Społeczność

 • Stokrotki

  Wezwij Ogrodniczą Ekipę Pomocniczą!

  Dla niektórych dbanie o rośliny to czarna magia. Pożółkłe liście, uschnięte kwiaty i zapuszczone krzewy nie stanowią ozdoby żadnego ogrodu. Innym zaś zwyczajnie brakuje siły na niezbędne prace pielęgnacyjne, których wymaga najmniejsza nawet hodowla. Dla nich wszystkich powołaliśmy Ogrodniczą Ekipę Pomocniczą, która w  weekend 6-7 czerwca wesprze najbardziej potrzebujących w opiece nad zielenią.

 • Oxytree

  Grozi nam nowy barszcz Sosnowskiego? Za pomocą in vitro powstało Oxytree. Na pierwszy rzut oka - drzewo idealne...

  Paulownia mieszańcowa Oxytree to roślinna hybryda stworzone przez naukowców by zaspokoić potrzeby dzisiejszego świata, w którym jest coraz mniej miejsca na drzewa. Szybko rośnie, oczyszcza powietrze, wytrzymuje ekstremalne temperatury i świetnie radzi sobie na jałowych glebach. Drzewo posiada certyfikaty Unii Europejskiej jednak ekolodzy są pełni obaw.

 • Ogród Gaudiego inspirowany twórczością katalońskiego architekta. Ogród wypełniają roślinny śródziemnomorskie bardzo intensywnie pachnące.

  Ogrody Hortulus, Dobrzyca k. Koszalina

  Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy powstały w 1992 r. Na powierzchni ponad 4 ha urządzono tu 28 ogrodów tematycznych. W 2014 r pojawił się ogród inspirowany ogrodami Gaudiego.

 • Owoce na karnawał

  Egzotyczne owoce

  Egzotyczne owoce, dzięki oryginalnemu wyglądowi i smakowi, mogą być atrakcją stołu, np. w czasie karnawałowych spotkań.

 • Konopia

  Rośliny narkotyczne

  Rośliny narkotyczne - czy czeka nasz rewolucja narkotykowa? W zeszłym roku w amerykańskim stanie Kolorado pojawiły się pierwsze sklepy z marihuaną. W Kalifornii można ją kupić na receptę do celów leczniczych. Można nabyć zioło legalnie w Urugwaju. Natomiast w Polsce dzięki pracy wojewódzkich ekspertów lista zakazanych substancji zawarta w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii wciąż się wydłuża. Przyjrzyjmy się bliżej roślinom narkotycznym.

 • Niebezpieczne rośliny

  Kłują, trują i uczulają. 21 niebezpiecznych roślin, na które trzeba uważać na spacerze

  Potrafią pokłuć, poparzyć, a nawet... pozbawić życia. Nie zrobią nam jednak żadnej krzywdy, jeśli zachowamy ostrożność.

 • 14.06.2008 KRAKOW , RYNEK , N/Z ANNA DYMNA , FESTIWAL ZACZAROWANEJ PIOSENKI , ZWYCIEZAC MIMO WSZYSTKO , V OGOLNOPOLSKIE DNI INTEGRACJI , FOT. MATEUSZ SKWARCZEK / AGENCJA GAZETA

  Ogród pełen Istot czyli rozmowa z Anną Dymną o zielonej stronie życia

  Można ogrody kochać, uprawiać podziwiać. Można je mieć albo o nich marzyć. Siła, z jaką to kolorowe zjawisko przyciąga ludzi wszystkich zawodów, jest ogromna. A więc porozmawiajmy o ogrodach... Mówi aktorka Anna Dymna.

 • Ogród na rozstajach

  Turystyka ogrodowa w południowo-wschodniej Polsce

  Turystyka ogrodowa to trend coraz bardziej popularny. Jak grzyby po deszczu powstają ogrody pokazowe, a prywatne coraz szerzej otwierają swe podwoje dla publiczności. W naszym kraju jest też wiele wartych zobaczenia, ale wciąż mało znanych ogrodów publicznych. Chcemy zaprezentować je jako propozycje na wakacyjne wycieczki. Zaczynamy od ogrodów południowo-wschodniej Polski.

 • Boston, jedno z większych miast Stanów Zjednoczonych, wręcz tonie w zieleni. A za najbardziej eleganckie uchodzą dzielnice z ulicami obsadzonymi mnóstwem kwitnących drzew.

