Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stół ogrodowy. Jak wybrać?

Pressland, KJ

Stół ogrodowy to nieodłączny i bardzo ważny element ogrodowej jadalni. Przy nim jemy posiłki, rozmawiamy, obchodzimy różne ważne wydarzenia. Jaki stół wybrać do ogrodu, aby cieszyć się nie tylko jego funkcjonalnością ale także estetyką wykonania?

Stół ogrodowy
Stół ogrodowy
Fot. Keter

Lato to idealny moment, aby każdą wolną chwilę spędzać na powietrzu, dlatego spożywanie posiłków na przydomowym tarasie czy w ogrodzie to doskonały pomysł.

Stół ogrodowy

Stół – pełni bardzo istotną funkcję. To przy nim domownicy spożywają poranne śniadanie, grillują z przyjaciółmi czy jedzą rodzinne obiady. Latem jest nieodłącznym elementem wystroju tarasów. Wybór stołów jest bardzo duży, każdy z łatwością znajdzie taki, który będzie pasował do wystroju jadalni pod chmurką, jak również do dostępnej przestrzeni. Wybierając stół należy dostosować go do miejsca, którym dysponujesz oraz do ilości osób, która będzie przy nim zasiadać.

Jak odnowić drewniany stolik ogrodowy?

Stół ogrodowy jakie wymiary

Jeśli przy stole biesiadować będą cztery osoby, to prostokątny stół powinien mieć blat o minimalnych wymiarach 120 x 80 cm. Stół dla sześciu osób będzie wygodny, gdy jego wymiary będą wynosić 160 x 80. Natomiast prostokątny stół dla ośmiu osób musi mieć szerokość około 220 cm i głębokość około 80-90 cm. Trzeba też pamiętać o krześle, którego siedzisko ma zazwyczaj głębokość około 50 cm.

Stół ogrodowy z krzesłami

Decydując się na zakup stołu najlepiej wybrać taki, który jest w komplecie z krzesłami. Podczas rodzinnych biesiad bardzo dobrze sprawdzą się krzesła mające podłokietniki, które zostały wykonane tak, aby wizualnie przypominały plecionkę technorattanową. Dzięki temu krzesła te wyglądają niezwykle elegancko i pasują do wszystkich mebli zachowanych w podobnej stylizacji.

Stół ogrodowy. Jaki stół wybrać?

Na rynku dostępne są stoły wykonane z różnych materiałów.

Meble ogrodowe - z jakiego materiału wybrać?

Stół ogrodowy drewniany

Meble wykonane z drewna są trwałe, ładnie wyglądają i pasują do każdego ogrodu. Trzeba je jednak co jakiś czas odświeżać i impregnować aby zachowały swój kolor. Stół drewniany najlepiej umieścić na stabilnym podłożu, wykonanym z drewna czy płytek. Nie powinno się go stawiać na trawie czy glebie, ponieważ drewno pod wpływem wilgoci może stać się kruche. Spośród gatunków drewna, z których wykonany jest stół, najlepiej wybrać egzotyczne. Są dużo bardziej wytrzymałe na czynniki nie tylko atmosferyczne, ale również biologiczne. Charakteryzują się również większą tolerancją na działanie zróżnicowanych poziomów temperatur.

Stół ogrodowy plastikowy

Wiele zalet mają meble wykonane z polipropylenu. Ich dużym atutem jest waga – są one lekkie, dzięki czemu można je łatwo przemieszczać w różne miejsca w ogrodzie. Ogromną zaletą mebli wykonanych z tworzywa jest także szeroka gama kolorystyczna oraz piękne, nowoczesne wzornictwo. Meble wykonane z tego tworzywa są odporne na warunki atmosferyczne takie jak śnieg, deszcz czy słońce. Tworzywo polipropylenowe jest oczywiście nietoksyczne, a wykonane z niego meble mogą w całości zostać poddane recyklingowi.

Nowoczesne meble ogrodowe

Stół ogrodowy
Stół ogrodowy Melody
Fot. Keter

Dla dużej rodziny sprawdzi się stół Melody firmy Keter. Stół ten wyróżnia się klasyczną, minimalistyczną formą prostokąta z szeroko rozstawionymi nogami, co gwarantuje stabilność i maksymalny komfort użytkowania produktu. Rozmiar stołu i jego forma pozwolą na swobodne ugoszczenie co najmniej 6 dorosłych osób. Dodatkowym atutem stołu jest design – struktura rattanowej plecionki na nogach stołu w połączeniu z imitacją naturalnych, drewnianych desek na blacie tworzą wyjątkowo elegancką kompozycję. Pośrodku stołu umieszczono dodatkowo otwór na parasol ogrodowy – otwór można ukryć zaślepką, gdy nie jest potrzebny.


Wybór odpowiedniego stołu zagwarantuje najwyższy komfort podczas spożywania posiłków w ogrodzie. Pozwoli spędzać w nim długie godziny, smakować życie i zwolnić tempo, korzystając z dobrodziejstw natury. Nie pozostaje więc nic innego niż korzystać z pięknej pogody i zaprosić bliskich na posiłek w oprawie zieleni i słońca.

    Więcej o:

Skomentuj:

Stół ogrodowy. Jak wybrać?