Garaż i wiata

 • 22675886 https bi

  Odwodnienie w garażu. Praktyczne rady

  Popularnym sposobem na odwodnienie garażu są odpływy liniowe. Układa się je na kilka sposobów, zależnie od wielkości odwadnianej powierzchni. Ich umiejscowienie musi być starannie zaplanowane, by sprawnie odprowadzały wodę.

 • Brama garażowa

  Bramy garażowe: jak wybrać napęd do bramy?

  Najlepiej jest kupić napęd razem z bramą garażową. Sprzedawca pomoże dopasować oba elementy i zamontuje się je jednocześnie.

 • <SAMSUNG DIGITAL CAMERA>

  Jaka wiata samochodowa sprawdzi się przy domu jednorodzinnym?

  Aby zaparkowany na zewnątrz samochód się nie niszczył, potrzebuje ochrony przed słońcem, deszczem i śniegiem. Dobrym schronieniem będzie dla niego specjalna wiata samochodowa.

 • Nad schodami do piwniczki zbudowano daszek, który obniża się do poziomu nasypu kryjącego strop podziemnej budowli

  Zrób to sam - ziemianka ogrodowa zamiast lodówki

  Dużo w niej miejsca, chłodno przez cały rok, i to bez kosztownych instalacji oraz wysokich rachunków za prąd. Jednym słowem - ziemianka ogrodowa na domowe przetwory.

 • Schron przydomowy

  Schron przydomowy - jak wygląda budowa i wyposażenie schronu?

  Coraz większa liczba właścicieli domków jednorodzinnych, zainteresowana jest budową schronu przydomowego . Nie chodzi tu o projekt wielkości schronu obrony cywilnej, ale o mały rodzinny schron, który może pomieścić 4-5 osób na 5-10 dni. Z czym wiąże się budowa schronu.

 • Podłoga w garażu

  Jaka podłoga w garażu sprawdzi się najlepiej?

  Podłoga w garażu nie ma łatwego życia: na przemian błoto, piasek, topniejący śnieg z solą. Warto zatem zadbać o staranne jej wykonanie i wykończenie.

 • Wybierając bramę garażową, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jej wygląd. Chcemy, by dobrze wpisywała się w bryłę domu i nadawała mu odpowiedni charakter

  Bramy garażowe

  Odpowiednio dopasowana i zamontowana brama nie tylko ładnie wygląda i sprawnie działa, ale może też skutecznie chronić przed ucieczką ciepła z wnętrza garażu, a także zabezpieczać przed włamaniem. Na co więc zwrócić szczególną uwagę, wybierając bramę garażową? Zaproszeni przez nas eksperci starają się w tym pomóc, odpowiadając na pytania dotyczące bram i napędów.

 • Garaż podziemny przydomowy

  Garaż podziemny w domu jednorodzinnym Cardok, a SUpark- co warto wiedzieć o tych rozwiązaniach

  Wyobraź sobie, że podjeżdżasz pod swoją posesję, pilotem otwierasz bramę i garaż, który wysuwa się spod ziemi, a Ty jednym ruchem wjeżdżasz w przez bramę i od razu parkujesz na miejscu, po czym wysiadasz, a Twoje auto chowa się pod ziemią. Cała operacja trwała kilkanaście sekund. Auto jest bezpieczne, a Ty cieszysz się przestrzenią wokół domu. Brzmi niewiarygodnie? Nic bardziej mylnego!

 • Jeśli poszukujemy zgranego zestawu, najpierw trzeba sprawdzić, czy producent bramy garażowej oferuje również drzwi i okna, nie odwrotnie

  Stolarka w komplecie

  Obecnie buduje się domy z garażami umieszczonymi w bryle budynku. Zwykle drzwi prowadzące do domu i wrota do garażu znajdują się obok siebie, w związku z czym powinny być dopasowane stylistycznie. Do tego zestawu można też dobrać okna.

 • Nowoczesna brama garażowa

  Jaką bramę garażową wybrać?

  Bramę należy dopasować nie tylko pod względem naszych preferencji, lecz także do miejsca usytuowania wjazdu na posesję, do wielkości działki oraz wyglądu budynku. Brama powinna też pasować do architektury i kolorystyki budynku.

