Prezentacje domów - projekty, realizacje

 • Domy o wyjątkowej architekturze

  Domy o ciekawej architekturze w Polsce

  Tradycyjna polska architektura kojarzy nam się głównie z parterowymi domami o dwuspadowych, czerwonych dachach, względnie z domami – stodołami, których projekty są ostatnio bardzo popularne. A przecież domy mogą być inne – wyjątkowe, o stylistyce odbiegającej od utartych schematów i ram. Obejrzyjmy kilka bardzo interesujących przykładów tego typu architektury.

 • Dom leśny

  Domy z drewnem w roli głównej

  Aby stworzyć wyjątkowy dom, zachwycający swoim wyglądem i funkcjonalnością, należy wybrać właściwe materiały oraz kolorystykę, która z biegiem lat nie straci na aktualności. Na tego typu projektach doskonale znają się architekci, których domy pokazujemy. Wyczarowali oni wyjątkowe budynki, których podstawę stanowi solidny i piękny materiał, jakim jest naturalne drewno.

 • Wielu inwestorów wybiera jako wykończenie elewacji swojego domu właśnie cegłę

  Domy z ceglaną elewacją

  Elewacja z cegły, cegła w tle, ceglane detale – te elementy zawsze stanowią efektowne wykończenie fasady budynku. Co więcej, dodają mu wyjątkowego i eleganckiego charakteru. Poza tym umiejętnie i odpowiednio zastosowane ceglane kompozycje podnoszą walory estetyczne domu i zapewniają mu tradycyjny, ponadczasowy charakter – zadbane nie zestarzeją się nawet po wielu latach.

 • Dom miesiąca

  Czy dom w lesie to dobry pomysł?

  Ten funkcjonalny, nowoczesny dom udanie wpisał się w zielony teren podwarszawskiej miejscowości, do której świetnie pasuje słynne stwierdzenie „tu się oddycha”.

 • Dom Asi i Tomka

  Dom ludzi szczęśliwych

  Chcąc nawiązać do zróżnicowanego pokrycia dachów sąsiedztwa, stworzono dom o oryginalnym przekryciu, ciekawie skontrastowanym z ceglaną elewacją pochodzącą z rozbiórki.

 • Ekologiczny i ekonomiczny dom

  Dom na miarę czasów – ekologiczny i ekonomiczny

  Nowoczesny dom jest przyjazny środowisku – decydują o tym właściwy projekt, pochodzenie i dobór materiałów oraz odpowiednia technologia budowy. Ważna jest też energooszczędność, którą uzyskuje się m.in. dzięki dobrej izolacji, wpływającej na zużycie minimalnej ilości energii czy produkcji własnej energii z wykorzystaniem promieni słonecznych.

 • RE ASSOLUTO HOUSE

  RE: ASSOLUTO HOUSE projektu REFORM Architekt z rzeźbą Mitoraja

  W tym projekcie REFORM Architekt zaskakuje wszystko. Długość domu, masywne wejście, ukrycie funkcji od frontu a także rzeźba Mitoraja. Architekt Marcin Tomaszewski, projektując RE: ASSOLUTO HOUSE chciał stworzyć dom niczym monumentalną rzeźbę, a dodatkowo zależało mu, żeby z każdego pomieszczenia w domu był widok na jezioro. Dzięki temu już od wejścia mamy widok zapierający dech w piersiach.

 • Dom z kostki

  Dom kostka - smaki i smaczki

  Dom oparty na pomyśle peerelowskiej kostki, nawiązującym do okolicznej zabudowy, ale w nowoczesnym i komfortowym wydaniu? Czemu nie.

 • Katalogowy, ale według potrzeb

  Dlaczego kupując dom warto wybrać projekt domu gotowy?

  Projekt domu gotowy i co dalej? Ten dom nie był planowany i – jak to z owocem miłości bywa – urzeczywistnił się nagle, jakby spadł prosto z nieba, a dokładnie z gór. Patrząc nieco bardziej realistycznie, został wzięty z katalogu, a mimo to spełnił najważniejsze potrzeby swoich właścicieli.

 • Dom naszych bohaterów - Darii i Łukasza

  Minimalistyczny dom wśród drzew

  Na zadrzewionej, całkiem sporej działce powstał prosty, bardzo funkcjonalny i jednocześnie elegancki dom, w którym minimalizm udanie służy komfortowi mieszkańców.

