Prezentacje domów - projekty, realizacje

 • Słońce o każdej porze

  Słońce o każdej porze

  W ciągu kilku lat zaniedbana działka z podupadającym starym budynkiem zamieniła się w zielony zakątek z pięknie skadrowanymi widokami roztaczającymi się z dwóch, a nawet trzech, ustawionych na sobie domów.

 • Dwie stodoły

  Dwie stodoły

  Po co ograniczać się do jednej stodolanej bryły, skoro można mieć dwie, połączone? Oczywiście wymaga to świadomości inwestorów, do czego ma służyć im takie rozwiązanie oraz umiejętnego rozpracowania tematu przez architekta, tak by zgadzały się i wygląd dwuczęściowego domu, i jego funkcjonalność.

 • „Odwrócony” dom z widokiem na jezioro

  „Odwrócony” dom z widokiem na jezioro

  Projekt architektoniczny rezydencji nad jeziorem w Borach Tucholskich doskonale harmonizuje indywidualne oczekiwania klientów z wieczną estetyką i pięknem lokalizacji. Przez zastosowanie aluminiowych systemów okiennych firmy Schüco, dostępna jest szeroka panorama na akwen, zapewniając nie tylko wygodę użytkowania, ale również podkreślając ponadczasowy charakter budowli.

 • DOM miejski

  Pracownia architektoniczna - MIDI

  Specjalizujemy się w projektowaniu budynków indywidualnych skrojonych na miarę potrzeb użytkowników. Nasze domy to budynki pasywne - ekonomiczne i ekologiczne - a według naszych zasad również proste, budowane z typowych materiałów. Jednak prostota użytych materiałów nie wpływa na technologiczne zaawansowanie projektów. Nasze domy są też efektywne, oszczędne, efektownie i funkcjonalnie wpisane w otaczający je krajobraz.

 • Na tę siedzibę składają się dwa umieszczone obok siebie i połączone przejściem obiekty: pierwszy, większy, to część mieszkalna, usytuowana na dwóch kondygnacjach, a w drugiej, przypominającej wiejską komórkę czy budynek gospodarczy, zlokalizowano garaż. Bramę garażu stworzono z desek z ciemnego modrzewia syberyjskiego, ułożonych w masywny wzór geometryczny, w którym na pierwszy rzut oka trudno dostrzec uchylne skrzydła

  Pod wielkim dachem nieba

  Związki na odległość nie są często skuteczne, a czasem nawet rzadko. Ale co się stanie, jeśli jedną stroną jesteś ty - właściciel działki na Mazurach, a drugą jest biuro architektoniczne z siedzibą w Katowicach? Oczywiście, wszyscy wiemy, że telefony i maile są dziś na porządku dziennym, ale czy to wystarczy? To brzmi jak przepis na porażkę, prawda? To prawda.

 • DOM Z GONTU

  Domy o ciekawej bryle

  Architekci coraz częściej chcą wyróżnić swoje projekty, stawiają na niepowtarzalność i oryginalność. To przekonuje też inwestorów, którzy poszukują domów ciekawych, niebanalnych i innych od tradycyjnych propozycji.

 • Domowa oda do natury

  Domowa oda do natury

  Zgodnie z definicją oda to gatunek liryczny sławiący jakąś ideę czy wydarzenie. Autorzy tego domu, a zarazem jego właściciele, nazwali swój projekt „Odą do natury”, bo zależało im, by ich siedziba podkreślała piękno miejsca, w którym postanowili się pobudować.

 • Nowczesny budynek biurowy przygotowany dla Lasów Państwowych w Oleśnicy

  W podwrocławskiej Oleśnicy powstał nowoczesny budynek biurowy przygotowany dla Lasów Państwowych

  Montaż nowej siedziby Nadleśnictwa Oleśnica Śląska, dzięki zastosowaniu ekologicznej technologii modułowej, trwał zaledwie kilka tygodni. Wykonawcą inwestycji była gdańska firma EKOINBUD, zajmująca się projektowaniem i budową nowoczesnych domów prefabrykowanych oraz modułowych budynków użyteczności publicznej.

 • Prywatny domek jest częścią ekskluzywnej społeczności narciarskiej i golfowej Martis Camp, położonej wysoko w górach otaczających jezioro Tahoe

  Schronienie z kamienia, szkła i drewna cedrowego: modernistyczny dom w Truckee w Kalifornii

  Schronienie w High Sierra: Młoda rodzina znajduje schronienie przed gorączkowym życiem w Dolinie Krzemowej w swoim domku, który znajduje się wysoko w górach wokół jeziora Tahoe. Ogólna koncepcja autorstwa Cynthii Wang, założycielki Studio Ren Architecture, oraz projektanta wnętrz Jamiego Busha obejmuje również baterie firmy Dornbracht.

