Aktualności
„Dni otwarte Moreview” dla architektów: 15-17.06., Zgierz pod Łodzią
Zapraszamy do udziału w trzydniowym wydarzeniu "Dni otwarte Moreview" dla projektantów i architektów. To unikalna okazja do odkrycia nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie stolarki aluminiowej, z akcentem na innowacyjne systemy okienne i drzwiowe Yawal S.A. Wydarzenie to jest odpowiedzią na rosnącą popularność dużych przeszkleń w budownictwie jednorodzinnym i rezydencyjnym.
XIII Kongres Stolarki Polskiej – przedstawiamy program wydarzenia
Sztuczna inteligencja, nowe programy dopłat dla inwestorów, zapowiedzi zmian w prawie prosto z Komisji Europejskiej oraz trendy marketingowe – to najważniejsze tematy XIII Kongresu Stolarki Polskiej. Program wydarzenia tworzą trzy bloki tematyczne z udziałem najlepszych ekspertów. XIII Kongres Stolarki Polskiej już w dniach 24-25 maja.
Przed nami XIII Kongres Stolarki Polskiej. Rozmowy o przyszłości branży budowlanej już w dniach 24-25 maja 2023 roku w Warszawie
Wiedza, prestiż, kontakty – te trzy słowa najlepiej definiują Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 24-25 maja w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Na uczestników Kongresu czekają: złożony z trzech bloków tematycznych bogaty program merytoryczny, inspirujące rozmowy i wieczorna Gala, na której wręczone zostaną branżowe nagrody.
Pierwszy deweloper w Polsce zasili inwestycje mieszkaniowe zieloną energią z własnej farmy wiatrowej
Green On Energy, spółka powiązana kapitałowo z warszawskim deweloperem, firmą PROFBUD, rozpoczęła prace przygotowawcze dotyczące budowy własnej farmy wiatrowej o łącznej mocy 14,8 MW. Jest to pierwszy deweloper z branży mieszkaniowej w Polsce, którego zielony prąd wygenerowany z farmy zasili realizowane inwestycje mieszkaniowe oraz biurowe. Rozpoczęcie budowy elektrowni wiatrowej planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2023 roku. Produkcja energii elektrycznej ma nastąpić z kolei w II połowie 2024 roku.
Przed nami XIII Kongres Stolarki Polskiej. Rozmowy o przyszłości branży budowlanej już w dniach 24-25 maja 2023 roku w Warszawie
Wiedza, prestiż, kontakty – te trzy słowa najlepiej definiują Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 24-25 maja w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Na uczestników Kongresu czekają: złożony z trzech bloków tematycznych bogaty program merytoryczny, inspirujące rozmowy i wieczorna Gala, na której wręczone zostaną branżowe nagrody.
Fotowoltaika na wynajem? To możliwe! Teraz pierwsze 3 miesiące za darmo
Otovo jest jedyną firmą w Polsce, która oferuje leasing konsumencki na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo dla nowych klientów, którzy do 15 marca 2023 roku zdecydują się na zakup mikroinstalacji fotowoltaicznej i skorzystają z leasingu, firma przygotowała specjalną ofertę: otrzymają oni pierwsze trzy raty w prezencie.
Targi BUDMA 2023 – szanse i możliwości dla branży budowlanej [podsumowanie]
Trzydziesta pierwsza edycja targów BUDMA wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, które odbyły się w dniach 31.01 – 03.02.2023 udowodniły, że cała branża budowlana spotyka się w Poznaniu, aby rozmawiać o możliwościach i kierunkach rozwoju oraz przeciwdziałaniu kryzysowi. Podczas tegorocznej odsłony Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad Windoor-tech swoją ofertę (w tym absolutne rynkowe premiery!), zaprezentowało ponad 600 wystawców z 26 krajów. W spotkaniach z producentami, konferencjach, prezentacjach i warsztatach uczestniczyło ponad 23 000 profesjonalistów z 39 krajów, z 5 kontynentów.
„Tworzymy przestrzenie przyjazne ludziom i środowisku” – ROBYG rozpoczął kampanię w zrównoważonym duchu
Budownictwo wywiera ogromny wpływ na nasz świat. Jednak w swojej najnowszej kampanii ROBYG udowadnia, że będąc wiernym wartościom takim jak troska, odpowiedzialność i wsparcie można prowadzić opłacalny biznes w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Najnowszy projekt ogólnopolskiego dewelopera to przede wszystkim filmowy, niespełna 2-minutowy przekaz zawierający istotę jego działalności. Porusza tematykę budowania przestrzeni do życia z myślą o ludzkich potrzebach przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Przedsięwzięcie jest wyjątkowe, ponieważ powstało z inicjatywy pracowników, którzy w dodatku postanowili sami w nim wystąpić.
„Idealnie Dopasowani” — GALECO zapowiada przełom w architekturze nowoczesnych dachów
Walentynki to symboliczny dzień, w którym warto zagłębić się w poszukiwania sekretu Idealnego Dopasowania. W podróż do włoskiej Perugii zaprasza w nowym spocie reklamowym firma GALECO. To pierwsza odsłona najgorętszej premiery tego roku!
