Smart Home

 • Efektywność energetyczna

  Efektywność energetyczna: Nowe priorytety społeczne

  Wzrost świadomości ekologicznej przekształca rynkowe preferencje, kładąc nacisk na kwestie związane z efektywnością energetyczną. Badania przeprowadzone przez Sustainable Brands Poland i Ipsos wykazują, że konsumenci coraz bardziej preferują produkty marek zaangażowanych w zrównoważony rozwój. Komisja Europejska wydaje rekomendacje dotyczące działań na rzecz efektywności energetycznej, rysując tym samym kierunek dla społeczeństwa.

 • Smart dla seniorów

  Czy rozwinięta technologia inteligentnych domów odmieni życie seniorów?

  W okresie styczniowym, gdy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka, warto zatrzymać się na chwilę refleksji. To nie tylko czas życzeń i prezentów, ale również doskonała okazja do przemyślenia przyszłości oraz komfortu życia naszych najbliższych. W świetle dynamicznego rozwoju technologii możemy spojrzeć na opiekę nad osobami starszymi z nowej perspektywy, gdzie inteligentny dom staje się niezastąpionym sojusznikiem zarówno dla seniorów, jak i ich opiekunów. Nowa era opieki nad starszymi pokoleniami?

 • Sterowanie roletami

  Sterowanie bezprzewodowe - radiowa instalacja zdalnego sterowania

  Komfortowy dom, w którym żyje się wygodnie, bezpiecznie i oszczędnie jest marzeniem nas wszystkich. Inteligentne budynki wyręczają lub znacząco ułatwiają domownikom sterowanie różnymi urządzeniami i funkcjami. Jeśli jednak na etapie budowy domu lub dużego remontu nie została podjęta decyzja o instalacji „systemu domu inteligentnego” to nic straconego. Postaw na rozwiązania dostępne dla każdego wnętrza

 • Biometryczna kontrola dostępu

  Dom z kontrolą dostępu

  Choć termin „kontrola dostępu” brzmi bardzo technicznie i kojarzy się z zakładami produkcyjnymi czy wielopiętrowymi biurowcami, także w naszych domach na co dzień mamy z nią do czynienia. I w dodatku coraz chętniej wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania, sprawiając, że wejście do domu jest wygodniejsze i lepiej zabezpieczone przed niepowołanymi osobami.

 • Rolety zewnętrzne - co warto o nich wiedzieć?

  Rolety zewnętrzne - co warto o nich wiedzieć?

  Chcąc poczuć się we własnym domu komfortowo i bezpiecznie warto zadbać o rolety zewnętrzne. Na rynku dostępny jest jednak ich szeroki wybór - na co zwracać uwagę przed dokonaniem ostatecznego wyboru?

 • Czujnik czadu: czym się kierować podczas zakupu?

  Czujnik czadu: czym się kierować podczas zakupu?

  Sezon grzewczy trwa. Bardzo ważna jest wobec tego kontrola instalacji ogrzewania w domu. Jest to ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa swojego i domowników. Wraz z nastaniem sezonu grzewczego wzrasta ryzyko zatrucia czadem. W związku z tym, warto wyposażyć poszczególne pomieszczenia domowe w czujniki czadu.

 • Zdalne otwieranie bramy garażowej to duża wygoda i ułatwienie dla jej użytkownika

  Nowy napęd do starej bramy garażowej

  Ręczne otwieranie i zamykanie bramy do garażu nie jest wygodne - zwłaszcza, jeśli robimy to kilka razy dziennie. Dlatego warto pomyśleć o domontowaniu do niej napędu.

 • Zautomatyzowana brama wjazdowa i garażowa to duże ułatwienie dla mieszkańców

  7 pomysłów na dom bezpieczny i przyjazny dla mieszkańców

  Żeby w domu mieszkało nam sie wygodnie, warto na etapie projektowania i wyposażania zadbać o to, by dopasować jego przyszłe funkcjonowanie do naszych potrzeb, oczekiwań i codziennych przyzwyczajeń. Zwłaszcza dotyczy to czynności, które codziennie po kilka razy powtarzamy - takich jak wchodzenie i wychodzenie z domu czy wjeżdżanie i wyjeżdżanie z garażu.

