Ogrzewanie

 • Ekogroszek

  Jak kupić ekogroszek z kopalni? Podpowiadamy!

  Ekogroszek to nadal najchętniej kupowany opał w Polsce. Na rynku znajdziemy wiele ofert sprzedaży tego węgla, ale najczęściej poszukiwanym przez nabywców jest towar od polskich producentów, ekogroszek prosto z kopalni. Czy to dobre rozwiązanie i ile kosztuje?

 • Ciepły dom to taki, w którym zamontowano m.in. nowoczesne, energoszczędne i wyokiej klasy urządzenia grzewcze

  Piec na pellet - z podajnikiem, z płaszczem wodnym

  Budowa domu wiąże się z koniecznością podejmowania różnych decyzji. Jedną z nich jest wybór sposobu ogrzewania. Podobnie rzecz się ma, gdy decydujemy się na termomodernizację budynku. Jednym z rozwiązań, które warto jest wziąć pod uwagę to montaż instalacji z kotłem do spalania pelletu.

 • Folia grzewcza

  Folia grzewcza czyli nowoczesna metoda ogrzewania - zasada działania i rodzaje zastosowania

  Przez długi czas jedyną opcją elektrycznego ogrzewania podłogowego był konwencjonalny przewód grzejny w postaci kaloryfera lub w podłodze. Najnowszym rozwiązaniem jest folia grzewcza, która jest wygodna, łatwa w montażu i zapewnia komfort ciepłej podłogi.

 • Grzejnik na Podczerwień Grosmann Infra ISP 700 z termostatem TS10

  Grzejniki na podczerwień – opinie, koszty, zalety, wady

  Ogrzewanie na podczerwień - co to jest i czy warto je zastosować we własnym domu? Poniżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania i obawy związane z zastosowaniem podczerwieni w domu.

 • Folie grzewcze to stosunkowo nowa metoda ogrzewania pomieszczeń

  Ogrzewanie na podczerwień - wady i zalety rozwiązania

  Zachodzące na naszych oczach zmiany klimatyczne, a także kryzys energetyczny spowodowały, że zarówno deweloperzy, jak i przyszli właściciele domów prywatnych dużą wagę przywiązują do budownictwa ekologicznego. Jednym z ważniejszych aspektów są zatem nowoczesne systemy grzewcze. Wśród tego typu instalacji - zamiast tradycyjnego ogrzewania - bierze się m.in. pod uwagę ogrzewanie na podczerwień.

 • Standardowym wyposażeniem gruntowych pomp ciepła jest automatyka pogodowa

  Gruntowa pompa ciepła - obsługa i koszty eksploatacji

  Zakup gruntowej pompy ciepła najczęściej warto wziąć pod uwagę wtedy, gdy w pobliżu naszego domu nie ma sieci gazu ziemnego, a zależy nam na nowoczesnym i bezobsługowym źródle ciepła.

 • Kominek z płaszczem wodnym wymaga codziennej obsługi ? usuwania popiołu, rozpalenia, pilnowania ognia. Trzeba też pamiętać o przygotowaniu odpowiedniej ilości paliwa i miejsca na niego.

  Ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym - plusy i minusy

  Gdyby kominek był wyłącznym źródłem ciepła, nie można by wyjechać zimą na dłużej, bo groziłoby to wychłodzeniem domu i uszkodzeniem instalacji grzewczej. Ponadto, jest to urządzenie dość skomplikowane, dlatego do jego montażu trzeba zatrudnić dobrego fachowca.

 • Grzejnik aluminiowy ADR 500 KFA Armatura w kolorze czarnym

  Klasyka sprawdzona przez miliony – dlaczego grzejnik aluminiowy to faktycznie dobry wybór?

  Lubimy produkty nowoczesne, innowacyjne, nieraz zaskakujące. Równocześnie każdy z nas ceni sobie sprawdzoną jakość, przetestowane rozwiązania i ponadczasowy design. Grzejniki aluminiowe to doskonałe połączenie klasycznego wzornictwa z nowoczesną, a jednocześnie sprawdzoną przez miliony użytkowników funkcjonalnością. Są niezwykle popularnym wyborem wśród właścicieli domów, a także projektantów wnętrz ze względu na swój prosty, estetyczny kształt, ale przede wszystkim efektywność ogrzewania. Czym jeszcze wyróżniają się grzejniki aluminiowe i dlaczego zasłużyły na zaufanie milionów osób? Sprawdzamy!

 • Ogrzewanie na podczerwień wykorzystujące folie grzewcze

  Czym jest ogrzewanie na podczerwień? Montaż, wydajność, cena

  Koszty eksploatacji ogrzewania to jeden z ważniejszych tematów, jaki budzi wiele obaw właścicieli domów, nie tylko w sezonie grzewczym. Ma to oczywiście związek z rosnącymi cenami paliw i prądu. Dlatego coraz więcej inwestorów szuka alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnego systemu ogrzewania. Jednym z nich jest ogrzewanie na podczerwień.

