Drobne naprawy
Zrób to sam: uszczelnianie listwy przypodłogowej
Każdą posadzkę powinno się wykończyć listwami przypodłogowymi. Często po ich zamontowaniu okazuje się, że w miejscu, gdzie stykają się ze ścianą, pozostały szczeliny. Pokazujemy, jak w prosty sposób zamaskować je.
Dach z papy przecieka
Jak szybko naprawić i zabezpieczyć przeciekający dach z papy? Warto wykorzystać ten moment, aby z jednej strony naprawić usterki, a drugiej – wykonać renowację pokrycia z papy, aby zapewnić jego szczelność i trwałość na kolejne lata.
Jak uniknąć zalania mieszkania podczas wyjazdu?
Okres wakacji to czas, gdy wiele rodzin w Polsce opuszcza swoje domy, pozostawiając je bez opieki. Jest to również moment zwiększonego ryzyka wystąpienia nieoczekiwanych wycieków wody, które mogą prowadzić do kosztownych napraw. Niemal 40% właścicieli domów w Polsce zgłaszało problemy z wyciekami wody, jednak tylko 6% z nich miało ubezpieczenie chroniące przed zalaniem1. W odpowiedzi na to wyzwanie, firma Resideo prezentuje nową serię innowacyjnych rozwiązań zapobiegających wyciekom, zapewniając dodatkową ochronę domów podczas nieobecności właścicieli. Te zaawansowane systemy monitorowania i zabezpieczania są odpowiedzią na potrzeby tych, którzy pragną spokoju i bezpieczeństwa dla swoich domów podczas wyjazdów.
Uszczelka kabiny prysznicowej. Jak ją samodzielnie wymienić
Uszczelka kabiny prysznicowej nadaje się do wymiany, gdy drzwi naszej kabiny zaczynają nagle przeciekać. To znak, że należy ją szybko wymienić. Pokazujemy, jak to zrobić prawidłowo.
Wymiana klamki w drzwiach wewnętrznych - krok po kroku
Montaż klamki do drzwi? Nie jest to skomplikowane zadanie. Poradzi sobie z nim nawet niezbyt wprawna "złota rączka".
Jak ukryć rury w mieszkaniu?
Zastanawiacie się, co zrobić z rurami biegnącymi po ścianie? Macie dwa wyjścia - albo je polubić i wyeksponować, albo zamaskować. Podpowiadamy, jak ukryć widoczne rury w mieszkaniu.
Jak profesjonalnie wykonać wylewkę samopoziomującą?
Przygotowanie powierzchni, presja czasu, precyzja - to tylko kilka czynników, które sprawiają, że wylewka samopoziomująca nie jest zadaniem łatwym. W obliczu tego wyzwania warto poznać szczegóły, jak krok po kroku stworzyć doskonały podkład, aby cieszyć się równą podłogą przez długi czas.
Sucha zabudowa w łazience - najczęściej popełniane błędy?
Budowa i renowacja łazienki to prace remontowe w domu, które są zarówno kosztowne, jak i wymagające. Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga szczególnej uwagi ze względu na jej ograniczony rozmiar i podatność na wilgoć. Jak zatem uniknąć błędów podczas wykonywania suchej zabudowy w łazience?
Jak samodzielnie wymienić parapet wewnętrzny ?
Wysłużonych parapetów nie da się bez końca odnawiać. Często lepiej po prostu wymienić je na nowe. Ich montaż warto powierzyć dobremu fachowcowi, który będzie wiedział jak je dopasować do wnęki okiennej i stabilnie osadzić.
Na jakiej wysokości powinna znaleźć się umywalka?
Urządzając łazienkę najczęściej myślimy o tym, aby wyglądała pięknie i wpisywała się w obecne trendy. Dużo czasu poświęcamy na wybór płytek i wyposażenia. Rzadziej nasze wybory są kierowane funkcjonalnością i wygodą użytkowania. W przypadku łazienki jednak to właśnie funkcjonalność i wygoda muszą stać na pierwszym miejscu. Pamiętajmy, że poczynione wybory oraz sposób montażu będą o sobie dawały znać w codziennym użytkowaniu. Jednym z ważnych elementów wyposażenia łazienki, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest umywalka. Na jakiej wysokości umywalka powinna się znaleźć w naszej łazience?
Jak podłączyć włącznik światła do puszki? Wskazówki i porady
Podłączenie włącznika światła do puszki wymaga pewnych umiejętności elektrycznych i należy pamiętać o bezpieczeństwie. Choć to, jak podłączyć kable w puszce pod wyłącznik światła , może wydawać się kwestią trudną i przerażającą, wcale takie nie jest. W tym artykule dowiecie się na co należy zwrócić uwagę podczas podłączania.
Przewiercona dziura w rurze od wody - jak poradzić sobie z awarią?
Zdarza się, że wieszając szafkę w łazience, wywiercimy dziurę w rurze. Zalewani wodą nie wpadajmy jednak w panikę: zamknijmy zawór i przystąpmy do naprawy.
Ile kosztuje malowanie ścian? Co wchodzi w skład ceny? Sprawdź nasz cennik!
Malowanie mieszkania – dla jednych wielka przyjemność, dla innych istny koszmar. Jednak każdy, kto marzy o odświeżeniu ścian i sufitów, chciałby wejść do pokoju pachnącego świeżo położoną farbą z blaskiem nowych kolorów. Najistotniejszym aspektem w tej sprawie jest przede wszystkim koszt malowania ścian i sufitów. To wartość końcowa często jest wykładnią tego, na ile możemy sobie pozwolić przy nowych aranżacjach. W końcu malowanie to nie tylko zakup farby, rodzaj, kolor czy pojemności puszki, które mieszczą się w dużym wachlarzu cenowym uzależnionym od producenta. Pamiętajmy, że malowaniu ścian towarzyszy wiele innych składowych, które mimo wszystko musimy uwzględnić.
Jak wyregulować szurające drzwi?
Regulacja drzwi wewnętrznych? Drzwi, zwłaszcza te ciężkie, wykonane z litego drewna, służą długo i zwykle bezproblemowo. Ale zdarza się, że po latach użytkowania dolna krawędź skrzydła zaczyna szurać po podłodze albo skrzydło niedokładnie przylega do ościeżnicy. Teoretycznie nie ma usterki prostszej do naprawy, niż właściwe ustawienie drzwi w świetle ościeżnicy. W praktyce bywa różnie. Ale wciąż jest to łatwe zadanie.
Jaka rura do piecyka gazowego?
Znajomy hydraulik pomógł mi podłączyć piecyk łazienkowy. Fachowiec, którego wezwałem do jego uruchomienia, powiedział, że do odprowadzania spalin nie może być użyta aluminiowa rura spiro. Czy ma rację? Stanisław W., Radom
Grzyb na ścianie i odgrzybianie ścian. Cena, metody
Grzyb na ścianie jest jednoznacznym sygnałem, że w naszym domu pojawiła się wilgoć. W takiej sytuacji, trzeba koniecznie interweniować, w przeciwnym razie możemy mieć poważne problemy ze zdrowiem. Aby raz na zawsze pozbyć się wilgoci, wyjaśniamy, jak usunąć grzyb ze ścian, jakie metody mamy do wyboru oraz ile kosztuje odgrzybianie ścian.
Kamienny dywan - plusy i minusy
Kamienny dywan – robić, czy wybrać inne rozwiązanie? A jeżeli robić, to jak i ile to kosztuje? Podpowiadamy!
Kiedy wybrać sufit napinany? Kolory, cena, montaż
Sufit napinany to rodzaj sufitu podwieszanego, mocowanego na listwach przymocowanych do ściany. Daje duże możliwość efektownego i oryginalnego wykończenia wnętrza.
Malowanie boazerii jako pomysł na odświeżenie aranżacji wnętrza
Boazerie królowały w naszych mieszkaniach. Wykańczaliśmy nimi ściany w przedpokojach, kuchniach, salonach, a bywało, że i w łazienkach. W wielu wnętrzach wciąż są - zabrudzone i niemodne. Co zrobić z boazerią, gdy brakuje pieniędzy na jej zerwanie?
Jak ustawić antenę satelitarną? Kilka praktycznych wskazówek
Każdy, kto kiedykolwiek posiadał telewizję satelitarną wie, jak bardzo denerwujące mogą być zaniki sygnału spowodowane złą pogodą lub nieodpowiednim ustawieniem anteny. Tym bardziej, że zazwyczaj dzieje się to wtedy, gdy zależy nam na obejrzeniu konkretnego programu. Jak ustawić antenę satelitarną, aby zminimalizować zakłócenia?