 • Dom z panoramą

  Dom z panoramą

  Na wzgórzu, wśród drzew, z widokiem na malowniczą dolinę, powstał trzykondygnacyjny nowoczesny dom jednorodzinny, zapewniający mieszkańcom wygodę życia codziennego i komfort odpoczynku.

 • Domy o wyjątkowej architekturze

  Domy o ciekawej architekturze w Polsce

  Tradycyjna polska architektura kojarzy nam się głównie z parterowymi domami o dwuspadowych, czerwonych dachach, względnie z domami – stodołami, których projekty są ostatnio bardzo popularne. A przecież domy mogą być inne – wyjątkowe, o stylistyce odbiegającej od utartych schematów i ram. Obejrzyjmy kilka bardzo interesujących przykładów tego typu architektury.

 • Dom leśny

  Domy z drewnem w roli głównej

  Aby stworzyć wyjątkowy dom, zachwycający swoim wyglądem i funkcjonalnością, należy wybrać właściwe materiały oraz kolorystykę, która z biegiem lat nie straci na aktualności. Na tego typu projektach doskonale znają się architekci, których domy pokazujemy. Wyczarowali oni wyjątkowe budynki, których podstawę stanowi solidny i piękny materiał, jakim jest naturalne drewno.

 • Wielu inwestorów wybiera jako wykończenie elewacji swojego domu właśnie cegłę

  Domy z ceglaną elewacją

  Elewacja z cegły, cegła w tle, ceglane detale – te elementy zawsze stanowią efektowne wykończenie fasady budynku. Co więcej, dodają mu wyjątkowego i eleganckiego charakteru. Poza tym umiejętnie i odpowiednio zastosowane ceglane kompozycje podnoszą walory estetyczne domu i zapewniają mu tradycyjny, ponadczasowy charakter – zadbane nie zestarzeją się nawet po wielu latach.

 • Dom miesiąca

  Czy dom w lesie to dobry pomysł?

  Ten funkcjonalny, nowoczesny dom udanie wpisał się w zielony teren podwarszawskiej miejscowości, do której świetnie pasuje słynne stwierdzenie „tu się oddycha”.

 • Dom Asi i Tomka

  Dom ludzi szczęśliwych

  Chcąc nawiązać do zróżnicowanego pokrycia dachów sąsiedztwa, stworzono dom o oryginalnym przekryciu, ciekawie skontrastowanym z ceglaną elewacją pochodzącą z rozbiórki.

 • Ekologiczny i ekonomiczny dom

  Dom na miarę czasów – ekologiczny i ekonomiczny

  Nowoczesny dom jest przyjazny środowisku – decydują o tym właściwy projekt, pochodzenie i dobór materiałów oraz odpowiednia technologia budowy. Ważna jest też energooszczędność, którą uzyskuje się m.in. dzięki dobrej izolacji, wpływającej na zużycie minimalnej ilości energii czy produkcji własnej energii z wykorzystaniem promieni słonecznych.

 • RE ASSOLUTO HOUSE

  RE: ASSOLUTO HOUSE projektu REFORM Architekt z rzeźbą Mitoraja

  W tym projekcie REFORM Architekt zaskakuje wszystko. Długość domu, masywne wejście, ukrycie funkcji od frontu a także rzeźba Mitoraja. Architekt Marcin Tomaszewski, projektując RE: ASSOLUTO HOUSE chciał stworzyć dom niczym monumentalną rzeźbę, a dodatkowo zależało mu, żeby z każdego pomieszczenia w domu był widok na jezioro. Dzięki temu już od wejścia mamy widok zapierający dech w piersiach.

 • Dom z kostki

  Dom kostka - smaki i smaczki

  Dom oparty na pomyśle peerelowskiej kostki, nawiązującym do okolicznej zabudowy, ale w nowoczesnym i komfortowym wydaniu? Czemu nie.

 • Katalogowy, ale według potrzeb

  Dlaczego kupując dom warto wybrać projekt domu gotowy?

  Projekt domu gotowy i co dalej? Ten dom nie był planowany i – jak to z owocem miłości bywa – urzeczywistnił się nagle, jakby spadł prosto z nieba, a dokładnie z gór. Patrząc nieco bardziej realistycznie, został wzięty z katalogu, a mimo to spełnił najważniejsze potrzeby swoich właścicieli.

 • Dom naszych bohaterów - Darii i Łukasza

  Minimalistyczny dom wśród drzew

  Na zadrzewionej, całkiem sporej działce powstał prosty, bardzo funkcjonalny i jednocześnie elegancki dom, w którym minimalizm udanie służy komfortowi mieszkańców.

