Aktualności

 • Budma 2023

  Targi BUDMA 2023 - tłumy w pawilonach i siła spotkań na żywo!

  Targi BUDMA - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to  prestiżowa przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej oraz jedno z najważniejszych miejsc spotkań z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami. Tegoroczne wydarzenie prezentuje najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową ponad 600 firm z branży budowlanej z Polski i zagranicy. Cztery dni targów w Poznaniu obfitują w nowości produktowe, merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę tego sektora, jak również prezentują najnowsze trendy w budownictwie i architekturze.

 • Dachówka ceramiczna KODA

  Dachówka ceramiczna KODA w nowym kolorze – FINESSE czarnym glazurowanym

  CREATON Polska wprowadziła do oferty nowy wariant dachówki ceramicznej KODA – FINESSE czarną glazurowaną. Najmłodszy model w gamie CREATON, zaprojektowany przez ekspertów marki w najdrobniejszych szczegółach, wzbogacony o nową barwę, umożliwia wykonanie nowoczesnego dachu łączącego minimalizm i elegancję.

 • Budma 2023

  Wielkie święto branży budowlanej! BUDMA 2023 w Poznaniu właśnie się rozpoczyna!

  Przed nami 31 edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2023 - ekspozycja i program wydarzeń wyglądają naprawdę okazale! Co zaplanowaliśmy na pierwszy dzień?

 • FIMTEC-POLSKA na Budmie

  Mieć oczy szeroko otwarte – 25 lat Fimtec Polska

  Specjalną, jubileuszową strefę „Fimtec Friends Area” pełną nowych maszyn, urządzeń i rynkowych premier - w związku z 25-leciem istnienia planuje podczas zbliżających się targów WINDOOR-TECH firma Fimtec Polska. O tym jak zmieniała się branża w ciągu minionego ćwierćwiecza oraz jakie wyzwania stoją obecnie przed przedsiębiorstwami z branży stolarki otworowej a także co jubilat planuje zaprezentować podczas targów, mówi Grzegorz Osada, właściciel Fimtec Polska.

 • Budma 2023

  BUDMA 2023 – drogowskaz dla branży budowlanej

  Przed nami Targi BUDMA 2023 - najbardziej prestiżowa impreza handlowa dla budownictwa i architektury w Polsce i Europie Środkowej, wymieniana na równi z największymi wystawami świata. Liderzy, twórcy innowacji, producenci oraz firmy dopiero wchodzące na rynek zaprezentują w jednym miejscu najbogatszą ofertę nowoczesnych produktów, materiałów, maszyn i urządzeń dla sektora budowlano-architektonicznego.

 • Budowlana Marka Roku

  Polacy stawiają na inwestowanie w nieruchomości, jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców w 2023 roku?

  Firma badawcza ASM przeprowadza wśród fachowców, ogólnopolskie badanie ankietowe, które ma na celu poznanie ich opinii na temat kilkudziesięciu grup asortymentowych materiałów budowlanych. Dzięki temu inwestorzy będą mogli zyskać miarodajne informacje z rynku i wybrać najlepsze produkty do budowy/remontów swoich nieruchomości. Wykonawcy wskażą najlepsze marki już po raz XIX.

 • Monteriada 2023

  MONTERIADA już od 31 stycznia na targach BUDMA

  Już 31 stycznia na targach BUDMA w Poznaniu startuje MONTERIADA. Na stoisku 108 w hali 5 ruszą wyjątkowe pokazy montażu na żywo nowoczesnych produktów, które pozwalają zadbać o ciepły dom. Organizator wydarzenia – Związek POiD – wraz z Partnerami przygotował również wiele innych atrakcji. Jak wygląda program MONTERIADY 2023?

 • Prezes Galeco - Szczepan Buryło

  „Rok 2023 będzie nietypowy” — prezes GALECO o prognozach na najbliższe miesiące

  Miniony rok był kolejnym już z rzędu czasem zmian i niepewności. Branża budowlana odczuwa skutki pandemii, wojny i związanych z tymi wydarzeniami zawirowań na świecie. Jaki będzie rok 2023? O planach GALECO opowiada prezes Szczepan Buryło.

