Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki hamak wybrać? Najciekawsze modele hamaków [CENY]

Martyna Trębacz

Zbliża się lato, a co za tym idzie czas długo wyczekiwanych urlopów i słodkiego lenistwa. Któż z nas w zimne, długie wieczory nie marzył by poleżeć w hamaku? Wakacje dają nam taką możliwość. Dlatego warto zastanowić się jaki hamak wybrać i zapoznać się z najciekawszymi modelami tego sezonu.

Hamak Palm Beach Mare
Hamak Palm Beach Mare
fot. www.bujane.pl

Skąd się wzięły hamaki?

Choć niewielu o tym wie, hamak został wynaleziony przez samego Krzysztofa Kolumba. Po odkryciu Ameryki, słynny podróżnik wrócił do Europy właśnie z hamakiem, który szybko zyskał aprobatę zwłaszcza wśród marynarzy. Do dziś cieszą się popularnością zwłaszcza w krajach Ameryki łacińskiej, jednak także w Polsce z roku na rok przybywa jego miłośników. Trudno się dziwić – nie dość, że hamak pozwala zregenerować siły i wyciszyć się po trudach dnia codziennego, to jeszcze jest  kompaktowy i łatwy w obsłudze.

Jaki hamak wybrać?

Lato, lato, lato ach to Ty, można by zaśpiewać za Markiem Grechutą. W rzeczy samej, już niebawem czekają nas długie, słoneczne, letnie wieczory i upragniony odpoczynek. Aby poczuć zapach lata i wylegiwać się na słońcu wcale nie potrzeba ruszać się z domowego zacisza. Namiastkę wakacji da nam hamak – niezastąpiony rekwizyt wielbicieli popołudniowej drzemki na świeżym powietrzu.  Dzięki niemu, możesz nie ruszając się z domu zafundować sobie prawdziwy relaks.

Na rynku jest dostępnych kilkanaście modeli hamaków. Producenci wręcz prześcigają się w coraz to nowych pomysłach, dostosowując się do waszych oczekiwań. Dawniej można było spotkać hamaki w wersji ogrodowej, co znacznie zawężało grono zainteresowanych. Obecnie hamaki dostępne są zarówno w wersji domowej jak i ogrodowej. Ponad to możesz wybrać hamak jedno lub dwuosobowy, hamak dla dzieci, brazylijski. Dostępne są także hamaki do siedzenia. Wszystko w zależności od indywidualnych preferencji i upodobań. Modele hamaków dostępne są w sklepach Ikea, Praktiker, ZaraHome i whamaku.pl Dla każdego coś miłego!  Zobacz jakie hamaki są najmodniejsze w tym sezonie i zafunduj sobie prawdziwie wakacyjny relaks – bez ruszania się z domu!

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaki hamak wybrać? Najciekawsze modele hamaków [CENY]