 • Dom miesiąca

  Dom z gotowymi fundamentami projekt - Sardynia VII

  Kiedy okoliczności życia zachęcają do szybkich budowlanych decyzji, a atrakcyjne, puste działki są akurat daleko od miasta, warto zainteresować się parcelą położoną bliżej, z wybranym już dla niej domem. Zwłaszcza gdy ten znajduje się dopiero w fazie fundamentów.

 • dom domy inspiracje dom mały dom tani w budowie realizacje małe domy budowa domu projekt domu

  Małe domy, czyli pomysły na tiny house

  Nawet przy ograniczonym budżecie nie trzeba rezygnować z marzeń o własnym domu – dzięki zastosowaniu przemyślanych oraz ergonomicznych rozwiązań można stworzyć rodzinny azyl, który będzie nie tylko piękny, lecz także ekonomiczny w późniejszym utrzymaniu. Przedstawiamy pięć małych domów o powierzchni od zaledwie 23,5 m2 do 135 m2 , niedrogich w budowie i eksploatacji. Może któryś z nich zainspiruje Was do zaplanowania własnego domu?

 • Projekt Jagny Bielowickiej nawiązuje do charakterystycznej dla polskiej wsi architektury zagrodowej z wewnętrznym dziedzińcem

  Sukces domu stodoły tkwi w jego prostocie

  Otwarte na naturę, czerpiące z tradycji zabudowań wiejskich i piękne w swojej prostocie – tak w skrócie można opisać domy stodoły, które coraz częściej można spotkać na mazurskich wsiach i w innych malowniczych zakątkach kraju. Czy Polacy zakochali się w trendzie na tzw. modern barns?

 • Dom na 4 ary

  Dom na 4 ary

  Nawet gdy działka budowlana jest niezbyt wielka, a miejsca do budowy jak na lekarstwo, da się na niej postawić dom spełniający wymagania rodziny w formacie 2+2.

 • SkyGarden

  Domy energooszczędne - projekt

  Jaki dom można nazwać energooszczędnym? To budynek, który zużywa jak najmniej energii podczas eksploatacji. Jednocześnie jest równie komfortowy w użytkowaniu, jak ten wybudowany metodą tradycyjną. Prezentujemy osiem wyjątkowych domów o standardzie energooszczędnym i pasywnym...

 • Prosta, nieskomplikowana bryła, a na dodatek energooszczędna charakterystyka to główne cechy domów w stylu nowoczesnej stodoły

  Dom stodoła - projekt

  Tego typu domy wciąż podbijają serca inwestorów. Mogą zostać zbudowane od podstaw albo powstać na bazie starego obiektu, służącego niegdyś do celów gospodarczych. Ich wspólną cechą jest połączenie tradycji z nowoczesnością – bryła przypominająca swoim kształtem sielską zabudowę kryje najnowsze materiały i rozwiązania dostępne na rynku. Dom stodoła - projekt.

 • Ten dom to udany przykład połączenia elegancji i funkcjonalności zarazem

  Projekt domu w gęstej zabudowie

  Nie za dużo, nie za mało – w sam raz. Tak można podsumować ten projekt. Nie ma w nim bowiem nic nadmiarowego, a relacje między formą bryły budynku, sposobem wkomponowania go w działkę oraz rodzajem zastosowanych materiałów są pełne umiaru.

 • Dom w Marczewie

  Dom energooszczędny - dom o zwartej bryle, realizacje

  Jedną z cech budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię jest możliwie największa zwartość bryły. Wpływa ona na współczynnik A/V, opisujący stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do ogrzewanej kubatury. Im niższy ten wskaźnik, tym lepsza będzie szczelność budynku, więc mniejsze straty ciepła i większe oszczędności. Oto osiem takich domów.

 • Najlepszy Dom w Polsce według SARP. Projekt: Pracownia Pl.Architekci

  Najlepszy dom w Polsce

  Jeśli Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznaje nagrodę dla najlepszej realizacji jednorodzinnej, i to za połączenie ciekawej formy z wypełnieniem wytycznych inwestorów, to znaczy, że miał miejsce prawdziwy sukces, gdzie i wilk syty, i… zając.

 • Dom widziany od strony ogrodu

  Wśród pól i łąk. Tradycyjny dom w nowoczesnej bryle

  Czy można wśród pól i łąk postawić dom, który będzie nawiązywał zarówno do architektury tradycyjnej, jak i nowoczesnej, a jednocześnie świetnie wpisze się w naturalne otoczenie?