Czy warto robić sufit podwieszany? Rodzaje sufitów
Jeszcze kilka lat temu sufity podwieszane były chętnie stosowane - modne, nowoczesne i wprowadzające klimat do wnętrz pasowały w wielu aranżacjach. Dziś budzą już coraz więcej kontrowersji. Odpowiednio wykonany sufit podwieszany może być ciekawym rozwiązaniem jednak łatwo popełnić błędy, które sprawią, że powstanie kiczowate rozwiązanie.
Jak odpowietrzyć podłogówkę? Miniporadnik krok po kroku
Podłogówka to jeden z najczęściej stosowany system ogrzewania pomieszczeń. Odpowiednio zaprojektowana instalacja grzewcza i położona sieć rur rozprowadzających wodę pod posadzką to praktyczne i bezproblemowe rozwiązanie. Co jakiś czas instalację taką trzeba jedynie odpowietrzyć. Kiedy i jak odpowietrzyć podłogówkę?
Jak odnowić i zakryć metalowe futryny? Poradnik remontowy
Popularnie stosowane w budownictwie wielkopłytowym metalowe futryny do dziś trzymają drzwi w niejednym mieszkaniu. Nic dziwnego, są bowiem bardzo wytrzymałe, a ich wymiana wiąże się z kapitalnym remontem, na który nie wszyscy się decydują lub nie mogą sobie na to pozwolić ze względów finansowych. Obecnie istnieje wiele sposobów na to, aby stare metalowe futryny zyskały nowe życie i to nie wymaga zatrudniania fachowca i gruntownego remontu. Jak odnowić lub jak zakryć metalowe futryny?
Montaż paneli podłogowych - krok po kroku
Gdy podłoga jest bardzo porysowana czy zniszczona, paneli nie warto naprawiać. Znacznie łatwiej ułożyć nowe. Zobacz, jak zrobić to samodzielnie.
Płyta gipsowa - waga, wymiary, zastosowanie
Ściana karton-gips, sufit karton-gips, zabudowa karton – gips – te nazwy zapewne słyszeliście nie raz. Płyty gipsowe są nieodłącznym elementem współczesnego budownictwa i wykończenia wnętrz. Poza tym, że są materiałem wykończeniowym do ścian, sufitów, skosów, stosuje się je także do wykonywania półek, regałów, czy zabudowy.
Jak podłączyć żyrandol? Czyli podłączanie żyrandola na własną rękę
Podłączenie żyrandola nie jest trudne. Trzeba tylko zachować ostrożność. Poniżej podajemy kolejność - jak podłączyć żyrandol prawidłowo krok po kroku.
Malowanie ścian i sufitu. Krok po kroku
Malowanie ścian? Jeśli chcemy tylko odświeżyć sufit i ściany lub zmienić ich kolor, możemy zrobić to samodzielne. Zaletą tego rozwiązania jest to, że na pewno unikniemy spotkania fachowca rodem z programu "Usterka", przez którego można nabawić się tylko kłopotów. Podpowiadamy jak, krok po kroku, dobrze pomalować ściany i sufit
Jak załatać dziurę w ścianie, suficie?
Uderzające w ścianę drzwi, wnoszone do domu duże przedmioty, albo zabawy najmłodszych domowników - ich skutkiem bywają rysy i dziury w ścianach z płyt kartonowo-gipsowych. Dobra wiadomość jest taka, że nawet duże ubytki da się naprawić. Podpowiadamy jak krok po kroku załatać dziurę w ścianie.
Jak naprawić cieknącą spłuczkę w kompakcie WC
Woda płynąca bezustannie z rezerwuaru nie jest może wielkim problemem, ale potrafi uprzykrzyć życie. Zwłaszcza, gdy jako jedyny sposób naprawy stosujemy zakręcenie dopływu wody. Jak naprawić cieknącą spłuczkę w kompakcie WC?
Uszkodzona wanna - jak ją naprawić?
Zaletą wanien i brodzików ze stali emaliowanej jest ich bardzo duża odporność na ścieranie oraz działanie środków chemicznych. Niestety, jeśli na urządzenie spadnie ciężki przedmiot, taki jak bateria wannowa, może to spowodować odpryśnięcie warstwy emalii.