Aktualności

 • Studzienka wpustowa Tegra RG - montaż

  Systemy punktowego odwadniania – jak obniżyć koszty inwestycji?

  W przypadku inwestycji budowlanych liczy się efektywność kosztowa. Oznacza to, że cenione są rozwiązania szybkie, tańsze, a przy tym co najmniej równoważne pod względem funkcjonalnym z tymi tradycyjnymi. Przykładem mogą być inwestycje dotyczące infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Coraz więcej inwestorów przy budowie systemów punktowego odwodnienia nawierzchni dróg decyduje się na wykorzystanie lekkich studzienek wpustowych z polipropylenu PP zamiast betonowych. Skąd taki trend?

 • Długotrwałe wdychanie zanieczyszczonego powietrza na trwale uszkadza nasz układ oddechowy, ma również negatywny wpływ na środowisko naturalne

  Smog w Polsce

  Nowotwór, zawał, nadciśnienie, astma, alergie. Jaki jest wspólny mianownik wymienionych chorób? To wszechobecny smog, który jest szczególnie uciążliwy w okresie jesienno-zimowym, kiedy panujący na zewnątrz chłód wymusza na nas ogrzewanie domów.

 • Rodzinny dom pełen ciepła

  Rodzinny dom pełen ciepła

  Zaczęło się od konkursu „Czyste powietrze ” w 2021 roku, w którym firma Knauf Insulation była jednym z fundatorów nagród - sponsorowała termoizolację poddasza. Działania na rzecz środowiska, czystego powietrza, ochrony zasobów ziemi to codzienność w Knauf Insulation.  W konkursie został wybrany rodzinny dom  z Wybczyka – wsi położonej w województwie kujawsko-pomorskim. Ich ponad 100-letni dom wymagał termomodernizacji poddasza.

 • Czytnik UniLock

  Wielopłaszczyznowa kontrola dostępu – czytnik UniLock, nowość w ofercie G-U Polska

  Jedno urządzenie, wiele funkcjonalności, zdalne sterowanie oraz efektywne zarządzanie dostępem – tak w skrócie można scharakteryzować UniLock – nowość w zakresie kompleksowej kontroli dostępu, które uzupełnia portfolio rozwiązań G-U Polska.

 • STIHL ADVANCE ProCOM

  Profesjonalne nauszniki przeciwhałasowe z funkcją komunikacji

  Nauszniki przeciwhałasowe STIHL ADVANCE ProCOM umożliwiają dwukierunkową komunikację głosową na poziomie konferencyjnym.

 • Tytuł Budowlanej Firmy Roku dla Aluprof i Osobowości Branży dla Tomasza Greli

  Tytuł Budowlanej Firmy Roku dla Aluprof i Osobowości Branży dla Tomasza Greli

  Rok 2022 rozpoczął się dla Aluprof wyjątkowo pomyślnie. Firma po raz kolejny potwierdziła swoje znaczenie w branży, zdobywając wyróżnienie Budowlanej Firmy Roku 2021. Nagrodzony został także prezes zarządu Aluprof SA, Tomasz Grela, któremu przyznano tytuł Osobowości Branży 2021.

 • 2 Zimowa Olimpiada Dekarska FAKRO, 24-27/02/2022, Nowy Sącz - Muszyna

  Konferencja Fakro i Druga Zimowa Olimpiada Dekarska za nami

  W ostatni weekend lutego 2022r., w malowniczej miejscowości Muszyna odbyła się Konferencja FAKRO połączona z 2-gą Zimową Olimpiadą Dekarską. W zmaganiach uczestniczyło 16 drużyn, w tym 14 złożonych z przedstawicieli poszczególnych oddziałów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz zespół reprezentantów Zarządu Głównego i zespół złożony z pracowników biur PSD. To wyjątkowe wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem.

 • Rusztowanie warszawskie

  Rusztowanie warszawskie

  Rusztowanie warszawskie stosuje się najczęściej w pracach murarskich, tynkarskich, malarskich i montażowych. Może być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

 • Rekuperacja w domu drewnianym - wady i zalety

  Rekuperacja w domu drewnianym – wady i zalety

  Z tęsknoty do piękna natury, potrzeby odpoczynku od zgiełku dużego miasta coraz częściej decydujemy się na budowę domów z drewna. Mieszkanie w drewnianym budynku charakteryzuje się dużą oszczędnością dla właściciela, jak i przysługą dla środowiska.  Technologia budowy drewnianych domów w obecnych czasach nie posiada żadnych ograniczeń. Współczesne budownictwo i innowacyjne rozwiązania pozwalają na projektowanie inwestycji ekologicznych i funkcjonalnych.

 • De Dietrich dla WOŚP

  De Dietrich wspiera WOŚP podczas 30. finału

  Z okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy firma BDR Thermea Poland dołącza do wsparcia okulistyki dziecięcej. Firma przekazała na charytatywną licytację najnowszy produkt ze swojej oferty - zestaw klimatyzacji CLIM’UP marki De Dietrich.

