Prezentacje domów - projekty, realizacje

 • Dom Asi i Tomka

  Dom ludzi szczęśliwych

  Chcąc nawiązać do zróżnicowanego pokrycia dachów sąsiedztwa, stworzono dom o oryginalnym przekryciu, ciekawie skontrastowanym z ceglaną elewacją pochodzącą z rozbiórki.

 • Ekologiczny i ekonomiczny dom

  Dom na miarę czasów – ekologiczny i ekonomiczny

  Nowoczesny dom jest przyjazny środowisku – decydują o tym właściwy projekt, pochodzenie i dobór materiałów oraz odpowiednia technologia budowy. Ważna jest też energooszczędność, którą uzyskuje się m.in. dzięki dobrej izolacji, wpływającej na zużycie minimalnej ilości energii czy produkcji własnej energii z wykorzystaniem promieni słonecznych.

 • RE ASSOLUTO HOUSE

  RE: ASSOLUTO HOUSE projektu REFORM Architekt z rzeźbą Mitoraja

  W tym projekcie REFORM Architekt zaskakuje wszystko. Długość domu, masywne wejście, ukrycie funkcji od frontu a także rzeźba Mitoraja. Architekt Marcin Tomaszewski, projektując RE: ASSOLUTO HOUSE chciał stworzyć dom niczym monumentalną rzeźbę, a dodatkowo zależało mu, żeby z każdego pomieszczenia w domu był widok na jezioro. Dzięki temu już od wejścia mamy widok zapierający dech w piersiach.

 • Dom z kostki

  Dom kostka - smaki i smaczki

  Dom oparty na pomyśle peerelowskiej kostki, nawiązującym do okolicznej zabudowy, ale w nowoczesnym i komfortowym wydaniu? Czemu nie.

 • Dom naszych bohaterów - Darii i Łukasza

  Minimalistyczny dom wśród drzew

  Na zadrzewionej, całkiem sporej działce powstał prosty, bardzo funkcjonalny i jednocześnie elegancki dom, w którym minimalizm udanie służy komfortowi mieszkańców.

 • Domy o wyjątkowej architekturze

  Domy o ciekawej architekturze, czyli ciekawe domy w Polsce

  Tradycyjna polska architektura kojarzy nam się głównie z parterowymi domami o dwuspadowych, czerwonych dachach, względnie z domami – stodołami, których projekty są ostatnio bardzo popularne. A przecież domy mogą być inne – wyjątkowe, o stylistyce odbiegającej od utartych schematów i ram. Obejrzyjmy kilka bardzo interesujących przykładów tego typu architektury.

 • Dom miesiąca

  Dom z gotowymi fundamentami projekt - Sardynia VII

  Kiedy okoliczności życia zachęcają do szybkich budowlanych decyzji, a atrakcyjne, puste działki są akurat daleko od miasta, warto zainteresować się parcelą położoną bliżej, z wybranym już dla niej domem. Zwłaszcza gdy ten znajduje się dopiero w fazie fundamentów.

 • dom domy inspiracje dom mały dom tani w budowie realizacje małe domy budowa domu projekt domu

  Małe domy, czyli pomysły na tiny house

  Nawet przy ograniczonym budżecie nie trzeba rezygnować z marzeń o własnym domu – dzięki zastosowaniu przemyślanych oraz ergonomicznych rozwiązań można stworzyć rodzinny azyl, który będzie nie tylko piękny, lecz także ekonomiczny w późniejszym utrzymaniu. Przedstawiamy pięć małych domów o powierzchni od zaledwie 23,5 m2 do 135 m2 , niedrogich w budowie i eksploatacji. Może któryś z nich zainspiruje Was do zaplanowania własnego domu?

 • Projekt Jagny Bielowickiej nawiązuje do charakterystycznej dla polskiej wsi architektury zagrodowej z wewnętrznym dziedzińcem

  Sukces domu stodoły tkwi w jego prostocie

  Otwarte na naturę, czerpiące z tradycji zabudowań wiejskich i piękne w swojej prostocie – tak w skrócie można opisać domy stodoły, które coraz częściej można spotkać na mazurskich wsiach i w innych malowniczych zakątkach kraju. Czy Polacy zakochali się w trendzie na tzw. modern barns?

 • Dom na 4 ary

  Dom na 4 ary

  Nawet gdy działka budowlana jest niezbyt wielka, a miejsca do budowy jak na lekarstwo, da się na niej postawić dom spełniający wymagania rodziny w formacie 2+2.