 • Ogrzewanie domu – rodzaje, koszty, statystyki

  Ogrzewanie domu – rodzaje, koszty, statystyki

  Na etapie projektowania budynku albo remontu pomieszczeń często pojawia się dylemat, jaki system ogrzewania zastosować. Wybór odpowiedniego nie jest łatwy ze względu na dużą ilość dostępnych technologii – ogrzewanie elektryczne, kocioł gazowy czy pompa ciepła to tylko wybrane spośród nich. Przy zakupie warto kierować się korzyściami, jakie można zyskać dzięki ogrzewaniu, w tym wysoką efektywnością energetyczną oraz komfortem użytkowania domu. Sprawdź, jakie są systemy ogrzewania domu i kiedy się je stosuje.

 • Czas zadbać o grzejniki

  Jak odpowietrzyć grzejnik? Jak przygotować kaloryfery na sezon grzewczy?

  Odpowietrzenie kaloryfera to najważniejsza czynność jaką należy zrobić w sezonie grzewczym. Czas już pomyśleć nad przeglądem technicznym instalacji grzewczej i przygotować się na kilka miesięcy ciągłego grzania.

 • Piece gazowe zmiany

  W 2027 roku zakazane będzie stosowanie kotłów gazowych w nowych budynkach

  Czy to początek prawdziwego boomu na pompy ciepła? Kraje europejskie coraz częściej wprowadzają zakaz stosowania kotłów gazowych w nowych lub remontowanych budynkach. W najbliższym czasie wielu producentów urządzeń grzewczych planuje zaprzestanie produkcji pieców gazowych. Polska również doczeka się zmian. Okazuje się, że tak. W trosce o bezpieczeństwo energetyczne i politykę klimatyczną Unia Europejska chce w ciągu kilku najbliższych lat wprowadzić zakaz stosowania kotłów gazowych. Intensywnie promowane są również pompy ciepła jako wydajne i ekologiczne źródło ogrzewania. Czy pompy ciepła są u progu wielkiego boomu? Czy warto już teraz zainwestować w takie urządzenie?

 • +Clean empty swept interior suburban garage.

  Wentylacja z odzyskiem ciepła - fakty i mity

  Aby dom można było uznać za energooszczędny, powinien zostać na etapie budowy wyposażony w wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacją.

 • Aby otrzymać pieniądze, musimy spełnić szereg warunków, które narzucił nam ustawodawca

  Planujesz remont lub budowę domu w 2023 roku?  Dowiedz się więcej o dotacjach, które możesz otrzymać!

  To świetny czas, aby zacząć planować swoje kolejne działania. Wiele osób planuje budowę lub remont domu w 2023 roku. Oba te projekty wiążą się ze znacznymi kosztami. Nowy budynek można wybudować za kilkaset tysięcy złotych. Generalny remont będzie nas kosztował od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy. Ten rekordowy koszt jest niewątpliwie spowodowany szalejącą inflacją i rosnącymi cenami materiałów budowlanych. W Polsce istnieje wiele programów finansowych, które mogą pomóc w zmniejszeniu wydatków, zwłaszcza jeśli planujemy zastosować nowoczesne technologie lub energooszczędną instalację. Jakie dotacje są dostępne?

 • drewno do kominka

  Jakie drewno do kominka?

  Aby drewno nadawało się do palenia w kominku, powinno mieć jak najwyższą kaloryczność, być dobrze wysuszone i pocięte na kawałki o odpowiednich wymiarach.

 • Grzejnik niskotemperaturowy

  Jakie grzejniki do pompy ciepła sprawdzą się najlepiej?

  Dziś, przy rosnących cenach energii, wiele osób chce przestawić swoje domy na ogrzewanie za pomocą pompy ciepła. Często pojawia się w tym kontekście pytanie, czy pompę ciepła można zintegrować z istniejącym systemem grzewczym.

 • Palnik na pellet EkoPalnik Uni-Max 25kW

  Palnik na pellet - czy to dobre rozwiązanie?

  Jednym ze sposobów ogrzewania domów prywatnych i obiektów przemysłowych są kotły na paliwa stałe, a często „paliwem” jest tu pellet (sprasowane trociny lub odpady z przemysłu drzewnego), który ma lepszą wydajność niż drewno opałowe. Czy spalanie pelletu się opłaca?

 • Nowoczesna kotłownia olejowa - czysta i zadbana, ze zbiornikiem na paliwo umieszczonym w sąsiednim pomieszczeniu

  Ogrzewanie piecem na olej opałowy - kotły olejowe

  Piece na olej opałowy zapewniają podobny komfort ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody jak kotły na gaz ziemny. Tylko koszty eksploatacyjne są dużo wyższe.

 • DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI

  Zamknięte i otwarte naczynie wzbiorcze - czy ich potrzebuję?

  Odpowiednio dobrane naczynie wzbiorcze, ma decydujący wpływ na charakter i wydajność systemu grzewczego w domu.

