Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pawilon ogrodowy. Jaki pawilon wybrać?

Pressland, Katarzyna Jodłowska

Pawilon ogrodowy to doskonała alternatywa dla altany. Będzie ozdobą nowoczesnego ogrodu oraz funkcjonalną strefą relaksu dla najbliższych.

Pawilon ogrodowy
Pawilon ogrodowy
Fot. Jysk

Pawilon ogrodowy a altana ogrodowa

Decydując się na budowę altany ogrodowej musisz liczyć się z faktem, że może ona wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Konieczne jest jej umieszczenie w stałym miejscu, ale przede wszystkim regularne dbanie o nią. Ciekawym i korzystnym rozwiązaniem jest wybranie pawilonu ogrodowego zamiast altany.

Pawilon ogrodowy co to jest

Pawilon ogrodowy to tańsza alternatywa dla altany ogrodowej. Pawilon to przeważnie metalowa konstrukcja stelaża pokryta wodoszczelnym poliestrem. Może mieć różne wymiary. Niektóre modele posiadają również ścianki pełne, przeźroczyste lub w formie moskitier. To szybkie rozwiązanie, które ochroni przed słońcem, deszczem, ale też silnym wiatrem. Możesz wybrać jeden z wielu modeli

Zielone dachy pełne kwiatów i trawy. Zobacz jak je zrobić

Jaki pawilon wybrać?

Na rynku dostępne są pawilony ogrodowe, które są gotowym zestawem bądź można samodzielnie wykonać ich konstrukcję. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Decyduj również, jaką funkcję ma pełnić pawilon – możesz uzupełnić go opłotek ogrodowy bądź parasole ogrodowe.

Wybierając pawilon zwróć uwagę, z czego wykonana została jego konstrukcja. Dostępne są modele wykonane na bazie metalowego bądź drewnianego stelaża. Dodatkowo możesz wybrać model z nieprzemakalnym pokryciem dachu. W zależności od wybranego modelu możesz wybrać rodzaj podłóg bądź rodzaj ścian. Samo złożenie poszczególnych elementów w jedną całość nie jest skomplikowane. W przypadku gotowych pawilonów ogrodowych, najczęściej nie zawierają one podłogi – musisz zakupić ją we własnym zakresie. Możesz również zdecydować się na wyłożenie podłoża deskami bądź na wylanie betonu. Pamiętaj jednak, że decydując się na beton będziesz mieć ograniczone możliwości ewentualnego przestawienia pawilonu.

Altany ogrodowe - modne i oryginalne

Gotowy zestaw czy indywidualny produkt?

Jeśli już wiesz, jaki pawilon chcesz wybrać, zdecyduj czy chcesz stworzyć go w całości sam czy też wybierasz konstrukcję łatwą do złożenia aczkolwiek bez możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb. Pawilon pozwalający na stworzenie indywidualnej konstrukcji możesz idealnie dopasować do rozmiaru swojej działki, ale też miejsca, w którym zostanie umieszczony. Rozwiązanie to z pewnością będzie bardziej czasochłonne, jednak pozwoli Ci efektywnie zagospodarować przestrzeń.

Altanki ogrodowe - oryginalne rozwiązania

Pawilon ogrodowy wyprzedaż

Wiosna to doskonały czas na złapanie okazji. Zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w internecie już rozpoczęły się wyprzedaże. Warto podczas zakupu pawilonu ogrodowego, skonsultować się z profesjonalistą, który doradzi odpowiedni produkt i przedstawi jego wady i zalety.  Pamiętaj, że wybór odpowiedniego pawilonu pozwoli Ci cieszyć się jego wyglądem, ale i pozwoli na funkcjonalne korzystanie.

Pawilon ogrodowy Jysk

Pawilon ogrodowy
Pawilon ogrodowy Jerup
Fot. Jysk

Wygodny namiot Jerup ze stalowym stelażem o wymiarach : szer. 2,7m, dł. 2,7 cm, wys. 2, 6 cm. Zadaszenie w całości wykonane z wodoodpornego tropiku. Waga: 12 kg po złożeniu. Jysk, 285 zł.

Pawilon ogrodowy Castorama

Pawilon ogrodowy
Pawilon ogrodowy
Fot. Castorama

Pawilon stanowi osłonę przed promieniami słonecznymi oraz deszczem. Posiada zieloną barwę, więc idealnie wkomponuje się w aranżację bogatego w roślinność ogrodu. Poszycie zostało wykonane z trwałego poliestru. Wymiary: 3 x 3 m, waga: 7,7 kg. Castorama, 168 zł

Pawilon ogrodowy Obi

Pawilon ogrodowy Aracena
Pawilon ogrodowy Aracena
Fot. OBI

Każdy z nas wie jakim koszmarem są kąsające komary w letnie wieczory. By zjeść na powietrzu trzeba się dokładnie wypryskać repelentami, a i to czasem nie wystarcza. Na rynku dostępne są pawilony ogrodowe wyposażone w moskitiery. Pawilon Aracena ma solidną konstrukcję z wysokim zadaszeniem - skutecznie chroni przed słońcem, lekkim wiatrem i uporczywymi komarami. Wym. 3,5 x 3,5m. OBI, 1079 zł.

Pawilon ogrodowy 3x3

Pawilon ogrodowy
Pawilon ogrodowy Blooma_Presto
Fot. Castorama

Pawilon ogrodowy Blooma Preston pokryty jest poliestrowym płótnem rozciągniętym na stalowej ramie.  Dzięki bocznym ściankom z materiału chroni przed intensywnymi promieniami słońca.Wymiary: wys. 2,8 x szer. 3 x gł. 3 m. Waga 46 kg. Castorama, 998 zł.

Pawilon ogrodowy allegro

Pawilon ogrodowy
Pawilon ogrodowy Steel
Fot. Allegro/DglShop24

Dla wszystkich tych, którzy marzą o altanie mamy propozycję eleganckiego pawilonu ogrodowego STEEL o wymiarach 3x3 m. Stalowe rurki stanowiące konstrukcję oraz szpilki gwarantują stabilność.
Daszek wykonany z wodoodpornego poliestru w kolorze beżowym. Allegro/DglShop24, 550 zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pawilon ogrodowy. Jaki pawilon wybrać?