Prezentacje domów - projekty, realizacje

  • Domy o wyjątkowej architekturze

    Domy o ciekawej architekturze w Polsce

    Tradycyjna polska architektura kojarzy nam się głównie z parterowymi domami o dwuspadowych, czerwonych dachach, względnie z domami – stodołami, których projekty są ostatnio bardzo popularne. A przecież domy mogą być inne – wyjątkowe, o stylistyce odbiegającej od utartych schematów i ram. Obejrzyjmy kilka bardzo interesujących przykładów tego typu architektury.

  • Dom leśny

    Domy z drewnem w roli głównej

    Aby stworzyć wyjątkowy dom, zachwycający swoim wyglądem i funkcjonalnością, należy wybrać właściwe materiały oraz kolorystykę, która z biegiem lat nie straci na aktualności. Na tego typu projektach doskonale znają się architekci, których domy pokazujemy. Wyczarowali oni wyjątkowe budynki, których podstawę stanowi solidny i piękny materiał, jakim jest naturalne drewno.

  • Wielu inwestorów wybiera jako wykończenie elewacji swojego domu właśnie cegłę

    Domy z ceglaną elewacją

    Elewacja z cegły, cegła w tle, ceglane detale – te elementy zawsze stanowią efektowne wykończenie fasady budynku. Co więcej, dodają mu wyjątkowego i eleganckiego charakteru. Poza tym umiejętnie i odpowiednio zastosowane ceglane kompozycje podnoszą walory estetyczne domu i zapewniają mu tradycyjny, ponadczasowy charakter – zadbane nie zestarzeją się nawet po wielu latach.

  • Dom miesiąca

    Czy dom w lesie to dobry pomysł?

    Ten funkcjonalny, nowoczesny dom udanie wpisał się w zielony teren podwarszawskiej miejscowości, do której świetnie pasuje słynne stwierdzenie „tu się oddycha”.

  • Dom  Asi i Tomka

    Dom ludzi szczęśliwych

    Chcąc nawiązać do zróżnicowanego pokrycia dachów sąsiedztwa, stworzono dom o oryginalnym przekryciu, ciekawie skontrastowanym z ceglaną elewacją pochodzącą z rozbiórki.

  • Ekologiczny i ekonomiczny dom

    Dom na miarę czasów – ekologiczny i ekonomiczny

    Nowoczesny dom jest przyjazny środowisku – decydują o tym właściwy projekt, pochodzenie i dobór materiałów oraz odpowiednia technologia budowy. Ważna jest też energooszczędność, którą uzyskuje się m.in. dzięki dobrej izolacji, wpływającej na zużycie minimalnej ilości energii czy produkcji własnej energii z wykorzystaniem promieni słonecznych.

  • RE ASSOLUTO HOUSE

    RE: ASSOLUTO HOUSE projektu REFORM Architekt z rzeźbą Mitoraja

    W tym projekcie REFORM Architekt zaskakuje wszystko. Długość domu, masywne wejście, ukrycie funkcji od frontu a także rzeźba Mitoraja. Architekt Marcin Tomaszewski, projektując RE: ASSOLUTO HOUSE chciał stworzyć dom niczym monumentalną rzeźbę, a dodatkowo zależało mu, żeby z każdego pomieszczenia w domu był widok na jezioro. Dzięki temu już od wejścia mamy widok zapierający dech w piersiach.

  • Dom z kostki

    Dom kostka - smaki i smaczki

    Dom oparty na pomyśle peerelowskiej kostki, nawiązującym do okolicznej zabudowy, ale w nowoczesnym i komfortowym wydaniu? Czemu nie.

  • Katalogowy, ale według potrzeb

    Dlaczego kupując dom warto wybrać projekt domu gotowy?

    Projekt domu gotowy i co dalej? Ten dom nie był planowany i – jak to z owocem miłości bywa – urzeczywistnił się nagle, jakby spadł prosto z nieba, a dokładnie z gór. Patrząc nieco bardziej realistycznie, został wzięty z katalogu, a mimo to spełnił najważniejsze potrzeby swoich właścicieli.

  • Dom naszych bohaterów - Darii i Łukasza

    Minimalistyczny dom wśród drzew

    Na zadrzewionej, całkiem sporej działce powstał prosty, bardzo funkcjonalny i jednocześnie elegancki dom, w którym minimalizm udanie służy komfortowi mieszkańców.