 • Dom miesiąca

  Dom z gotowymi fundamentami projekt - Sardynia VII

  Kiedy okoliczności życia zachęcają do szybkich budowlanych decyzji, a atrakcyjne, puste działki są akurat daleko od miasta, warto zainteresować się parcelą położoną bliżej, z wybranym już dla niej domem. Zwłaszcza gdy ten znajduje się dopiero w fazie fundamentów.

 • dom domy inspiracje dom mały dom tani w budowie realizacje małe domy budowa domu projekt domu

  Małe domy, czyli pomysły na tiny house

  Nawet przy ograniczonym budżecie nie trzeba rezygnować z marzeń o własnym domu – dzięki zastosowaniu przemyślanych oraz ergonomicznych rozwiązań można stworzyć rodzinny azyl, który będzie nie tylko piękny, lecz także ekonomiczny w późniejszym utrzymaniu. Przedstawiamy pięć małych domów o powierzchni od zaledwie 23,5 m2 do 135 m2 , niedrogich w budowie i eksploatacji. Może któryś z nich zainspiruje Was do zaplanowania własnego domu?

 • Projekt Jagny Bielowickiej nawiązuje do charakterystycznej dla polskiej wsi architektury zagrodowej z wewnętrznym dziedzińcem

  Sukces domu stodoły tkwi w jego prostocie

  Otwarte na naturę, czerpiące z tradycji zabudowań wiejskich i piękne w swojej prostocie – tak w skrócie można opisać domy stodoły, które coraz częściej można spotkać na mazurskich wsiach i w innych malowniczych zakątkach kraju. Czy Polacy zakochali się w trendzie na tzw. modern barns?

 • Dom na 4 ary

  Dom na 4 ary

  Nawet gdy działka budowlana jest niezbyt wielka, a miejsca do budowy jak na lekarstwo, da się na niej postawić dom spełniający wymagania rodziny w formacie 2+2.

 • SkyGarden

  Domy energooszczędne - projekt

  Jaki dom można nazwać energooszczędnym? To budynek, który zużywa jak najmniej energii podczas eksploatacji. Jednocześnie jest równie komfortowy w użytkowaniu, jak ten wybudowany metodą tradycyjną. Prezentujemy osiem wyjątkowych domów o standardzie energooszczędnym i pasywnym...

 • Prosta, nieskomplikowana bryła, a na dodatek energooszczędna charakterystyka to główne cechy domów w stylu nowoczesnej stodoły

  Dom stodoła - projekt

  Tego typu domy wciąż podbijają serca inwestorów. Mogą zostać zbudowane od podstaw albo powstać na bazie starego obiektu, służącego niegdyś do celów gospodarczych. Ich wspólną cechą jest połączenie tradycji z nowoczesnością – bryła przypominająca swoim kształtem sielską zabudowę kryje najnowsze materiały i rozwiązania dostępne na rynku. Dom stodoła - projekt.

 • Ten dom to udany przykład połączenia elegancji i funkcjonalności zarazem

  Projekt domu w gęstej zabudowie

  Nie za dużo, nie za mało – w sam raz. Tak można podsumować ten projekt. Nie ma w nim bowiem nic nadmiarowego, a relacje między formą bryły budynku, sposobem wkomponowania go w działkę oraz rodzajem zastosowanych materiałów są pełne umiaru.

 • Dom w Marczewie

  Dom energooszczędny - dom o zwartej bryle, realizacje

  Jedną z cech budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię jest możliwie największa zwartość bryły. Wpływa ona na współczynnik A/V, opisujący stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do ogrzewanej kubatury. Im niższy ten wskaźnik, tym lepsza będzie szczelność budynku, więc mniejsze straty ciepła i większe oszczędności. Oto osiem takich domów.

 • Najlepszy Dom w Polsce według SARP. Projekt: Pracownia Pl.Architekci

  Najlepszy dom w Polsce

  Jeśli Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznaje nagrodę dla najlepszej realizacji jednorodzinnej, i to za połączenie ciekawej formy z wypełnieniem wytycznych inwestorów, to znaczy, że miał miejsce prawdziwy sukces, gdzie i wilk syty, i… zając.

 • Dom widziany od strony ogrodu

  Wśród pól i łąk. Tradycyjny dom w nowoczesnej bryle

  Czy można wśród pól i łąk postawić dom, który będzie nawiązywał zarówno do architektury tradycyjnej, jak i nowoczesnej, a jednocześnie świetnie wpisze się w naturalne otoczenie?

