Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Różane nowości

ABC sadzenia roślin

red.

Czyli jak uprawiać rośliny wodne?

Zazielenienie oczek wodnych uszczelnionych folią nie jest łatwe - piasek i żwir zsuwają się po śliskiej powierzchni na dno. Aby zazielenić brzegi stawu, warto posłużyć się specjalną matą z kieszeniami.

Wykonana jest z naturalnego włókna kokosowego i przystosowana do zaczepienia w gruncie długimi szpilkami. Kieszenie u dołu wypełnia się substratem i sadzi w nim rośliny. Następnie "donicę" rozkłada się wzdłuż brzegu i zanurza w jeziorku. Maskuje ona czarną folię, dzięki czemu jeziorko wygląda naturalnie.



Podczas zakładania większych oczek wodnych warto zbudować specjalne tarasy na różnych głębokościach służące do uprawy roślin. Powinny być one rozmieszczone co 30-45 cm w zależności od głębokości jeziorka. Na tak przygotowanych miejscach ustawia się donice - kosze z roślinami. Aby podłoże nie wysypywało się z kosza, należy go wyłożyć specjalną tkaniną, którą można kupić w sklepach z artykułami ogrodniczymi.

Wysokie rośliny nabrzeżne, takie jak pałki wodne, irysy czy papirus, sadzone w pojemnikach często są przewracane przez wiatr. Można temu zaradzić, obkładając donice dużymi kamieniami.



Kosze do uprawy roślin wodnych wykonywane są w formie perforowanych pojemników z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego. W sklepach dostępnych jest wiele ich odmian i wielkości: okrągłe, kwadratowe, są nawet półkoliste do obsadzania zatoczek. Do kosza wsypuje się najpierw odrobinę żwiru, a potem substrat, w którym sadzi się rośliny.

Udostępnij

Przeczytaj także

Kiedy przesadzać hortensje? Szczegółowy poradnik
Kiedy sadzić maliny i jak zrobić to dobrze? Kompletny poradnik
Hamak do ogrodu i na balkon. Jak wybrać i zamocować?

Polecane

Rośliny do oczek wodnych i stawów
Szklarnia, tunel foliowy, inspekt - sposoby na własne warzywa
Ogród dla zabieganych – rośliny na lata

Skomentuj:

ABC sadzenia roślin

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej