Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Darmowe aplikacje do projektowania wnętrz

AZ

Wizualizacja projektu domu i aranżacji poszczególnych jego pomieszczeń to trudna sztuka. O tym, jak będzie prezentować się dom, gdy zastosujemy w nim określone rozwiązania, kolorystykę, meble i dodatki najlepiej przekonamy się, projektując swoje mieszkanie z darmowymi programami na komputer i urządzenia mobilne.

Darmowe aplikacje do projektowania wnętrz
Darmowe aplikacje do projektowania wnętrz
Nano

Właśnie urządzasz swój wymarzony dom lub mieszkanie? Nie musisz rozrysowywać wszystkiego na kartce i próbować sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądać w rzeczywistości. Skorzystaj z darmowych aplikacji do projektowania wnętrz i zagospodaruj dostępną przestrzeń według potrzeb.

Zaprojektuj wnętrza z pomocą darmowych aplikacji 

Oto kilka darmowych aplikacji, z którymi w mgnieniu oka i bez większych trudności zaaranżujesz wszystkie pomieszczenia w domu – począwszy od kuchni, przez sypialnię i salon, na łazience skończywszy.

SketchUp

Pierwszym programem, jaki chcielibyśmy polecić Twojej uwadze, jest SketchUp. Ma on dwie wersje – darmową i płatną. Z darmowej wersji można korzystać z poziomu przeglądarki internetowej, natomiast płatna dostępna jest w formie programu komputerowego.

Bezpłatna wersja SketchUp z pewnością spełni oczekiwania osób, które chcą stworzyć uproszczony projekt pojedynczego pokoju. Nie znajdziemy w nich zaawansowanych narzędzi i skomplikowanych funkcji, ale do przygotowania prostej aranżacji na własny użytek raczej i tak by się one nie przydały. W programie SketchUpmożna zrobić projekt w 3D z elementami 2D, wybrać tekstury czy dodać gotowe komponenty.

Sweet Home 3D

Kolejną naszą propozycją aplikacji do projektowania wnętrz, z której może korzystać każdy na własny użytek, jest Sweet Home 3D. Program ten jednak w odróżnieniu od poprzedniego trzeba pobrać na swój komputer. Dzięki temu zyskujemy możliwość aranżacji kilku pomieszczeń jednocześnie.

Dużym plusem w przypadku programu Sweet Home 3D jest wizualizacja nie tylko samych wnętrz, ale również zewnętrznej części domu, w tym elewacji czy schodów prowadzących do drzwi wejściowych. Projektowanie przestrzeni jeszcze nigdy nie było tak proste, jak z programem Sweet Home 3D.

Planner 5D

To dość intuicyjne narzędzie przeznaczone do przygotowywania projektów domów w 2D/3D. Z Plannera 5D można korzystać na dwa sposoby – z przeglądarki internetowej na komputerze lub z aplikacji na smartfonie.

W programie tym można stworzyć układ powierzchni i zaplanować wystrój wnętrza zgodnie ze swoimi potrzebami i gustem. Da się też uchwycić realistyczny obraz, dodając odpowiednie oświetlenie, a nawet cienie. Osoby bez sprecyzowanych oczekiwań względem aranżacji pokojów mogą zainspirować się, przeglądając projekty innych użytkowników aplikacji.

    Więcej o:

Skomentuj:

Darmowe aplikacje do projektowania wnętrz