Trawnik

 • Kosiarka akumulatorowa Honda HRX 476 XB

  Jak dbać o trawnik podczas upalnego lata?

  Upalne lato z temperaturami 30 stopni C i powyżej są w naszej szerokości geograficznej stresogenne dla roślin. Taka aura jest prognozowana na drugą połowę lipca i sierpień, i prawdopodobnie będzie to w skali świata najbardziej gorące lato w historii pomiarów. Na palące promienie słońca jest narażona przede wszystkim trawa, a chodzi o odsłonięte trawniki pełniące funkcję centrum rekreacyjnego w strefie domowej i te znajdujące się w strefie silnego nasłonecznienia. Nikt nie ma wątpliwości, że wymagają nawadniania i wzmocnienia nawozami zawierającymi potas, ale co z koszeniem w takich warunkach?

 • Wapnowanie trawnika

  Wapnowanie trawnika

  Wapnowanie trawnika to kluczowy zabieg pielęgnacyjny, który ma istotny wpływ na kondycję i wygląd trawy. Wapno jest naturalnym źródłem wapnia, niezbędnego składnika do prawidłowego wzrostu roślin. Dlatego też warto zrozumieć, dlaczego, kiedy i jak wapnować trawnik, aby cieszyć się zielonym, zdrowym gazonem.

 • Trawnik podlewanie

  Kiedy podlewać trawnik?

  Kiedy podlewać trawnik? Rano czy wieczorem? Ile razy w ciągu tygodnia? Odpowiedzi na te trudne pytania pomogą Wam stworzyć przepiękny i zdrowy trawnik.

 • Jak cieszyć się pięknym trawnikiem

  Jak cieszyć się pięknym trawnikiem, a jednocześnie... wolnymi weekendami?

  Lubisz spędzać czas w swoim ogrodzie, ale niechętnie poświęcasz na jego pielęgnację długie godziny? Szczególnie myśl o weekendowym koszeniu trawy wywołuje w tobie zniechęcenie? Jest na to sposób! Z myślą o osobach takich jak ty powstały roboty koszące, dzięki którym możesz mieć zarówno piękny trawnik, jak i… wolne weekendy.

 • Sianie trawnika

  Wysiew trawy - krok po kroku

  Ponieważ kilogram nasion wystarcza zwykle do obsiania 40 m2 gleby, przed wysiewem trawy jak najdokładniej zmierzyć powierzchnię terenu pod planowany trawnik.

 • Łąka kwietna wieloletnia

  Łąka kwietna wieloletnia

  Łąka kwietna wieloletnia? Chociaż wieloletnie kwiaty polne na łące kwietnej nie dają takiego samego efektu wizualnego jak rośliny jednoroczne, utrzymują się dłużej niż rośliny jednoroczne przy mniejszym nakładzie pielęgnacji.

 • ONE TIME USE ONLY DO JEDNOKROTNEJ PUBLIKACJI OGROD SYSTEM NAWADNIAJACY ZRASZACZ AQUA CONTOUR AUTOMATIC FOT. GARDENA PUBLIKACJA KWIETNIK NR 2 (146) - 2 2007

  Sprawdzone sposoby na piękny trawnik

  Piękny i zadbany trawnik w ogrodzie to czysta przyjemność, ale wymaga starannej pielęgnacji

 • Tradycyjna kosiarka czy robot koszący – który rodzaj okaże się lepszy dla poszczególnych ogrodów?

  Kosiarka idealna: czy taka istnieje? Wybór kosiarek. RANKING

  Kiedy nadchodzi lato, wielu właścicieli działek zastanawia się nad zakupem kosiarki. Te dzielą się na spalinowe oraz elektryczne.

 • Przycinarka do trawnika

  Ogród jak z obrazka, czyli przycinarka do brzegów trawnika

  Każdy rodzaj trawnika wymaga szczególnej pielęgnacji. Czy jest to trawnik dekoracyjny, sportowy czy uniwersalny – ważne jest, aby przez cały czas utrzymywać go w doskonałym stanie. O trawnik trzeba dbać zarówno latem, jak i poza sezonem, kiedy trawnik dopiero zaczyna rosnąć lub przestaje rosnąć. Nawet zimą nie należy zapominać, że trawnik może zostać uszkodzony przez silne mrozy, dlatego konieczne jest również podjęcie działań w zakresie pielęgnacji trawnika zimą. Jednym z niezbędnych narzędzi do pielęgnacji, jest przycinarka do brzegów trawnika.

 • Aerator do trawnika

  Jak wykorzystać aerator do trawy w ogrodzie?

  Pielęgnacja trawnika nie jest kompletna bez aeracji. Aeratory i wertykulatory służą do napowietrzania trawy. Proces napowietrzania polega na przebiciu darni, w wyniku czego powstają otwory do wymiany gazu i wilgoci. Jeśli jesteś właścicielem małego ogrodu, aerację trawnika możesz wykonać widłami. Duży ogród, gdzie piękny trawnik zajmuje znaczną jego powierzchnie, wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Takie produkty mają na swoim wyposażeniu specjaliści, ale wertykulacja trawnika może zostać też wykonana przez ciebie samodzielnie.

 • Kosiarka akumulatorowa

  Wygodna i wydajna kosiarka akumulatorowa w Twoim ogrodzie

  Kosiarki akumulatorowe od paru lat szturmują rynek konsumencki i z roku na rok znajdują coraz większą rzeszę zadowolonych użytkowników. Nic dziwnego, kosiarki zasilane akumulatorowo pozwalają na niezwykle wygodne i szybkie koszenie trawników w ogrodach, sadach czy na posesjach i działkach. Sprawdź, dlaczego powinieneś zainwestować w sprawdzoną kosiarkę akumulatorową.

 • Trawnik w sierpniu

  Trawnik w sierpniu - jak założyć trawnik w sierpniu

  Lato w pełni, a my zapragnęliśmy pięknego trawnika w naszym ogrodzie. Nic straconego - sierpień jest miesiącem, który dobrze nadaje się na założenie trawnika, zarówno z nasion jak i z rolki. Niezależnie od gatunku trawy musimy wykonać kilka czynności, do których potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt.

 • Łąka kwietna jednoroczna

  Łąka kwietna jednoroczna

  Marzy Wam się łąka kwietna? Jednooczne kwiaty polne są popularne przede wszystkim ze względu na łatwość w ich wysiewaniu. Szybko kwitną oraz tworzą łąki o intensywnych kolorowych plamach, które wyglądają spektakularnie.

 • Zakładanie trawnika

  Zakładanie trawnika

  Założenie trawnika wydaje się proste: przekopać glebę, wyrównać i udeptać teren, wysiać nasiona i już. Dlaczego w takim razie tak często uzyskany efekt jest inny niż oczekiwany?

 • Kosiarka MB 545 zapewnia idealnie przycięty trawnik. trawnika. Kosiarki.

  Trawnik po zimie - 8 najważniejszych czynności

  Trawnik po zimie - co robić? Zima minęła i tak marzymy, by trawnik szybko się zazielenił. Tymczasem murawa gdzieniegdzie pożółkła i straszą puste miejsca. Co robić?Nie załamujmy rąk. Wszystkie szkody, jakie wyrządziła zima, da się naprawić. Najlepiej ułożyć plan działania i przystąpić do jego realizacji punkt po punkcie.

 • Podwórko dworku z kwietnikiem i trawnikiem z zieloną trawą z marmurowym chodnikiem

  Koszenie trawy

  Kiedy zima się powoli kończy zaczynamy myśleć o naszym trawniku. Podpowiadamy kiedy można po raz pierwszy skosić trawę i jak się do tego prawidłowo przygotować.

 • Wertykulacja i aeracja: piękny i zadbany trawnik

  Wertykulacja i aeracja: piękny i zadbany trawnik

  Pomimo regularnego koszenia, czy podlewania może zdarzyć się, że trawnik nie wygląda tak dobrze, jak sobie życzymy. Najczęściej wynika to z zaniedbania dwóch ważnych czynności: wertykulacji i aeracji trawnika. Mają one na celu rozluźnić podłoże oraz pobudzić trawy do krzewienia się. Dzięki temu, trawnik prezentuje się pięknie. Jest odpowiednio zadbany.

 • Łąka kwietna

  Kwietna łąka zamiast trawnika

  Łagodzi skutki suszy, oczyszcza powietrze, pięknie wygląda i zwiększa bioróżnorodność – zastąpienie trawnika kwietną łąką przynosi same korzyści. Poza tym taki naturalny ogród nie wymaga częstego koszenia, nawożenia i podlewania.

 • Jak pielęgnować przydomowy trawnik

  Jak pielęgnować przydomowy trawnik? Zaufaj ekspertom

  Piękny dywanowy efekt trawnika osiągniesz dzięki regularnemu przeprowadzaniu kilku zabiegów pielęgnacyjnych. Ważna będzie również decyzja dotycząca wyboru odpowiedniego nawozu. Na polskim rynku dostępne są produkty o różnych składach i formułach, a przede wszystkim odmiennych właściwościach. Zastanawiasz się, który nawóz do trawnika sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Przeczytaj nasz artykuł.

 • Kosiarka automatyczna

  Kosiarka automatyczna do trawy

  Najnowsze technologie na dobre zagościły już w naszych samochodach i domach. Czas wprowadzić je również do ogrodów. Koszenie trawnika dla wielu z nas to zwykle przykry obowiązek. Hałas, tony trawy do utylizacji, maszerowanie za tradycyjną kosiarką w upalny dzień przez kilka godzin mogą być męczące. Kosiarka automatyczna wykona tę pracę za Ciebie, a Ty zyskasz nawet do kilku godzin wolnego czasu.

 • Korzenie darni na folii tworzą gęstą masę. Dzięki temu łatwo je oddzielić bez uszkodzenia od nieprzepuszczalnego podłoża.

  Trawnik z rolki czyli jak założyć trawnik z rolki

  Trawnik z rolki wydaje się, że wystarczy rozwinąć jak zwykły chodnik. Tymczasem przy jego zakładaniu obowiązują określone zasady - tylko wtedy efekt jest długotrwały.

 • Automower

  Jak przygotować ogród i trawnik na wiosnę

  Chcesz, aby Twój trawnik w sezonie zachwycał pięknym, zdrowym wyglądem? Nie zwlekaj i już teraz zadbaj o jego właściwą pielęgnację po zimie. Piękny ogród to nie tylko sadzenie i pielęgnacja roślin, ale również szereg prac pozornie niewidocznych. Z naszego poradnika dowiesz się jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać, aby ogród cieszył oko przez cały sezon.

 • Robot koszący

  Robot do koszenia - zapomnij o koszeniu trawnika i ciesz się wolnym czasem w ogrodzie!

  Ciepłe dni skłaniają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Piękną pogodą przyjemnie jest się delektować we własnym ogrodzie, korzystając ze wszystkich jego uroków. Ciesząc się swoim zielonym azylem marzymy czasem o tym, aby mógł on sam o siebie zadbać, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Umożliwiłoby nam to spędzenie czasu wolnego na relaksie i ulubionych aktywnościach. Jeszcze kilka lat temu o takim luksusie mogliśmy tylko pomarzyć. Natomiast dzisiaj, inteligentne urządzenia takie jak roboty koszące ułatwiają nam życie w coraz większym wymiarze, zapewniając przy tym komfort i oszczędność czasu.

 • Trawnik

  Jak siać trawę?

  Jak siać trawę? To i inne trudne pytania dotyczące zakładania trawnika pojawiają się u każdego początkującego ogrodnika, który staje przed zadaniem stworzenia swojego wymarzonego ogrodu. Podpowiadamy jak prawidłowo zasiać trawnik.

 • Jak wyrównać trawnik

  Jak wyrównać trawnik? Recepty na nierówny teren w ogrodzie

  Doły w trawniku? Można je polubić. Ale jeśli po deszczu stoi w nich woda, zwykle zamierza się je zasypać i poczekać, aż urośnie nowa trawa. My proponujemy rozwiązanie niewymagające czekania.

 • Pielęgnacja trawnika po zimie

  Pielęgnacja trawnika po zimie - 8 kroków do pięknego trawnika

  Pielęgnacja trawnika? Zima kalendarzowa minie niebawem i marzymy, by trawnik szybko się zazielenił. Tymczasem murawa gdzieniegdzie pożółkła i straszą puste miejsca. Co robić? Nie załamujmy rąk. Wszystkie szkody, jakie wyrządziła zima, da się naprawić. Najlepiej ułożyć plan działania i przystąpić do jego realizacji punkt po punkcie. Podpowiadamy jak pielęgnować trawnik wiosną

 • Nawożenie trawnika

  Wiosenne porządki - czas na pielęgnację trawnika

  Początek sezonu to czas, kiedy w ogrodzie szczególny nacisk powinniśmy położyć na pielęgnację trawnika. Jeśli wykonamy starannie wszystkie potrzebne zabiegi, murawa będzie zdrowa i zyska ładny zielony kolor.

 • Koszenie trawnika

  Trawnik. 12 sposobów na piękny trawnik

  Trawnik bez regularnego koszenia nie będzie rósł. Tylko trawa właściwie koszona stworzy gęsty, zielony dywan. Koszenie bowiem nie tylko pobudza źdźbła do wzrostu, ale też blokuje rozwój chwastów. Oto 12 sposobów na piękny trawnik w Twoim ogrodzie.

 • Trawnik po zimie

  Pielęgnacja trawnika po zimie

  Pielęgnacja trawników po zimie? Lifting trawnika jest wręcz potrzebny po zimie. Wczesna wiosna to moment na regenerację terenu przydomowego. Dzięki temu murawa będzie w dobrej formie. Jeśli zależy nam na tym, aby trawnik co roku prezentował się bardzo dobrze – to i co roku po porze zimowej należy o niego zadbać.

 • Podkaszarka

  Podkaszarka. Jaką podkaszarkę wybrać elektryczną czy spalinową?

  Podkaszarka, kosa czy kosiarka – co wybrać? Właściwie to… jedno, drugie i trzecie! Wszystkie te urządzenia pomagają dbać o trawę w ogrodzie, ale różnią się pod względem możliwości i zlecanych im zadań.