  Rośliny, które pomagają w walce ze smogiem w mieście

  Wszystkie rośliny są w mieście na wagę złota, ale najważniejsze są drzewa, które skutecznie oczyszczają powietrze. Warto je sadzić w pobliżu domów, balkonów i okien.

 • Sycylia. W miejskim parku można się poczuć jak na egzotycznej wyspie w palmowym gaju.

  Sycylia - Zielone Palermo

  W ruchliwej, zatłoczonej stolicy Sycylii nie brak miejsc, gdzie można zapomnieć o zgiełku wielkiego miasta.

 • Domek dla owadów

  Jak zbudować domek dla owadów?

  Domki budujemy i stawiamy zwłaszcza na wiosnę kiedy owady składają jaja. Latem domki umożliwiają owadom nocleg i schronienie. Z kolei jesienią owady mogą w nich przezimować.

 • 21780235 https bi

  Kalendarz pylenia. Jak sobie radzić z alergią

  Kichanie, podrażnienie spojówek czy nieżyt nosa nie zawsze są efektem przeziębienia. Gdy objawy te pojawiają się w słoneczne dni, podczas pobytu w plenerze, a zanikają w czasie ulewy lub po powrocie do domu, winowajcą mogą być. rośliny.

 • 'Adoptuj pszczołę'

  Pszczoły nie są nam obojętne. Akcja "Adoptuj pszczołę" nominowana w konkursie. Sam wybierz dobroczyńcę roku!

  Dzięki zaangażowaniu naszych czytelników akcja "Adoptuj pszczołę", którą organizowaliśmy razem z Greenpeace Polska, została nominowana w konkursie "Dobroczyńca Roku 2018". Głosowanie trwa do 23 kwietnia.

 • Miracle Garden w Dubaju został otwarty w Walentynki 2013 roku

  Miracle Garden - największy ogród świata?

  Powstał zaledwie w 2013 roku, a już trafił do księgi rekordów Guinnessa. Na razie zdobył tytuł za najdłuższą ścianę z kwiatów, ale jest też uznawany za największy kwiatowy ogród na świecie. Piękny park czy kicz? Oceńcie sami!

 • Bunte Dosen als Vasen, Stepfoto vorhanden SLOWA KLUCZOWE: Blume Blumenvasendosen Chrysantheme Chrysanthemum Deko-Idee Dekoration Dose Farbe f rben floral Florales gef rbt Getr nkedose Idee Kreativ Kreatives Kreativ-Idee Lackspray modern poppig Recycling Selbermachen selbst gemacht Hochformat

  Wazon na kwiaty z recyklingu

  Butelki, kartony, a nawet puszki po napojach mogą się jeszcze przydać. Nie wyrzucajmy ich więc, lecz oddajmy we władanie kwiatom.

 • Afrodyzjaki

  Roślinne afrodyzjaki

  Czy istnieją rośliny, które rozpalają namiętność i poprawiają sprawność w sztuce miłowania? W dawnych wiekach w to wierzono, ale tylko niektóre z tych roślin pomyślnie przeszły weryfikację w tej dziedzinie.

 • Busem przez polskie ogrody

  Busem przez polskie ogrody

  W ramach przedsięwzięcia jeden z polskich blogerów ogrodniczych Tomasz Szostak objedzie busem całą Polskę w poszukiwaniu najciekawszych i najbardziej inspirujących ogrodów.

 • chaber blawatek

  Roślinne symbole miłości

  Trzydzieści lat temu w siermiężnym PRL-u nikt o walentynkach nie słyszał. Między Odrą a Bugiem pojawiły się wraz z wolnością. Roślinnych symboli gorących uczuć nie brakuje. A skoro walentynki tuż-tuż, przyjrzyjmy się im bliżej.

 • Powojnik. To niepoprawny marzyciel i bałaganiarz, który non-stop wynajduje dla siebie nowe wyzwania. Często też odnosi sukcesy, niezależnie od dziedziny, jaką się zajmuje. Sympatyczny i uczuciowy nie rozpamiętuje przeszłości, łatwo się zakochuje. Wśród 'clematisów' bywają oczywiście konserwatyści, lecz większość z nich za nic ma wszelkie konwenanse.Tu szczególną grupę stanowią artyści odwołujący się do absurdu i patrzący na świat z przymrużeniem oka.