  • Dom miesiąca

    Dom z gotowymi fundamentami projekt - Sardynia VII

    Kiedy okoliczności życia zachęcają do szybkich budowlanych decyzji, a atrakcyjne, puste działki są akurat daleko od miasta, warto zainteresować się parcelą położoną bliżej, z wybranym już dla niej domem. Zwłaszcza gdy ten znajduje się dopiero w fazie fundamentów.

  • dom domy inspiracje dom mały dom tani w budowie realizacje małe domy budowa domu projekt domu

    Małe domy, czyli pomysły na tiny house

    Nawet przy ograniczonym budżecie nie trzeba rezygnować z marzeń o własnym domu – dzięki zastosowaniu przemyślanych oraz ergonomicznych rozwiązań można stworzyć rodzinny azyl, który będzie nie tylko piękny, lecz także ekonomiczny w późniejszym utrzymaniu. Przedstawiamy pięć małych domów o powierzchni od zaledwie 23,5 m2 do 135 m2 , niedrogich w budowie i eksploatacji. Może któryś z nich zainspiruje Was do zaplanowania własnego domu?

  • Projekt Jagny Bielowickiej nawiązuje do charakterystycznej dla polskiej wsi architektury zagrodowej z wewnętrznym dziedzińcem

    Sukces domu stodoły tkwi w jego prostocie

    Otwarte na naturę, czerpiące z tradycji zabudowań wiejskich i piękne w swojej prostocie – tak w skrócie można opisać domy stodoły, które coraz częściej można spotkać na mazurskich wsiach i w innych malowniczych zakątkach kraju. Czy Polacy zakochali się w trendzie na tzw. modern barns?

  • Dom na 4 ary

    Dom na 4 ary

    Nawet gdy działka budowlana jest niezbyt wielka, a miejsca do budowy jak na lekarstwo, da się na niej postawić dom spełniający wymagania rodziny w formacie 2+2.

  • SkyGarden

    Domy energooszczędne - projekt

    Jaki dom można nazwać energooszczędnym? To budynek, który zużywa jak najmniej energii podczas eksploatacji. Jednocześnie jest równie komfortowy w użytkowaniu, jak ten wybudowany metodą tradycyjną. Prezentujemy osiem wyjątkowych domów o standardzie energooszczędnym i pasywnym...

  • Prosta, nieskomplikowana bryła, a na dodatek energooszczędna charakterystyka to główne cechy domów w stylu nowoczesnej stodoły

    Dom stodoła - projekt

    Tego typu domy wciąż podbijają serca inwestorów. Mogą zostać zbudowane od podstaw albo powstać na bazie starego obiektu, służącego niegdyś do celów gospodarczych. Ich wspólną cechą jest połączenie tradycji z nowoczesnością – bryła przypominająca swoim kształtem sielską zabudowę kryje najnowsze materiały i rozwiązania dostępne na rynku. Dom stodoła - projekt.

  • Ten dom to udany przykład połączenia elegancji i funkcjonalności zarazem

    Projekt domu w gęstej zabudowie

    Nie za dużo, nie za mało – w sam raz. Tak można podsumować ten projekt. Nie ma w nim bowiem nic nadmiarowego, a relacje między formą bryły budynku, sposobem wkomponowania go w działkę oraz rodzajem zastosowanych materiałów są pełne umiaru.

  • Dom w Marczewie

    Dom energooszczędny - dom o zwartej bryle, realizacje

    Jedną z cech budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię jest możliwie największa zwartość bryły. Wpływa ona na współczynnik A/V, opisujący stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do ogrzewanej kubatury. Im niższy ten wskaźnik, tym lepsza będzie szczelność budynku, więc mniejsze straty ciepła i większe oszczędności. Oto osiem takich domów.

  • Najlepszy Dom w Polsce według SARP. Projekt: Pracownia Pl.Architekci

    Najlepszy dom w Polsce

    Jeśli Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznaje nagrodę dla najlepszej realizacji jednorodzinnej, i to za połączenie ciekawej formy z wypełnieniem wytycznych inwestorów, to znaczy, że miał miejsce prawdziwy sukces, gdzie i wilk syty, i… zając.

  • Dom widziany od strony ogrodu

    Wśród pól i łąk. Tradycyjny dom w nowoczesnej bryle

    Czy można wśród pól i łąk postawić dom, który będzie nawiązywał zarówno do architektury tradycyjnej, jak i nowoczesnej, a jednocześnie świetnie wpisze się w naturalne otoczenie?