Jak można otrzymać wymianę okien za darmo?
Szukamy sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, gdy nasze rachunki za energię i ogrzewanie idą w górę, a nasze portfele nie rosną wraz z nimi. Nie pomagają stare kuchenki, nieszczelne okna i drzwi, przez które ciepło ucieka z domu. To właśnie tutaj można wymienić niedziałające elementy. Dla wielu jest to wciąż marzenie. Czy istnieją programy dofinansowań, które pozwalają na wymianę stolarki okiennej całkowicie za darmo? Paweł Gregorczyk z Koalicji Termomodernizacyjnej wyjaśnia, jak skorzystać z programu "Czyste Powietrze" i otrzymać nawet 100% dofinansowania do okien.
Targi BUDMA 2023 - tłumy w pawilonach i siła spotkań na żywo!
Targi BUDMA - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to prestiżowa przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej oraz jedno z najważniejszych miejsc spotkań z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami. Tegoroczne wydarzenie prezentuje najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową ponad 600 firm z branży budowlanej z Polski i zagranicy. Cztery dni targów w Poznaniu obfitują w nowości produktowe, merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę tego sektora, jak również prezentują najnowsze trendy w budownictwie i architekturze.
BUDMA 2023 – drogowskaz dla branży budowlanej
Przed nami Targi BUDMA 2023 - najbardziej prestiżowa impreza handlowa dla budownictwa i architektury w Polsce i Europie Środkowej, wymieniana na równi z największymi wystawami świata. Liderzy, twórcy innowacji, producenci oraz firmy dopiero wchodzące na rynek zaprezentują w jednym miejscu najbogatszą ofertę nowoczesnych produktów, materiałów, maszyn i urządzeń dla sektora budowlano-architektonicznego.
Jaki jest najlepszy sposób na zakup mieszkania dla rodziny w 2023 roku?
To dobra wiadomość dla każdego, kto planuje zakup mieszkania w 2023 roku. Obejmuje ona stopniową likwidację WIBOR-u, obniżenie rat kredytu o kilkaset złotych oraz poprawę zdolności kredytowej. Co przyniesie nowy rok? Czy warto kupić nieruchomość? Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie dla siebie i swojej rodziny? Sprawdzamy!!!
Dom efektywny energetycznie, czyli jaki?
O efektywności energetycznej budynków, o jej znaczeniu dla właścicieli domów, rozmawiamy z doradcą technicznym Knauf Insulation ¬- Robertem Więckiem, który jest ekspertem w dziedzinie termoizolacji domów.
Dron budowniczy zawsze da radę
Czasy w których drony były wykorzystywane w celach czysto rekreacyjnych i do zabawy mamy już dawno za sobą. Obecnie możemy je znaleźć w większości branż na rynku. Nawet tam gdzie panują trudne warunki pracy takie jak pył, deszcz oraz porywiste wiatry. Mowa oczywiście o branży budowlanej, w której bezzałogowe statki powietrzne (BSP) to częsty widok. Według Białej Księgi Rynku Bezzałogowych Statków Powietrznych autorstwa Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w 2018 roku wartość polskiego rynku dronów wykorzystywanych właśnie w tej branży wyniosła ponad 11 mln PLN. Łącznie w latach 2017-2026 wyniesie ona ponad 627 mln PLN.
Jakość powietrza czyli smog w Polsce - co warto wiedzieć
Nowotwór, zawał, nadciśnienie, astma, alergie. Jaki jest wspólny mianownik wymienionych chorób? To wszechobecny smog, który jest szczególnie uciążliwy w okresie jesienno-zimowym, kiedy panujący na zewnątrz chłód wymusza na nas ogrzewanie domów.
Rusztowanie warszawskie
Rusztowania warszawskie stosuje się najczęściej w pracach murarskich, tynkarskich, malarskich i montażowych. Może być wykorzystywane zarówno na zewnątrz (plac budowy), jak i wewnątrz pomieszczeń.
Czas na jesienne porządki!
W chłodniejszą część roku zdecydowanie więcej czasu spędzamy w zaciszu swojego domu. To idealna pora, aby zadbać o przestrzeń i wprowadzić do niego więcej przytulności, a co za tym idzie również i czystości. W jesiennych porządkach pomogą naturalne środki od YOPE.
Ceny energii i opału w górę. Ile więcej będzie kosztować zima i kogo na nią stać?
Wojna w Ukrainie i jej konsekwencje na nowo definiują niezależność energetyczną całej Europy. Wzrost wysokości cen węgla, prądu i gazu to jednak efekt nałożenia się wielu czynników: zarówno decyzji politycznych i gospodarczych w kraju, jak i ogólnej sytuacji geopolitycznej. Konsekwencje natomiast dotyczą wszystkich i są odczuwalne już dziś: ceny nośników energii we wrześniu 2022 r. były o 44,3% wyższe niż przed rokiem. Koszty ogrzewania na poziomie nawet 15.000 zł rocznie są już całkiem realne.