  Noworoczny psychotest: Co Twój ulubiony kwiat mówi o Tobie

  Miłośnicy roślin bywają tak różni, jak różni są ich ogrodowi podopieczni. Spójrz na kwiatową galerię przedstawioną poniżej i poszukaj swojej ulubionej rośliny. Pomyśl też, które chętnie byś zaprosił do swojego ogrodu - a one opowiedzą coś i o Tobie. Miłej zabawy!

 • Magazyn Magnolia

  Magazyn Magnolia. Znamy zwycięzców krzyżówki

  Mamy listę 20 szczęściarzy, którzy prawidłowo wypełnili krzyżówki w numerze 11 i 12/2017. Sprawdźcie czy wygraliście !

 • Obsypana diodami korona strzyżonego w kulę bukszpanu wygląda, jakby obsiadły ją świetliki.

  Świetlne dekoracje ogrodowe

  Boże Narodzenie to czas wyjątkowy. Ubierzmy więc ogród w świąteczną kreację, "uszytą" z migotliwych światełek.

 • Lampion | Czerwona Maszyna| 50-80 zł

  Świąteczne dodatki

  Połyskliwe bombki i zawieszki, brodaty Mikołaj, rogate renifery i łosie, mrugające płomyki świec... Wszystko to w oka mgnieniu wyczaruje magiczny nastrój.

 • Oliwka (Olea europaea)

  Roślinne symbole Świąt Bożego Narodzenia

  Symbolem świąt Bożego Narodzenia jest dla nas zieleń świerka lub jodły oraz "gwiazda" poinsecji. Tymczasem w rzeczywistości świadkami tego wydarzenia były zupełnie inne rośliny...

 • Piękna złotolitka nie buduje gniazd dla swojego potomstwa, lecz składa jaja w gniazdach innych owadów.

  Jakie owady zamieszkują ogrody

  ...a zobaczysz, co tak naprawdę dzieje się w twoim ogrodzie. Na każdym centymetrze ziemi toczy się fascynujące życie.

 • Jesień w naszym ogrodzie ma mnóstwo uroku. Lubię cieszyć się nią na ławeczce pod olbrzymim orzechem

  Ogród piękny jesienią

  Ogród pani Jadwigi Jelinek jest piękny o każdej porze roku, ale nas szczególnie urzekł właśnie teraz, jesienią.

 • a

  Ogród z historią

  Najpiękniejsze ogrody powstają z prawdziwej pasji. Taka jest właśnie historia tego ogrodu znajdującego się w małej wsi Płocko w woj. Pomorskim. Ogród to dzieło Pana Jakuba Danisewicza, który swoją przygodę z ogrodnictwem rozpoczął w wieku 15 lat. Zobaczcie jak wygląda jego ukochany zakątek dziś.

 • W centralnej części ogrodu znajduje się duży gołębnik dla gołębi pocztowych oraz ogrodowa altana.

  Ogród miłośniczki kwiatów i hodowcy gołębi w Czersku [Wasze ogrody]

  Nie ma jednej definicji szczęścia. Państwo Urszula i Marek Lipińscy także znają ich wiele. I zgadzają się co do jednego: nie wyobrażają sobie pełni szczęścia bez ogrodu.

 • Najpiękniejsze widoki na morze roztaczają się ze Świątyni Linneusza (na zdjęciu po lewej)

  Ogród botaniczny - Marimurtra [Hiszpania]

  Marimurtra uważana jest za najciekawszy śródziemnomorski ogród botaniczny w Europie. Jeśli ktoś z was będzie się wybierał do Hiszpanii na Costa Brava, mogę szczerze go polecić - i to nie tylko miłośnikom roślin.

 • Magazyn Magnolia

  Magazyn Magnolia 9/2017 już w sprzedaży

  W październikowej "Magnolii": 19 najpiękniejszych odmian dalii, cieszmy się ogrodem - modny nurt slow garden, cukinia, kabaczek, tykwa - jak je uprawiać, co z nich przyrządzać, projekt rabaty z roślin cebulowych

 • (7&x>?w45

  Najpiękniejsze ogrody w centralnej i południowo-wschodniej Polsce. Ogrodowa turystyka

  Tym razem zapraszam do ogrodów centralnej i południowo-wschodniej Polski - prawdziwych perełek pełnych pięknych roślin: do Arboretum w Wojsławicach z bogatą kolekcją różaneczników i azalii, do parku w Mosznej oraz do Palmiarni Łódzkiej. Nie można też ominąć Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu - jednego z najpiękniejszych w Europie, a także ogrodów pokazowych Pudełko oraz Kapias, pełnych tematycznych zakątków.