 • Budma 2023

  Polskie Stowarzyszenie Dekarzy na targach BUMA 2023

  30 lat, 4 dni targów, 36 000 m2 powierzchni i oferta kilkuset wystawców z 21 krajów – tak najkrócej można podsumować ostatnią, jubileuszową edycję największych w Polsce targów budowlanych BUDMA 2023, organizowanych przez Grupę MTP w Poznaniu. My też dorzucamy do tego kolejne liczby: 10 edycji Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy, 20 Kongresów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy  i nas - dekarzy z całej Polski reprezentujących 14 Oddziałów PSD. Nie może nas więc zabraknąć na największym forum profesjonalistów również w tym roku.

 • SOLROOF – zintegrowany dach fotowoltaiczny

  SOLROOF – zintegrowany dach fotowoltaiczny

  Są rzeczy, na które warto czekać w 2023 r.

 • Złoty Medal BUDMA 2023 dla blachy trapezowej TP26 SUPER

  Złoty Medal BUDMA 2023 dla blachy trapezowej TP26 SUPER - Blachy Pruszyński

  Jako lider sprzedaży stalowych pokryć dachowych firma Blachy Pruszyński stale rozwija swoją ofertę i dostosowuje ją do aktualnych wymagań rynkowych.

 • Zakup mieszkania dla rodziny w 2023 roku: co warto wiedzieć

  Jaki jest najlepszy sposób na zakup mieszkania dla rodziny w 2023 roku?

  To dobra wiadomość dla każdego, kto planuje zakup mieszkania w 2023 roku. Obejmuje ona stopniową likwidację WIBOR-u, obniżenie rat kredytu o kilkaset złotych oraz poprawę zdolności kredytowej. Co przyniesie nowy rok? Czy warto kupić nieruchomość? Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie dla siebie i swojej rodziny? Sprawdzamy!!!

 • Dron budowniczy Yuneec H850-RTK

  Dron budowniczy zawsze da radę

  Czasy w których drony były wykorzystywane w celach czysto rekreacyjnych i do zabawy mamy już dawno za sobą. Obecnie możemy je znaleźć w większości branż na rynku. Nawet tam gdzie panują trudne warunki pracy takie jak pył, deszcz oraz porywiste wiatry.  Mowa oczywiście o branży budowlanej, w której bezzałogowe statki powietrzne (BSP) to częsty widok. Według Białej Księgi Rynku Bezzałogowych Statków Powietrznych autorstwa Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w 2018 roku wartość polskiego rynku dronów wykorzystywanych właśnie w tej branży wyniosła ponad 11 mln PLN. Łącznie w latach 2017-2026 wyniesie ona ponad 627 mln PLN.

 • Długotrwałe wdychanie zanieczyszczonego powietrza na trwale uszkadza nasz układ oddechowy, ma również negatywny wpływ na środowisko naturalne

  Jakość powietrza czyli smog w Polsce - co warto wiedzieć

  Nowotwór, zawał, nadciśnienie, astma, alergie. Jaki jest wspólny mianownik wymienionych chorób? To wszechobecny smog, który jest szczególnie uciążliwy w okresie jesienno-zimowym, kiedy panujący na zewnątrz chłód wymusza na nas ogrzewanie domów.

 • Rusztowanie warszawskie

  Rusztowanie warszawskie

  Rusztowania warszawskie stosuje się najczęściej w pracach murarskich, tynkarskich, malarskich i montażowych. Może być wykorzystywane zarówno na zewnątrz (plac budowy), jak i wewnątrz pomieszczeń.

 • Grupa BDR Thermea ogrzewa zabytkowe domy za pomocą 100% kotłów wodorowych

  Grupa BDR Thermea ogrzewa zabytkowe domy za pomocą 100% kotłów wodorowych, w ramach pierwszego na świecie programu pilotażowego

  Kotły na czysty wodór, produkowane przez niderlandzką markę Remeha należącą do BDR Thermea Group, dostarczają wodór za pośrednictwem istniejącej sieci gazu ziemnego.

