Architektura_i_technika

 • Altana z bali

  Altana z bali

  Dobrze jest mieć na działce wygodne schronienie przed słońcem czy deszczem. A najlepiej, gdy jest to ukryta w zieleni altana, na przykład z drewnianych bali. Przed instalacją takiej altany w ogrodzie warto kilka spraw przemyśleć.

 • Pergola ogrodowa

  Pergole ogrodowe i tarasowe

  Trzy żywioły w Twoim ogrodzie. Jak chronić się przed słońcem, wiatrem i deszczem… w dobrym stylu. Doskonałym rozwiązaniem są pergole tarasowe i ogrodowe.

 • 1241004B 2010 Weber One-Touch Original Black 47 cm Charcoal Grill Black EU Product

  Grill. Jak rozpalić grilla ogrodowego?

  Grill coraz częściej jest gwiazdą ogrodowych imprez i wieczorów. Można przy nim bowiem miło spędzić czas, a przy okazji przygotować kilka pysznych potraw. Czy wiecie jak go szybko i bezpiecznie rozpalić?

 • Ogrodzenie

  Ogrodzenie szybko i wygodnie – System Uniwersalny

  Firma Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe wprowadziła do swojej oferty System Uniwersalny, który znacznie ułatwia proces grodzenia działki. Stanowi kompletną gamę produktów, pozwalającą skonfigurować dowolne ogrodzenie dopasowane do potrzeb konkretnej posesji. Jeden wzór, kilka kolorów, rozmiarów i sposobów otwierania do wyboru – to metoda na oszczędność czasu i pieniędzy. A jednocześnie gwarancja solidności i trwałości.

 • Ogrody wertykalne w domu

  Żywe ściany z roślin. Pomysły na domowe ogrody wertykalne

  Ogrody wertykalne - to wcale nie jest trudne. Do wykorzystania jest wiele gotowych kieszonek i specjalnie zaprojektowanych pojemników. Jeżeli macie żyłkę do majsterkowania, sami zróbcie pojemniki w których zasadzicie ulubione rośliny.

 • Zielona ściana

  Ogrody wertykalne. Ściany zieleni

  Ogrody wertykalne to nie tylko oszczędność przestrzeni. Są ekologiczne, zdrowe, piękne i praktyczne. Zobaczcie najpiękniejsze pionowe ogrody w Polsce i na świecie.

 • Domek narzędziowy plastikowy

  Domek narzędziowy plastikowy. Jaki wybrać?

  Masz działkę na której nie wiadomo dlaczego sam robi się bałagan? Czas pomyśleć o domku narzędziowym w którym będzie można bezpiecznie przechowywać uporządkowane narzędzia przez cały rok. Schowek wykonany z plastiku jest trwały i nie wymaga konserwacji.

 • Domek narzędziowy drewniany

  Domek narzędziowy drewniany

  Domek narzędziowy to doskonały pomysł na estetyczne i funkcjonalnie zagospodarowanie przestrzeni w swoim ogrodzie. Mały domek narzędziowy wykonany z drewna nie wymaga pozwoleń budowlanych. Jaki domek ogrodowy wybrać by pasował do otoczenia naszego domu. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

 • Izolacja pod taras drewniany

  Izolacja pod taras drewniany

  Budujesz taras z desek lub chcesz nimi pokryć balkon? Sprawdź, dlaczego musisz zaizolować podłoże.Taras lub balkon, niezależnie od tego czy zostały pokryte deskami drewnianymi czy kompozytowymi, nieustannie poddawane są działaniu szkodliwych czynników atmosferycznych. Latem to promieniowanie UV i wysokie temperatury, a jesienią i zimą – woda deszczowa oraz zalegający śnieg. Właśnie dlatego, chcąc zapewnić pokryciu trwałość na długie lata, trzeba zadbać o odpowiednią hydroizolację podłoża.

 • Oświetlenie tarasu

  Oświetlenie tarasu

  Oświetlenie tarasu? Nie ważne jak duży mamy taras - nawet najmniejszy można przecież ładnie i funkcjonalnie urządzić. Prócz roślin, nawierzchni i mebli, do wystroju tarasu przyda się oświetlenie. Oświetlenie energooszczędne!

 • Pomysł na choinkę

  Pomysł na choinkę czyli zbiór alternatywnych pomysłów na choinkę bożonarodzeniową

  Pomysł na choinkę ... z liści, drutu, drewna... Nie gubi igieł jak choinka i nie zajmuje wiele miejsca. Może być ozdobą świątecznego wnętrza lub nawet zastąpić tradycyjne drzewko.

 • Rękawiczki ogrodowe

  Praca w ogrodzie - komfort i bezpieczeństwo

  Praca w ogrodzie to dla wielu ogrodników rutyna. Mając wyjść do ogrodu ubierają się tzw. strój roboczy np. stare spodnie, których nie będzie szkoda zabrudzić czy też zalegające od dłuższego czasu w szafce buty. Zastępują oni braki w odzieży ochronnej własną pomysłowością oraz sztuką improwizacji, co z początku może wydawać się przejawem sprytu, jednak na dłuższą metę często okazuje się być dla nas zagrożeniem. Nasze zdrowie to wartość, na której nie należy oszczędzać. Zwłaszcza przy pracach w ogrodzie, gdzie czeka na nas wiele niespodzianek, którym lepiej stawić czoła w ubraniu, które zapewni nam komfort i bezpieczeństwo.

 • Siatka metalowa, ogrodzenie, ogrodzenie z siatki, siatka ogrodzeniowa

  Tanie ogrodzenie czyli czym ogrodzić dom

  Tanie ogrodzenie? Jest to możliwe trzeba tylko trochę pogłówkować. Można wykorzystać tanie elementy dostępne na przykład na złomowisku, obserwować fora czy grupy na facebooku czy ktoś nie chce się pozbyć za grosze swojego ogrodzenia. Trzeba też czujnie wypatrywać okazji w sklepach branżowych...które się naprawdę zdarzają. Oto kilka naszych podpowiedzi.

 • ŚCIEŻKA- -POMOST z prostokątnych bali ułożonych na styk. W połączeniu z betonowymi detalami dodaje ogrodowej kompozycji dynamiki.

  Nawierzchnie ogrodowe czyli jaka nawierzchnia sprawdzi się w ogrodzie

  Nawierzchnie ogrodowe to kluczowy problem podczas zakładania nowych ogrodów. Projektanci używają wciąż nowych materiałów do budowy ogrodowych posadzek. I łączą je na różne sposoby.

 • Jesienne porządki

  Jesienne porządki w ogrodzie

  Jesienne porządki w ogrodzie to nie tylko przystrzyżony trawnik czy zagrabione liście. Podczas pracy w nim niezbędne są narzędzia, które ułatwiają jego pielęgnację. Gdy zbliża się koniec sezonu, warto pomyśleć o odpowiednim ich przechowaniu. Brak odpowiedniego miejsca dla narzędzi może sprawić, że podczas porządków wiosennych trudniej będzie znaleźć to, czego będziemy potrzebowali. Dodatkowo, narzędzia elektryczne np. kosiarki, potrzebują ochrony przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych takich jak śnieg, wiatr czy deszcz. Zostawienie ich na zewnątrz kończy się często koniecznością zakupu nowych. Jak zatem bezpiecznie przechować niezbędne narzędzia ogrodowe podczas zimy?

 • Domek ogrodowy

  Domek ogrodowy. Jaki wybrać?

  Domek ogrodowy to najlepsze miejsce w każdym ogrodzie do przechowywania akcesoriów ogrodowych, które na co dzień pomagają w dbaniu o jego wygląd. Kiedy domowe pomieszczenia gospodarcze lub garaż są niewielkich rozmiarów i nie mieści się w nim sprzęt ogrodniczy, najlepszym rozwiązaniem jest postawienie osobnego pomieszczenia. Domki ogrodowe to idealny sposób na estetyczne i funkcjonalnie zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie, a dodatkowo nie wymagają one pozwoleń budowlanych. Jaki domek ogrodowy wybrać, aby stanowił spójny element małej architektury?

 • Płyta ażurowa Meba

  Płyty ażurowe. Nawierzchnia ekologiczna przepuszczająca wodę

  Płyty ażurowe zastosowane do budowy nawierzchni nie tylko pozwalają spełnić wymagania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w kwestii minimalnego udziału powierzchni biologicznie czynnych w zagospodarowaniu działki, ale również likwiduje problem odwodnienia nawet dużych przestrzeni. Co więcej - sprawdza się w sytuacji coraz częstszych w naszym klimacie gwałtownych i obfitych opadów.

 • Nowoczesna altana ogrodowa

  Altana nowoczesna

  Altana nowoczesna to taka altana wykonana z nowoczesnych materiałów. Altana jest w zasadzie punktem obowiązkowym każdej działki. To tam można odpocząć od prac ogrodowych, urządzić grilla, spotkanie z najbliższymi. Warto więc zadbać by była ładna i posłużyła nam przez lata.

 • Altanki ogrodowe

  Altanki ogrodowe - oryginalne rozwiązania

  Altanki ogrodowe? Nowoczesne projekty domów przewidują również obecność tarasów. Miejsca zadaszonego bądź też nie, które pozwala na relaks na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że taras to nie jedyny sposób na zorganizowanie miejsca do odpoczynku. Jego świetną alternatywą jest altanka, którą można umieścić w głębi ogrodu. Pamiętajmy również, że obecność tarasu w projekcie domu nie dyskryminuje obecności altanki.