 • Garaż będzie nam służył przez lata, dlatego dobrze przemyślmy jego wielkość, usytuowanie i wyposażenie

  7 pomysłów na wygodny i bezpieczny garaż

  Projektując garaż i planując zakup jego wyposażenia, warto myśleć perspektywicznie. Może za jakiś czas zmienimy niewielki samochód na kombi lub SUV-a, będziemy wozić dużego psa lub powiększającą się rodzinę? Dobrze, by zawczasu zadbać o wygodę i bezpieczeństwo użytkowników garażu.

 • W bramach bocznych segmenty nie są ułożone w poziomie (jak w bramach unoszonych do góry), ale pionowo

  Nietypowo w garażu - brama boczna

  Pierwsze skojarzenie z otwieraniem bramy garażowej? Oczywiście skrzydło unoszące się do góry i chowane pod stropem garażu. Dlatego zaskoczeniem dla wielu może być brama, która podczas otwierania zamiast w górę, przesuwa się... w bok. W jakich sytuacjach sprawdzi się to rozwiązanie?

 • Drzwi prowadzące do domu - i te z zewnątrz, i te z garażu - muszą chronić przed zimnem i włamaniem

  Z zewnątrz i z garażu. Jak wybrać drzwi do domu?

  Wyborowi drzwi wejściowych do domu poświęcamy sporo uwagi. Są one elementem w znacznym stopniu wpływającym na wygląd elewacji, powinny przy tym spełniać określone parametry techniczne. Nie zapominajmy też, że do domu prowadzi zwykle jeszcze jedno wejście - z garażu - i że trzeba tam zamontować odpowiednie drzwi.

 • Zdalnie otwierane drzwi wewnętrzne to duże ułatwienie dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową

  Dom wygodny nie tylko dla młodych i zdrowych

  Kiedy budujemy dom, warto pomyśleć, że nie zawsze wszyscy jego mieszkańcy będą całkowicie sprawni i odpowiednio zaplanować pewne udogodnienia.

 • Stolarka, która zniechęci złodzieja

  Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

  Każdego roku dokonywanych jest u nas 70-80 tysięcy kradzieży z włamaniem. Oznacza to, że statystycznie co 8 minut gdzieś w Polsce do czyjegoś domu wchodzi złodziej. Jakie mamy możliwości, żeby się przed tym zabezpieczyć?

 • Inteligentny dom zapewnia swym mieszkańcom komfort obsługi i bezpieczeństwa

  Co powinno znaleźć się w inteligentnym domu (dom z wysokim IQ)

  Inteligentny dom powstaje przez połączenie różnych instalacji (np. ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji),oświetlenia, alarmu, sterowania oknami, roletami, drzwiami i bramami w jeden system. W efekcie budynek sam zaczyna reagować na to, co dzieje się wokół niego, i tak dopasowuje do tego swą funkcjonalność, by zapewnić mieszkańcom jak największe bezpieczeństwo i komfort.

 • Jak zdalnie sterować bramami i drzwiami? Jest to możliwe przy użyciu nadajnika. Jeśli chcemy sterować nimi nie tylko z domu, ale i z dowolnego miejsca poza nim, potrzebna będzie specjalna bramka internetowa i aplikacja na urządzenia mobilne

  Inteligentny dom - drzwi i bramy garażowe

  Jednymi z ważniejszych elementów inteligentnego domu są drzwi zewnętrzne i wewnętrzne oraz bramy garażowe i wjazdowe, połączone nowoczesnym systemem sterowania. Nie tylko poprawia on bezpieczeństwo domu, ale też czyni życie w nim znacznie wygodniejszym i bezpieczniejszym.