 • Sklep online Fakro

  Rusza nowy sklep internetowy Fakro

  Czołowy polski producent stolarki budowlanej firma FAKRO właśnie zaprezentował nową odsłonę swojego sklepu internetowego. Oprócz rynku polskiego sklep uruchomiono również we Włoszech, Hiszpanii, Danii, Niemczech i Austrii. Klienci, którzy preferują zakup przez Internet znajdą tam bogaty wybór produktów FAKRO.

 • Czym są siłomierze? Jakie ich rodzaje możemy znaleźć? Czym kierować się przy zakupie?

  Czym są siłomierze? Jakie ich rodzaje możemy znaleźć? Czym kierować się przy zakupie?

  Siłomierze to niesamowite przyrządy, które na co dzień służą do pomiaru siły. Mowa oczywiście o sile w definicji nauki jaką jest fizyka, a więc o wartościach z zakresu wyrażanego w niutonach.

 • BUDMA 2022. Czas spotkać się z budownictwem!

  BUDMA 2022. Czas spotkać się z budownictwem!

  Cztery największe pawilony wystawiennicze Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełnione będą budowlanymi nowościami i premierami rynkowymi, produktami, które wyznaczać będą trendy w 2022 roku! Już 1 lutego startują targi BUDMA – jedno z najbardziej liczących się wydarzeń branży budowlanej w Polsce i Europie! To już 30. edycja targów znanych i cenionych przez wykonawców, architektów, przedstawicieli handlu materiałami budowlanymi oraz inwestorów i deweloperów. Co zobaczymy, czego posłuchamy i dowiemy się w Poznaniu?

 • Ocieplenie domu

  Antidotum na drastyczny wzrost cen energii

  Kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen energii znacząco zwiększy koszty użytkowania budynków, w tym ich ogrzewania a w lecie chłodzenia, które stanowi jedną z najbardziej znaczących pozycji eksploatacyjnych.  Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu stanowić mogą nawet 70 procent wszystkich kosztów jego użytkowania. Na szczęście jest sposób na to, by rosnące ceny energii nie były aż tak dotkliwe! Eksperci przekonują do najrozsądniejszej inwestycji, jaką jest ocieplenie ścian domu zapewniające oszczędności na ogrzewaniu oraz optymalną temperaturę i zdrowy mikroklimat  jego wnętrz.

 • Inteligentny zamek Linus® Smart Lock

  Zamek Linus Smart Lock

  Entuzjaści technologicznych rozwiązań wśród naszych przyjaciół i rodziny na pewno docenią inteligentny prezent od Yale. A co z osobami, które niedawno się przeprowadziły?

 • Regulator temperatury kotła

  Regulatory temperatury sposobem na oszczędny system grzewczy

  Od nowoczesnego ogrzewania oczekujemy nie tylko zaspokojenia komfortu cieplnego, ale także oszczędnej pracy i pozytywnego wpływu na środowisko naturalne. To jak funkcjonuje ogrzewanie domu, może być uzależnione od wielu czynników. Aby poprawić jego wydajność, warto postawić na zaawansowane systemy automatyki, które będą sterować ogrzewaniem, zapewniając odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.

 • Garaż podziemny przydomowy

  Garaż podziemny w domu jednorodzinnym

  Wyobraź sobie, że podjeżdżasz pod swoją posesję, pilotem otwierasz bramę i garaż, który wysuwa się spod ziemi, a Ty jednym ruchem wjeżdżasz w przez bramę i od razu parkujesz na miejscu, po czym wysiadasz, a Twoje auto chowa się pod ziemią. Cała operacja trwała kilkanaście sekund. Auto jest bezpieczne, a Ty cieszysz się przestrzenią wokół domu. Brzmi niewiarygodnie? Nic bardziej mylnego! Na rynek wchodzi właśnie SUpark – najnowsze rozwiązanie w obszarze parkowania - garaż podziemny. Zachwyca prostotą użytkowania i designem.

 • Opływ liniowy Advantix Cleviva

  Odpływ prysznicowy Advantix Cleviva w nowych atrakcyjnych, modnych kolorach

  Firma Viega rozszerzyła ofertę odpływów prysznicowych Advantix Cleviva o cztery nowe warianty kolorystyczne, zgodne z aktualnymi trendami wnętrzarskimi czyli szczotkowaną stalą nierdzewną w wersji czarnej, złotej, szampańskiej oraz złotej miedźi.

 • Limitowana seria narzędzi Pink Tools od Makita

  Limitowana różowa seria narzędzi Makita

  Makita wprowadziła na polski rynek limitowaną różową serię narzędzi. Są to urządzenia bardzo lekkie i poręczne, wykonane z mocnych materiałów w pastelowym, różowym kolorze. Ich design przykuwa uwagę wielu kobiet. Jest to bardzo praktyczny i przydatny sprzęt, kompaktowa seria niezbędna w każdym domu.