 • Podwójna brama garażowa

  Koszt bramy garażowej

  Ile zapłacimy za bramę garażową oraz automatykę do niej? Co polecają producenci tych wyrobów? Sprawdzamy to na przykładzie domu, który miałby być zbudowany wg projektu FULTON III DC P342B.

 • Jaką wiatę garażową wybrać?

  Jaką wiatę garażową wybrać?

  Wiata garażowa to nie to samo, co ogrzewany garaż, jednak sposób na ochronę auta przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Istnieje wiele możliwości w zakresie jej wykonania jak i usytuowania. Wszystko uzależnione jest jednak od oczekiwań użytkownika i funkcji, jaką ma pełnić wiata.

 • Zaaranżuj funkcjonalny garaż

  Zaaranżuj funkcjonalny garaż

  Garaż to nie tylko miejsce, w którym chowamy auto. To również świetne miejsce do przechowywania rowerów, akcesoriów ogrodniczych, ale też miejsce na drobne majsterkowanie czy rozwijanie innych pasji. To wnętrze często pomijane podczas aranżowania nieruchomości. Zapominamy, że tworząc zadbany i przejrzysty garaż ułatwiamy sobie korzystanie z jego wnętrza. Jak się do tego zabrać?

 • Garaż czy wiata? Wybór optymalnego rozwiązania

  Garaż czy wiata? Wybór optymalnego rozwiązania

  W prawie każdym gospodarstwie domowym znajduje się, co najmniej jeden samochód. Jest to środek komunikacji, który zapewnia funkcjonalność i mobilność każdego dnia. Warto, więc odpowiednio o niego zadbać, zapewniając mu odpowiednią ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych.

 • Pomysły na zaaranżowanie garażu

  Pomysły na zaaranżowanie garażu

  Garaż. To pomieszczenie zawsze traktowane było jako te, w którym znajdował się samochód i wiele rzeczy, niechlujnie ułożonych. Narzędzia, stare meble, kosiarka, a także wiele zbędnych i niepotrzebnych rzeczy. Aktualnie, przykłada się uwagę do tego, by garaż był przestronniejszy i dzięki temu dobrze się prezentował. Zaaranżować garaż można na wiele sposobów, w zależności od tego, jak dużą przestrzeń mamy do zagospodarowania.

 • Zalety segmentowych bram garażowych

  Zalety segmentowych bram garażowych

  Segmentowe bramy garażowe cieszą się największą popularnością wśród bram zautomatyzowanych. Wynika to z ich funkcjonalności oraz z tego, że posiadają niebanalny design. Warto zwrócić uwagę na estetykę bram segmentowych, ponieważ często można wybrać samodzielnie ich kolor oraz fakturę. Praktyczne, bezpieczne i designerskie - wyróżniają się na tle innych bram automatycznych.

 • Samodzielny montaż bramy garażowej

  Samodzielny montaż bramy garażowej

  Najczęściej decyzja związana z montażem bramy zautomatyzowanej wiąże się z decyzją o zatrudnieniu profesjonalnych monterów. Natomiast, jeśli chcemy zautomatyzować bramę garażową to możemy również zrobić to samodzielnie. Dotyczy to zarówno bram nowych, jak i tych już istniejących.

 • W każdym garażu sprawdzi się brama o mocnej konstrukcji, wypełnionej pianką poliuretanową o grubości 60 mm i ze specjalnymi systemami uszczelnień. To przekłada się na dobrą izolacyjność termiczną bramy

  Brama do ogrzewanego garażu

  Jeśli garaż będzie miał ocieplone ściany zewnętrzne i ogrzewanie, potrzebna jest brama o dobrej izolacyjności termicznej. Przez bramę o niedostatecznej izolacyjności mogłoby uciekać ciepło, narażając nas na sporą stratę energii i wyższy koszt ogrzewania.

 • K2 RF; kolor: biała/antracyt; wymiary: 5500 x 2125 mm; cena: 4023 zł, napęd Starcus: 729 zł, KRISPOL, www.krispol.pl

  Jak wybrać bramę garażową? [RODZAJE, CENY]

  Z wyborem bramy nie ma problemu - na rynku dostępne są modele w różnych wzorach, kolorach i okleinach. Dodatkowo, można wybierać z wielu rodzajów bram, zróżnicowanych pod względem funkcjonalności. Zanim jednak podejmiemy decyzję, oceńmy, jaki model najlepiej sprawdzi się w przypadku naszego domu.

 • brama garażowa, dom, podjazd, garaż w bryle

  Ile kosztują bramy garażowe? Sprawdzamy dla pojedynczego i podwójnego garażu

  Ile może kosztować brama garażowa do pojedynczego, a ile do podwójnego garażu? Wraz z producentami wrót garażowych wyceniamy je dla dwóch konkretnych domów, nie tylko w różnych wymiarach, ale i w kilku standardach wyposażenia.

 • Grafitowa brama garażowa - taki sam kolor ma cokół i pas na tynku łącznika między domem a garażem

  Do czego dopasować kolor bramy garażowej?

  Bramy garażowe - zwłaszcza podwójne - mają znaczne wymiary. Zresztą nawet te pojedyncze są dwa razy większe niż drzwi wejściowe o standardowej wielkości. Tak duża powierzchnia sprawia, że brama garażowa bardzo mocno wyróżnia się na elewacji i wpływa na jej wygląd. Najkorzystniej dla estetyki domu byłoby więc, gdyby harmonijnie współgrała ze stylem i kolorystyką okien i drzwi.

 • Kupując napęd do bramy, warto pamiętać o zapasie mocy, przyda się zimą, gdy spadnie śnieg i przyjdzie mróz, a brama będzie przesuwać się mniej płynnie

  Bramy wjazdowe: rodzaje

  Bramy te nie są specjalnie skomplikowane konstrukcyjnie, ani nie mają licznych części ruchomych. Jedyne, co wymaga naszej uwagi, to zawiasy lub elementy, na których porusza się skrzydło. Trzeba więc sprawdzić, czy są w dobrym stanie i zabezpieczyć je przed zamarzaniem podczas mrozów. O co konkretnie powinniśmy się zatroszczyć, zależy od konstrukcji bramy.

 • Zdalne otwieranie bramy garażowej to duża wygoda i ułatwienie dla jej użytkownika
 • Zimą garaż z automatyką to prawdziwy luksus - nie trzeba odśnieżać samochodu, wystawiać się na chłód, by otworzyć bramę - pod warunkiem, że będzie ona utrzymana w dobrym stanie.

  Bramy garażowe - jak dbać o nie zimą?

  Niezależnie od typu bramy (segmentowa otwierana do góry lub na bok, uchylna czy rolowana), każda jest skonstruowana tak, by zminimalizować niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, takich jak gromadzenie się wody wokół elementów ruchomych. To ważne, ale jeśli chcemy mieć pewność poprawnego działania, bramę warto przygotować do zimy.

 • Zautomatyzowana brama wjazdowa i garażowa to duże ułatwienie dla mieszkańców
 • Garaż będzie nam służył przez lata, dlatego dobrze przemyślmy jego wielkość, usytuowanie i wyposażenie

  7 pomysłów na wygodny i bezpieczny garaż

  Projektując garaż i planując zakup jego wyposażenia, warto myśleć perspektywicznie. Może za jakiś czas zmienimy niewielki samochód na kombi lub SUV-a, będziemy wozić dużego psa lub powiększającą się rodzinę? Dobrze, by zawczasu zadbać o wygodę i bezpieczeństwo użytkowników garażu.

 • W bramach bocznych segmenty nie są ułożone w poziomie (jak w bramach unoszonych do góry), ale pionowo
 • Drzwi prowadzące do domu - i te z zewnątrz, i te z garażu - muszą chronić przed zimnem i włamaniem
 • Jak zdalnie sterować bramami i drzwiami? Jest to możliwe przy użyciu nadajnika. Jeśli chcemy sterować nimi nie tylko z domu, ale i z dowolnego miejsca poza nim, potrzebna będzie specjalna bramka internetowa i aplikacja na urządzenia mobilne
 • ładnych domów z dobrze dobranym bramami