Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mały przedpokój z szafą: pomysły i aranżacje

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Carmen Perez Zdjęcia: Rafał Lipski

Obszerna szafa i głęboki pawlacz pod sufitem - jak dotąd nie wymyślono lepszego sposobu na przechowywanie w przedpokoju zarówno wierzchnich ubrań, jak i sezonowo używanych rzeczy.

Mały przedpokój z szafą
Mały przedpokój z szafą
Fot. Shutterstock/Sheila Say

Mały przedpokój z szafą - popularne rozwiązanie w polskich mieszkaniach

Jeśli pomieszczenie jest duże, w zabudowujących go schowkach pomieści się większość składowanych w domu przedmiotów, dzięki czemu nie trzeba będzie zastawiać nadmiarem mebli pokoju dziennego czy sypialni. Ale w ciasnym pomieszczeniu, do tego nieforemnym i z większą liczbą drzwi, zmieszczenie nawet małej szafy stanowi dla projektanta wnętrz nie lada problem. Wszystkie wymienione wyżej wady miał pokazany obok przedpokój. Był bardzo mały (niespełna 4 m kw.), w kształcie trapezu, z trojgiem drzwi (wejściowe, do sypialni i do łazienki) oraz z otwartym przejściem do części dziennej, czyli pokoju połączonego z kuchnią. Do zagospodarowania pozostała więc tylko jedna, dość krótka ściana.

Pomysły na szafę do małego przedpokoju

Również przestrzeń nad szafą nie została tutaj zmarnowana. Przeznaczono ją na głęboki pawlacz, idealny do przechowywanie zimowego sprzętu sportowego oraz innych rzeczy używanych sporadycznie. W tym niewielkim przedpokoju zostało jeszcze trochę miejsca na komódkę i dodatkowy wieszak, który przydaje się głównie w deszczowe dni i gdy przychodzą goście. Pomyślano też o wygodzie zdejmowania butów - zapewnia ją kosz, na tyle solidny, by można było na nim usiąść. Mimo tylu sprzętów zgromadzonych na tak małej powierzchni wnętrze nie wydaje się zagracone.

Szafa wnękowa - idealny plan na mały przedpokój

Zbudowana przy niej szafa wnękowa - niezbyt szeroka, ale za to wysoka - okazała się bardzo pojemna. Podzielono ją na dwie części. W jednej umieszczono drążek z wieszakami na kurtki i płaszcze oraz kilka szuflad na buty, czapki, szaliki i inne drobne części garderoby. Drugą część przeznaczono natomiast na odkurzacz, wiadro, mop i inne akcesoria służące do utrzymania porządku. Takie rozwiązanie jest godne polecenia zwłaszcza w mieszkaniach bez niewielkiego choćby pomieszczenia gospodarczego, bo wszystkie te niezbędne w każdym domu, lecz mało estetyczne przedmioty są schowane w jednym miejscu i w każdej chwili łatwo po nie sięgnąć.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mały przedpokój z szafą: pomysły i aranżacje