 • Buduj globalny biznes BUDMA 2023

  Kierunek – świat! Targi Budma 2023

  Targi BUDMA należą do czołówki branżowych wydarzeń na arenie międzynarodowej i przyciągają przedsiębiorców z całego świata. Kluczową rolę w zdobywaniu klientów odgrywają Program Hosted Buyers oraz Międzynarodowa Strefa Spotkań. W ich ramach uczestnicy będą mogli znaleźć potencjalnych partnerów biznesowych z zagranicy, a dostęp do kompleksowej wiedzy, jak globalnie kierować rozwojem firmy, ułatwi to zadanie.

 • Papy Syntan

  Renowacja dachów płaskich prostsza niż kiedykolwiek!

  Dach płaski kojarzy nam się z przemysłowymi i mieszkalnymi budynkami wznoszonymi w drugiej połowie ubiegłego wieku. Później zaczęto go zastępować bardziej nachylonymi formami, by z początkiem XXI wieku powrócił ze zdwojoną mocą! Ze względu na swą praktyczność, łatwość budowy i utrzymania, dachami płaskimi pokrywa się obecnie większość budynków wielorodzinnych, publicznych i przemysłowych. Wykorzystuje się do tego najnowsze rozwiązania technologiczne i budowlane. Co jednak z dachami płaskimi wznoszonymi dziesiątki lat temu? Jak przeprowadzić ich renowację? Tu z pomocą przychodzą rozwiązania techniczne:  montażowe i izolacyjne. Jednym z nich jest technologia Szybki Syntan SBS od BMI Icopal – system, który umożliwia szybkie i bezproblemowe przeprowadzenie niezbędnych napraw na dachach płaskich.

 • Builder Super Power 2022

  Tegoroczna edycja Builder Super Power – pracownicy Blachy Pruszyński wyróżnieni!

  Kolejna edycja wyróżnienia „Builder Super Power” wyłoniła aż 38 Laureatów.

 • Osiedle, które pomoże w oszczędzaniu

  Osiedle, które pomoże w oszczędzaniu – energooszczędne i niskoemisyjne technologie w inwestycjach mieszkaniowych

  Nowoczesne technologie i niskoemisyjne rozwiązania stosowane w mieszkaniach i na osiedlach mogą przekładać się na znaczące oszczędności zarówno dla indywidualnego, jak i wspólnego budżetu mieszkańców. Zmniejszenie zużycia prądu nawet o 30%, straty ciepła zimą niższe o 20% – to realne korzyści możliwe do uzyskania dzięki rozwiązaniom technologicznym stosowanym przez ROBYG. Zyskują na nich nie tylko mieszkańcy, ale także środowisko.

 • YOPE to nie tylko produkty – to filozofia dobrego życia. Marka dba nie tylko o jakość oferowanych produktów, ale też o siebie, o naszą społeczność i o Planetę, na której żyjemy.

  Czas na jesienne porządki!

  W chłodniejszą część roku zdecydowanie więcej czasu spędzamy w zaciszu swojego domu. To idealna pora, aby zadbać o przestrzeń i wprowadzić do niego więcej przytulności, a co za tym idzie również i czystości. W jesiennych porządkach pomogą naturalne środki od YOPE.

 • Nowość od Aluprof - System okien otwieranych na zewnątrz MB-79N Casment

  Nowość od Aluprof - System okien otwieranych na zewnątrz MB-79N Casment

  Oferta Aluprof poszerzyła się o kolejne rozwiązanie z rodziny systemu MB-79N - system okien otwieranych na zewnątrz MB-79N Casement.

 • Ogrzewanie domu

  Ceny energii i opału w górę. Ile więcej będzie kosztować zima i kogo na nią stać?

