Alarm i monitoring

 • Alarm

  System alarmowy czy inteligentny dom?

  Bezpieczeństwo obejścia i jego mieszkańców od zarania dziejów, tak i dziś jest sprawą najwyższej wagi. Dlatego często montowane są różnego rodzaju zabezpieczenia, w tym system alarmowy. Drugim, także istotnym aspektem jest komfort domowników. Tutaj przychodzi z pomocą mniej lub bardziej zaawansowana automatyzacja, a hasło smart home nie jest nam już obce. Czy można zatem znaleźć rozwiązanie uniwersalne, które połączy bezpieczeństwo i komfort, czy też lepszym wyjściem będzie pozostawienie takich systemów jako niezależne byty? Sprawdźmy.

 • Wideofon Blue

  Nice Polska wprowadza na rynek nową linię wideodomofonów o nazwie BLUE

  Nice Polska – firma należąca do koncernu Nice – globalnego lidera w sektorze Smart Home, Security oraz Home and Building Automation, wprowadza na rynek nową linię wideodomofonów o nazwie „BLUE”. Szeroka oferta nowoczesnych, wytrzymałych i łatwych w montażu wideodomofonów Nice zapewni komfort i wygodę użytkowania nawet najbardziej wymagającym Klientom.

 • System alarmowy

  Co może nowoczesny alarm?

  Dostępne obecnie na rynku zabezpieczeń nowoczesne centrale alarmowe oferują coraz więcej funkcji. Bazując na tych urządzeniach, można więc budować systemy określane mianem inteligentnych i czerpać z korzyści, jakie daje ich zastosowanie.

 • Home Koncept Wizualizacja domu; Projekt gotowy HomeKoncept HK68; Powierzchnia użytkowa: 195,65 m2 Powierzchnia garażu: 50,68 m2

  Instalacja alarmowa w domu parterowym- koszt

  Aby określić orientacyjne nakłady, jakie trzeba ponieść na na zakup materiałów oraz montaż i uruchomienie instalacji alarmowej, wzięto pod uwagę dom z pracowni HomeKoncept HK 69. Wycenę przygotowano w wersji minimum (ekonomicznej) i maksimum (rozbudowanej).

 • Inteligentny dom

  Alarm - od nowoczesnego do systemu inteligentnego domu

  Technologie smart cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego podczas budowy lub modernizacji domu może pojawić się wiele dylematów – które inteligentne systemy sprawdzą się w naszym przypadku i jakie ich funkcje są dla nas niezbędne.

 • system alarmowy

  Zakładamy system alarmowy

  Planujesz remont domu? To doskonała okazja, aby właśnie teraz zainstalować system alarmowy. Od czego zacząć?

 • Kamera

  Alarmy, kamery i czujki

  We własnym domu chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. I nietrudno to osiągnąć – wystarczy zastosować odpowiednie systemy i urządzenia zabezpieczające. Alarmy, kamery i czujki to sposoby na odstraszenie złodziei i włamywaczy.

 • Czujny sąsiad

  Ochrona domu przed włamaniem

  Zanim ruszymy na narty lub w ciepłe kraje, warto pomyśleć o naszych domach. Jeśli mienie nie jest odpowiednio zabezpieczone, trzeba coś z tym zrobić. Jakie mamy możliwości?

 • W słabo uszczelnionych czujkach zewnętrznych lubią zagnieździć się pająki, powodując fałszywe alarmy. Warto więc wybierać tylko sprzęty dobrej jakości

  Ochrona zewnętrzna domu

  O pomoc w zaplanowaniu systemu alarmowego najlepiej zwrócić się do specjalisty. Powinien on obejrzeć nieruchomość i poznać nasze oczekiwania, a następnie określić zakres ochrony i dobrać odpowiednie urządzenia. Jest to niezwykle ważne, bo innego zabezpieczenia wymaga dom stojący na pustkowiu, innego - na gęsto zabudowanym osiedlu. Inne właściwości będzie miała instalacja w dużej rezydencji, a inne w niewielkim domku z altaną.

 • 21008426 https bi

  Ochrona zewnętrzna domu: najczęściej popełniane błędy

  Błędy, które najczęściej popełniamy w ochronie zewnętrznej domu wskazuje Bartosz Piotrowski, ekspert ds. technicznych z 11-letnim stażem w branży zabezpieczeń. I podpowiada właściwe rozwiązania.

 • Cyfrowe wideodomofony. Mogą być połączone z instalacjami inteligentnych domów projektowanymi w popularnych systemach.Taka integracja umożliwia dostęp do funkcji domofonu z wielu punktów w budynku, a także zdalnie z aplikacji na smartfonie.

  Inteligentny dom: drzwi wejściowe i bramy garażowe

  Drzwi wejściowe powinny być ładne, ciepłe i bezpieczne, a brama łatwa w użytkowaniu i niezawodna. Aby można było nazwać je "inteligentnymi", trzeba dodać do nich zintegrowane z systemem sterowanie.

 • 20502684 https bi

  Inteligentny dom: instalacje

  Systemy inteligentnego budynku zostały stworzone właśnie po to, żeby kontrolować i optymalizować pracę instalacji w budynku - ogrzewania, wentylacji, oświetlenia. Dzięki nim mieszka się wygodniej i oszczędniej.

 • 19989552 https bi

  Jaki alarm na posesji?

  Mój dom moją twierdzą - to angielskie przysłowie powinien wziąć sobie do serca każdy właściciel nieruchomości. Wyposażenie naszego domu może stanowić łakomy kąsek dla złodziei. Jak się przed tym uchronić?

 • 19663034 https bi

  Dom sam w domu, czyli jak uchronić się przed włamaniem

  Niezależnie od tego, czy wybieramy się na narty, czy w cieplejsze rejony świata, często jest coś, co spędza nam sen z powiek - nasz dom. Pozostawiony sam sobie może stać się łatwym łupem dla złodziei. Pół biedy, gdy jest uzbrojony w alarm, a może ma także monitoring. A jeśli nie? Czy możemy jakoś temu zaradzić?

 • Czujniki nasłonecznienia pozwolą nawet wu pały utrzymać w domu przyjemną temperaturę

  Czujki do zadań specjalnych. System alarmowy i inteligentny budynek

  Nowoczesny system alarmowy potrafi o wiele więcej niż tylko zasygnalizować, że ktoś nieproszony próbuje dostać się do naszego domu. Jeśli odpowiednio skonfigurujemy go podczas instalacji, zadba, byśmy byli chronieni również przed innymi zagrożeniami.

 • system alarmowy

  System alarmowy: jak go obsługiwać

  Jeszcze do niedawna sterowanie systemem alarmowym było możliwe tylko przy użyciu prostych manipulatorów - migających diodami i wyświetlających na ekranie niezrozumiałe komunikaty. Obecnie producenci przykładają dużą wagę do tego, by obsługa alarmu była możliwie łatwa, a urządzenia sterujące dopasowywały się do użytkownika - a nie na odwrót.

 • ochrona domu

  Bezpieczny dom: sposoby na złodzieja

  W ciągu tysiącleci ludzie wymyślali sposoby ochrony swoich domostw przed niechcianymi gośćmi, ale już historia z koniem trojańskim pokazała, że na każdą skuteczną metodę obrony terytorium znajdzie się jakaś antymetoda, i w tym względzie właściwie niewiele się zmieniło.

 • wideofon

  Wideodomofon

  Wideodomofon to urządzenia, które jeszcze całkiem niedawno można było oglądać tylko na zagranicznych filmach lub w systemach telewizji przemysłowej. Obecnie, gdy dynamicznie rozwija się rynek paneli LCD i mikrokamer, każdy może mieć wideodomofon, który przekaże obraz sprzed furtki - wyraźnie i w kolorze. Zastosowanie monitora i kamery różni wideodomofon od zwykłego domofonu; poza tym składniki systemów obu typów urządzeń są do siebie zbliżone.

 • wideofon, domofon

  Wideodomofon, domofon przy furtce

  Współczesne urządzenia pozwalają nie tylko usłyszeć odpowiedź na pytanie "kto tam?", ale też zobaczyć spodziewanego lub nieproszonego gościa. A nawet nagrać wszystko, co dzieje się pod naszą bramą.

 • DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI

  Monitoring

  System alarmowy działa niczym wołanie o pomoc w sytuacji zagrożenia. Jest skuteczne tylko wtedy, gdy ktoś je usłyszy i, co równie ważne, odpowiednio je zinterpretuje i na nie zareaguje.

 • Centrala alarmowa Integra-128 WRL i manipulatory INT-KLCDL-BL/GR

  Monitoring - przekazywanie informacji

  Nowoczesne centrale alarmowe współpracują z wieloma kanałami komunikacji - telefonicznej, radiowej, komórkowej lub sieciowej.

 • Inteligentne systemy są w domu niewidoczne, za to sprawiają, że mieszka się w nim bezpiecznie i komfortowo

  Automatyczny dom nie tylko na pilota

  Otwieranie bramy wjazdowej i garażowej za pomocą pilota to już codzienność. Jednak dopiero inteligentny dom zapewni nam pełną wygodę i bezpieczeństwo w codziennych i niecodziennych czynnościach.

 • 03.04.2003 LOMIANKI ALARM DZWIEKOWY I SWIETLNY ZEWNETRZNY

  Domowa instalacja alarmowa

  Okablowanie instalacji alarmowej powinno się wykonać razem z instalacją elektryczną. Nie warto tego odkładać na później - im wcześniej zostanie wykonany system alarmowy, tym szybciej dom będzie bezpieczny.