  • Dom widziany od ulicy dojazdowej – zgrabne rozdzielenie bryły na dwie przesunięte względem siebie części uatrakcyjniło wygląd budynku

    Dom miesiąca - Nasze miejsce na ziemi

    Podmiejski dom w takiej ciszy, że aż brzęczy w uszach? Otoczony zielenią pustych parceli, pełnych ptactwa i zwierzyny? Nie za duży, nie za mały, dokładnie w sam raz? A czemu by nie!

  • Ten dom kochają wszyscy. W sumie nie ma się co dziwić. Jest naprawdę idealny...przynajmniej dla jego mieszkańców.

    Dom miesiąca. Naprawdę rodzinny

    Gdy brakuje czasu na wymyślanie swojego domu od zera, dobrym rozwiązaniem może być projekt z katalogu. Trzeba tylko trafić na właściwą pracownię i mądrze zdefiniować swoje potrzeby.

  • Dom jednorodzinny projektu architekta Janusza Kaczorka

    Projekty domów: wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny

    Na zamówienie małżeństwa z trójką dzieci powstał nowoczesny budynek, bez ekstrawagancji formalnych. Nieulegający wątpliwej urody stylistyce otaczającej go zabudowy, ale też nierzucający wyzwania otoczeniu. Po prostu - wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny.

  • realizacja domu, projekt domu

    Projekty domów: dom z miejscem na oranżerię [WIDEO Z REALIZACJI]

    Różnice między projektem gotowym, jaki możemy znaleźć w katalogu, a jego późniejszą realizacją, do obejrzenia w terenie, nie zawsze biorą się z szeregu zmian zaproponowanych przez inwestorów. Czasem wynikają z tego, że między wzniesieniem budynku a chwilą, w jakiej oglądamy ów katalog, zmodyfikowano sam projekt gotowy.

  • dach, blacha cynkowo-tytanowa, pokrycie dachu

    Pojedynek architektów: dom z ciekawym wnętrzem [część 1]

    Eksperci Ładnego Domu wybierają projekt dom na zamówienie dla pewnej pary. Dla inwestorów najważniejsze są ciekawe wnętrza. Powierzchnia nie musi być duża, stylistyka - dowolna.

  • projekt domu, projekty domów jednorodzinnych, projekt gotowy

    Wybieramy projekty domów do 150 m2 [projekty gotowe, ceny]

    Prezentujemy nasz redakcyjny wybór projektów gotowych - domy o ładnej bryle i funkcjonalnym rozkładzie wnętrz. Wybraliśmy takie budynki, których powierzchnia nie przekracza 150 m2. Taka wielkość pozwoli ograniczyć koszt budowy domu, a także późniejszej eksploatacji, zwłaszcza ogrzewania budynku. Zapraszamy też do głosowania na najlepszy projekt!

  • wizualizacja, dom jednorodzinny, projekty domów

    Projekty domów: bez okien od strony ulicy

    Dom nie musi mieć skomplikowanej, rozbudowanej bryły, by w pełni zaspokoić potrzeby jego mieszkańców. W tym prostym budynku z tradycyjnym dwuspadowym dachem, bez okien od strony ulicy, znalazły się wygodne wnętrza dla czteroosobowej rodziny.

  • projekt domu

    Projekty domów: dom z elewacją w czerni i bieli

    Cechy charakterystyczne tego projektu to czysta, prosta forma bez zbędnych ozdób, a także kontrastowe zestawienia kolorów - czerni i bieli - na elewacji.

  • dom jednorodzinny, projekt na zamówienie

    Projekty domów: wygodny dom dla starszych osób

    Małżeństwo poprosiło swojego syna architekta, żeby zaprojektował dla nich dom - wygodny, ekonomiczny i przystosowany do potrzeb starszych osób.

  • projekty domów, dom jednorodzinny

    Projekty domów: nowoczesny dom z drewnianą elewacją

    Wyraźne zróżnicowanie wykończenia ścian, z których dłuższe mają deskowanie przechodzące aż na dach, a krótsze to gładko tynkowane szczyty w drewnianych ramach sprawia, że dom prezentuje się elegancko, a zarazem skromnie. Budynek nie odcina się zbyt mocno od otoczenia, ale zachowuje własny, oryginalny charakter.