 • Builder SuperPower 2021

  Pracownicy Blachy Pruszyński wyróżnieni nagrodą Builder Super Power 2021

  Pierwsza edycja wyróżnienia „Builder Super Power” wyłoniła aż 48 Laureatów. Są to przede wszystkim znakomici dyrektorzy i menedżerowie zarządzający różnymi działami, reprezentujący firmy dystrybucyjne, generalnego wykonawstwa, produkcyjne i architektoniczne.

 • smartCONNECTED

  smartCONNECTED

  Poznaj nowy, inteligentny system dla domu. smartCONNECTED to nowość w ofercie marki WIŚNIOWSKI. Jest to inteligentny i intuicyjny system umożliwiający sterowanie domem oraz posesją. Dzięki centrali smartCONNECTED Box i zintegrowanej z nią aplikacji mobilnej można zarządzać domowymi urządzeniami oraz monitorować ich stan. System umożliwia zdalne sterowanie m.in. bramą wjazdową, bramą garażową, drzwiami, oknami, furtką czy roletami. Wszystko zdalnie, komfortowo i szybko – wystarczy kilka kliknięć.

 • Zaproszenie na webinarium

  Chcesz urządzić modne i funkcjonalne wnętrze? Sprawdź, co Ci pasuje!

  Dlaczego coraz częściej odchodzimy od stricte katalogowych wnętrz na rzecz takich, w których możemy czuć się po prostu dobrze ? Jak wykorzystać tekstylia i dekoracje do zmiany wystroju wnętrza? W jaki sposób zwiększyć funkcjonalność domowej przestrzeni? I dlaczego, nie zawsze trzeba robić remont od zera? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą Państwu nasi eksperci.

 • Mieszkania w Krakowie - ile za metr kwadratowy w za zależności od dzielnicy?

  Mieszkania w Krakowie - ile za metr kwadratowy w za zależności od dzielnicy?

  Kraków to miasto, które jednym kojarzy się ze smogiem, innym ze snobizmem, a jeszcze innym – z artystyczną z Mekką. Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w mieście o 800-letniej tradycji?

 • Jak Polacy remontują?

  Jak Polacy remontują i ile wydają - Raport

  Zespół analityczny iSPRZET. przeprowadził badanie polegające na weryfikacji nawyków remontowych Polaków tworząc przy tym rankingi miast, w których mieszkańcy najwięcej wydają na remonty, przeprowadzają ich najwięcej oraz najczęściej wynajmują ekipy budowlane do przeprowadzania różnego rodzaju prac remontowych. Sami sprawdźcie!

 • Budma

  BUDMA 2022. Gotowi do spotkań!

  Przed nami 30, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, które tym razem odbędą się wraz z Targami Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ, Targami Rozwiązań dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC oraz Targami Branży Kominkowej KOMINKI. Wydarzenia zaplanowane są na 1-4 lutego 2022 w Poznaniu.

 • Drewno

  Skutki rekordowych cen drewna w Polsce będą opłakane

  Organizacje branżowe i przedsiębiorcy biją na alarm z powodu cen surowca drzewnego, które jest obecnie najdroższe w historii. Na wzroście jego cen straci cała gospodarka. Odczuje to jednak w pierwszej kolejności budownictwo, segment meblarski, rynek stolarki okiennej i drzwiowej, ale także m.in. rynek papieru.

 • Klamka z powłoką antybakteryjną

  Klamka z powłoką antybakteryjną

  G-U Polska rozszerza ofertę o klamki z powłoką antybakteryjną przeznaczone do drzwi płaszczowych. Powłoka zawierająca cząsteczki nanosrebra wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze.

 • STIEBEL ELTRON

  InnovationTOUR. Mobilna wystawa STIEBEL ELTRON – jesteśmy w drodze do Ciebie!

  InnovationTOUR to wyjątkowy projekt koncernu STIEBEL ELTRON, którego celem jest zbliżenie marki, innowacyjnych rozwiązań i produktów z Partnerami i Klientami. W 2021 roku mobilny salon wystawowy odwiedzi najważniejsze kraje w Europie, w tym także Polskę. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, zaplanuj swój czas i odwiedź mobilną wystawę w aż w 4 miejscowościach w Polsce: Wrocławiu, Krakowie, Warszawie oraz w Gdańsku.

 • Fakro

  Fakro na dobre i na złe z reprezentacją Polski w piłce nożnej

  FAKRO jako Oficjalny Partner Reprezentacji Polski od 17 już lat stawia na łączenie biznesu z emocjami towarzyszącymi podczas meczów naszych piłkarzy. Emocje te zbliżają ludzi, powodują, że wspierają się w trudnych momentach, stoją murem za sobą i szukają nowych rozwiązań, żeby osiągać coraz wyżej stawiane poprzeczki.

 • Deway

  Szkolenie - www.deway.pl

  Książka Obiektu Budowlanego 2021 - Jak prawidłowo i bezpiecznie prowadzić dokumentację zgodnie z najnowszymi przepisami Prawa Budowlanego. 29 lipca 2021r. - szkolenie online