Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Różane nowości

Zimowa pielęgnacja ozdobnych drzew i krzewów liściastych.

red.
Kwiaty migdałka - Fot.

Ogród w głębokim uśpieniu nie wymaga od nas jeszcze wiele zachodu, ale choć od czasu do czasu warto rzucić czujnym okiem na zamieszkujące go rośliny.

Zwykle największym zagrożeniem dla wielu gatunków jest mróz i obficie padający śnieg, choć tego roku chyba nie ma takiego kłopotu. Warto jednak przy niskich temperaturach kontrolować okrycie roślin i w razie potrzeby je uzupełniać.

Jeśli chcemy łatwo i niedrogo rozmnożyć jaśminowiec, forsycję, ligustr czy wierzbę, powinniśmy przygotować sadzonki zdrewniałe tych roślin. W tym celu ścinamy ich gałązki, owijamy folią i wkładamy na 2-3 miesiące do lodówki (co kilka dni wietrzymy je, aby nie zapleśniały). Wiosną, gdy ziemia rozmarznie, tniemy je na kawałki i sadzimy w gruncie.

Gałązki niektórych krzewów, np. forsycji czy migdałka, mocno się już przechłodziły i zaszły w nich procesy umożliwiające rozwinięcie się pąków kwiatowych w razie wzrostu temperatury. Można więc próbować ścinać je do pędzenia w wazonie. Wstawione teraz do wody w jasnym i ciepłym pomieszczeniu po 4 tygodniach powinny zakwitnąć.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Udostępnij

Przeczytaj także

Kiedy przesadzać hortensje? Szczegółowy poradnik
Kiedy sadzić maliny i jak zrobić to dobrze? Kompletny poradnik
Hamak do ogrodu i na balkon. Jak wybrać i zamocować?

Polecane

Okrywanie roślin na zimę
Tuje w donicach na zimę czyli jak zabezpieczyć na zimę iglaki w pojemnikach
Zima w ogrodzie. Zimowanie lawendy, hortensji, róż

Skomentuj:

Zimowa pielęgnacja ozdobnych drzew i krzewów liściastych.

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej