Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Różane nowości

Co pod folię w stawie: wełna mineralna czy włóknina?

(red.)
Oczko wodne po remoncie. O tym, by woda w zbiorniku była czysta, decyduje nie tylko system filtrowania i napowietrzania. Równie ważne jest solidne zabezpieczenie niecki i jej brzegów, by ze zbiornika nie ubywało wody. Dolewanie jej później prowadzi bowiem do zaburzenia równowagi biologicznej i rozwoju glonów.

Oczko wodne po remoncie. O tym, by woda w zbiorniku była czysta, decyduje nie tylko system filtrowania i napowietrzania. Równie ważne jest solidne zabezpieczenie niecki i jej brzegów, by ze zbiornika nie ubywało wody.

Wykopaną w ziemi nieckę na oczko wodne zwykle wykłada się geowłókniną, jednak użycie wełny mineralnej zwiększa pewność, że folia nie zostanie przedziurawiona. Z doświadczenia wykonawcy kilku oczek wodnych, Macieja Kiljańskiego, wynika, że łatwo dochodzi do nieumyślnego uszkodzenia folii, na przykład gdy kamień z ostrą krawędzią spadnie na wybetonowane dno zbiornika wyłożone już folią. Jest to ważne, ponieważ szczelność zbiornika stanowi podstawowy warunek, by w oczku mogła utrzymać się równowaga biologiczna.

Udostępnij

Przeczytaj także

Kiedy przesadzać hortensje? Szczegółowy poradnik
Kiedy sadzić maliny i jak zrobić to dobrze? Kompletny poradnik
Hamak do ogrodu i na balkon. Jak wybrać i zamocować?

Polecane

Remont oczka wodnego
Termodrewno: nowe oblicze świerku i sosny
Fontanna ogrodowa - jak zrobić?

Skomentuj:

Co pod folię w stawie: wełna mineralna czy włóknina?

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej