Prezentacje domów - projekty, realizacje

 • Zielony dach

  Dom przyjazny dla środowiska. Jak dach może wspierać w zrównoważonej eksploatacji budynku?

  Projektanci, inwestorzy, deweloperzy, a nawet prywatni użytkownicy domów muszą coraz większą uwagę przywiązywać do ograniczania emisyjności obiektów. Budynki odpowiadają już za około 39 proc. rocznej globalnej emisji dwutlenku węgla związanej z zużyciem energii. Jednym z elementów, na który trzeba zwrócić uwagę jest dach. To właśnie on w największym stopniu wpływa na energooszczędność budynku, a zastosowanie w jego konstrukcji odpowiednich materiałów może znacząco poprawić wydajność energetyczną i wpływ na środowisko.

 • Ćwiczenia z modernizmu

  Ćwiczenia z modernizmu

  Czy da się architekturą cofnąć czas? Raczej nie, ale można tak umiejętnie sięgnąć do sprawdzonych wzorców z przeszłości, by jednocześnie celebrować nowoczesność i oddawać hołd czasom minionym.

 • Szary dom w kolorach

  Szary dom w kolorach

  Dom jednorodzinny przypominający nieco magazyn jako wariant popularnego w Polsce od kilku lat wzorca domu-stodoły? Czemu nie? Zwłaszcza jeśli zadbano o jakość architektury, funkcjonalność i wygodę w użyciu.

 • The Scorpio House wizualizacja

  Scorpio House to opracowany w BXB studio system budowy schronów o wytrzymałości atomowej

  BXB studio zajęło się tematyką schronów, uznając iż jest to obszar przemilczany przez środowisko architektów w Polsce ale również na świecie. Pracownia w której powstała zupełnie nowa definicja schronów - Scorpio House ma na celu odczarowanie mrocznych bunkrów i stworzenie starannie opracowaną architekturę pod kątem inżynieryjnym, technologicznym, estetycznym i ideowym.

 • Zbudowany na współpracy

  Zbudowany na współpracy

  Na obrzeżach Krakowa, w okolicy zabudowanej, a jednocześnie w sąsiedztwie lasu oraz wąwozu, stanął efektowny trzykondygnacyjny dom – nowoczesny, choć mocno nawiązujący do tradycji budownictwa jednorodzinnego.

 • Dom odwrócony

  Dom odwrócony

  Niedaleko Krakowa stanął dom, w którym właściciele wprawdzie na noc schodzą do… kondygnacji minus jeden, ale mają z niej olśniewający widok na położoną w dole niedużą aglomerację. I nie tylko z niej.

 • Podcieniowy Dom Audio-Widokowy - bryła

  Podcieniowy Dom Audio-Widokowy

  Wyjątkowy projekt domu, inspirowany Małopolską Chatą Podcieniową.

 • Dom ze słomy, gliny i kamieni UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI ! PRZELOMKA NAD JEZIOREM HANCZA - DOM HALINY I MACIEJA MACKIEWICZOW ZBUDOWANY Z GLINY SLOMY I OKOLICZNYCH KAMIENI FOT. LESZEK JAMPOLSKI PUBLIKACJA LADNY DOM NR 2 (76) - 2.2005 SLOWA KLUCZOWE: ARCHITEKTURA EKOLOGIA WIES ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA LADNY DOM NR 2 (76) - CZASOPISMA

  Dom ze słomy, gliny i kamieni

  Wieś Przełomka nad jeziorem Hańcza. Wśród pofałdowanego krajobrazu stoi dom różniący się od pozostałych budynków w okolicy. Nie zbudowano go ani z drewna, ani z cegieł. Powstał z gliny, słomy i okolicznych kamieni.

 • Konstrukcja tarasowa: Marlene Uldschmidt po mistrzowsku zintegrowała formację skalną z architekturą.

  Klejnot nad Atlantykiem: Resydencja Casa Dos Mores na wybrzeżu Algarve

  Casa Dos Mores to nowoczesna rezydencja, usytuowana na klifie wybrzeża Algarve w Portugalii, charakteryzująca się minimalistycznym designem oraz wyjątkowym projektem łazienki.

 • Budowa domu z prywatnym Giewontem: Przewodnik po konstrukcji dachu

  Budowa Domu z prywatnym Giewontem!

  Na Podhalu powstaje unikalna budowla najnowszej realizacji pracowni BXB studio. To Dom z Prywatnym Giewontem, który niezwykle złożoną konstrukcją, nowatorskimi technologiami i autorską mobilną fasadą bardziej przypomina obiekt muzealny niż budynek jednorodzinny.

 • Domy stodoły

  Domy stodoły

  Domy tego typu to obecnie przemyślane, nowoczesne budynki, które spełniają swoje funkcje zarówno pod względem ekonomiczności, jak i estetyczności wykonania. Zapewne dlatego są tak popularne wśród potencjalnych inwestorów.

 • Z okolic Bauhausu

  Z okolic Bauhausu

  Nowoczesny dwukondygnacyjny dom powstał jednocześnie z podszeptów losu, kłód rzucanych pod nogi, determinacji właścicieli i znajomości własnych potrzeb, a także interdyscyplinarnych umiejętności architektki.

 • Dom niestandardowy

  Dom niestandardowy

  Czy Państwo też, szukając nowego auta, zatrudniacie się najpierw na linii montażowej?

 • Domy współpracujące z krajobrazem

  Domy współpracujące z krajobrazem

  Dom zawsze jest częścią większej całości. Wznosząc nowy budynek, na zawsze przekształcamy jego otoczenie. Projektant powinien więc zadbać o relację nowego obiektu z otaczającą go przestrzenią, naturą i architekturą. Domy, które pokazujemy, mogłyby powstać wszędzie na świecie. Mają jednak wyraźny lokalny rys – wpisują się w zastaną topografię, korespondują z krajobrazem i otwierają się na najciekawsze widoki.

 • Szczęście prosto z katalogu

  Szczęście prosto z katalogu

  Parterowy dom ma swoje zalety, związane z późniejszą eksploatacją, a jeśli w dodatku wzięliśmy go prosto z katalogu, to nie da się ukryć, że oszczędzamy sobie dodatkowo sporo stresów związanych z procesem projektowym.

 • Dom rozcięty

  Dom rozcięty

  Jak mówi architekt tego domu, główny pomysł projektowy widać właściwie dopiero od środka. Bryła bowiem ma dwa oblicza. Jedno publiczne, zamknięte – skrzętnie skrywające jej życie wewnętrzne, czyli działania właścicieli i gości, a drugie prywatne, otwarte na wlewające się od góry światło.

 • Słońce o każdej porze

  Słońce o każdej porze

  W ciągu kilku lat zaniedbana działka z podupadającym starym budynkiem zamieniła się w zielony zakątek z pięknie skadrowanymi widokami roztaczającymi się z dwóch, a nawet trzech, ustawionych na sobie domów.

 • Dwie stodoły

  Dwie stodoły

  Po co ograniczać się do jednej stodolanej bryły, skoro można mieć dwie, połączone? Oczywiście wymaga to świadomości inwestorów, do czego ma służyć im takie rozwiązanie oraz umiejętnego rozpracowania tematu przez architekta, tak by zgadzały się i wygląd dwuczęściowego domu, i jego funkcjonalność.

 • „Odwrócony” dom z widokiem na jezioro

  „Odwrócony” dom z widokiem na jezioro

  Projekt architektoniczny rezydencji nad jeziorem w Borach Tucholskich doskonale harmonizuje indywidualne oczekiwania klientów z wieczną estetyką i pięknem lokalizacji. Przez zastosowanie aluminiowych systemów okiennych firmy Schüco, dostępna jest szeroka panorama na akwen, zapewniając nie tylko wygodę użytkowania, ale również podkreślając ponadczasowy charakter budowli.

 • DOM miejski

  Pracownia architektoniczna - MIDI

  Specjalizujemy się w projektowaniu budynków indywidualnych skrojonych na miarę potrzeb użytkowników. Nasze domy to budynki pasywne - ekonomiczne i ekologiczne - a według naszych zasad również proste, budowane z typowych materiałów. Jednak prostota użytych materiałów nie wpływa na technologiczne zaawansowanie projektów. Nasze domy są też efektywne, oszczędne, efektownie i funkcjonalnie wpisane w otaczający je krajobraz.

 • Na tę siedzibę składają się dwa umieszczone obok siebie i połączone przejściem obiekty: pierwszy, większy, to część mieszkalna, usytuowana na dwóch kondygnacjach, a w drugiej, przypominającej wiejską komórkę czy budynek gospodarczy, zlokalizowano garaż. Bramę garażu stworzono z desek z ciemnego modrzewia syberyjskiego, ułożonych w masywny wzór geometryczny, w którym na pierwszy rzut oka trudno dostrzec uchylne skrzydła

  Pod wielkim dachem nieba

  Związki na odległość nie są często skuteczne, a czasem nawet rzadko. Ale co się stanie, jeśli jedną stroną jesteś ty - właściciel działki na Mazurach, a drugą jest biuro architektoniczne z siedzibą w Katowicach? Oczywiście, wszyscy wiemy, że telefony i maile są dziś na porządku dziennym, ale czy to wystarczy? To brzmi jak przepis na porażkę, prawda? To prawda.

 • DOM Z GONTU

  Domy o ciekawej bryle

  Architekci coraz częściej chcą wyróżnić swoje projekty, stawiają na niepowtarzalność i oryginalność. To przekonuje też inwestorów, którzy poszukują domów ciekawych, niebanalnych i innych od tradycyjnych propozycji.

 • Domowa oda do natury

  Domowa oda do natury

  Zgodnie z definicją oda to gatunek liryczny sławiący jakąś ideę czy wydarzenie. Autorzy tego domu, a zarazem jego właściciele, nazwali swój projekt „Odą do natury”, bo zależało im, by ich siedziba podkreślała piękno miejsca, w którym postanowili się pobudować.

 • Nowczesny budynek biurowy przygotowany dla Lasów Państwowych w Oleśnicy

  W podwrocławskiej Oleśnicy powstał nowoczesny budynek biurowy przygotowany dla Lasów Państwowych

  Montaż nowej siedziby Nadleśnictwa Oleśnica Śląska, dzięki zastosowaniu ekologicznej technologii modułowej, trwał zaledwie kilka tygodni. Wykonawcą inwestycji była gdańska firma EKOINBUD, zajmująca się projektowaniem i budową nowoczesnych domów prefabrykowanych oraz modułowych budynków użyteczności publicznej.

 • Prywatny domek jest częścią ekskluzywnej społeczności narciarskiej i golfowej Martis Camp, położonej wysoko w górach otaczających jezioro Tahoe

  Schronienie z kamienia, szkła i drewna cedrowego: modernistyczny dom w Truckee w Kalifornii

  Schronienie w High Sierra: Młoda rodzina znajduje schronienie przed gorączkowym życiem w Dolinie Krzemowej w swoim domku, który znajduje się wysoko w górach wokół jeziora Tahoe. Ogólna koncepcja autorstwa Cynthii Wang, założycielki Studio Ren Architecture, oraz projektanta wnętrz Jamiego Busha obejmuje również baterie firmy Dornbracht.

 • Dom z panoramą

  Dom z panoramą

  Na wzgórzu, wśród drzew, z widokiem na malowniczą dolinę, powstał trzykondygnacyjny nowoczesny dom jednorodzinny, zapewniający mieszkańcom wygodę życia codziennego i komfort odpoczynku.

 • Domy o wyjątkowej architekturze

  Domy o ciekawej architekturze w Polsce

  Tradycyjna polska architektura kojarzy nam się głównie z parterowymi domami o dwuspadowych, czerwonych dachach, względnie z domami – stodołami, których projekty są ostatnio bardzo popularne. A przecież domy mogą być inne – wyjątkowe, o stylistyce odbiegającej od utartych schematów i ram. Obejrzyjmy kilka bardzo interesujących przykładów tego typu architektury.

 • Dom leśny

  Domy z drewnem w roli głównej

  Aby stworzyć wyjątkowy dom, zachwycający swoim wyglądem i funkcjonalnością, należy wybrać właściwe materiały oraz kolorystykę, która z biegiem lat nie straci na aktualności. Na tego typu projektach doskonale znają się architekci, których domy pokazujemy. Wyczarowali oni wyjątkowe budynki, których podstawę stanowi solidny i piękny materiał, jakim jest naturalne drewno.

 • Wielu inwestorów wybiera jako wykończenie elewacji swojego domu właśnie cegłę

  Domy z ceglaną elewacją

  Elewacja z cegły, cegła w tle, ceglane detale – te elementy zawsze stanowią efektowne wykończenie fasady budynku. Co więcej, dodają mu wyjątkowego i eleganckiego charakteru. Poza tym umiejętnie i odpowiednio zastosowane ceglane kompozycje podnoszą walory estetyczne domu i zapewniają mu tradycyjny, ponadczasowy charakter – zadbane nie zestarzeją się nawet po wielu latach.

 • Dom miesiąca

  Czy dom w lesie to dobry pomysł?

  Ten funkcjonalny, nowoczesny dom udanie wpisał się w zielony teren podwarszawskiej miejscowości, do której świetnie pasuje słynne stwierdzenie „tu się oddycha”.