Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nasze pierwsze M3

red.

Na pytanie użytkownika odpowiada architekt wnętrz Alina Badora z  biura architektonicznego TECON.

Pytanie:

Oto nasze pierwsze M3.  Już mamy zaplanowane kilka zmian.

1. Planujemy przenieść kuchnię do dużego pokoju - na ścianę na przeciwko okna. W ten sposób uzyskamy dodatkowy mały pokój. (i tu pytanie: czy da się go powiększyć?).
2. Natomiast w miejsce WC chcemy zrobić garderobę.
3. Zastanawiamy się także, czy dobrym rozwiązaniem byłoby zastąpienie drzwi do salonu z aneksem kuchennym łukiem.
4. W aneksie kuchennym chcielibyśmy mieć wyspę.

Prosimy o pomoc, inne ciekawe pomysły i aranżacje - jesteśmy otwarci na innowacje.

Odpowiedź:

Koncepcja 1

Układ mieszkania to odpowiedź na propozycję właścicieli mieszkania. Poprzez zamianę usytuowania różnych funkcji mieszkania uzyskaliśmy mieszkanie 3 pokojowe z aneksem kuchennym. Kuchnia została otwarta na salon. Jest to rozwiązanie praktyczne i dobrze wykorzystujące przestrzeń. Pomiędzy kuchnią a salonem znajduję się wyspa połączona ze stołem jadalnianym. Przeniesienie pralki do wydzielonej przestrzeni garderoby pozwoliło zwiększyć powierzchnie łazienki i komfort jej użytkowania. W sypialni przy wejściu znajduję się przestrzeń garderoby oraz miejsce do pracy. Przestrzeń ta może być oddzielona od strefy sypialnej drzwiami przesuwnymi chowanymi w kasecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy wygodną przestrzeń sypialnianą oraz oddzielne pomieszczenie do pracy co jest istotne przy mieszkaniach bez pokoju typu gabinet.

Koncepcja 2

Koncepcja druga jest propozycją mieszkania z przestrzennym, wygodnym i widnym salonem. Aby mógł on przybrać taki kształt kuchnia została zaplanowanaa w innym miejscu. Jest ona na tyle obszerna, że znajduję się w niej miejsce na wygodny stół dla czterech osób. Wejście do salonu prowadzi przez szerokie dwuskrzydłowe drzwi przesuwne. Aby uzyskać lepsze doświetlenie w ściance pomiędzy kuchnią a salonem zostało w tej koncepcji zaprojektowane panoramiczne przeszklenie. W miejscu WC bezpośrednio przy wejściu do mieszkania zostało przewidziane miejsce na obszerną garderobę zamykaną za pomocą drzwi przesuwnych.

Architekt Alina Badora

Biuro architektoniczne TECON
    Więcej o:

Skomentuj:

Nasze pierwsze M3