Projekt miesiąca
Wśród pól i łąk. Tradycyjny dom w nowoczesnej bryle
Czy można wśród pól i łąk postawić dom, który będzie nawiązywał zarówno do architektury tradycyjnej, jak i nowoczesnej, a jednocześnie świetnie wpisze się w naturalne otoczenie?
Dom miesiąca - Nasze miejsce na ziemi
Podmiejski dom w takiej ciszy, że aż brzęczy w uszach? Otoczony zielenią pustych parceli, pełnych ptactwa i zwierzyny? Nie za duży, nie za mały, dokładnie w sam raz? A czemu by nie!
Dom miesiąca. Naprawdę rodzinny
Gdy brakuje czasu na wymyślanie swojego domu od zera, dobrym rozwiązaniem może być projekt z katalogu. Trzeba tylko trafić na właściwą pracownię i mądrze zdefiniować swoje potrzeby.
Projekty domów parterowych
Rozplanowanie pomieszczeń w domu parterowym pozwala zorganizować przestrzeń dla seniorów lub dzieci. Jeden poziom zbliża i otwiera wnętrza na ogród. A brak stropu i schodów może znacznie obniżyć koszty budowy.
Projekty domów: wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny
Na zamówienie małżeństwa z trójką dzieci powstał nowoczesny budynek, bez ekstrawagancji formalnych. Nieulegający wątpliwej urody stylistyce otaczającej go zabudowy, ale też nierzucający wyzwania otoczeniu. Po prostu - wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny.
Projekty domów: dom z miejscem na oranżerię [WIDEO Z REALIZACJI]
Różnice między projektem gotowym, jaki możemy znaleźć w katalogu, a jego późniejszą realizacją, do obejrzenia w terenie, nie zawsze biorą się z szeregu zmian zaproponowanych przez inwestorów. Czasem wynikają z tego, że między wzniesieniem budynku a chwilą, w jakiej oglądamy ów katalog, zmodyfikowano sam projekt gotowy.
Pojedynek architektów: dom z ciekawym wnętrzem [część 1]
Eksperci Ładnego Domu wybierają projekt dom na zamówienie dla pewnej pary. Dla inwestorów najważniejsze są ciekawe wnętrza. Powierzchnia nie musi być duża, stylistyka - dowolna.
Wybieramy projekty domów do 150 m2 [projekty gotowe, ceny]
Prezentujemy nasz redakcyjny wybór projektów gotowych - domy o ładnej bryle i funkcjonalnym rozkładzie wnętrz. Wybraliśmy takie budynki, których powierzchnia nie przekracza 150 m2. Taka wielkość pozwoli ograniczyć koszt budowy domu, a także późniejszej eksploatacji, zwłaszcza ogrzewania budynku. Zapraszamy też do głosowania na najlepszy projekt!
Projekty domów: bez okien od strony ulicy
Dom nie musi mieć skomplikowanej, rozbudowanej bryły, by w pełni zaspokoić potrzeby jego mieszkańców. W tym prostym budynku z tradycyjnym dwuspadowym dachem, bez okien od strony ulicy, znalazły się wygodne wnętrza dla czteroosobowej rodziny.
Projekty domów: dom z elewacją w czerni i bieli
Cechy charakterystyczne tego projektu to czysta, prosta forma bez zbędnych ozdób, a także kontrastowe zestawienia kolorów - czerni i bieli - na elewacji.
Projekty domów: wygodny dom dla starszych osób
Małżeństwo poprosiło swojego syna architekta, żeby zaprojektował dla nich dom - wygodny, ekonomiczny i przystosowany do potrzeb starszych osób.
Projekty domów: nowoczesny dom z drewnianą elewacją
Wyraźne zróżnicowanie wykończenia ścian, z których dłuższe mają deskowanie przechodzące aż na dach, a krótsze to gładko tynkowane szczyty w drewnianych ramach sprawia, że dom prezentuje się elegancko, a zarazem skromnie. Budynek nie odcina się zbyt mocno od otoczenia, ale zachowuje własny, oryginalny charakter.
Projekty domów: dom dla zwykłej rodziny
Zwarta i prosta bryła, nawiązująca do tradycyjnej formy domu jest bardzo praktyczna. Dom zajmie niewiele miejsca na działce, a jego budowa i wykończenie nie narazi inwestorów na duże wydatki. To będzie wygodny, atrakcyjny dom dla cztero- lub nawet pięcioosobowej rodziny o ograniczonym budżecie.
Pojedynek architektów: projekt godny polecenia [część 2]
Przez ponad dwa lata nasi eksperci "pojedynkowali się" na projekty, wybierając domy zgodnie z oczekiwaniami czytelników. Prezentowane w tym numerze propozycje będą ostatnimi w formule "pojedynku". Dlatego tym razem postanowiliśmy nie wyznaczać tematu poszukiwań i dać naszym architektom wolność wyboru. Mieli wskazać do prezentacji projekt, który lubią, który wydaje im się warty uwagi i wybudowania, słowem - "znalezisko" roku.
Pojedynek architektów: projekt godny polecenia [część 1]
Przez ponad dwa lata nasi eksperci "pojedynkowali się" na projekty, wybierając domy zgodnie z oczekiwaniami czytelników. Prezentowane tym razem propozycje będą ostatnimi w formule "pojedynku", dlatego postanowiliśmy nie wyznaczać tematu poszukiwań i dać naszym architektom wolność wyboru. Mieli wskazać do prezentacji projekt, który lubią, który wydaje im się warty uwagi i wybudowania, słowem - "znalezisko" roku.