 • drewno opałowe, drewno do kominka,polana

  Czym palić w kominku: brykiet do kominka czy drewno? [opinie użytkowników]

  Dyskusje o tym, czy w kominku lepiej sprawdza się brykiet czy drewno, wywołują wielkie emocje. Tak naprawdę niełatwo porównać te dwa paliwa - ze względu na trudności w ocenie rzeczywistej ilości i duże zróżnicowanie jakościowe.

 • Fot.: paweł kozakiewicz

  Jaka jest kaloryczność drewna? Którym najlepiej palić?

  Nie wiesz, czym najlepiej ogrzać dom? Jak najtaniej przygotować ciepłą wodę? Które urządzenie sprawdzi się najlepiej? Przyglądamy się różnemu rodzaju drewna i jego wartości grzewczej.

 • Wysokotemperaturowa pompa ciepła

  Pompa ciepła wysokotemperaturowa - co to za sprzęt? Czy warto w niego zainwestować?

  Podczas projektowania instalacji pompy ciepła czasami zachodzi konieczność doboru urządzenia z wysoką krzywą temperaturową, np. 60/45°C. Możliwość uzyskiwania wysokich temperatur zapewnia nam pompa ciepła wysokotemperaturowa.

 • Podzielnik ciepła

  Podzielniki ciepła - jak działają? Co robić by płacić mniej za ciepło?

  Podzielnik ciepła to urządzenie, które pomaga podzielić koszt ciepła zużytego przez cały blok pomiędzy poszczególne mieszkania. W żadnym wypadku nie jest licznikiem!

 • Kiedy przyszło do wykończania wnętrz, pani Magda uparła się, że w domu musi pojawić się kuchenny piec - taki, jak był u babci.

  Piec kaflowy w nowym domu? Pomysły na nowoczesne piece kaflowe

  Nowoczesna kuchnia wcale nie musi być miejscem przypominającym laboratorium, w którym królują sprzęty z rozbudowaną elektroniką. Wielu z nas chętnie łączy w niej tradycję z nowoczesnością. Państwo Magda i Kryspin wybudowali nowy dom w okolicach Włocławka. Zdecydowali, że w kuchni musi pojawić się tradycyjny piec kaflowy.

 • Firmy zajmujące się dystrybucją gazu płynnego mają w swojej ofercie zbiorniki o pojemności 2700, 4850 i 6400 litrów w wersji naziemnej i podziemnej.

  Ogrzewanie domu gazem płynnym ze zbiornika

  Gaz płynny to uniwersalne paliwo, które można wykorzystać do ogrzewania domu, wody do mycia i przygotowywania posiłków. Dostawcy gazu płynnego mają zwykle kilka opcji umów.

 • Ogrzewanie elektryczne

  Ogrzewanie elektryczne, czyli czy można tanio ogrzać dom prądem?

  Współcześnie możemy korzystać z wielu różnych urządzeń grzewczych. Jednymi z najpopularniejszych są te bazujące na elektryczności.

 • Wodne ogrzewanie podłogowe

  Ogrzewanie podłogowe wodne - metody wykonania i koszty, wady i zalety

  Ogrzewanie podłogowe wodne? Jego instalacja wymaga równie starannego zaplanowania, co wykonania. Po zakończeniu wszystkich prac, rury grzejne zostaną bowiem ukryte pod posadzką i dokonanie jakichkolwiek zmian będzie niemożliwe. Pomimo dużej popularności tego typu ogrzewania, wciąż jeszcze część inwestorów ma pewne obawy czy sprawdzi się w ich domu. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości, omawiając szereg istotnych kwestii związanych z tym systemem.

 • koza, piec kominkowy, ogrzewanie kozą

  Kozy, czyli piece wolno stojące - ile kosztuje ich zakup, montaż oraz eksploatacja?

  Kozy do ogrzewania, czyli piece wolno stojące - ile kosztuje ich zakup, montaż oraz eksploatacja? Wolno stojące piece kominkowe, zwane popularnie kozami są tańsze w zakupie i obsłudze od tradycyjnych kominków. Oczywiście ich funkcja różni się od wkładu kominkowego tym, że kozy ogrzewają wyłącznie pomieszczenie, w którym są zamontowane. Nie można rozprowadzić z nich ciepła po całym domu, tak jak to się robi z kominkami.

 • Jak kupić węgiel?

  Jak kupić węgiel w PGG? Autoryzowane składy węgla. Cennik

  140 tysięcy klientów w jednej chwili, 400 tysięcy zapytań na sekundę – tak wygląda zakup węgla w sklepie internetowym PGG (Polskiej Grupy Górniczej S.A). Czy to gra warta świeczki? Jak widać tak, skoro zainteresowanie jest tak duże i wciąż rośnie. Jak kupić węgiel w PGG?

 • Ekogroszek

  Jak kupić ekogroszek z PGG? Cennik

  Ekogroszek to obecnie najchętniej kupowany opał w Polsce. Dlatego też na rynku znajdziemy wiele ofert sprzedaży tego węgla, a wśród nich najczęściej poszukiwanym jest towar od polskich producentów. Zobaczmy, jaką ofertę ma dla nas Polska Grupa Górnicza i jak kupić ekogroszek w sklepie PGG.