  Wojna w Ukrainie i jej konsekwencje na nowo definiują niezależność energetyczną całej Europy. Wzrost wysokości cen węgla, prądu i gazu to jednak efekt nałożenia się wielu czynników: zarówno decyzji politycznych i gospodarczych w kraju, jak i ogólnej sytuacji geopolitycznej. Konsekwencje natomiast dotyczą wszystkich i są odczuwalne już dziś: ceny nośników energii we wrześniu 2022 r. były o 44,3% wyższe niż przed rokiem. Koszty ogrzewania na poziomie nawet 15.000 zł rocznie są już całkiem realne.

 • „Magda i Piotr pod własnym dachem”

  „Magda i Piotr pod własnym dachem” – poradnik CREATON dla inwestorów

  Decyzja o budowie własnego domu często jest jedną z najważniejszych w życiu. Wymaga od osób planujących jego budowę poświęcenia czasu, energii i niejednokrotnie zdobycia niezbędnej wiedzy. Jednym z najtrudniejszych do wykonania i jednocześnie kluczowym elementem całej architektury jest dach. Jego kształt, kąt nachylenia i rodzaj pokrycia mają wpływ nie tylko na estetykę budynku, jego funkcjonalność, ale również i na komfort mieszkańców.

 • Płyta warstwowa z rdzeniem z wełny mineralnej

  Nowe płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej firmy Blachy Pruszyński

  Płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej to proste i szybkie podejście do budownictwa halowego. Składają się z zewnętrznych warstw konstrukcyjnych, zwanych okładzinami i warstwy izolacyjno-konstruk­cyjnej, czyli rdzenia. Rdzeń, a więc wypełnienie płyty może być wykonane z różnych materiałów – pianki poliuretanowej, wełny mineralnej lub styropianu.

 • Wytyczne dekarskie

  Wytyczne dekarskie. Zeszyt 5. Zasady układania łupka na dachach i fasadach

  Od 2018 roku Polskie Stowarzyszenie Dekarzy sukcesywnie wydaje kolejne pozycje „Wytycznych dekarskich”. Zawierają one standardy pomagające wszystkim uczestnikom procesu budowlanego w jednoznacznym definiowaniu poprawnego projektowania i wykonania dachów. Wytyczne dekarskie są ważnym źródłem informacji dla architektów, inżynierów i wykonawców, przedstawiającym różnorodność właściwych rozwiązań dla konkretnych uwarunkowań występujących na obiektach budowlanych.

 • MILWAUKEE uruchamia Platinum

  MILWAUKEE uruchamia Platinum - nową usługę dla profesjonalistów

  Platinum nowa usługa obejmująca cały polski rynek, została uruchomiona z myślą o użytkownikach profesjonalnych. MILWAUKEE Platinum, to pakiet usług, który gwarantuje szybkie naprawy i konserwację na zasadzie priorytetów.

 • Pomp ciepła NIBE S2125

  Przyznano dwa złote medale dla pomp ciepła NIBE S2125

  Na tegorocznych targach ENEX & INSTALACJE wręczono dwa złote medale dla najnowszych pomp ciepła NIBES2125. W drugim kwartale 2022 roku urządzenie zostało dodane do oferty NIBE.

 • Mimo dość wysokich nakładów inwestycyjnych, pompy ciepła stale zyskują w Polsce na popularności.

  Program Moje Ciepło 2022. Energetyczny hit dla Polaków

  29 kwietnia 2022 roku ruszył nabór wniosków w programie „Moje Ciepło”. Nowy program dotacyjny to kolejna inicjatywa rządzących na rzecz walki ze smogiem i zminimalizowania skutków finansowych wysokich cen energii.

 • Budynek mieszkalny w Zwoleniu

  Mieszkańcy bloków boją się nadchodzącego sezonu grzewczego i podwyżek

  Polaków niepokoją rosnące koszty kredytów oraz koszty transportu i usług. Mieszkańców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych czekają trudne czasy. Już teraz są przerażeni rosnącymi rachunkami za prąd i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Koszt energii elektrycznej rośnie, a czynsz systematycznie się zwiększa. Spółdzielnie mieszkaniowe zaczęły inwestować w odnawialne źródła energii, aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.