Pojedynek architektów: dom z kuchnią, której nie widać [część 2]
Choć od wielu lat panuje moda na otwarte kuchnie, to nie wszystkim takie rozwiązanie odpowiada. Kuchnia, do której nie zajrzą goście , i której nie muszą widzieć Domownicy odpoczywający w części dziennej, to koncepcja może dziś mniej popularna, ale na pewno warta rozważenia na etapie wyboru projektu. Dlatego poprosiliśmy naszych ekspertów o przykłady domów z "niewidzialną" kuchnią.
Pojedynek architektów: dom z kuchnią, której nie widać [część 1]
Choć od wielu lat panuje moda na otwarte kuchnie, nie wszystkim takie rozwiązanie odpowiada. Kuchnia, do której nie zajrzą goście i której nie muszą widzieć domownicy odpoczywający w części dziennej, to koncepcja może dziś mniej popularna, ale na pewno warta rozważenia na etapie wyboru projektu. Dlatego poprosiliśmy naszych ekspertów o przykłady domów z "niewidzialną" kuchnią.
Dom z rozbudowanym podziemiem
Dom można powiększyć nawet wówczas, gdy tradycyjna rozbudowa - w górę lub wszerz - jest niewystarczająca. Prezentowany budynek powiększono przede wszystkim dzięki dodatkowym pomieszczeniom pod domem i ogrodem.
Dom dla trzech pokoleń
Właściciele działki na zamkniętym osiedlu nie chcieli wznosić standardowego domu, proponowanego przez dewelopera wszystkim inwestorom. Między innymi dlatego, że mieli ponadstandardowe wymagania co do ilości pokoi. Pod dużym dachem architekt musiał zmieścić rodziców oraz trójkę dzieci i ich babcię.
Pojedynek architektów: dom nowoczesny, ale z tradycjami [część 2]
Choć czasy się zmieniają, a z nimi nasz styl życia, wielu Polaków wciąż jest przywiązanych do wizerunku domu ze spadzistym dachem, o wyglądzie określanym jako "tradycyjny". Choć to wyobrażenie często nie ma związku z tradycjami budowlanymi w okolicy, to w przekonaniu wielu właśnie taki dom istnieje jako ten najbardziej "normalny", tym samym najlepiej realizujący wyobrażenie o własnym dachu nad głową. Właśnie dla takich osób szukali w tym miesiącu domu nasi eksperci.
Pojedynek architektów: dom nowoczesny, ale z tradycjami [część 1]
Choć czasy się zmieniają, a z nimi nasz styl życia, wielu Polaków wciąż jest przywiązanych do wizerunku domu ze spadzistym dachem, o wyglądzie określanym jako "tradycyjny". Choć to wyobrażenie często nie ma związku z tradycjami budowlanymi w okolicy, to w przekonaniu wielu właśnie taki dom istnieje jako ten najbardziej "normalny", tym samym najlepiej realizujący wyobrażenie o własnym dachu nad głową. Właśnie dla takich osób szukali w tym miesiącu domu nasi eksperci.
Dom z pomysłowym wnętrzem
Czasem spotyka się takie domy, których wnętrza w sposób szczególny zapadają w pamięć. I niekoniecznie jest to kwestia doboru mebli czy materiałów wykończeniowych. Bardzo dużo dobrego może zrobić oryginalny pomysł, na przykład na poprowadzenie schodów czy relacje między pomieszczeniami.
Nowy dom w stylu starej rezydencji
Właściciele pięknej podmiejskiej działki, za radą architekta, zrezygnowali z planów remontowania stojącego na niej budynku i wznieśli swój dom całkiem od nowa. Ale jego forma zachowuje klimat starej, zasiedziałej rezydencji.
Dom z kominkiem [pojedynek architektów - część 1]
Mało kto decyduje się na ogrzewanie budynku głównie ciepłem płynącym z kominka czy kozy. A jednak dla większości inwestorów urządzenia te nadal stanowią nieodzowny element "marzenia o domu".
Nowy dom dla seniorów [pojedynek architektów - część 1]
Nowe lokum dla pary szczęśliwych dziadków to, zdaniem wielu osób, znacznie lepsza alternatywa, niż życie w za dużym, pustym domu lub w opuszczonym przez dzieci mieszkaniu w bloku.
Dom z komfortowym poddaszem [pojedynek architektów - część 2]
Nie jestem fanem poddaszy mieszkalnych. Trudno mi zatem było znaleźć tytułowy dom z fajnym poddaszem. Jedyne co mogłem zrobić, to znaleźć takie, które w jak najmniejszym stopniu przypominałoby poddasze...
Dom z komfortowym poddaszem [pojedynek architektów - część 1]
Parterowy dom, przykryty spadzistym dachem, pod którym kryje się kondygnacja mieszcząca sypialnię i prywatne pokoje domowników - to najpowszechniejsza i chyba najbardziej lubiana przez Polaków forma domu jednorodzinnego.
Pojedynek architektów: dom z kamieniem na elewacjach [część 2]
Tym razem nasi czytelnicy poprosili o dom z kamieniem na elewacjach. Nie pojawiła się poza tym żadna sugestia dotycząca dachu piętrowej formy budynku...
Pojedynek architektów: dom z kamieniem na elewacjach [część 1]
Tym razem nasi czytelnicy poprosili o dom z kamieniem na elewacjach. Nie pojawiła się poza tym żadna sugestia dotycząca dachu piętrowej formy budynku...
Pojedynek architektów: dom z efektownym wejściem [część 1]
Dla właścicieli tej posesji, wizytówką domu jest wejście. Bardzo zależało im, by było wyraziste i eleganckie — takie, które zapraszając gości do wnętrza, od razu sygnalizuje, czego się mogą spodziewać.