 • Domy nowoczesne czyli jakie?

  Domy nowoczesne, czyli jakie?

  Jaki powinien być mój nowy dom? To pytanie zadaje sobie każdy inwestor indywidualny już przy wyborze projektu nowego domu. Jeśli szukamy projektu funkcjonalnego, energooszczędnego, z prostą bryłą i wcale nie drogimi kosztami realizacji to warto zwrócić uwagę na projekty domów nowoczesnych. W naszym artykule wyjaśniamy co charakteryzuje nowoczesny styl oraz jakie są różnice pomiędzy domem piętrowym i parterowym w tym stylu. Zdradzamy też kto ma najwięcej na rynku projektów domów nowoczesnych i dlaczego warto zwrócić na nich uwagę.

 • Katalogowy, ale według potrzeb

  Projekt domu gotowy

  Gotowy projekt domu i co dalej? Ten dom nie był planowany i – jak to z owocem miłości bywa – urzeczywistnił się nagle, jakby spadł prosto z nieba, a dokładnie z gór. Patrząc nieco bardziej realistycznie, został wzięty z katalogu, a mimo to spełnił najważniejsze potrzeby swoich właścicieli.

 • Dom miesiąca

  Dom w lesie - projekt

  Ten funkcjonalny, nowoczesny dom udanie wpisał się w zielony teren podwarszawskiej miejscowości, do której świetnie pasuje słynne stwierdzenie „tu się oddycha”.

 • SkyGarden

  Domy energooszczędne - projekt

  Jaki dom można nazwać energooszczędnym? To budynek, który zużywa jak najmniej energii podczas eksploatacji. Jednocześnie jest równie komfortowy w użytkowaniu, jak ten wybudowany metodą tradycyjną. Prezentujemy osiem wyjątkowych domów o standardzie energooszczędnym i pasywnym...

 • Prosta, nieskomplikowana bryła, a na dodatek energooszczędna charakterystyka to główne cechy domów w stylu nowoczesnej stodoły

  Dom stodoła - projekt

  Tego typu domy wciąż podbijają serca inwestorów. Mogą zostać zbudowane od podstaw albo powstać na bazie starego obiektu, służącego niegdyś do celów gospodarczych. Ich wspólną cechą jest połączenie tradycji z nowoczesnością – bryła przypominająca swoim kształtem sielską zabudowę kryje najnowsze materiały i rozwiązania dostępne na rynku. Dom stodoła - projekt.

 • Ten dom to udany przykład połączenia elegancji i funkcjonalności zarazem

  Projekt domu w gęstej zabudowie

  Nie za dużo, nie za mało – w sam raz. Tak można podsumować ten projekt. Nie ma w nim bowiem nic nadmiarowego, a relacje między formą bryły budynku, sposobem wkomponowania go w działkę oraz rodzajem zastosowanych materiałów są pełne umiaru.

 • Dom w Marczewie

  Dom energooszczędny - dom o zwartej bryle, realizacje

  Jedną z cech budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię jest możliwie największa zwartość bryły. Wpływa ona na współczynnik A/V, opisujący stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do ogrzewanej kubatury. Im niższy ten wskaźnik, tym lepsza będzie szczelność budynku, więc mniejsze straty ciepła i większe oszczędności. Oto osiem takich domów.

 • Najlepszy Dom w Polsce według SARP. Projekt: Pracownia Pl.Architekci

  Najlepszy dom w Polsce

  Jeśli Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznaje nagrodę dla najlepszej realizacji jednorodzinnej, i to za połączenie ciekawej formy z wypełnieniem wytycznych inwestorów, to znaczy, że miał miejsce prawdziwy sukces, gdzie i wilk syty, i… zając.

 • Dom widziany od strony ogrodu

  Wśród pól i łąk. Tradycyjny dom w nowoczesnej bryle

  Czy można wśród pól i łąk postawić dom, który będzie nawiązywał zarówno do architektury tradycyjnej, jak i nowoczesnej, a jednocześnie świetnie wpisze się w naturalne otoczenie?

 • Dom widziany od ulicy dojazdowej – zgrabne rozdzielenie bryły na dwie przesunięte względem siebie części uatrakcyjniło wygląd budynku

  Dom miesiąca - Nasze miejsce na ziemi

  Podmiejski dom w takiej ciszy, że aż brzęczy w uszach? Otoczony zielenią pustych parceli, pełnych ptactwa i zwierzyny? Nie za duży, nie za mały, dokładnie w sam raz? A czemu by nie!