 • Pawilon ogrodowy

  Pawilon ogrodowy. Jaki pawilon wybrać?

  Pawilon ogrodowy to doskonała alternatywa dla altany. Będzie ozdobą nowoczesnego ogrodu oraz funkcjonalną strefą relaksu dla najbliższych.

 • Robot koszący Miimo

  Robot koszący trawę to pomysł na idealny trawnik

  Roboty coraz częściej towarzyszą naszemu życiu - pomagają nam sprzątać , gotować, pracować, a także zajmować się naszym ogrodem. Roboty koszące sprawiają, że możemy się cieszyć pięknym trawnikiem bez wysiłku.

 • Narzędzia niezbędne w każdym ogrodzie

  Narzędzia niezbędne w każdym ogrodzie

  Wykonywanie prac ogrodowych bez odpowiednich narzędzi może okazać się nie tylko utrudnione, ale w niektórych przypadkach również niemożliwe. Jakie narzędzia sprawdzą się podczas wykonywania dużych i małych prac w ogrodzie? Jakie narzędzia powinien posiadać właściciel małego ogródka a jakie dużego ogrodu?

 • Jak zabezpieczyć drewniane akcesoria ogrodowe przed zniszczeniem?

  Jak zabezpieczyć drewniane akcesoria ogrodowe przed zniszczeniem?

  Wszelkie akcesoria ogrodowe, zwłaszcza meble, aby służyły nam przez długie lata musza być odpowiednio zakonserwowane. Odpowiednia konserwacja chroni przed powstawaniem pęknięć, przebarwień oraz zadomowienia lokatorów powodujących choroby. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka sposobów pozwalających na zabezpieczenie mebli.

 • Drewno w ogrodzie. Pociętymi pniakami można wypełnić gabiony - modne ostatnio konstrukcje ze stalowej siatki

  Drewno w ogrodzie. Dekoracje z pni - drugie życie drzewa

  Zdarza się, że drzewo pada ze starości albo powala je huragan. Zamiast przeznaczać drewno na opał, wykorzystajmy je w ogrodzie. Z nieobrobionych pni i konarów można zrobić proste ogrodzenia, kwietniki, a nawet ogrodowe meble.

 • OGROD ALTANA FOT. JERZY ROMANOWSKI PUBLIKACJA LADNY DOM NR 6 (68) - 6.2004

  Ażurowa altana

  W młodym ogrodzie trudno o cień. Jeżeli go brakuje, można zbudować altanę i posadzić wokół niej szybko rosnące pnącza.

 • Fot. retaildesignblog.net / autor: brak informacji.

  Oświetlenie ogrodowe - rozświetl przestrzeń wokół domu i stwórz wokół niego niepowtarzalny nastrój

  Oświetlenie na zewnątrz domu poprawi wygląd samego budynku, przestrzeni wokół niego oraz ogrodu. Przez odpowiednie podświetlenie niektórych elementów architektury krajobrazu możecie stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Pomogą wam w tym, charakteryzujące się funkcjonalnością i pięknym designem, zewnętrzne lampy ogrodowe.

 • kwiaty doniczkowe, cyklamen, kwiaty w stylu retro, rośliny we wnętrzu

  Kwiaty w stylu retro

  Do wnętrza w stylu retro pasują ulubione kwiaty naszych prababek (np. prymulka, fiołek, ketmia), a w kuchni - wonne zioła. Dobrze, gdy roślina ma pastelowe barwy i delikatny deseń na liściach.

 • Nawilżacz powietrza - misa zamgławiająca

  Nawilżacze powietrza. Gdy w domu jest za sucho

  Jesienią i zimą, gdy w domach grzeją kaloryfery, suche powietrze daje się we znaki ludziom,  roślinom i meblom. Oto kilka pomysłów jak poprawić wilgotność powietrza.

 • 26.09.2012 WARSZAWA SESJA KROKI DO PRZEPISU CHOCHOL NA ZDJECIU DLA CZASOPISMA MAGNOLIA FOT. TATA STUDIO / TEL 0501255063 SLOWA KLUCZOWE: CHOCHOL

  Zielone dachy pełne kwiatów i trawy. Zobacz jak je zrobić

  Kwiaty w miejscu dachówki, trawa zamiast gontu... Na domach, altanach, garażach, śmietnikach. Zielony dach zamiast tradycyjnego pokrycia - to jest to!

 • 18681165 https bi

  Jak oświetlić ogród bez dostępu do prądu? Ekologiczne źródła energii

  Nie trzeba budować drogich instalacji, by w ogrodzie po zmroku zapaliła się lampa. Wystarczy promień słońca lub bateria...