 • Dom widziany od ulicy dojazdowej – zgrabne rozdzielenie bryły na dwie przesunięte względem siebie części uatrakcyjniło wygląd budynku

  Dom miesiąca - Nasze miejsce na ziemi

  Podmiejski dom w takiej ciszy, że aż brzęczy w uszach? Otoczony zielenią pustych parceli, pełnych ptactwa i zwierzyny? Nie za duży, nie za mały, dokładnie w sam raz? A czemu by nie!

 • Ten dom kochają wszyscy. W sumie nie ma się co dziwić. Jest naprawdę idealny...przynajmniej dla jego mieszkańców.

  Dom miesiąca. Naprawdę rodzinny

  Gdy brakuje czasu na wymyślanie swojego domu od zera, dobrym rozwiązaniem może być projekt z katalogu. Trzeba tylko trafić na właściwą pracownię i mądrze zdefiniować swoje potrzeby.

 • Dom jednorodzinny projektu architekta Janusza Kaczorka

  Projekty domów: wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny

  Na zamówienie małżeństwa z trójką dzieci powstał nowoczesny budynek, bez ekstrawagancji formalnych. Nieulegający wątpliwej urody stylistyce otaczającej go zabudowy, ale też nierzucający wyzwania otoczeniu. Po prostu - wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny.

 • realizacja domu, projekt domu

  Projekty domów: dom z miejscem na oranżerię [WIDEO Z REALIZACJI]

  Różnice między projektem gotowym, jaki możemy znaleźć w katalogu, a jego późniejszą realizacją, do obejrzenia w terenie, nie zawsze biorą się z szeregu zmian zaproponowanych przez inwestorów. Czasem wynikają z tego, że między wzniesieniem budynku a chwilą, w jakiej oglądamy ów katalog, zmodyfikowano sam projekt gotowy.

 • dach, blacha cynkowo-tytanowa, pokrycie dachu

  Pojedynek architektów: dom z ciekawym wnętrzem [część 1]

  Eksperci Ładnego Domu wybierają projekt dom na zamówienie dla pewnej pary. Dla inwestorów najważniejsze są ciekawe wnętrza. Powierzchnia nie musi być duża, stylistyka - dowolna.

 • projekt domu, projekty domów jednorodzinnych, projekt gotowy

  Wybieramy projekty domów do 150 m2 [projekty gotowe, ceny]

  Prezentujemy nasz redakcyjny wybór projektów gotowych - domy o ładnej bryle i funkcjonalnym rozkładzie wnętrz. Wybraliśmy takie budynki, których powierzchnia nie przekracza 150 m2. Taka wielkość pozwoli ograniczyć koszt budowy domu, a także późniejszej eksploatacji, zwłaszcza ogrzewania budynku. Zapraszamy też do głosowania na najlepszy projekt!

 • wizualizacja, dom jednorodzinny, projekty domów

  Projekty domów: bez okien od strony ulicy

  Dom nie musi mieć skomplikowanej, rozbudowanej bryły, by w pełni zaspokoić potrzeby jego mieszkańców. W tym prostym budynku z tradycyjnym dwuspadowym dachem, bez okien od strony ulicy, znalazły się wygodne wnętrza dla czteroosobowej rodziny.

 • projekt domu

  Projekty domów: dom z elewacją w czerni i bieli

  Cechy charakterystyczne tego projektu to czysta, prosta forma bez zbędnych ozdób, a także kontrastowe zestawienia kolorów - czerni i bieli - na elewacji.

 • dom jednorodzinny, projekt na zamówienie

  Projekty domów: wygodny dom dla starszych osób

  Małżeństwo poprosiło swojego syna architekta, żeby zaprojektował dla nich dom - wygodny, ekonomiczny i przystosowany do potrzeb starszych osób.

 • projekty domów, dom jednorodzinny

  Projekty domów: nowoczesny dom z drewnianą elewacją

  Wyraźne zróżnicowanie wykończenia ścian, z których dłuższe mają deskowanie przechodzące aż na dach, a krótsze to gładko tynkowane szczyty w drewnianych ramach sprawia, że dom prezentuje się elegancko, a zarazem skromnie. Budynek nie odcina się zbyt mocno od otoczenia, ale zachowuje własny, oryginalny charakter.