 • Ten dom kochają wszyscy. W sumie nie ma się co dziwić. Jest naprawdę idealny...przynajmniej dla jego mieszkańców.

  Dom miesiąca. Naprawdę rodzinny

  Gdy brakuje czasu na wymyślanie swojego domu od zera, dobrym rozwiązaniem może być projekt z katalogu. Trzeba tylko trafić na właściwą pracownię i mądrze zdefiniować swoje potrzeby.

 • Dom jednorodzinny projektu architekta Janusza Kaczorka

  Projekty domów: wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny

  Na zamówienie małżeństwa z trójką dzieci powstał nowoczesny budynek, bez ekstrawagancji formalnych. Nieulegający wątpliwej urody stylistyce otaczającej go zabudowy, ale też nierzucający wyzwania otoczeniu. Po prostu - wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny.

 • realizacja domu, projekt domu

  Projekty domów: dom z miejscem na oranżerię [WIDEO Z REALIZACJI]

  Różnice między projektem gotowym, jaki możemy znaleźć w katalogu, a jego późniejszą realizacją, do obejrzenia w terenie, nie zawsze biorą się z szeregu zmian zaproponowanych przez inwestorów. Czasem wynikają z tego, że między wzniesieniem budynku a chwilą, w jakiej oglądamy ów katalog, zmodyfikowano sam projekt gotowy.

 • dach, blacha cynkowo-tytanowa, pokrycie dachu

  Pojedynek architektów: dom z ciekawym wnętrzem [część 1]

  Eksperci Ładnego Domu wybierają projekt dom na zamówienie dla pewnej pary. Dla inwestorów najważniejsze są ciekawe wnętrza. Powierzchnia nie musi być duża, stylistyka - dowolna.

 • projekt domu, projekty domów jednorodzinnych, projekt gotowy

  Wybieramy projekty domów do 150 m2 [projekty gotowe, ceny]

  Prezentujemy nasz redakcyjny wybór projektów gotowych - domy o ładnej bryle i funkcjonalnym rozkładzie wnętrz. Wybraliśmy takie budynki, których powierzchnia nie przekracza 150 m2. Taka wielkość pozwoli ograniczyć koszt budowy domu, a także późniejszej eksploatacji, zwłaszcza ogrzewania budynku. Zapraszamy też do głosowania na najlepszy projekt!

 • wizualizacja, dom jednorodzinny, projekty domów

  Projekty domów: bez okien od strony ulicy

  Dom nie musi mieć skomplikowanej, rozbudowanej bryły, by w pełni zaspokoić potrzeby jego mieszkańców. W tym prostym budynku z tradycyjnym dwuspadowym dachem, bez okien od strony ulicy, znalazły się wygodne wnętrza dla czteroosobowej rodziny.

 • projekt domu

  Projekty domów: dom z elewacją w czerni i bieli

  Cechy charakterystyczne tego projektu to czysta, prosta forma bez zbędnych ozdób, a także kontrastowe zestawienia kolorów - czerni i bieli - na elewacji.

 • dom jednorodzinny, projekt na zamówienie

  Projekty domów: wygodny dom dla starszych osób

  Małżeństwo poprosiło swojego syna architekta, żeby zaprojektował dla nich dom - wygodny, ekonomiczny i przystosowany do potrzeb starszych osób.

 • projekty domów, dom jednorodzinny

  Projekty domów: nowoczesny dom z drewnianą elewacją

  Wyraźne zróżnicowanie wykończenia ścian, z których dłuższe mają deskowanie przechodzące aż na dach, a krótsze to gładko tynkowane szczyty w drewnianych ramach sprawia, że dom prezentuje się elegancko, a zarazem skromnie. Budynek nie odcina się zbyt mocno od otoczenia, ale zachowuje własny, oryginalny charakter.

 • projekt domu jednorodzinnego, projekty domów

  Projekty domów: dom dla zwykłej rodziny

  Zwarta i prosta bryła, nawiązująca do tradycyjnej formy domu jest bardzo praktyczna. Dom zajmie niewiele miejsca na działce, a jego budowa i wykończenie nie narazi inwestorów na duże wydatki. To będzie wygodny, atrakcyjny dom dla cztero- lub nawet pięcioosobowej rodziny o ograniczonym budżecie.