„Magda i Piotr pod własnym dachem” – poradnik CREATON dla inwestorów
Decyzja o budowie własnego domu często jest jedną z najważniejszych w życiu. Wymaga od osób planujących jego budowę poświęcenia czasu, energii i niejednokrotnie zdobycia niezbędnej wiedzy. Jednym z najtrudniejszych do wykonania i jednocześnie kluczowym elementem całej architektury jest dach. Jego kształt, kąt nachylenia i rodzaj pokrycia mają wpływ nie tylko na estetykę budynku, jego funkcjonalność, ale również i na komfort mieszkańców.
Nowe płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej firmy Blachy Pruszyński
Płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej to proste i szybkie podejście do budownictwa halowego. Składają się z zewnętrznych warstw konstrukcyjnych, zwanych okładzinami i warstwy izolacyjno-konstrukcyjnej, czyli rdzenia. Rdzeń, a więc wypełnienie płyty może być wykonane z różnych materiałów – pianki poliuretanowej, wełny mineralnej lub styropianu.
Wytyczne dekarskie. Zeszyt 5. Zasady układania łupka na dachach i fasadach
Od 2018 roku Polskie Stowarzyszenie Dekarzy sukcesywnie wydaje kolejne pozycje „Wytycznych dekarskich”. Zawierają one standardy pomagające wszystkim uczestnikom procesu budowlanego w jednoznacznym definiowaniu poprawnego projektowania i wykonania dachów. Wytyczne dekarskie są ważnym źródłem informacji dla architektów, inżynierów i wykonawców, przedstawiającym różnorodność właściwych rozwiązań dla konkretnych uwarunkowań występujących na obiektach budowlanych.
MILWAUKEE uruchamia Platinum - nową usługę dla profesjonalistów
Platinum nowa usługa obejmująca cały polski rynek, została uruchomiona z myślą o użytkownikach profesjonalnych. MILWAUKEE Platinum, to pakiet usług, który gwarantuje szybkie naprawy i konserwację na zasadzie priorytetów.
Przyznano dwa złote medale dla pomp ciepła NIBE S2125
Na tegorocznych targach ENEX & INSTALACJE wręczono dwa złote medale dla najnowszych pomp ciepła NIBES2125. W drugim kwartale 2022 roku urządzenie zostało dodane do oferty NIBE.
Program Moje Ciepło 2022. Energetyczny hit dla Polaków
29 kwietnia 2022 roku ruszył nabór wniosków w programie „Moje Ciepło”. Nowy program dotacyjny to kolejna inicjatywa rządzących na rzecz walki ze smogiem i zminimalizowania skutków finansowych wysokich cen energii.
Mieszkańcy bloków boją się nadchodzącego sezonu grzewczego i podwyżek
Polaków niepokoją rosnące koszty kredytów oraz koszty transportu i usług. Mieszkańców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych czekają trudne czasy. Już teraz są przerażeni rosnącymi rachunkami za prąd i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Koszt energii elektrycznej rośnie, a czynsz systematycznie się zwiększa. Spółdzielnie mieszkaniowe zaczęły inwestować w odnawialne źródła energii, aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.
Niskoszumowa kanalizacja wewnętrzna – systemowe ograniczanie hałasu rur
Dbałość o komfort akustyczny jest jednym z wyznaczników klasy obiektu. Dlatego w dobrych hotelach zawsze są wykładziny tłumiące dźwięki. Ale prawdziwym miernikiem, czy hotel faktycznie zadbał o niski poziom hałasu wewnętrznego, jest zastosowany system kanalizacji niskoszumowej. Przykład ten nie dotyczy tylko hoteli. Systemy niskoszumowej kanalizacji coraz powszechniej stosowane są podczas budowy obiektów użyteczności publicznej oraz w budownictwie mieszkaniowym. I powoli stają się projektowym „must have”.
Cichy i bezprzewodowy: Nice Era Inn Edge S Li-ion, nowy silnik do automatyzacji osłon wewnętrznych, z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym
Nice, globalny lider w sektorze Smart Home, Security oraz Home and Building Automation, wprowadza na rynek Nice Era Inn Edge S Li-ion, nowy uniwersalny silnik rurowy do wszystkich typów osłon wewnętrznych (rolowanych, pakietowych, plisowanych i osłonowych). Bezprzewodowe rozwiązanie dedykowane jest do modernizacji budynków mieszkalnych i komercyjnych.
System komunikacji dachowej CREATON
System komunikacji dachowej CREATON jest perfekcyjnie dopasowany do dachówek marki pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Umożliwia wygodne i bezpieczne wejście na dach oraz przemieszczanie się po połaci podczas wszelkich czynności serwisowych (m.in. montaż anteny, odśnieżanie, prace kominiarskie).