zobacz także:

Baterie do łazienki: funkcjonalne i stylowe >>

Wanna w łazience - komfortowa strefa kąpielowa >>

Marmurowa łazienka: inspiracje

    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienka marmurowa: przykłady aranżacji. Z czym łączyć marmur w łazience?