Drobne naprawy

 • Płyta gipsowa

  Płyta gipsowa - wymiary, waga, parametry

  Ściana karton-gips, sufit karton-gips, zabudowa karton – gips – te nazwy zapewne słyszeliście nie raz. Płyty gipsowe są nieodłącznym elementem współczesnego budownictwa i wykończenia wnętrz. Poza tym, że są materiałem wykończeniowym do ścian, sufitów,  skosów, stosuje się je także do wykonywania półek, regałów, czy zabudowy.

 • 17.06.2007 WARSZAWA KROK PO KROKU LIKWIDACJA ZACIEKOW NA SUFICIE ORAZ MONTAZ DRZWI WE WNECE LAZIENKOWEJ DLA CZTERY KATY NZ. SZPACHLA GIPS REKA DLON NAKLADANIE SZPACHLI GIPSOWEJ GLADZ TYNKOWA FOT. WOJCIECH SURDZIEL / AGENCJA GAZETA

  Jak załatać dziurę w ścianie, suficie?

  Uderzające w ścianę drzwi, wnoszone do domu duże przedmioty, albo zabawy najmłodszych domowników - ich skutkiem bywają rysy i dziury w ścianach z płyt kartonowo-gipsowych. Dobra wiadomość jest taka, że nawet duże ubytki da się naprawić. Podpowiadamy jak krok po kroku załatać dziurę w ścianie.

 • Regulacja drzwi wewnętrznych

  Jak wyregulować szurające drzwi?

  Regulacja drzwi wewnętrznych? Drzwi, zwłaszcza te ciężkie, wykonane z litego drewna, służą długo i zwykle bezproblemowo. Ale zdarza się, że po latach użytkowania dolna krawędź skrzydła zaczyna szurać po podłodze albo skrzydło niedokładnie przylega do ościeżnicy. Teoretycznie nie ma usterki prostszej do naprawy, niż właściwe ustawienie drzwi w świetle ościeżnicy. W praktyce bywa różnie. Ale wciąż jest to łatwe zadanie.

 • Dach z papy

  Dach z papy przecieka

  Jak szybko naprawić i zabezpieczyć przeciekający dach z papy? Warto wykorzystać ten moment, aby z jednej strony naprawić usterki, a drugiej – wykonać renowację pokrycia z papy, aby zapewnić jego szczelność i trwałość na kolejne lata.

 • spłuczka wc, kompakt wc, drobne naprawy

  Jak naprawić cieknącą spłuczkę w kompakcie WC

  Woda płynąca bezustannie z rezerwuaru nie jest może wielkim problemem, ale potrafi uprzykrzyć życie. Zwłaszcza, gdy jako jedyny sposób naprawy stosujemy zakręcenie dopływu wody. Jak naprawić cieknącą spłuczkę w kompakcie WC?

 • 15.04.2007 WARSZAWA WYMIANA USZCZELKI W KABINIE PRYSZNICOWEJ DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA

  Uszczelka kabiny prysznicowej. Jak ją samodzielnie wymienić

  Uszczelka kabiny prysznicowej nadaje się do wymiany, gdy drzwi naszej kabiny zaczynają nagle przeciekać. To znak, że należy ją szybko wymienić. Pokazujemy, jak to zrobić prawidłowo.

 • spłuczka podtynkowa, spłuczka w stelażu podtynkowym

  Drobne naprawy: cieknąca spłuczka w stelażu podtynkowym WC

  Za awarię spłuczki w sedesach podwieszanych, w których spłuczka schowana jest w stelażu pod tynkiem, często są odpowiedzialne uszczelki zaworu spłukującego.

 • Ukośne pęknięcie na ścianie działowej

  Drobne naprawy: usuwamy rysy na ścianie

  W moim domu w ścianie działowej z bloczków betonu komórkowego po obu stronach otworu na drzwi pojawiły się duże pęknięcia przebiegające ukośnie od podłogi w kierunku sufitu. Czy jest to niebezpieczne? Jak takie pęknięcie naprawić?